Хай живе створений волею народів єдиний, могутній Радянський Союз! І ніяких вам «понаїхали», «Хачико», «молдовашкі», «хохли» - сьогодні, коли колишні союзні республіки призабули про дружбу, вечірка в стилі СРСР буде особливо актуальна. Це і данина традиціях, що пішли, і подорож за часів молодості бабусь і дідусів, і символічний міст між нинішнім і минулим поколіннями.
А найприємніше, що організувати вечірку «Назад в СРСР» досить просто. У пам'яті батьків і бабусь ще живі ті часи, в комірках і коморах зберігаються старі іграшки, одяг, плакати і листівки, в мережі безліч сайтів ретро-тематики, які допоможуть відтворити атмосферу минулих десятиліть (а це ціла епоха з 1922 по 1991 рік!) .
стилізація приміщення
Почніть з неодмінного гардероба на вході, що дозволяє відразу занурити гостей в атмосферу минулого: вивіска з написом «Гардероб», вішалка з номерками. Килимок «Витирайте ноги», плакати:
Плакати і гасла можна використовувати для прикраси стін, меблів, серветок, скатертин та іншої атрибутики. Без плакатів і радянської реклами тематична вечірка в стилі СРСР немислима, адже в той час плакати були буквально скрізь - на вулицях, в закладах громадського харчування, в магазинах, школах, клубах. Напрямків багато: загальні гасла про працю, політичні заклики, нагадування про культуру поведінки, патріотичні висловлювання. Якщо в компанії є людина, яка вміє працювати в Photoshop, відомі всім особи замініть особами друзів - вийде несподівано і забавно.
Перш ніж почати прикрашати приміщення, подумайте, що це буде - бабусина квартира, кафе, дитячий ранок, зал засідань або піонерська кімната.
Крім плакатів, прапорів і розтяжок з гаслами, використовуйте стрічки, повітряні кульки, гвоздики, бузок або польові квіти, ажурні серветки, старі газети і журнальні вирізки, обгортки від солодощів. Піонерські атрибути - горн, барабан, краватки. З обгорток, старовинних банкнот і етикеток можна зробити гірлянди, паперові квіти і цілі композиції, які стануть прикрасою або частиною сценарію вечірки в стилі СРСР. Всю цю «мішуру» навіть не потрібно купувати - знайдіть в мережі відповідні зображення і роздрукуйте.
На самому видному місці - жартівлива дошка пошани: фотографії друзів (сепія або чорно-білі) та підписи внизу «За внесок в загальні веселощі», «За проявлену кмітливість», «За знання історії СРСР» і т.п. Фотографії можна помістити на дошку відразу або наповнювати поступово, нагороджуючи таким способом найактивніших учасників - переможців конкурсів, витівників, кращих танцюристів.
Для створення атмосфери минулого прикрасьте приміщення старими предметами інтер'єру - бобінний магнітофон, килим з оленями (один з найвідоміших символів достатку в СРСР), ламповий телевізор, радіо, самовар, настінний барометр, бюсти вождів. Організуйте міні-виставку старих значків, марок, листівок, радянських іграшок і т.п. Поставте біля стін манекени в одязі тих часів. Вищий пілотаж - взяти в оренду автомат газованої води або проектор діафільмів.
костюми
Щоб тематична вечірка напевно залишилася в пам'яті гостей, не забудьте в запрошеннях позначити дрес-код. Так як мова йде про декілька десятиліть, вибір нарядів досить широкий. Найпростіший і популярний варіант - шкільна, піонерська або комсомольська форма одягу.
Для піонерської вечірки в стилі СРСР костюми можна взяти напрокат, щось знайти вдома або роздати гостям аксесуари прямо на вході: пілотки, краватки, значки, фартухи дівчаткам, червоні пов'язки на руку «Вожатий», «Прапороносець», «Дружинник», « Будь готовий".
Спортивна форма також доповнить атмосферу минулого. Гольфи, шорти і спідниці стоять зовсім недорого, а футболку з написом СРСР, традиційним серпом-молотом, червоною зіркою або гербом неважко купити в магазині подарунків або замовити через мережу.
Залежно від обраного напрямку вечірки в стилі СРСР, запрошення можна оформити у вигляді телеграми, депутатського мандата, партквитка, листівки або мініатюрного плаката з відповідним гаслом. Щоб додати антуражу, використовуйте старі шрифти і формулювання «Дорогий товаришу», «Збори пройдуть в клубі за адресою», «Просимо з'явитися без запізнень» і т.п.
Ретро-костюми для вечірки неважко відтворити, погортавши радянські журнали мод або подивившись пару радянських фільмів. Досить вибрати десятиліття або напрямок, і вловити головну ідею. Наприклад, сукні в горох або блузи з широкими «плечима», сорочки та краватки в «огірковий» візерунках і забавні на наш погляд безрозмірні светри. Штани кльош, джинси-варенки, картаті сорочки, піджаки в латках на рукавах, укорочені брюки.
Армійський стиль - кітель, будьонівки, військова форма, тільняшки. Робочий і селянка - футболки та сорочки, комбінезони або жилетки, сарафани на широких лямках і ґудзиках спереду, косинки, зав'язані під косички ззаду. Дружба народів - національні костюми країн, що входили до складу СРСР.
Меню
Чудово, якщо сервіровка столу і страви, пропоновані гостям, хоча б частково перегукуються з обраної для вечірки епохою. Порцелянові гуртки і тарілочки, гранчаки, вантажні кришталеві келихи, салатниці та селедочниці напевно є майже у кожного, в бабусиному серванті або в кутку антресолі. Накрийте стіл червоною оксамитовою або білосніжною ажурною скатертиною, як підставки під стакани підійдуть картонки з зображеннями гербів усіх РСР, банкнот тих часів і т.п. Одним з конкурсів вечірки в стилі СРСР може стати іспит на знання назв страв, які прикрашають загальний стіл або імпровізований буфет біля стіни:
- котлети по-київськи;
- пельмені «Сибірські»;
- російський салат;
- московська солянка;
- холодник по-білоруськи;
- цепеліни;
- Гоголь Моголь;
- курчата табака.
Рецепти всіх перерахованих і інших страв минулої епохи можна знайти на будь-якому кулінарному сайті.
З інших частувань «в тему» - оселедець івасі, плавлені сирки, кабачкова, червона і чорна гра, заливне з щуки або осетрини. Докторська ковбаса і сервелат «Радянський», шпроти і кілька в томаті, холодець.
На десерт - білкові кошики, еклери, глаголікі, тістечко картопля, морозиво в кульках. Цукерки Червона шапочка, Мишка на севере, Золотий ключик, Корівка, Шкільні. Торти «Поліно», «Наполеон», «Казка», «Пташине молоко», «Прага». Якщо це святкування дня народження в стилі СРСР, торт можна замовити:
З безалкогольних напоїв - лимонади Тархун і Дюшес, Ситро і Байкал, боржомі, той самий чай з пачки з слоником, какао «Золотий ярлик». Справжній писк для вечірки в стилі СРСР - «чайний гриб» або «морський рис» в трилітрових банках. Ці корисні освіжаючі напої раніше були майже в кожному будинку, але сьогодні дістати таке чудо не так-то просто.
Алкоголь - жигулівське пиво і горілка «Російська», горобинова і журавлинні настоянки і наливки, перцовка, коньяк 5 зірок, радянське шампанське, портвейн і каберне. Можна схитрувати, перелив якісний алкоголь в ретро-пляшки або просто переклеївши етикетки (будь-яку етикетку можна роздрукувати з мережі).
Розваги
Щоб ніщо не порушувало атмосфери минулих часів, подумайте про музику і танці. Залежно від обраного напрямку вечірки (від 20-х до 90-х років), підберіть відповідну музику:
- народні пісні;
- патріотичні пісні про батьківщину, комунізм і т.п .;
- джаз і рок-н-рол (більше підходить для вечірки в стилі стиляг, але ж це теж СРСР);
- музика і пісні з радянських кінофільмів;
- хіти 70-х, 80-х, 90-х;
- шансон.
Завдяки Інтернету, нескладно скласти відповідний нагоди збірник, нарізати «попурі» і навіть купити старовинні пластинки, касети або бобіни. Відомі хіти минулого можна використовувати на вечірці в стилі СРСР як конкурс, запропонувавши гостям назвати групу або співака, продовжити рядок з пісні або вгадати десятиліття, до якого належить звучить мелодія. Навчіть гостей танцювати твіст (тушкуємо недопалок правою ногою, потім лівою, потім обома ногами, «Кавказька полонянка»), або two-step (як казав Пуговкін в кінофільмі «Весілля в Малинівці», в той степ).
Ще конкурси:
1. Розділіть гостей на дві команди і запропонуйте їм відгадати, в якому фільмі прозвучала відома фраза. наприклад:
- Я вимагаю продовження банкету! (І.В. змінює професію)
- Які люди, і без охорони! (Москва сльозам не вірить)
- Де ви набралися цієї вульгарності? Ви виляти стегнами, як непристойна жінка! (Службовий роман)
- Не винувата я, він сам прийшов! (Діамантова рука)
- Геть забобони! Жінка - вона теж людина! (Біле сонце пустелі)
2. Запропонуйте командам по черзі розповідати анекдоти про Штірліца, вождів пролетаріату, Василя Івановича і Петьку.
3. Вручите кожній команді по одній довгій червоній стрічці. Запропонуйте на швидкість зібрати з неї п'ятикутну зірку. Чи не на поверхні, а тримаючи стрічку в руках.
По ходу сценарію вечірки «Назад в СРСР» нагороджуйте активних учасників жартівливими медалями або пам'ятними грамотами. В якості призу ідеальні безпрограшні лотерейні квитки. А якщо не будуть брати - відключимо газ! Лотерейні квитки в СРСР поширювалися майже примусово, видавалися на здачу і в доважок до товарів широкого вжитку. Нагадайте гостям про цю частину радянського побуту, нехай в кутку кімнати стоїть полку з призами за квитками - офіцерська лінійка, рахункові палички, кубик Рубіка, рахунки, мисливські сірники, дзига і інша дрібнота на пам'ять.
4. Де-небудь на віддалі від загального столу поставте невеликий столик з мішечком і картками для гри в лото, з шахами, шашками та іншими настільними іграми. Напевно хтось з гостей захоче трохи відпочити від загальних веселощів.
5. Для вечірки в стилі СРСР підходять конкурси пародій - нехай гості скажуть застільні мова від імені Леніна, Брежнєва, Сталіна, Горбачова. Можна підготувати нехитрі костюми, які посилюють подібність - лисину з розрізаного навпіл м'яча, борідку на гумці, пишні вуса.
6. Відтворіть дитинство часів СРСР, пограйте в морський бій, п'ятнашки, Балду, хрестики-нулики. Якщо вечірка проходить на відкритому повітрі, пориньте в атмосферу піонертабору - вишибали, перетягування каната, резиночки, гилка або містечка.
7. Запропонуйте гравцям з різних команд вгадати, хто зображений на фото (заздалегідь роздрукуйте портрети генсеків, письменників і артистів радянської епохи). Дивно, але тільки 30% населення Росії молодше 21 року без затримок відповідають, хто це:
А колись по ньому сходили з розуму буквально всі дівчата 1/6 населеної частини планети!
8. Запропонуйте гостям із зав'язаними очима вгадати назви десяти цукерок (визначити на смак). Переможцю приз - асорті з солодощів, популярних в СРСР.
9. Пограйте в аналогії: сучасне - старе. Можна командами, можна кожен за себе.
наприклад:
- Диск СD - грамплатівка
- Банкомат - ощадна каса
- Паста «Блендамет» - зубний порошок
- Журнал «Космополітен» - «Крестьянка» або «Працівниця»
- Пепсі - Байкал
- DVD-плеєр - відеомагнітофон
- Питна «Актив» - «Сніжок»
Для запальної вечірки «Назад в СРСР» сценарій необов'язковий, але буде забавно погуляти на імпровізованому з'їзді КПРС, політсобраніі, зльоті піонерів або відзначити дострокове виконання «п'ятирічки».