Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Як випрати замшеві кросівки, чи можна прати в пральній машині?

  1. Підготовка до чищення взуття із замші Одним з найважливіших пунктів в чищенні замшевих черевиків...
  2. Відпарювання як спосіб позбавлення від застарілих плям
  3. Правила сушки

Підготовка до чищення взуття із замші

Одним з найважливіших пунктів в чищенні замшевих черевиків є підготовчий етап. Перед тим як прати замшеві кросівки, необхідно вийняти шнурки і устілки. Вони стираються вручну за допомогою теплої води і господарського мила.

пропонуємо Вам ознайомитися

Далі ці елементи необхідно просушити. Сушити шнурки можна будь-яким зручним способом. Однак просушування устілок має деякі нюанси. Більшість вважають, що якщо покласти підкладки на батарею, то вони висохнуть рівномірніше і набагато швидше. Однак це не так. Сушка на батареї може призвести до безповоротної деформації підкладки. Сушити устілки рекомендується тільки при кімнатній температурі.

Другим етапом підготовки є попередня чистка поверхні черевик. Під цим пунктом прийнято розуміти видалення з замші пилу і засохлого бруду. Для цього рекомендують використовувати м'яку зубну щітку, яка видалить первинні забруднення і не зашкодить делікатну поверхню взуття. Також, перед тим як прати замшеве взуття, рекомендується усунути грудки бруду і каміння з підошви черевиків вологою ганчіркою і тонкими спицями.

Після здійснення даних процедур можна приступати до основної чищення замшевих кросівок.

Після здійснення даних процедур можна приступати до основної чищення замшевих кросівок

Правила очищення натуральної та штучної шкіри

Погляди на те, чи можна прати замшеве взуття і як правильно це робити, дуже різноманітні. Частина покупців стверджують, що після прання черевики зберігають свою якість. Інша ж половина вважає, що прання здатна зіпсувати замшеве виріб остаточно і безповоротно. З упевненістю можна сказати, що зерно правди присутня в кожному з тверджень.

Важливо пам'ятати, що спосіб чистки і її результат безпосередньо залежать від виду і якості замші. Таким чином, прання взуття з натуральної і штучної тканини будуть кардинально відрізнятися.

Більшість виробників стверджують, що прати замшеве взуття зі штучної тканини можна. Чистку можна проводити як вручну, так і за допомогою пральної машинки. Рекомендується використовувати делікатний режим і проводити прання при температурі води не більше 40 ° С.

Однак в чищенні кросівок зі штучного матеріалу все ж є свої нюанси:

  • під час прання замшевих кросівок не можна використовувати засоби для чищення, що містять розчинники на основі нафтопродуктів;
  • не рекомендується застосування відбілюючих порошків, так як вони можуть залишити наліт на тканини (для цих цілей куди краще підійде рідке мило і гелі для прання).

А ось процедура прання кросівок з натуральної замші виглядає зовсім інакше. Важливо пам'ятати, що прати замшеве взуття з натуральної тканини в пральній машині не можна ні в якому разі, тому що в процесі чистки тканина може розм'якнути і деформуватися. Після цього повернути кросівки в початкову форму практично неможливо. У даній ситуації рекомендується використовувати ручну делікатну чистку.

Спочатку необхідно промити кросівки під струменем води для видалення з поверхні тканини пилу і бруду. Даний пункт можна пропустити в тому випадку, якщо взуття вже була почищена щіткою на попередньому етапі.

Далі потрібно очистити взуття за допомогою прального порошку. Для цього необхідно розвести невелику кількість засобу в ємності з водою. Після цього в отриманий розчин занурюється взуття. Важливо пам'ятати, що нанесення порошку безпосередньо на поверхню взуття вкрай небажано. Тверді частинки кошти можуть пошкодити делікатну структуру замші.

Після відмочування взуття в мильному розчині необхідно акуратно промокнути туфлі спочатку злегка вологою тканиною, а потім сухою.

Відпарювання як спосіб позбавлення від застарілих плям

Більшість господинь замшевих кросівок стикаються з проблемою, що не всі плями видаляються після стандартного процесу прання.

Як правило, це можуть бути такі забруднення, як:

  • застарілі плями;
  • сліди від фарби;
  • маслянисті забруднення.

В даному випадку рішенням проблеми може стати видалення забруднень методом відпарювання. Дана процедура займає відносно небагато часу, а результат вражає.

Для проведення відпарювання необхідно закип'ятити воду в каструлі або в будь-який інший ємності. Єдина вимога: область виходу пара повинна бути досить широкою і повністю охопити площу забруднення. Далі рекомендується потримати взуття над ємністю до тих пір, поки структура тканини не стане м'якою.

Після відпарювання необхідно очистити забруднене місце мокрою щіткою. Якщо виконати цю процедуру, від забруднення не залишиться жодного сліду.

Для більш радикальної чистки можна використовувати техніку відпарювання з додаванням нашатирного спирту. Необхідно змішати нашатир і воду, дотримуючись пропорції 1: 1, і повторити процедуру.

Представлена ​​техніка має свої правила безпеки, дотримання яких є обов'язковим:

  1. 1 Щоб уникнути опіків шкіри не рекомендується тримати взуття над парою занадто низько.
  2. 2 Процедуру відпарювання із застосуванням нашатирного спирту необхідно проводити за умови наявності наскрізного руху повітря або на відкритому просторі. Застій токсичної пари нашатирю може завдати шкоди організму.

Правила сушки

Для того щоб замшеве взуття виглядала чудово і служила своєму господареві ще дуже довго, необхідно не тільки її правильно випрати, але і відповідно висушити.

Дані рекомендації стосуються як взуття зі штучної тканини, так і виробів з натуральної замші.

Щоб взуття рівномірно просохла, слід набити її папером або газетами, згорнутими в грудочку, і залишити на деякий час. У міру висихання рекомендується міняти вологі наповнювачі на сухі газети. Важливо пам'ятати, що висихання кросівок має відбуватися тільки під впливом кімнатної температури. У теплу пору року можна вивісити випрані черевики під сонячні промені. Таким чином взуття висохне швидше, а структура тканини не порушиться.

Ні в якому разі не можна сушити замшеві кросівки біля батарей або електричних камінів. Під впливом високих температур покриття взуття може стати твердим, грубим і дати численні тріщини. Після цього повернути кросівок первісний вигляд в домашніх умовах буде практично неможливо. І тоді буде потрібно віднести черевики на реконструкцію в взуттєву майстерню або купити нові.

Взуття із замші здатна надати своєму власнику якусь елегантність, і тому вимагає до себе відповідного дбайливого ставлення. Необхідно присвячувати певний час догляду за взуттям з даної тканини і індивідуально підбирати спосіб очищення. Однак, звичайно, результат того вартий. Любіть свою взуття!

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»