З усіх багатоклітинних морських істот найбільш просто влаштовані губки. Це тварини різних розмірів, від декількох міліметрів до метра і більше заввишки, що живуть на дні моря. Губки абсолютно позбавлені здатності до руху. Вони нерухомо приростають до підводних каменів, скель, черепашок та іншим підводних предметів.
Губки мають зазвичай кулькоподібних форму тіла. Стінки цього "грудки" пронизані незліченними дрібними отворами - порами. Дією особливих клітин через ці пори всередину губки безперервно засмоктується вода. З водою приносяться численні частинки мулу, одноклітинні рослини і тварини - їжа губок.
Надлишок води виходить через більш велике отвір. Усередині тіла губки залягає скелет, що надає їй міцність. Скелет губок складається з окремих, часто мікроскопічно дрібних голок, нерідко дуже химерної форми. У одних губок він складається з кристалів вапна, у інших - з кремнезему, у третіх - з м'яких волокон особливого рогового речовини. Такі губки, завдяки особливим властивостям свого скелета, здавна служать предметом промислу і вживаються для миття. Живуть вони у великій кількості біля берегів Єгипту і Греції, звідки вони і отримали свою назву "грецькі губки".
На невеликих глибинах, куди проникає хвилювання моря, живуть більш міцні вапняні і рогові губки, що відрізняються здебільшого кулястої або плоскою формою. Таким губкам не страшна прибійна хвиля. На глибинах, де вода нерухома, живуть більш тендітні губки, що мають часто витягнуту вгору форму. Нерідко ці губки досягають великих розмірів, як, наприклад, "кубок Нептуна", що має форму величезної чарки до метра заввишки.
На найбільших глибинах, в кілька тисяч метрів, оселилися так звані "скляні губки", що відрізняються надзвичайно химерним "мереживним" скелетом з найтонших голочок кремнезему. Зрозуміло, що ці тендітні створіння можуть існувати тільки в умовах повної нерухомості навколишнього води.