- Як подавати закуски?
- Як подавати перші страви?
- Як подавати другі страви?
- Як подавати чай і кава?
- Як подавати напої алкогольні?
- Страви на Хеллоуїн
Днями відбудеться шикарне застілля, де Ви виконуєте роль господині і організатора свята, але Ви не знаєте як правильно подавати страви до столу?
Не біда!
сайт максимум ідей знає, і підготував відмінну статтю з докладним описом подачі на стіл різних страв і напоїв!
Адже смачно приготовані страви - це гордість кожної господині, але мало вміти тільки зварити або спекти щось смачне, потрібно ще й знати як подавати страви до столу.
зміст:
- Як подавати закуски?
- Як подавати перші страви?
- Як подавати другі страви?
- Як подавати чай і кава?
- Як подавати напої алкогольні?
Читайте в цій статті:
Як подавати закуски?
Холодні закуски виставте на стіл ще до приходу гостей. Особливо приділіть увагу їх прикрасі і апетитного вигляду.
Якщо раптом виявиться недостатньо місця на столі, ні в якому разі не виправляйте ситуацію за рахунок сервіровки! Не позбавляйте Ваших гостей радочті милуватися вазою з квітами! краще деякі страви піднесіть трохи пізніше.
У вузькому колі близьких родичів або друзів, господиня може подавати страви, взявши їх з додаткового столика, що стояв з нею поруч. Іноді гості можуть обслуговувати самі себе. Однак, якщо компанія зібралася досить велика, то господиня повинна обносити всіх їжею. Потрібно підходити до кожному запрошеному з лівого боку і запропонувати блюдо, яке гість вже сам накладає в свою тарілку.
В першу чергу подавайте закуски з риби і бутерброди. Салати подавайте спочатку рибні, потім м'ясні, а потім - овочеві. Після салатів настає черга м'ясних закусок - з шинки, паштетів та ковбас.
Як подавати перші страви?
Суп можна розливати з супниці в тому випадку, якщо гостей небагато. У великій же компанії подавайте суп, розносячи всім гостям в тій же супниці, тільки при цьому кожен гість наливає собі сам. Подавати бульйон і суп можна в підігрітих чашках або Бульонница на тарілочках, поклавши поруч десертні ложки.
До перших страв іноді подають пиріжки, грінки або пампушки, які викладають на велике блюдо, застелене паперовою серветкою.
Перші можна замінити гарячої відвареної рибою з гарніром.
Як подавати другі страви?
Після першого, приберіть посуд і подайте друге - м'ясні страви. Якщо Ви приготували кілька других страв, то подавайте їх в наступній послідовності: спочатку смажене або печене м'ясо (свинина, яловичина), а вже потім - птицю, голубці та ін.
Другі страви ставлять на стіл в круглих або овальних тарілках з ложкою і виделкою біля них. Розносять другі страви вже накладеними в тарілки і підносять праворуч від гостя.
Як подавати чай і кава?
Чорна кава наливайте в маленькі кавові чашки, попередньо підігріті, і подавайте на блюдечках з ложечками. Якщо пригощаєте гостей чаєм, то поставте біля себе на підносі чайник з окропом і чайничок з заваркою. Наливайте ароматний напій в тонкі склянки або чашки. Подаючи до чаю варення, господиня сама накладає його кожному гостю в розетку.
До чаю або кави подавайте торт, тістечка, цукерки у вазах або в коробках. нарізаючи торт на порції, простежте, щоб не зіпсувалося його прикраса. Поруч з тортом покладіть спеціальну лопатку.
Як подавати напої алкогольні?
Жоден святковий стіл не обходиться без алкогольних напоїв. І тут дуже важливо знати, які саме напої гармоніюють з певними стравами.
До гострих холодних закусок подають мадеру мул портвейн, з міцніших - горілку. Рибу і салати добре запивати сухим білим вином. До супу вино не подається. До гарячих м'ясних страв з темного м'яса (сюди відносяться яловиче, свиняче і м'ясо дичини, а також качатина і гусятина) краще підходять червоні вина, а до курки і індичатині - білі вина.
До класичного чорної кави і чаю запропонуйте гостям в якості добавки лікер або коньяк. Солодкі страви не рекомендується супроводжувати алкогольними напоями. Але, якщо це все ж входить у Ваші плани, то віддайте перевагу мускат токай, а ще краще шампанському (солодкого або напівсолодкому). Сухе і напівсухе шампанське можна подавати і до інших страв, наприклад, до закусок або м'ясу.
Важливе значення для правильного сприйняття вин, має температура їх при подачі. Сухі білі вина, а також горілку слід охолодити до 8-10 градусів. Червоні вина можна підігріти до 20 градусів. Такі напої, як лікери, коньяки і кріплені вина, повинні мати кімнатну температуру - в районі 16-18 градусів, так як при охолодженні вони втрачають аромат.
Шампанське подають при температурі 6-7 градусів. Не варто його заморожувати в холодильнику. Охолоджують шампанське в спеціальному ведёрочке з водою і кубиками льоду.
Коктейлі, мінеральну воду, соки подають охолодженими або з кубиками льоду. Лід додайте в стакани з напоями або подайте окремо в тарілці.
Відкривайте пляшки з напоями за столом. Робіть це акуратно, щоб не облити гостей. Пляшку тримайте шийкою в напрямку столу. Відкривши пляшку з вином, господар наливає трохи напою собі в келих, а потім вже наповнює келихи присутніх, починаючи з жіночої половини гостей. Наливати слід на дві третини келиха, з правого боку від гостя.
Пляшки з напоями не є прикрасою столу, а тому не заохочуйте їх рядами між закусками і салатами.
Сподіваємося ці поради стануть в нагоді Вам в житті, а сайт максимум ідей буде ще багато разів радувати Вас корисними і цікавими статтями!
Бажаємо Вам вдалих свят і веселих застіль!
Читайте також:
Страви на Хеллоуїн
Як приготувати смачну кашу
Як подавати закуски?Як подавати перші страви?
Як подавати другі страви?
Як подавати чай і кава?
Як подавати напої алкогольні?
Як подавати перші страви?
Як подавати другі страви?
Як подавати чай і кава?
Як подавати напої алкогольні?
Як подавати перші страви?