- Основні складові духів
- Що потрібно для виготовлення?
- особливості виготовлення
- Як робити?
- Рідкі духи на основі ефірних масел
- Духи на твердій основі
- Духи на основі квітів
- еротичні духи
- Корисні поради
Якісні парфуми коштують досить дорого. Крім того, підібрати по-справжньому відповідний аромат, який стане «рідним», часом досить складно. Але можна зробити духи своїми власними руками в домашніх умовах.
Основні складові духів
духи складаються з двох основних складових:
- Основа. Її роль може грати спирт (саме його використовують для виготовлення парфумів в промислових масштабах) або яке-небудь нейтральне масло. Найчастіше використовується масло жожоба, так як воно не має запаху і відмінно поєднується з іншими компонентами. Якщо ви вирішили вибрати спиртову основу, то використовуйте або чистий спирт, або горілку. Але продукт неодмінно повинен бути якісним і не містити ніяких штучних добавок. Крім того, для отримання твердих духів масло змішують з воском. Якщо ж ви віддаєте перевагу легкі духи з ледь помітним ароматом, то можете використовувати воду. Бажано взяти дистильовану, так як в ній не міститься ніяких речовин, які могли б вступати в реакцію з іншими компонентами духів.
- Ароматна складова. Найчастіше використовуються різні ефірні масла. Їх підбір залежить від цілей створення духів, характеру того, хто ними буде користуватися, а також від особистих переваг власника. Але замість масел можна використовувати квіти з яскраво вираженим запахом, такі як бузок або троянда.
Що потрібно для виготовлення?
Щоб зробити духи будинку, потрібно підготувати наступні матеріали і пристосування:
- Тара. Найкраще використовувати скляну ємність із затемненими стінками, а також з щільно закривається кришкою. Кришка захистить духи від вивітрювання аромату і його збереження, а темні стінки захистять від попадання світла, який може привести до окислення деяких речовин, що містяться в ефірних маслах. Використовуйте маленькі ємності, так як взаємодія з повітрям зробить аромат менш насиченим.
- Піпетки. Вони необхідні для додавання масел. Так як масла додаються по краплині, то саме піпетка буде найзручнішим пристосуванням для дозування. Неодмінно підготуйте кілька окремих піпеток, щоб запахи не змішувалися під час додавання. Крім того, підійдуть тільки скляні піпетки.
- Папір. Вона необхідна для оцінки аромату. Під час його створення капає по краплі складу на папір і вивчайте аромат. До речі, після нанесення духів, злегка потрясіть відрізок паперу або відкладіть його на кілька хвилин, щоб частково випарувався спирт, а сам аромат став більш природним.
особливості виготовлення
Щоб створити унікальний аромат, мало просто змішати компоненти в довільному порядку. Робити це потрібно особливим чином. Процес виготовлення складається з декількох етапів:
- Спочатку створюється безпосередньо парфумерна композиція. Будь аромат складається з трьох нот: початкової, базової та ноти серця. Спочатку створюється серце аромату, тобто його основу, потім додається основа, яка буде задавати основний напрямок запаху. І тільки потім додається початкова нота, яка буде якимось шлейфом парфумів. Саме в такому порядку і змішуються компоненти. Для створення бази зазвичай використовуються ефірні масла і інші компоненти з глибокими і обволікаючими запахами, наприклад, такі як деревні масла, витяжки з коренів і стебел рослин, ефірні масла кедра, ветівера, рожевого масла, пачулі , сандалу , Ванілі і так далі. Щоб отримати серце духів, можна взяти ефірне масло кориці, розмарину , Жасмину, чебрецю, іланг-ілангу , Кипариса, гвоздики, меліси, шавлії та інших. А ось верхні нотки повинні бути свіжими і яскравими. Ідеальними будуть ефірні масла цитрусових фруктів (грейпфрута, мандарина, апельсина, бергамота), базиліка, м'яти, неролі і так далі. Важливо дотримуватися певне співвідношення. Оптимальні пропорції - це 3 частини серця, 2 частини бази і одна частина верхніх нот. До речі, експерти не радять змішувати більше 10 масел в одній композиції, в іншому випадку ароматна суміш перетвориться на щось незрозуміле.
- Після змішування парфумерної композиції додається основа духів. На одну частину ароматної складовою має припадати п'ять частин основи. Саме таке співвідношення дозволить зробити аромат ненав'язливим і легким.
- Далі духи будуть настоюватися, щоб їх аромат став багатим і насиченим. Тривалість цього періоду буде залежати від використовуваної основи. Так, духи на масляній основі будуть настоюватися від декількох днів до одного-двох тижнів. Якщо ви використовуєте спирт, то наполягайте духи не менше 3-4 тижнів, в іншому випадку ви не відчуєте нічого, крім самого спирту. Духи на твердій основі теж будуть настоюватися близько місяця.
Як робити?
Як зробити домашні духи? Рецептів є безліч, розділимо їх на декілька груп.
Рідкі духи на основі ефірних масел
Рідкі духи з масел виходять яскравими і цікавими. Ось кілька рецептів:
- Романтичний аромат. Базова нота - це 8 крапель ефірного масла сандалу. Середня нота: по 3 краплі масел жасмину, пачулі, вербени і іланг-ілангу. Початкова нота - 1-2 краплі олії троянди. Основа - чайна ложка спирту або 2 чайних ложки олії жожоба. Змішайте всі компоненти в потрібному порядку, перемістіть суміш в ємність і приберіть її в прохолодне і темне місце.
- Духи для активних і впевнених у собі жінок. База: по 3 краплі масел шавлії і бергамота, 5 крапель олії сандалу. Серце: по 2 краплі масел кипариса і мирта . Початкові нотки: по краплі ефірних масел лимона і м'яти. Для основи краще використовувати спирт (приблизно половина чайної ложки). Змішайте компоненти і настоюйте духи не менше трьох тижнів.
- Легкий і свіжий річний аромат. Основа: 5-7 мл спирту. База: 4 краплі ефірного масла троянди. Серце: по 2 краплі масел неролі і бергамота і меліси. Верхні нотки: 4 краплі ефірного масла лимона.
- Духи «Цитрусова романтика». Основа: 10 крапель ефірного масла грейпфрута. Серце: 10 крапель ефірного масла солодкого апельсина і 5 крапель олії м'яти. Верхня нотка - 5 крапель олії лаванди.
Духи на твердій основі
Щоб приготувати тверді духи, в якості основи використовуйте натуральний віск і масло (те ж саме масло жожоба). Просто розтопіть віск на водяній бані, змішайте його з маслом, потім швидко додайте парфумерну композицію і перемістіть духи в ємність, поки вони не застигли. Через 3-4 тижні вийміть склад з ємності і використовуйте його для змазування зап'ясть і шиї.
Духи на основі квітів
Пропонуємо пару рецептів:
- Щоб приготувати духи з троянд, підготуйте 2 склянки пелюсток троянд , Три склянки води, а також скляну миску з кришкою. Помістіть пелюстки троянд в миску і залийте її гарячою водою. Накрийте миску кришкою і залиште до охолодження. Перелийте складу в темну пляшку, закупорте її і приберіть на два тижні. Потім процідіть духи і використовуйте.
- Можна зробити духи з бузку. Для цього залийте дві гілочки квітів бузку склянкою олії жожоба. Через добу відіжміть квіти і перемістіть масляний склад в скляну ємність. Флакончик приберіть на два тижні в темне місце, а потім починайте використовувати.
еротичні духи
Духи з феромонами в домашніх умовах зробити складно, так як синтез цих самих феромонів і їх обробка - неймовірно складні процеси. Але можна ризикнути і в якості феромонів використовувати піт чоловіка або статеві виділення жінки (чоловік при цьому неодмінно повинен знаходитися в стані збудження).
Змочіть в одній з цих рідин серветку і помістіть її у флакон з парфумами. Але все ж краще замінити такі сумнівні компоненти природними афродизіаками. Їх роль можуть грати ефірні масла неролі, кориці, іланг-ілангу, троянди, сандалу, кориці, імбиру або жасмину.
Корисні поради
Щоб зробити духи своїми руками, дотримуйтесь рекомендацій:
- Використовуйте компоненти високої якості.
- Додавайте масла поступово, оцінюючи аромат.
- Духи не повинні викликати відрази.
- Кожне масло додавайте нової піпеткою.
- Протестуйте духи на момент алергії.
Створіть свій унікальний аромат!
Що потрібно для виготовлення?Як робити?
Як зробити домашні духи?