Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Будь здорова :: Пісне меню: рецепти

  1. пісні салати
  2. закуски
  3. Гаряче

Людина, яка вирішила постити, волею-неволею задається питанням «Чим харчуватися в пост?». Особливо якщо ця людина жінка, а у неї чоловік і діти, яких треба годувати тричі на день. Пост постом (його мета зовсім не в задоволенні шлунка), але сорок днів на одній картоплі і квашеній капусті не кожен витримає, та й з медичної точки зору це не дуже корисно. Як же бути?

Ідея проста. Щоб не відволікатися на проблеми з травленням, а також на думки про жирному і смачненькому, якого так часто хочеться, потрібно зробити пісне меню різноманітним. Уникнути монотонності і нудьги в пісному харчуванні не складніше, ніж в звичайному - потрібно лише трохи фантазії.

Однак перш ніж ділитися рецептами пісних страв, поділюся ось чим: в останні роки активно обговорюється можливість вживання в пост морепродуктів. Частина священиків вважає, що хоч морепродукти - це «ні риба, ні м'ясо», але для жителів Росії вони є делікатесом, отже, в Великий пост їх їсти не можна. Інші (їх більшість) вважають, що раз офіційної заборони немає, а мета поїдання морепродуктів в піст - не обжерливість, а турбота про здоров'я, значить можна. Треті завбачливо відправляють тих, хто поститься до їх духовному отцю, мовляв, він нехай дає дозвіл.

У будь-якому випадку, безперечно наступне: морепродукти смачні, корисні, вносять різноманітність в пісне меню і не псують фігуру, особливо в порівнянні з макаронами.

пісні салати

Тут все більш-менш зрозуміло. Огірки, помідори, редис, перець, листя різноманітних салатів, стебла селери, морква, буряк, картопля, квасоля, кукурудза, авокадо, гриби, ті ж морепродукти ... Практично будь-яке поєднання цих інгредієнтів може стати шедевральний салатом, який не соромно поставити навіть на святковий стіл, не те, що на пісний.

Основна проблема пісних салатів - заправка. Майонез і сметана під забороною, рослинне масло не до всього підходить і не в усі дні дозволяється ... Однак вихід є. Відмінні заправки виходять із суміші лимонного соку з соєвим соусом, соєвого соусу з бальзамічним або іншим смачним оцтом. Деякі додають в заправку трохи варення або свіжих ягід (на кшталт брусниці та журавлини).

Салат з огірків з грибами

Знадобляться консервовані печериці (або свіжі, або витримані близько десяти хвилин в окропі), свіжі огірки, кріп, заправка (в ідеалі бальзамічний оцет з ложкою оливкової олії). Огурцов і печериць має бути порівну. Огірки розрізати вздовж і кожну половинку нарізати тонкими скибочками, печериці теж уздовж, пластинками. Кропу в цьому салаті багато не буває.

Салат з квасолі з сухариками

На одну банку червоної або білої консервованої квасолі потрібно два пакетики житніх солоних сухариків (або стільки ж саморобних) і пучок кропу.

Висипати сухарики в миску, додайте квасолю (рідина не зливайте, вона повинна просочити сухарі), зверху покришите кріп. Через 10-15 хвилин перемішайте і подавайте на стіл. Як не дивно, при примітивності рецепту виходить дивно смачно.

В принципі цей салат в заправці не потребує, однак в непісним варіанті його часто заправляють майонезом або сметаною, а в пісному - соєвим соусом з оливковою олією.

Також варто звернути пильну увагу на рецепти салатів з сирої картоплі.

закуски

У пісному меню закуски займають особливе місце. Соління і маринади - джерело вітамінів і яскравих смаків, соуси - відтіняють основне блюдо, а паштети допомагають вирішити проблему перекусів і бутербродів в умовах заборони на ковбасу і сир.

Цибулева закуска

Буде потрібно 1 кг ріпчастої цибулі, стакан рослинного масла, дві чайні ложки цукру, стільки ж меленої паприки, пів-ложки гострого червоного перцю і трохи соєвого соусу.

Масло потрібно розжарити на сковороді разом з перцем, цибулю нарізати півкільцями, посипати цукром і залити гарячим маслом. Додати соєвий соус і поставити на ніч у холодильник. На ранок у вас буде приголомшлива вітамінна добавка до гарячих страв або самостійна закуска.

Квасолевий паштет ( «ліниве лобіо»)

На одну банку консервованої червоної квасолі візьміть одну цибулину, одну моркву, 3-4 ложки рослинної олії, жменя волоських горіхів, пучок улюбленої зелені і часник. Моркву і цибулю обсмажити на олії, потім всі складові пропустити через м'ясорубку, а потім збити міксером.

Смак такого паштету виходить дуже яскравим, кілька терпкуватим. Якщо вам здасться, що занадто - зменшіть кількість горіхів. До речі, горіхи можна взагалі не класти або замінити кедровими.

Гаряче

Найпопулярніший вітчизняний пісний продукт - картопля. Страви з неї дуже ситні, але часто бувають нудними і пріснуватими. Тим часом з картоплі можна приготувати і яскраву, що запам'ятовується їжу, яку ваші домашні будуть згадувати і наминати із задоволенням не тільки в пост.

Картопля, запечена з гірчицею

1 кг сирого нечищеного картоплі помити і нарізати на великі часточки. Покласти в каструлю, залити водою, довести до кипіння, варити дві хвилини, потім злити воду. Картоплю остудити. Окремо змішайте діжонську (негострий із зернятками) гірчицю (6-7 столових ложок) з дрібкою розмарину, парою ложок оливкової олії і зубчиком часнику тиск. Залийте скибочки картоплі цією сумішшю, як слід перемішайте, посоліть і поставте в розігріту духовку. Запікайте до впевненої золотистої скоринки, щоб картопля пропікся.

картопляний торт

Для тесту буде потрібно 1,5 кг картоплі, 1,5 чайні ложки крохмалю, сіль і перець за смаком. Картоплю почистити і натерти на крупній тертці, промити водою і залити окропом на п'ять хвилин.

Для начинки візьміть 05, кг грибів (свіжих, солоних, маринованих - на ваш смак) і 0,5 кг цибулі. Цибулю порізати і тушкувати 20-30 хвилин на рослинній олії на маленькому вогні - НЕ зажарівая! Гриби пропустити через м'ясорубку і тушкувати разом з цибулею до випаровування рідини.

Тепер віджимають картопля, додаєте в нього крохмаль і викладаєте пошарово з грибами в форму на пергамент, злегка змащений маслом. Має вийти три шари картопляної стружки і два шари грибної начинки. Зверху форма закривається фольгою і ставиться в духовку на 1-1,5 години. Далі виймаєте торт з форми, прикрашаєте зеленню і несете на стіл.

У цього блюда є непісним варіація, коли до картопляному стружці додають 2-3 яйця, а верхній шар картоплі змащують вершковим маслом або після приготування прикрашають тертим сиром.

Є ще одне дуже просте і смачне блюдо, яке вважається гарніром, але по праву може стати як основною стравою, так і закускою на пісному столі. Це запечені кабачки з грибами.

На 0,5 кг глив (печериці теж підійдуть) потрібен один невеликий кабачок і сіль. Гриби крупно порізати і запекти (близько 20 хвилин в розігрітій духовці), потім додати до них порізані дольками кабачки, посолити, перемішати і залишити в духовці на 40-60 хвилин. Перед подачею на стіл посипати зеленню або меленим чорним перцем. Вийшло блюдо можна подавати як холодним, так і гарячим, а якщо попередньо злити рідину і прокрутити готову страву через м'ясорубку, то вийде Кабачково-грибна ікра. В цьому випадку при готуванні можна додати трохи оцту або томатної пасти, або покласти яскравих спецій, щоб ікра придбала пікантність.

Що до гарячих страв з високим вмістом білка, можна скористатися рецептом фаршированих кальмарів . Тільки виключіть з нього сметану, замінивши її овочевим бульйоном або навіть просто водою.

Смачного! Нехай пост буде вам в радість.

Поліна Штрих

Як же бути?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»