Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





10 способів шахрайства при продажі iPhone

iPhone - найпрестижніший і бажаний смартфон з числа представлених на ринку. І багато шахраї прагнуть нажитися на пристрасті до популярного гаджету. Про 10 найпоширеніших способах шахрайства з продажем смартфонів Apple повідало видання «Хабрахабр».

1. Продаж Айфона по передоплаті

Заповзятливі шахраї часто розміщують в інтернеті оголошення про продаж новенького iPhone з привабливими і переконливими умовами: «без передоплати», «можливий самовивіз», «остаточний розрахунок здійснюється тільки після перевірки смартфона на працездатність», «без карт Кукурудза» і т.д. Особливо просунуті ділки не скупляться навіть на придбання статусу «Магазин» на Авито, хоча таке свідоцтво авторитетності і надійності обходиться їм в 40 000 рублів на рік.

На такі обманні схеми продажів ведуться навіть самі недовірливі громадяни. Люди дзвонять по оголошенню і потрапляють в руки талановитого менеджера. Він з повним знанням справи розповідаємо їм про переваги і недоліки вподобаного девайса, консультує з приводу вибору, оформляє замовлення і справляється про те, чи не потрібні додаткові аксесуари типу кейса або автомобільної зарядки. На закінчення менеджер обіцяє доставку протягом дня, оплату після отримання гаджета на руки і пропонує послуги по обрізці SIM-карти. Сервіс настільки бездоганний, що клієнт моментально втрачає пильність.

Заручившись довірою потенційного покупця, шахрай приймається за справу. Він розповідає про випадки грабежів кур'єрів і оплати замовлень фальшивими купюрами, а потім пропонує «розуміє і співчуваючому» покупцеві перевести гроші на особовий рахунок. Зрозуміло, з тією умовою, що отримати ці гроші компанія зможе тільки після передачі чека з кодом протекції в руки кур'єру.

Нескладно здогадатися, що ця умова липове.

Далі довірливий покупець йде до терміналу Qiwi або «Елекснет» і переводить повну суму оплати на продиктований менеджером номер мобільного телефону. Менш наївний клієнт може задати додаткове питання щодо можливості самовивозу. Але на нього також давно заготовлений відповідь, і не один:

  • «До кінця наступного тижня наш офіс закритий на ремонт»;
  • «Ох, у нас такі черги матерією, 4 години простоїте - краще вже ми Вам замовлення з кур'єром відправимо».

«До кінця наступного тижня наш офіс закритий на ремонт»;   «Ох, у нас такі черги матерією, 4 години простоїте - краще вже ми Вам замовлення з кур'єром відправимо»

2. Онлайн-розпродаж айфонів за передоплатою з великими знижками

Передоплату в корисливих цілях сьогодні може запросити навіть великий, авторитетний інтернет-магазин. Відбувається це, як правило, за наступним сценарієм:

  • Оголошується розпродаж з безпрецедентними знижками, що досягають 50%.
  • В якості умов покупки iPhone за супервигідною ціною виставляються: 1) передоплата в розмірі 100% вартості товару; доставка через 3 тижні.

Довіра до магазину і приваблива ціна служать хорошим стимулом, спонукаючи людей вибудовуватися в довгі черги. Передача готівки здійснюється в офісі. В обмін на гроші клієнт отримує цілий пакет документів, що включає договір і чек.

І все б добре, але через 3 тижні вигідна покупка так і не приходить. Звертаючись в техпідтримку, клієнт отримує переконливу відповідь: замовлень стільки, що компанія не встигає їх своєчасно доставляти. Термін відсувається ще на 2-3 тижні, після чого історія повторюється. При цьому з'ясовується, що можливість відстрочки доставки спочатку прописана в договорі, який практично ніхто ніколи не читає.

Через кілька місяців так і не дочекався свого смартфона замовник йде оформляти відмову. Але тут знову спливають несподівані подробиці договору, згідно з якими повернення грошей може розтягнутися на місяць або ж кошти повертаються з утриманням комісії. Однак це ще не найстрашніші варіанти. Гірше, коли для отримання назад своїх кровно зароблених грошей доводиться чекати банкрутства компанії.

Наведемо конкретний історичний приклад. У 2012 р інтернет-магазин BigBazzy в рамках акції «iPhone 4s зі знижкою 51% за 19990 рублів» зібрав близько 1 млрд. Рублів. Компанія вільно розпоряджалася цією сумою протягом 3-5 місяців, нічого не висилаючи 50 000 замовників. Не виключено, що гроші були покладені під хороший відсоток в банк або використовувалися для закупівлі продукції і рекламних оголошень.

Багато з покупців до цих пір чекають повернення своїх грошей.

3. Продаж реф-апаратів підпільного виробництва

У продажу часто зустрічаються айфони із загадковою позначкою «refurbished», «ref», «реф». Покупці, як правило, на неї не звертають уваги, що забезпечує недобросовісним продавцям широкий простір для дій. Справа в тому, що в поняття «відновлений айфон» сьогодні можуть закладатися різні смисли:

1) Заводський реф. Мова йде про бюджетні моделі типу iPhone 5s або iPhone 6 16gb, які були відновлені до первозданного стану на виробничих підприємствах Apple. Це білий «реф», який можна купувати без побоювання.

2) Підпільний реф. Такі «відновлені» айфони найчастіше виявляються напханими китайськими запчастинами не найвищої якості. І дисплей, і динамік, і мікрофон в такому гаджет виробництва КНР. Оригінальною залишається тільки материнська плата. І то тільки тому, що на аналогову материнку фірмову операційну систему Apple не встановиш. Практично 100% підпільно «відновлених» айфонів містять той чи інший шлюб. Через пару місяців їх доводиться здавати в ремонт. В результаті придбання виходить не дуже вигідним.

Так ось, чергова поширена схема шахрайства полягає в спробі видати підпільний «реф» за заводською. Звичайно, найбільш спритні ділки примудряються продати такі телефони і як новенькі з «безпрецедентними знижками». Але якщо клієнт все ж спантеличується розшифровкою позначки «refurbished», то продавець призводить у відповідь стандартне визначення заводського «рефа»:

- 'телефон, який був повернений в Apple Store, після чого пройшов ретельну діагностику і відновлення на заводі-виробнику, був заново упакований і тепер продається за низькою ціною'.

Однак підкований покупець запросто може викрити облудну схему. Досить провести перевірку смартфона за серійним номером. Оригінальний «реф» буде Неактивована, а підробленого навіть не виявиться в базі Apple.

4. Продаж китайського iPhone за ціною «оригінального»

Китайська копія айфона на Android практично не відрізняється від оригінальної моделі. Для того щоб знайти хоча б пару розбіжностей, треба покласти обидва телефони поруч і почати кликати на все іконки поспіль. Так що якщо Ви купуєте iPhone у приватника через сайт безкоштовних оголошень, висока небезпека нарватися на підробку. При цьому до неї можуть навіть додаватися чеки з «Евросети» або «Зв'язкового». Таке доказ достовірності товару легко надрукувати на будь-якому ресторанному або барном касовому принтері. Шахраї, активно промишляють цією справою, купують власні принтери за 2000 р. Що стосується накладних та печаток, то перші роздруковуються на звичайному офісному принтері, а другі замовляються по відбитку в спеціалізованому центрі.

Відрізнити новенький підроблений iPhone від сьогодення можна хіба що за ціною. Якщо оригінальна модель 5S варто близько 27 000 рублів, то аналогова китайська може продаватися і за 9000.

Якщо оригінальна модель 5S варто близько 27 000 рублів, то аналогова китайська може продаватися і за 9000

5. Макет iPhone за ціною справжнього пристрою

На перший погляд здається, що це щось з області фантастики. Однак відомо чимало випадків, коли муляж на якомусь ринку або вуличному розвалі продавався за ціною справжнього апарату. Адже зовні їх не розрізнити, про тяжких макета шахраї дбають заздалегідь, захисна плівка на місці. І обман покупець виявляє тільки вдома при спробі активувати телефон.

автор фото Андрій Ковальов

6. Продаж неробочого айфона

Дана схема шахрайства вимагає певних грошових, тимчасових і трудових витрат від шахрая. Доводиться обклеювати несправний девайс транспортувань плівками, добувати заводську плівку для запечатування коробки. Добре хоч на розміщення оголошення в Мережі витрачатися не доводиться.

7. Передпродажна блокування iPhone під оператора

Блокування смартфона Apple під оператора має на увазі виконання цілого переліку операцій:

  • покупку телефону в США з контрактом 200 $;
  • роздрук коробки і нанесення на неї наклейки з даними девайса, наприклад, з Німеччини;
  • запечатування коробки в заводську плівку;
  • розміщення оголошення про продаж iPhone за 19 000 рублів.

Купуючи заблокований під оператора смартфон, Ви ризикуєте повторно нарватися на шахраїв. На цей раз тих, що пропонують послуги розблокування iPhone за 15-90 $. Само собою зрозуміло, за передоплатою з усіма наслідками, що випливають ...

8. SMS-лохотрон

На тих же сайтах безкоштовних оголошень зустрічаються «супервигідні» пропозиції з продажу iPhone за низькою ціною і без передоплати. Ось тільки продавець чомусь завжди виявляється у віддаленому регіоні РФ (типу Чукотки). Але не біда, адже в умовах прописана можливість відправки замовлення через DHL.

Клієнт оформляє замовлення, залишаючи свої контактні дані, а через кілька днів на його телефонний номер приходить СМС нібито від DHL. Зміст повідомлення приблизно наступне: «На Ваше ім'я надійшла посилка. Для отримання замовлення Вам необхідно вказати номер відправлення. Дізнатися його можна у продавця ». Покупець зв'язується з шахраєм, той просить його оплатити повну суму товару для отримання номера відправлення.

9. Передпродажна активізація Apple ID і функції «Знайти iPhone»

iOS 7 подарувала власникам айфонів можливість віддалено блокувати свої пристрої через активоване Apple ID і відстежувати його місце розташування на карті. За задумом розробників, функція повинна була захищати особисту інформацію користувачів в разі втрати / крадіжки смартфона і допомагати в його поверненні. Однак зловмисники знайшли їй інше застосування.

Вони продають старі айфони з активним Apple ID, а через день пристрої блокуються і на них приходять SMS стандартного змісту: «Цей смартфон був загублений. Я знаю, де Ви перебуваєте. Зателефонуйте ... і поверніть мені мій iPhone. В іншому випадку мені доведеться написати заяву в поліцію ».

Розблокувати смартфон неможливо, зате його місце розташування і справді чітко відстежується на карті. Крім того, того, хто втратив (в даному випадку продав) апарат, стає відомий номер телефону нинішнього власника. У 95% ситуацій iPhone повертається в руки шахраїв і на наступний день знову виявляється виставленим на продаж.

Якщо покупець відмовляється повернути девайс, зловмисник пише заяву, і телефон конфіскується.

За тією ж схемою шахраї можуть заблокувати і абсолютно чистий телефон, що знаходиться в руках власника. Досить зламати пошту. Як правило, за новий пароль від викраденого електронного ящика зловмисники запитують від 500 до 3000 рублів. Хоча, наприклад, з Яндекс.Поштою таке не пройде.

Поштою таке не пройде

10. Реалізація бракованих смартфонів

Дана схема шахрайства набула найбільшого поширення на Яндекс.Маркеті. Бажаючі придбати iPhone дешевше знаходять магазин з 1000+ відгуків і рейтингом 5 *. Не витрачаючи час на читання коментарів (п'ять зірок - «найкраща гарантія»), любителі заощадити оформляють покупку. Потім до них приїжджає кур'єр, на порозі вручає замовлення і подає документи на підпис. Щоб у покупця не виникло бажання попередньо перевірити апарат на працездатність, кур'єр поспішає повідомити, що гарантія на пристрій становить 1 рік, повернення / заміна можливі протягом 14 днів. Як тільки замовник ставить підпис, кур'єр поспішно віддаляється.

Після виявлення браку жертва дзвонить в техпідтримку, і починається волинка. Спочатку представники магазина просять надіслати номер замовлення і почекати пару днів, потім надіслати копію чека і знову почекати пару днів, потім сфотографувати несправність і відправити на той же ящик ... І так до тих пір, поки надія клієнта не помре. Причому на телефонні дзвінки техпідтримка відповідає вкрай рідко, а на пошту реагує раз в тиждень або не реагує взагалі.

Вирішивши все ж почитати відгуки про магазин на Я.Маркете, покупець виявляє, що серед них безліч негативних. Однак куплених за 20 рублів позитивних все ж виявляється більше.

Купуючи iPhone через сайти безкоштовних оголошень, Ви ризикуєте нарватися на шахраїв. Для того щоб не потрапити в їх руки, рекомендуємо дотримуватися 4-х правил:

1) Не ганятися за незграбно низькими цінами. Про місцезнаходження безкоштовного сиру Ви й самі знаєте.

2) Проводити оплату готівкою тільки після перевірки iPhone на працездатність.

3) Перевіряти девайс по IMEI. Дізнаватися, чи був iPhone раніше активований і якого він кольору. Найчастіше, пробивши пристрій по IMEI, покупець дізнається, що цікавить його білий телефончик був активований ще рік тому, правда тоді він чомусь був чорним. IMEI, до речі, вказується не тільки в самому телефоні, а й на коробці. Так що в більшості випадків навіть «розтин» не знадобиться.

4) Купувати айфони тільки в надійних інтернет-магазинах. Наприклад, таких як Apple Region. У нас ви знайдете такі моделі, як Apple Iphone 6s 128gb Rose Gold , Iphone 6s Plus 16gb Gold та інші за привабливою ціною.

Замовити чистий телефон з повним пакетом документації і гарантією від виробника можна по телефону: +7 (495) 256-13-84.

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»