Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Історія вишивання - від ручної праці до застосування сучасних вишивальних машин

  1. зародження вишивки
  2. Школи вишивання в Китаї
  3. Звідки прийшла вишивка бісером?
  4. Вишивання - мистецтво чи розвага?

Історія мистецтва вишивання бере початок ще з часів первісної епохи. Бажання прикрашати одяг і житло, є абсолютно природним, і було притаманне ще стародавнім людям.

Вишивка первісної епохи, виконувала не стільки декоративну, скільки практичну функцію
Вишивка первісної епохи, виконувала не стільки декоративну, скільки практичну функцію. З її допомогою зшивалися шкури тварин. Для цього використовувалися кістки риби, звірів, волосся, жили, шерсть. При вдосконаленні знарядь праці, оновлювалася і ускладнювалася вишивка. Кістяні та кам'яні голки змінювали бронзові і залізні шкури і жили, поступово і вони замінилися на полотна, тканини і нитки.

З розвитком техніки і фабричного виробництва одягу ручна вишивка поступово замінилася машинної З розвитком техніки і фабричного виробництва одягу ручна вишивка поступово замінилася машинної. За допомогою вишивальних машин створюються твори в техніці гладь, ажурною мережки, хрестика, однотонні, кольорові і навіть об'ємні твори.

зародження вишивки

Перші вишивки по тканині зародилися в Китаї разом з винаходом шовку. Вишивання вироблялося на атласі, шовку і більш грубих тканинах, таких як мішковина. Дорога і вишукана вишивка шовковою ниткою, за однойменною тканини, була привілеєм багатих і знатних родин, а вишиті вироби, були частиною інтер'єру лише аристократичних будинків, і королівського двору. Спочатку, цим ремеслом займалися виключно чоловіки, але незабаром стало ясно, що жіночі руки більш сприйнятливі і пристосовані до цієї копіткої, досить складній роботі.

Школи вишивання в Китаї

Існувало чотири школи, що стали родоначальницями найвідоміших напрямків в Китайській вишивці:

  • Вишивка Су, суперничала з живописом і каліграфією.
  • Техніка Шу, яка зображала репродукції картин, пейзажі, квіти і птахів.
  • Вишивка Сян, створювала ефект руху вишитих звірів, людини.
  • У стилі Юе, переважає зображення портретів, квітів, птахів і риб.

Звідки прийшла вишивка бісером?

Розкошує золотих і бісерних вишивок, прийшла зі сходу Розкошує золотих і бісерних вишивок, прийшла зі сходу. У Стародавньому Єгипті, такий вишивкою прикрашалися одягу фараонів, в тому числі і похоронні.
В середні віки, була винайдена техніка вишивання хрестом, яка пізніше стала так популярна на Русі.

Вишивання - мистецтво чи розвага?

До приходу християнства, шиття вважалося оберегом від злих сил, нею прикрашалися весільні наряди і одяг немовлят, постільна білизна, рушники, пізніше - дзеркала, вікна і ікони. Популярними орнаментами, були геометричні фігури і узори, зображення квітів, птахів і фігурок тварин. Існує 2 основних види давньоруського вишивального мистецтва; вишивка середньої і північної смуги.
Оскільки матеріали для вишивання були досить дорогими, спочатку це мистецтво, було розвагою лише для багатих дам і черниць. З XVII століття, кожна селянська дівчина, повинна була досконало володіти технікою вишивки, і вже з восьмирічного віку готувала розшите придане.
На розвиток російської міської вишивки, величезний вплив надавали країни Європи.
Вишивка в Англії, вносила елемент декору в костюми чоловіків і жінок. Прикрашалися головні убори, сумки, рукавички, виготовлялися вишиті гобелени і портрети.
Французький стібок, відрізняється витонченістю і дуже точно, додає об'єм готового виробу.
В основі німецької вишивки, лежить біле дрезденське мереживо. Прикрашалися коміри, манжети, постільна білизна, чохли на меблі. Основними візерунками, були дзвіночки, кола, серця, пташки. Усередині контуру - ажурна вишивка.
Здавалося б, в сучасному метушливому столітті, вишивка мала б втратити своє значення і актуальність. Але на практиці виходить все зовсім інакше. Все більша кількість жінок, повертається до ідей створення затишку і краси, створення своїми руками.

Вишивка - дивовижне мистецтво, яке прийшло з глибини століть. Вона дає можливість втілити в життя творчі пориви і відобразити внутрішній світ. З користю заповнити час і придбати нові навички. Крім того, вишивка зміцнює нервову систему і допомагає знайти душевний спокій, рівновагу.

Вишивання - мистецтво чи розвага?
Звідки прийшла вишивка бісером?
Вишивання - мистецтво чи розвага?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»