Відеостіна з 6 відеокубів Planar c50RXi-WV-DL з високою інформаційною ємністю дозволяє наочно відображати великі обсяги параметрів мережі. Забезпечені комфортні умови для роботи диспетчерів і висока надійність експлуатації відео стіни. Поліпшення умов колективної роботи в центрі управління мережею дозволяє Далекосхідному філії ВАТ "Мегафон" підтримувати якість телекомунікаційних послуг на високому рівні.
Мегафон - провідній телекомунікаційній компанії з широкою регіональною мережею - важливо підтримувати на високому рівні якість надання послуг і рівень сервісу. Не останню роль в цьому відіграє створення диспетчерських центрів в філіях, які передають оперативну інформацію і накопичені статистичні дані в центри моніторингу керуючої компанії. В рамках модернізації центру управління мережею і з метою підвищення ефективності контролю за вузлами мережі керівництвом Далекосхідного філії ВАТ "Мегафон" було прийнято рішення про створення нової поліекранної системи відображення телекомунікаційної інформації. Поліекранну систему необхідно було створити на додаток до вже існуючої відео стіни для розширення зони графічного відображення поточного стану мережі і систем. У зв'язку з тим, що першу відеостіну на базі відеокубів Planar в центрі управління далекосхідної мережею "Мегафон" в 2007 році встановила компанія "Делайт 2000" , Вибір партнера по реалізації проекту був цілком закономірним. Компанія "Делайт 2000" вибудовує взаємодію із замовниками на довгостроковій основі, пропонуючи передові та надійні професійні рішення для роботи з великими обсягами інформації. Додатковим критерієм вибору системного інтегратора була сумісність обладнання в складі вже існуючої і створюваної поліекранних систем. Створювана в центрі управління мережею Поліекранна система відображення інформації була потрібна для вирішення декількох корпоративних завдань:
- Переглянути інформацію про стан мережі і систем;
- Оперативний аналіз поточної ситуації з можливістю відображення показників якості надання послуг, в тому числі інформації про працездатність серверів, комутаторів, маршрутизаторів, роутерів, магістральних каналів, телефонії і іншого суміжного обладнання;
- Використання показників роботи мережі, що обчислюються на основі статистичної інформації з нештатних ситуацій, для прогнозування ситуацій в майбутньому і прийняття відповідних управлінських рішень.
На основі інформації про поточний стан мережі і систем завжди можна визначити, на якому рівні знаходиться якість надання послуг.
Нова відеостіна створена на базі 6 відеокубів Planar c50RXi-WV-DL з діагоналлю 50 дюймів, побудованих в конфігурації 3х2. Складено практично безшовний поліекран із загальними розмірами 3048х1524 мм і з сумарним дозволом 3072х1536 пікселів. Система відображення інформації являє собою однорідний поліекран з винятковою передачею кольору і можливістю безперервно працювати в цілодобовому режимі. Відеокубів оснащені екранами з широким кутом огляду, що дозволяє 8 операторам в однаково сприятливих умовах спостерігати за відеостіною. Проектним бюро "Делайт 2000" для кожного оператора розрахована зона комфортного сприйняття інформації про стан мережі, яка відображається на відео стіни.
Для проектного бюро компанії "Делайт 2000" основна інженерне завдання полягала в тому, щоб грамотно спроектувати і "вписати" поліекран в уже існуючий і оснащене відеостіною приміщення, з урахуванням збереження комфортних умов сприйняття графічної інформації. Ця технічна задача була успішно вирішена висококваліфікованими фахівцями компанії "Делайт 2000". Інформація, що надходить з локальної обчислювальної мережі від систем моніторингу, обробляється мережевим контролером і виводиться на весь поліекран. На поліекранів відображається оперативна інформація про поточний стан мережі, обладнання та інформаційних систем. Оператор може викликати на екран детальну інформацію про помилку і прийняти необхідні заходи по її якнайшвидшому усуненню. Відеостіна Planar відрізняється високою надійністю завдяки своїй архітектурі і конструкції. Вбудований дволамповий блок (dual-lampe) з автопереключеніе дозволяє значно мінімізувати час заміни лампи, таким чином, практично не виникає простоїв в експлуатації відео стіни.
Поліекранна система вбудована в фальшстену, для зручності проведення сервісних робіт забезпечений тиловий доступ. Налаштування відео стіни здійснюється з ноутбука оператора і пульта дистанційного керування, що входить в комплект відео стіни. В результаті проекту створення поліекранної системи істотно покращилися умови колективної роботи операторів і відповідальних осіб. На відео стіни наочно демонструються великі обсяги змінюються параметрів, які набагато зручніше контролювати, маючи в своєму розпорядженні большеекранную систему відображення інформації. Всі ці фактори дозволяють Далекосхідному філії ВАТ "Мегафон" підтримувати якість надаваних телекомунікаційних послуг на максимально високому рівні.
Про компанію "Мегафон" ( www.megafon.ru )
Перший загальноросійський оператор мобільного зв'язку стандарту GSM 900/1800 було утворено в травні 2002 року. Мегафон став першим і поки єдиним оператором, який розгорнув власну мережу у всіх регіонах Росії. Компанія також першої в Росії ввела в комерційну експлуатацію мережу третього покоління в стандарті UMTS. У 2009 році Мегафон був визнаний незалежним журі "Абсолютним брендом - 2009". У 2009 році Мегафон став офіційним мобільним оператором Зимових Олімпійських Ігор 2014 року. Ліцензійна територія Далекосхідного філії ВАТ "Мегафон" (мережа "Мегафон" на Далекому Сході і в Східному Сибіру) займає більше 45% території Російської Федерації (загальною площею понад 8 мільйонів квадратних кілометрів). Це 9 суб'єктів Далекосхідного Федерального округу і 3 суб'єкта Сибірського Федерального округу: Республіка Бурятія, Республіка Саха (Якутія), Забайкальський, Приморський, Камчатський, Хабаровський краї, Амурська, Іркутська, Магаданська, Сахалінська, Єврейська автономна області, Чукотський автономний округ. Населення цієї території становить близько 12 мільйонів чоловік. Кількість абонентів Мегафону на Далекому Сході і в Східному Сибіру становить понад 4 млн осіб.
Про компанію Planar Systems ( www.planarcontrolroom.com ; www.planarcontrolroom.ru )
Компанія Planar Systems була заснована в 1983 році і основну увагу приділяла розробкам індустріальних дисплеїв. Большеекранние системи з'явилися в портфелі Planar в 2007 році, після того, як в її склад увійшли компанії Clarity Visual Systems і Synelec Telecom Multimedia. Створена в 1995 році компанія Clarity Visual Systems - лідер американського ринку дисплеїв для транспортних терміналів, торговельних і розважальних центрів. Працююча з 1986 року компанія Synelec Telecom Multimedia - провідний постачальник рішень візуалізації даних для диспетчерських і командних центрів, перший в світі виробник, який опанував випуск DLP-відеокубів. На момент злиття з усього світу вже було встановлено 20 000 відеокубів Synelec і Clarity, з них понад 500 припадало на Росію.
Об'єднання власних інженерних підходів і розробок Planar Systems з технічними досягненнями Synelec і Clarity дозволило сформувати унікальну лінійку обладнання для створення систем візуалізації: DLP, LCD і LED-відеокубів, плоскі дисплеї, контролери, графічні процесори, спеціалізоване програмне забезпечення і запатентовану систему кодування і транспортування даних . Сьогодні Planar Systems є одним зі світових лідерів у створенні професійних систем відображення даних і пропонує комплексні рішення для диспетчерських пунктів, ситуаційних і командних центрів, центрів мовлення. Planar представляє продукцію під торговими марками Clarity і IndiSys.