Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Правила приготування котлет

Слово «котлета» має французьке походження і в оригіналі означає всього лише шматок м'яса на порібнині.

У кулінарії котлетами називають різні страви - натуральні, відбивні або рубані. Але на обивательському рівні котлетами зазвичай називають саме вироби з фаршу, круп або овочів.

Проте, м'ясні котлети - це одне з улюблених усіма щоденних страв. Тим більше варто застосовувати ті маленькі хитрощі, які зроблять котлети м'якими, соковитими і смачними.

Не варто купувати готовий кістлявий окорок - його якість неможливо проконтролювати. Однак, якщо у вас цейтнот, то придбайте м'ясний фарш без жодних добавок. Тоді у вас більше шансів отримати апетитний результат.

Краще за все в якості основи для м'ясних котлет підходить яловича вирізка. Її можна замінити спинкою, лопаткою або грудної частиною, а ось використовувати телятину не варто. М'ясо молодих тварин краще використовувати для обсмажування або гасіння - у нього ніжніша структура і тонкий мовчазний смак.

Котлети виходять смачніше, якщо, крім яловичини, в них покласти трохи (2 до 1) іншого м'яса - свинину, курятини або індичину.

Перед розмелюванням м'яса його потрібно ретельно зачистити від плівок, жилок і кісток. З жиром потрібно поступати з розбором: яловичий видалити повністю, а свинячого або курячого залишити небагато - не більше десятої частини від загального обсягу.

Щоб котлети вийшли соковитими з натуральним смаком, не розмелюють м'ясо занадто дрібно - досить одного разу прокрутити його на м'ясорубці з дрібною або середньої гратами.

Якщо ви не впевнені, що котлети при арці не розвалиться, в них можна покласти свіжі курячі яйця - але не більше 1-2 яєць на кілограм фаршу. Якщо покласти більше яєць, то котлети будуть дещо жорстким.

У більшості рецептів котлет обов'язковим інгредієнтом виступає ріпчасту цибулю. Його можна прокрутити разом з м'ясом за допомогою м'ясорубки, а можна дуже дрібно порізати, підсмажити і остудити перед додаванням у фарш. Сирий цибулю шматочками краще в фарш для котлет не класти - він може не прожаритися і зіпсувати смак.

Загальна кількість цибулі розрахувати нескладно - його повинно бути не більше, ніж одна п'ята частина котлетної маси.

Для м'якості і соковитості в котлети, крім м'яса, кладуть розмочений у теплому молоці пшеничний хліб. Звичайна пропорція - близько 200 грамів білого хліба і 300 мілілітрів молока на один кілограм м'яса. Якщо ви запланували приготувати курячі котлети, то хліба і м'яса потрібно взяти менше.

Для котлет найкраще підходить черствий батон, звільнений від корок. Розмочений у молоці хліб можна розім'яти руками і пропустити разом з м'ясом і цибулею через м'ясорубку.

Обов'язкові приправи для котлетного фаршу - кухонна сіль і чорний перець, який краще молоти самостійно на спеціальній млинку. За смаком в котлети додають і інші спеції і пряні трави.

В котлети можна додавати невелику кількість натертих на дрібній тертці овочів - це збагатить блюдо вітамінами, додасть йому соковитості і трохи знизить калорійність. Для котлет підходить кабачок, морква, гарбуз, буряк або капуста. Не варто додавати овочів більше, ніж 10% від ваги м'яса, інакше котлети будуть розвалюватися на сковороді.

Замість хліба в котлети можна додати манну крупу. Але тоді в фарш слід додати трохи більше води і дати постояти після замішування.
Відмінні котлети виходять, якщо додати в м'ясний фарш замість пшеничного хліба пюре з відвареного розсипчастого картоплі - приблизно до чверті обсягу.

Ніколи не пробуйте сирий фарш для котлет - це дуже небезпечно. У невеликому клаптику необробленої сировини може міститися величезна кількість хвороботворних мікробів.

Для в'язкості кістлявий окорок потрібно гарненько відбити, кидаючи його на обробну дошку. Але краще використовувати для цього глибоку миску - тоді бризки НЕ будуть бруднити кухонні поверхні. Рекомендується відбивати фарш не менше 3-х хвилин. Цей прийом краще, ніж застосування яєць, збільшує клейкість м'ясного фаршу.

Котлети будуть смачніше і соковитіше, якщо перед обсмажуванням потримати готовий фарш 1-2 години в холодильнику. Головне - щільно закрити миску з фаршем відповідною кришкою або обмотати харчовою плівкою.

Щоб фарш при ліпленні котлет не прилипав до пальців, постійно змочуйте руки прохолодною водою.
Кухарі в ресторанах використовують для додання котлет соковитості особливий кулінарний прийом - додають в добре охолоджений фарш невелику кількість дрібно колотого льоду, швидко перемішують його, виліплені котлети і відразу смажать. Що тане лід забезпечує феноменальну соковитість.

Особливо апетитні котлети виходять при використанні підходящої панірування: білих сухарів, манної крупи, кукурудзяних пластівців, кунжуту, подрібнених волоських горіхів, гарбузового або соняшникового насіння або мигдалю.

Перед паніруванням котлети можна занурити в збите яйце, лезьон або борошно - тоді суміш буде краще прилипати.

Сковороду для обсмажування котлет потрібно попередньо добре розігріти, а потім додати рослинне масло без запаху або топлене вершкове.

Викладайте котлети на сковороду нещільно, щоб поверхня не надто охолола. Кілька хвилин (2-3) обсмажуйте котлети на сильному вогні, а потім зменшіть його до середнього.

Коли котлети з одного боку добре підрум'яняться, переверніть їх і повторіть операцію - кілька хвилин сильного нагріву і доведення до готовності на середньому або невеликому вогні.

Якщо ви накриє котлети при обсмажуванні кришкою, то вони вийдуть не смаженими, а тушкованими. Це менш смачний варіант, зате більш корисний для здоров'я.

Звичне супровід м'ясних котлет - це картопляне пюре, гречка або макарони. Але набагато корисніше гарнірувати котлети салатами зі свіжих овочів влітку, з тушкованих - восени і з квашених - взимку. У весняний період, коли свіжих овочів ще мало, до котлет можна подати багато зелені.

джерело: http://smarteda.net/

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»