- Зимова заготівля лечо
- Як приготувати соус для лечо
- Рецепт приготування лечо з томатною пастою з цибулею і морквою
Цей смачне овочеве блюдо прийшло до нас з Угорщини і не дуже складно в приготуванні. Рецептів і різновидів як приготувати лечо на зиму з перцю і томатної пасти кілька. Але саме класичним є нижченаведений рецепт, який доповнить колекцію кулінарних шедеврів кожної господині.
Зимова заготівля лечо
Необхідні інгредієнти і пропорції:
- болгарський перець - 2 кг;
- гострий перчик - 1/4 частина;
- густа томатна паста - 250 гр;
- вода - 1 л;
- олія соняшникова - 100 гр;
- цукровий пісок - 1 склянка;
- сіль - 1 ст. ложка;
- оцет столовий - 50 гр;
- лавровий лист - 3 шт;
- перець горошком - 7 шт;
- гвоздика - 5 шт;
- часник - 4-5 зубків;
- зелень - 1, 2 пучка.
Етапи приготування:
- Попередньо моєму банки і стерилізуємо їх разом з кришечками. Перевертаємо підготовлений посуд і ставимо на рушник, щоб з них стекла вода. Простерилізувати можна і в духовій шафі для цього заздалегідь вимитий посуд ставимо в холодну духовку. Виставляємо температуру 150 ° С і прогріваємо 30 хвилин.
- Беремо м'ясистий, стиглий перець. Для краси страви краще брати червоні або жовті плоди. Гарненько промиваємо під проточною водою. Важливо, щоб овочі були цілими без будь-якої вади. Розріжте навпіл і очистіть плоди від насіння і плодоніжки. На паперовому рушнику кілька хвилин просушіть отримані половинки. Поріжте перець як вам подобатися. Або ж великими шматочками, або квадратиками або ж соломкою. Форма не дуже принципова. Головне робити все акуратно і красиво.
- Взяти широку каструлю, розвести томатну пасту разом з водою до необхідної консистенції, додати цукор, сіль, перець, лавровий лист, масло, гострий перчик.
- За допомогою часничниці видавити часник і додати його до соусу. Підігріваємо на повільному вогні. Перемішуючи суміш, доводимо до кипіння.
- Кладемо нарізану перець і кип'ятимо ще 10-15 хвилин.
- Перед самим кінцем додаємо дрібно нарізану зелень і виливаємо оцет. Прокип'ятити все інгредієнти разом кілька хвилин. Головне не переварити, так як перець повинен залишитися злегка жорстким. Необхідно стежити, щоб овочі в соусі гасилися, а не прожарювати. Перемішувати слід обережно, щоб не порушити цілісність овочів. Це запорука відмінного смаку готової закуски.
- Зняти каструлю з вогню. Лечо в гарячому вигляді розливаємо по банках. Засукайте ключем. Лечо з томатною пастою не вимагає додаткової стерилізації. Поставте банки з вмістом на стіл або підлогу верх дном і укутайте чим - небудь теплим. У такому вигляді слід їх тримати до повного охолодження. Віднести на постійне місце зберігання консервації.
Зберігати салат слід в прохолодному і темному місці, але щоб в ньому не було великої вологості. Закуска настоюється і здобуває необхідний смак вже за тиждень. Але найкраще залишити блюдо до зими, коли не буде в такому достатку овочів.
Як приготувати соус для лечо
Замість томатної пасти як варіант ще можна використовувати кетчуп або ж аджику. Хто як більше воліє. Перед приготуванням обов'язково спробувати на сіль якщо ж соуси солонуваті на смак, то слід бути обережним, щоб лечо НЕ пересолити. Перед тим як класти перець в соус можна і злегка його обсмажити. Столовий оцет можна замінити яблучним. Зелень для багатшого смаку страви найкраще взяти не дуже ароматну. Ідеальний варіант петрушка або кріп.
Якщо ви бажаєте замість готової томатної пасти, власноруч приготувати соус. Те для цього необхідно:
- Взяти свіжі помідори 2 кг, обдати окропом, зняти шкірку і протерти крізь сито.
- Кашку в каструлі ставимо на маленький вогонь, доводимо до кипіння і 10 хвилин витримуємо в кип'ятінні, постійно помішуючи, уварюємо до необхідної консистенції.
Смак маринаду сильно залежить від сорту обраних помідор. Необхідно вибирати м'ясисті і стиглі плоди, щоб з них виділилося більше соку і тим лечо буде смачніше. Якщо ви взяли солодкуваті томати, то слід зменшити кількість доданого в готовий маринад цукру.
Це трудомісткий спосіб, тому більшість домогосподарок вибирає готувати лечо вже з готовою томатною пастою. При виборі пасти слід враховувати щоб вона складалася з натуральних інгредієнтів і не містила різних Е - добавок. Незважаючи на те, що взяли вже готовий продукт, смак у лечо від цього не змінюється. Закуска залишається такою ж смачною, тільки витрати по часу значно скорочуються.
Рецепт приготування лечо з томатною пастою з цибулею і морквою
Це класичний рецепт приготування угорського лечо. Щоб урізноманітнити смак господині додають цибулю, кабачки, моркву, баклажани. Також цей гарнір готують ще з рисом і квасолею.
Крім всіх перерахованих вище інгредієнтів необхідно взяти:
- Морква - 1-1, 5 кг;
- Лук - 0,5 - 0,7 кг.
- Лучок ріжемо півкільцями і злегка обсмажуємо до золотистого кольору, туди ж додаємо протерту на тертці моркву, прожарюємо кілька хвилин і додаємо в томатний соус, приготований за рецептом описаного вище. Для тих, хто не дуже любить смажені страви, овочі можна відразу кидати в маринад. Далі проробляємо інші дії, описані вище.
- Якщо бажаєте додати до лечо баклажани. То слід взяти 0,7 кг синенькі. Відрізати плодоніжки і ретельно промити. Зняти з них шкірку, для цього необхідно обдати баклажани окропом. Порізати шматочками. Нарізані плоди покласти в миску і злегка посолити. Необхідно почекати, щоб баклажани пустили сік і прибрали специфічну гіркоту. Додати синенькі до томатного соусу. Далі всі процедури відбуваються згідно - найпершого рецепта.
- Для угорської страви з кабачками. Беремо кабачки, бажано щоб вони були ще молоді і мали ніжну шкірку і не містили велику кількість насіння. Наріжте овоч кубиками. Всі інші дії виконувати згідно, основного рецепта.
- Для приготування лечо з рису і томатної пасти необхідно взяти крупу в кількості 250 гр або ж 1 ст. Промити і додати варитися в маринад. Соус при цьому на вогні витримується значно довше. Приблизно на це виходить близько 45 хвилин. Така закуска виходить більш ситної.
- Також можна приготувати салат і з квасолею. Її перед приготуванням слід замочити на ніч, для того щоб квасоля не дуже довго варилася можна додати і щіпку соди. Тільки потім добре промити. Додати в квасоля в томатний соус перед овочами прокип'ятити хвилин 30, потім необхідно додати всі нарізані вощи і ще прокип'ятити 20-30 хвилин не більше. Виходить така пікантна і не зовсім звичайна овочева закуска. Для страви краще брати білу квасолю, так як вона буде ефектно виглядати в яскраво-червоному соусі з жовтим перчиком.
- Можна ще приготувати салат з огірками і томатною пастою. Для чого візьмемо 500 гр. огірків. Промити під проточною водою. Обрізати жопки і шкурку, щоб не було прикрості. Якщо огірочки молоді то обрізати шкірку не слід. Нарізаємо кубиками і буквально за 10 хвилин до закінчення гасіння овочів в маринаді додаємо до загальної маси огірки. Виходить досить незвичайний і своєрідний смак у лечо.
Ось і розглянули майже всі варіанти як приготувати лечо з перцю і томатної пасти і смачної угорської закуски на зиму. Виявилася вона не така складна в своєму приготуванні, тільки необхідно чітко слідувати інструкції і класти саме ту кількість інгредієнтів, яке вказане в рецепті. Так лечо виходить максимально смачним. Тепер з цим неймовірним салатом зима не страшна. Смачного!