Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Аналоги і замінник цементу

  1. Характеристики цементного замінника
  2. Матеріал для заміни цементу
  3. мінеральні замінники
  4. штучні модифікатори
  5. висновки

Найпоширенішим матеріалом, який застосовується практично у всіх областях будівництва, є цемент. На його основі випускаються стінні блоки і розчини, тротуарна плитка і плити для перекриттів, покриття для покрівель та багато іншого. Найпоширенішим матеріалом, який застосовується практично у всіх областях будівництва, є цемент

Термін «цемент» - загальна назва для таких найважливіших будматеріалів, як в'яжучі склади. При замішуванні його водою утворюється пластична маса, яка потім твердне до стану каменя. Як наповнювачі разом з цементом використовують щебінь і пісок.

Але в наші дні існує думка, що традиційний цемент не може забезпечити тих вимог, які пред'являються сьогодні. Тому багато виробників пропонують такий продукт, як замінник цементу. Подібний склад виготовляються з різних інгредієнтів, що дозволяють надати бетонної суміші необхідні властивості. Що стосується вартості, особливих вигод не спостерігається. Деякі замінники дійсно дешевші, але більша частина відрізняється досить високою вартістю.

Характеристики цементного замінника

Для обробки сухих житлових кімнат замість цементу краще взяти вапно. Такий розчин буде освіжати мікроклімат в приміщенні і виполненять функції антисептика, що гарантує відсутність цвілі і грибків.

Чим саме замінники цементу відрізняються від звичайного будівельного матеріалу? Справа в тому, що при приготуванні бетону все добавки у вигляді дрібного наповнювача або звичайної води здатні викликати сильне ослаблення суміші.

Мірою захисту можна вважати збільшене додавання цементу в суміш, тобто спостерігається сильне подорожчання бетону. Але є спосіб, який дозволяє скоротити витрати, - це використання спеціальних замінників.

Але тут є і одне «але»: використання таких добавок і замінників може виявитися дорогим задоволенням. Вигода може спостерігатися тільки в тому, що використання аналогів дозволяє легко домогтися саме тих властивостей бетонної суміші, які необхідні в даний момент. Серед переваг, якими відрізняється заміна цементу, необхідно відзначити:

  1. У аналогів розміри окремих частинок повністю відповідають IS 3812, тобто 66% частинок мають розміри до 45 мікрон. Саме тому аналоги виступають більш вдалим варіантом для приготування бетонної суміші. Малі частинки повністю заповнюють всі порожнечі матеріалу, забезпечуючи більшу міцність і надійність.
  2. Форма окремих частинок практично завжди сферична, тому вони виступають в якості шарикопідшипників, що збільшують деякі властивості розчину, зокрема, його міцність на розрив. Згідно з деякими дослідженнями, заміна цементу дозволяє робити отриманий бетон приблизно в два рази більше ефективним, ніж при використанні традиційного матеріалу.

Заміна цементу відрізняється такими характеристиками:

Заміна цементу відрізняється такими характеристиками:

У заміському будівництві алебастр - хороший помічник при вирівнюванні стін і підлоги. Це екологічний чистий природний матеріал, який має відмінну звукоізоляцію і водонепроникністю.

  • Активність. Зазвичай замінник складається з частинок гідроксиду кальцію, які при гідратації виступають як додаткові сполучні елементи. Все це здатне підвищити міцність, зробити якість вищим.
  • Вимоги до води. При виготовленні звичайної бетонної суміші велика кількість води, що додається набагато погіршує якість розчину, тобто чим більше рідини, тим менше міцність. Але у випадку з замінниками такої проблеми просто немає. Варто замінити цемент на аналог, як надмірна кількість рідини вже не має значення. Використання аналогів дає реальну можливість знизити потребу в воді до десяти відсотків, а це значить, що при відмінних характеристиках суміші можна не хвилюватися про тріщини і порушеннях міцності.
  • Правильне співвідношення дрібних і великих частинок. Використання аналогів дозволяє створити ідеальний баланс між дрібними і великими частками суміші. Щоб не використовувати разом з цементом дорогі в'яжучі речовини, найкраще брати спеціальні замінники з найдрібнішими частинками, які гарантують максимально щільне заповнення пустот.

У зв'язку з зазначеними плюсами сумішей сьогодні багато рекомендують при будівельних і інших роботах застосовувати не цемент, а його аналоги. Допустимо використовувати їх як добавки (на мінеральній основі), щоб поліпшити якість бетону. Але є тут і свої мінуси. Якщо ви вирішили використовувати аналоги як засіб зниження фінансових витрат, то сильно на це розраховувати не варто, ці речовини зазвичай порівнянні за вартістю з цементом, а в деяких випадках можуть і перевищувати його ціну.

Матеріал для заміни цементу

Замінити цемент можна самими різними сумішами.

Замінити цемент можна самими різними сумішами

Застосування клею на поліуретановій основі при зведенні стін з газобетону дозволяє повністю виключити тепловтрати через шви між блоками.

Найчастіше цемент замінюють на такі речовини:

  • на суху суміш з піску і вапна (зазвичай це роблять при оштукатурюванні стін);
  • на алебастр (такий матеріал дуже швидко схоплюється, але за вартістю отриманий розчин не завжди вигідний, так як алебастр коштує дорожче);
  • на гіпс.

Згідно з європейськими нормами будівництва, замість звичайного цементу застосовують спеціальний клей. Блоки з отриманого розчину характеризуються високою міцністю, але по своїй суті вони все-таки є звичайними бетонними, але тільки з використанням добавок, так що сильного відмінності тут немає.

Є ще й інші замінники цементу, мова йде про суміші Quickmix. Але сьогодні про неї інформації дуже мало, фахівці стверджують, що це звичайний сухий цемент з добавками, тобто ніякої вигоди від його використання немає. При виборі, який матеріал використовувати для будівництва замість традиційного цементу, необхідно враховувати не тільки ціну, але і ті якості, які будуть забезпечуватися. У багатьох випадках краще зупинитися на звичайному цементно-піщаному розчині, особливо якщо не потрібно найвища міцність, твердість і інші специфічні якості.

мінеральні замінники

В якості замінників цементу часто застосовуються порошкоподібні мінеральні речовини, тобто наповнювачі та мінеральні активні добавки. Застосування таких складів дозволяє не тільки знизити витрати на виконання будівельних робіт, а й підвищити такі властивості, як морозостійкість, міцність, водонепроникність приготування бетонної смесі.Добавляют подібні порошкоподібні сухі суміші на етапі помелу клінкеру, але можна це робити і при його приготуванні.

Добавляют подібні порошкоподібні сухі суміші на етапі помелу клінкеру, але можна це робити і при його приготуванні

Додавання мікросілікі в бетонну суміш підвищує рівномірність розподілу компонентів в ній. Така суміш зручніше вмощується.

Часто такі добавки включають такі речовини:

  • природного походження, тобто використовується вулканічний попіл;
  • побічні продукти металургійної промисловості (мікросіліка, Кремнеземні пил);
  • побічні продукти згоряння палива (зола-винесення).

Є ряд замінників, які мають техногенне походження. Серед таких речовин відомий аморфний кремнезем, застосовуваний сьогодні в якості аналогів традиційним цементним сумішей.

Мікросіліка, яка часто застосовується в якості мінеральної добавки, є пилом, що складається з мікросфер, тобто мікроскопічних кульок, розміри яких становлять 0,1-0,3 мкм. При використанні в будівельних сумішах така добавка має двояке дію: підшипниковий ефект створює сферична форма, пуцоланову активність - міститься в складі кремнезем.

Розчин, який замінює цемент, часто включає для механічного зміцнення бетонного розчину такі речовини, як металева фібра, волокна з поліпропілену, металева стружка.

Такі речовини не утворюють арматурний каркас, але саме це сприяє тому, що міцність бетону стає більш високою, особливо на вигин або при навантаженнях. Вводяться такі добавки на етапі замішування бетону.

штучні модифікатори

Поверхнево-активні добавки підвищують водонепроникність бетонної суміші. Їх введення сприяє зміні структури матеріалу, підвищуючи тим самим його технічні властивості.

Для виготовлення сумішей-замінників цементу часто застосовуються хімічні штучні модифікатори як добавки. Такі в'язкі або порошкоподібні матеріали, які легко розчиняються у воді, застосовуються для отримання нейтральних, слаболужних сумішей.

Модифікатори можуть бути синтезовані спеціально під певні потреби, що дозволяє зробити розчини придатними і дуже якісними. Такі добавки для замінників цементу є продуктами органічних реакцій при переробці відходів лесохимической промисловості, целюлозного, нафтохімічного виробництва.

Найпоширенішими замінниками цементу є поверхнево-активні речовини, що проявляють спрямоване, активна дія.

висновки

Сьогодні в сучасному будівництві стали дуже популярні суміші, які покликані замінити традиційний цемент. Вони відрізняються більш низькою вартістю, але їх просто готувати для використання, а властивості їх в деякому сенсі навіть вище, ніж у звичайного цементу. Разом з такими розчинами застосовуються і спеціальні модифікатори, що представляють собою штучні хімічні речовини, що дозволяють надати замінників саме ті властивості, які необхідні в конкретному випадку.

Чим саме замінники цементу відрізняються від звичайного будівельного матеріалу?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»