Лонгстіч (від англ. Longstitch - довгий стібок) Автор: admin
Ця назва носять і окремі стежки і техніка вишивання. Лонг стіч (long stitch) - стібок, який використовується на ряду з бекстічем для оформлення вишивки, обведення контурів. Техніка лонгстіч - це різновид лічильної гладі. Виконується на канві або тканини рівномірного переплетення по нанесеному контуру малюнка. Усередині контуру тканину рівномірно заповнюється довгими стібками вертикального або горизонтального напрямку.
Подушки вишиті в цій техніці можуть бути і з графічним орнаментом. Вишиваються досить швидко.
http://magstitch.ru/vyshivka/glad/kak-vyshivat-gla...e-dlya-vishivki-krestom-1.html
ідея
На сьогоднішній день почесне перше місце в вишивальному світі займає вишивка хрестом. Техніка ця проста, і більшість з нас звикли до рукоділля саме через неї завдяки величезній кількості як наборів для вишивання, так і безкоштовних схем. Однак вишивання хрестиком вимагає витрат часу і доводиться частенько відмовлятися від вишивки цікавого сюжету, особливо якщо це подарунок і підганяють терміни.
Вишиваючи черговий шедевр до чергового свята, я катастрофічно не встигала і мені страшенно хотілося одним помахом голки вишити відразу весь ряд хрестиків. Вишивати простий гладдю я поки не вмію, та й малюнки на тканину переводити не хочеться, а ось результат хочеться отримати відразу ж, використовуючи ті схеми, які є під рукою.
Ось так народилася ідея спробувати вишивати гладдю по схемі для вишивки хрестом. Безумовно, схожа техніка існувала і раніше. Це вишивка «довгим стібком» (longstitch) по Страмін або великої канві шерстю, або пасмо муліне в 6 складань. Що мені не сподобалося в існуючих наборах з такою технікою, так це те, що їх украй мало, і сюжет або зовсім дитячий, або надмірно декоративний.
Якщо Ви хочете спробувати вишивати гладдю, але не знаєте з чого почати, почніть з техніки вишивки довгим стібком по канві. Вам не потрібно переводити малюнок і купувати спеціальну тканину, а відповідні для цієї техніки схеми є на нашому сайті. На цих простих схемах Ви відпрацюєте перші навички, зробите свої перші помилки, а після прошивки 1-2 робіт відчуєте, що готові до наступного кроку назустріч справжньою мистецькою гладі.
Почну з кінця і відразу виведу кілька загальних принципів. А потім розповім завдяки яким моїм помилкам ці нехитрі принципи склалися. Можливо Вам вдасться уникнути моїх помилок і з першого разу акуратно виконати роботу.
ЗАГАЛЬНІ ПРИНЦИПИ
- підберіть схему без одиночних хрестиків, починати краще з маленьких вишивок з розділу "Для дітей та початківців";
- расчертите канву на квадрати 10х10 спеціальним маркером;
- добре натягніть каву на п'яльцях або гобеленової рамці;
- вишивайте ниткою в 2 складання по 2 вертикальних стібка на кожен стовпчик хрестиків за схемою (для канви Аіда 18). Додавайте додаткові ряди, якщо це необхідно;
- ведіть вишивку зверху вниз. Намагайтеся вводити голку під гострим кутом між стібками попереднього ряду.
підготовка
Спочатку була знайдена ганчірочка з Аїди 18 і якісь залишки муліне. На тряпочку я спробувала в два складання вишити кілька рядів.