Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Як зшити натяжну простирадло на резінке.Мастер-класи. Обговорення на LiveInternet

  1. побудова викрійки
  2. технологія пошиття

«Як зшити натяжну простирадло на гумці» - саме таким питанням я задалася, коли зрозуміла, що звичайна простирадло скочується і сповзає «Як зшити натяжну простирадло на гумці» - саме таким питанням я задалася, коли зрозуміла, що звичайна простирадло скочується і сповзає.

І ось я вирішила спробувати зшити таку простирадло.

Я не знаю, наскільки практична буде така простирадло на розкладний диван, а ось на ліжко - саме те!

Все почалося з того, що я купила тканину.

На матрац шириною 160 см беремо тканину шириною 220, а ось на матрац шириною 180 доведеться надставляють тканину по ширині.

Простирадло мені потрібно було шити на матрац 160 см шириною.

Для цього я купила тканину, ширина якої 220 см.

Якщо від 220 відняти 160 (ширина матраца), то вийде 60 см. Від цієї цифри отмінусуем ще подвоєну висоту матраца (40 см), то у нас залишиться 20 см (по 10 см на подгибку з кожного боку). Це, звичайно, не густо, але або по 10 см, або доведеться надставляють.

Довжину тканини я розраховувала з тих міркувань, щоб кути по довжині і ширині були на одному рівні, тобто довжина матраца (200 см) + подвоєна висота матраца (40 см) + 20 см (на подгибку по обидва боки) + по два сантиметри з кожного боку на подгибку.

Разом виходить 264 см. Але купувати тканини краще трохи більше. Наскільки більше?

Справа в тому, що бязь (а на простирадло найкраще купувати бязь) дає усадку. Купувати її (втім, як і будь-яку натуральну тканину, яка дає усадку) потрібно з розрахунку + 10 см на кожен метр тканини.

Якщо тканини потрібно 264 см, то, хай не на 25 см більше купувати, але хоча б, на 15 - 20.

З витратою тканини, начебто, розібралися. Тепер будемо розбиратися з тим, як зшити натяжну простирадло на гумці.

1. Розкрій. Складаємо тканину в чотири шари для того, щоб зручніше було розкроювати. Ширина і довжина відомі. Ще нам потрібно вирізати кути. Для цього по ширині тканини відступаємо половину ширини матраца + 2 - 3 см (запас на усадку тканини при подальших праннях) + 1 см (на припуски шва).
По довжині тканини проробляємо все те ж саме.

2. Далі нам потрібно обробити кути.
Не знаю чи зможу я зрозуміло пояснити, але я зробила багато фото з поясненнями, тому що це краще бачити.
Отже, у нас є вирізані кути. Беремо один кут і складаємо виворітного стороною всередину. З того боку, де кромка (довжина простирадла), там край так і залишаємо, а там, де зріз (ширина простирадла), там загинаємо припуск 1 см (якщо залишили більше, то закладайте більше, головне, щоб потім змогла пролізти гумка).
І прокладаємо строчку на машинці.

Це загальний вигляд:

А тут видно побільше, ближче і докладніше А тут видно побільше, ближче і докладніше

3. Тепер нам потрібно вивернути наш шов, і прострочити його по виворітній стороні.

А тут побільше:

А тут побільше:

4. Тепер нам потрібно закріпити припуск, щоб можна було вставити туди гумку.
Для цього підвертаємо припуск (підігнутий зріз і кромку), і отстрачіваем.

Побільше, щоб було зрозуміліше:

Таким чином обробляємо всі чотири кути.

5. Нарешті, залишається тільки вставити гумку. Вставляємо. Коли вставила гумку, то спеціально виміряла її довжину - вийшло 2,2 м. Але це цифра приблизна (щоб було від чого відштовхуватися), тому що гумки бувають різного ступеня розтяжності.

Але це цифра приблизна (щоб було від чого відштовхуватися), тому що  гумки бувають різного ступеня розтяжності

Ось така вийшла натяжна простирадло. Так нескладно можна зшити натяжну простирадло на гумці.
А найголовніше, що нічого не задирається, і не потрібно постійно заправляти під матрац.

А найголовніше, що нічого не задирається, і не потрібно постійно заправляти під матрац

джерело:

http://katushenka.ru/2013/03/10/kak-sshit-natyazhnuyu-prostyn-na-rezinke/

Як зшити простирадло на гумці своїми руками?

Про вибір тканини для пошиття простирадл на гумці ми вже розповідали, зараз зупинимося на тому, як розкроїти і зшити простирадла на гумці. Натяжна простирадло - дуже проста річ за своєю конструкцією. Вона охоплює матрац з бортиками (як кришечка від коробки), покриваючи верхню і бічні сторони матраца і трохи загортаючись під матрац, де вже і стягується гумкою.

Для початку Вам потрібно заміряти Ваш матрац, вимірювати краще по середній лінії. Щоб пошити простирадло на гумці Вам потрібно знати довжину, ширину і висоту матраца.

Форма простирадла на гумці

1. Розкреслите крейдою по тканині прямокутник зі сторонами, рівними довжині матраца + 5 см і шириною матраца + 5 см. Така надбавка потрібна для того, щоб в подальшому при пранні уникнути надмірної усадки натяжна простирадла.

2. До кожного боку нашого прямокутника прістройте майбутній бортик простирадла на гумці. Його висота повинна бути дорівнює висоті матраца + 10 см.

Пошиття простирадла на гумці

1. Зшийте всі чотири кути натяжна простирадла так, як показано червоними стрілками (ви ще пам'ятаєте, що у нас повинна вийти кришечка від коробки?).

2. І заключний етап пошиття простирадла на гумці: по всьому периметру залишився необробленим краю застрочити кулиску, і не забудьте залишити отвір для протягування гумки.

3. Протягніть гумку через всю натяжну простирадло.

Вітаємо! Ви зшили простирадло на гумці своїми руками!

джерело: http://bonhome.ru/index.php?ukey=news&blog_id=7

Як зшити натяжні простирадла

Останнім часом натяжні простирадла (flat sheets) стають все більш і більш популярними. Вони добре тримають форму, обтягуючи щільно матрац по всьому периметру, не дають простирадла деформуватися, сповзати під час сну, завжди виглядають охайно.

Вони добре тримають форму, обтягуючи щільно матрац по всьому периметру, не дають простирадла деформуватися, сповзати під час сну, завжди виглядають охайно

Конструктивно являють собою паралелепіпед за габаритними розмірами матраца, зібраний по кутах або повністю по периметру на гумку (еластичну тасьму).

Для виготовлення простирадлом підійдуть будь-які щільні натуральні тканини, які використовуються в пошитті постільних комплектів (бавовна, льон, бамбук, тенсел, сумішеві). Для більш щільного облягання простирадла матраца можна використовувати трикотаж слабкому ступені розтяжності, махрові тканини, фланель або твил. Всі вище перераховані матеріали можна придбати в спеціалізованих магазинах тканин (відділ домашнього текстилю). Ткацька промисловість випускає в асортименті тканини спеціальної ширини від 2,30 м до 3 м. Якщо немає можливості придбати матеріал потрібної ширини, можна купити тканини по 1,5 м і стачать їх уздовж білизняним швом.

Для виготовлення натяжна простирадла необхідно заміряти матрац (ширина, довжина, висота). Увага! Виміри варто робити за середніми лініях матраца, так як багато хто з них мають заокруглення в кутах, що зменшують реальні габарити.

Виміри варто робити за середніми лініях матраца, так як багато хто з них мають заокруглення в кутах, що зменшують реальні габарити

Отже, в якості прикладу візьмемо матрац 160х200х25 см.

побудова викрійки

На аркуші паперу будуємо просту конструкцію майбутньої простирадла в масштабі. Креслимо прямокутник матраца з урахуванням припусків на шви. У нашому випадку це прямокутник 162х202 см.

Далі від вершин отриманого прямокутника відкладаємо по всім сторонам довжину матраца + 10 см. Примітка: 10 см - це припуск на облягання днища матраца, а також припуск на кулиску для гумки. Тобто для нашого креслення 25см + 10 см = 35 см.

Тобто для нашого креслення 25см + 10 см = 35 см

Тепер вважаємо витрата тканини: знадобиться шматок шириною 162 + 35 + 35 = 230 см, довжиною 202 + 35 + 35 = 272 см. Слід пам'ятати, що натуральні тканини дають усадку при пранні в середньому 5% по качку і 2% по основі. Перед пошиттям тканину необхідно декатіровать (намочити в теплій воді, просушити і випрасувати).

При покупці тканини - додати відсоток на усадку !! Наприклад, для простирадла на матрац 160х200х25 підійде шматок тканини шириною 240-250 см і довжиною 280 см.

технологія пошиття

  1. Тканина декатіровать;
  2. Викрито за кресленням;
  3. Застрочити шви кутів подвійним швом (скласти зрізи виворотом до вивороту, прострочити швом шириною 5 мм з закріпками на кінцях, вивернути на виворіт, склавши «обличчям до обличчя», виправити припуски, прострочити шов шириною 7 мм з закріпками на кінцях, так щоб зрізи припусків першого рядка залишилися всередині). Повинен вийти «коробочок без кришки».
  4. Поміряти, надівши заготовку на матрац;
  5. Застрочити кулиску по периметру простирадла, залишаючи отвір для протягування гумки. Примітка: існує кілька способів оформлення краю натяжна простирадла - можна поставити гумку тільки по кутах на відстані по 25 см від шва кута, але такий спосіб підійде досить досвідченим швеям. Гумка по периметру - найбільш простий у виконанні вузол. Перед пранням для полегшення процесу прасування гумку можна виймати і потім вставляти заново.
  6. Протягнути резинку в кулиску (довжина гумки - половина периметра простирадла) і закріпити кінці гумки.
  7. Випрасувати готовий виріб.

Випрасувати готовий виріб

В якості додаткових пристосувань для фіксації натяжних простирадлом на матрацах можна використовувати «підтяжки», що нагадують по конструкції бабусині підв'язки для пояса панчіх або спеціальні пластикові кліпси, що одягаються на кант матраца при затиску краю простирадла.
http://www.diy.ru/hand-made/shite/kak-sshit-natyazhnyie-prostyini/

Простирадла на гумці стали дуже популярні
Простирадла на гумці стали дуже популярні. Пов'язано це в першу чергу з тим, що з'явилося багато ліжок євро розмірів використовують високі пружинні матраци, заправити які звичайної простирадлом з стандартного комплекту постільної білизни просто неможливо, вона надто вузька і тому постійно "збивається" під час сну. Купити комплект з натяжна простирадлом необхідного розміру, якості тканини, малюнка і вартості не завжди можливо, навіть часом в інтернет магазині. Єдиний вихід - зшити своїми руками простирадло на гумці разом з підодіяльником і наволочками.


1
1. Зшити простирадло на гумці самостійно досить складно, незважаючи на уявну простоту. Ширина бязі 220 см., А на матрац довжиною 200 см. Потрібно, як мінімум 260 см. До того ж точно повторити закруглені кути матраца на простирадла з гумкою, які рідко бувають квадратними дуже непросто. Не маючи досвіду, ви ризикуєте зіпсувати тканину, або в кращому випадку кути змістяться, і краю будуть стовбурчитися. Перш ніж викроїти тканину для простирадла і починати шити, варто добре все перевірити. А ще краще зробити невелику викрійку кутів разом з підворіть з газети і переконається, що кут викладається потрібної форми. Можна використовувати скотч для склеювання "швів" простирадла з газети а після розрізати їх ножицями.

2
2. Сучасний стандарт ширини бязі, ситцю 220 см. З такої ширини тканини можна зшити будь-яку простирадло, але тільки якщо вона не з гумкою. Для простирадла з гумою потрібно додатково нарощувати довжину. Давайте порахуємо спочатку, скільки потрібно купити тканини на умовний розмір матраца: довжина - 200 см .; ширина - 180 см .; висота - 20 см. Вийшло 2,70 на 2,50 - ширини тканини не вистачає, як не крути, потрібно нарощувати один край як мінімум на 20см. При заявленій ширині 220 см. Реально вона буває все ж ширше 227 - 230 см. Додати краще верх простирадла, стикувальний шов під подушками буде майже непомітним. Ось тільки якщо бязь має чітко виражений малюнок, цю ділянку буде більш помітним. Одним словом, для того щоб зшити простирадло на гумці з заданими розмірами нам знадобитися майже 3 метри бязі шириною 220 см. (270 + 30).

3
3. Переваги простирадла з гумкою очевидні. Простирадло завжди "заправлена", вона не збивається і не сповзає, ліжко виглядає акуратно і свіжо. Єдиний мінус, коштує вона дорожче, ніж стандартна простирадло і витрата тканини, в залежності від ширини подгибки збільшується набагато, ну і сама робота з пошиття складніше. У цьому ви переконаєтеся, коли почнете шити її своїми руками.
Після того коли розрахунки викрійки закінчені і ви ще раз переконалися в точності їх, можна перенести її на тканину і вирізати зайві нижні кутові ділянки. До верхньої частини зазвичай лише пришивається відсутній ділянку. Природно розкроюючи потрібно врахувати припуски на шви і на подгибку простирадла. Не сподівайтеся знайти повну інструкції як зробити те чи інше, всіх дрібниць врахувати неможливо, потрібно самим теж "допрацьовувати" чужі поради.
Кути матраца бувають не завжди прямокутними, часто вони злегка закруглені, і залишати стирчать куточки зовсім не хочеться. Для цього скопіюйте заокруглення за допомогою тієї ж газети і перенесіть на викрійку, як показано на фото. Щоб перевірити, чи точно зроблена розмітка, вимірюйте діагоналі на матраці і на викрійки, вони повинні збігатися. Вирізаючи овал кута, не забудьте залишити припуски на шви. Сточуючи сполучні шви підкоміра, зверніть увагу, що вони будуть злегка довше, оскільки прямий кут ви зрізали.

4. Обробку швів можна зробити оверлоком, якщо він у вас є, тільки не зигзагом на "Чайці" і дати додатково сполучну рядок. Можна зшити білизняним швом, але він буде занадто грубим в цьому місці і сильно виділятися. Нитки слід підбирати міцні, але не занадто товсті. Головне щоб вони від вологи не руйнувалися і в швах, з часом, не з'являлися дірки. Крок рядки на швейній машині встановіть середнього розміру. Занадто дрібна рядок зробить шов міцніше, а навіть навпаки, оскільки голка, проколюючи часто тканину, може просто зруйнувати її волокна.

5
5. Тепер залишиться пришити по краю простирадла гумку. Для початку порахуйте скільки потрібно гумки. Це залежить від якості самої гумки. Якщо вона слабенька і сильно тягнеться, то після пришивання стане ще слабший. Таку гумку краще не настрачіваем на край подгибки простирадла, а вставити в подгибку.
По крайней мере, ви зможете її регулювати за потребою, особливо це буває потрібним після численних прань. Але гумку можна і пришити зигзагом по краю, як на фото. Робити це краще за допомогою спеціальної лапкою і пришивати пружну гумку, оскільки від проколом голки слабка гумка сильно стане ще слабший.
Можна на край простирадла пришити і широку гумку 2 - 3 см., Вона дає хорошу економію бязі при крої, оскільки не робляться великі припуски на подгибку. До того ж широка гумка довше вам прослужить, оскільки простирадло доводитися прати дуже часто і тонка гумка з часом розтягується і слабшає і якщо вона пришита зигзагом, замінити буде її складно.

6
6. Іноді, для того щоб кути і середина простирадла були добре стягнуті використовують спеціальні кламерами, на зразок підтяжок. Це дуже практично і ефективно. Кламмери бувають не тільки кутові, але і поперечні. Простирадло отримує додаткову фіксацію за рахунок них і натягується з усіх боків, немов чохол на матраці. До того нижній подворот можна зменшити до 5 - 7 см., Що зменшить витрату бязі, особливо це суттєво коли шиється кілька простирадл.

7. В результаті ви тепер знаєте, щоб зшити простирадло на гумці необхідно близько 3-х метрів бязі шириною 220 см. Необхідно також купити білизняний гумки близько 5 метрів. Щоб перевірити точність зробленої викрійки, виміряти потрібно діагоналі матраца і простирадла, вони повинні бути однаковими.
І останнє, бязь або ситець після прання дає усадку, тому робіть невелику надбавку до розмірів вашої простирадла на гумці.

джерело: http://www.shyu.ru/prostyn-na-rezinke.html

Наскільки більше?
Ви ще пам'ятаєте, що у нас повинна вийти кришечка від коробки?
Php?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»