- Причини випадіння волосся після пологів
- Як зупинити випадіння волосся після народження дитини і відновити їх?
- Косметичні засоби
- Медичні препарати
- Народні засоби
- Коли припиняється випадання волосся у молодої мами?
- У яких випадках слід звернутися до фахівця?
- Чи можна запобігти випаданню волосся?
У багатьох жінок випадає волосся після пологів. Іноді проблема набуває величезних масштабів. Пасма залишаються всюди: на одязі, постільній білизні, килимових покриттях, гребінці. У більшості випадків випадання обгрунтовано гормональним збоєм організму майбутньої мами. Набагато рідше за це відповідальний авітаміноз.
Незважаючи на масштабність проблеми, з нею можна боротися. Для цього необхідно знати причини виникнення випадіння волосся після пологів і методи їх усунення.
Причини випадіння волосся після пологів
Основна причина проблеми - гормональний дисбаланс. Як відомо, при вагітності жіночі статеві гормони виробляються набагато швидше. Це дозволяє клітинам організму відновлюватися в найкоротші терміни. Відповідно, випадання волосся в цей період не турбує вагітну.
Після пологів все змінюється в протилежну сторону. Кількість гормонів знижується, клітини організму не встигають відновлюватися, і ось чому відзначається раптове облисіння (випадання волосся великими жмутами).
Випадання може бути обумовлено і іншими причинами, серед яких:
- Авітаміноз. Нестача вітамінів і мінералів може бути викликаний виношуванням малюка або грудним вигодовуванням. Майже всі корисні речовини, які надходять в організм разом з їжею, дістаються дитині. Мама ж отримує від їжі занадто мало.
- Стрес. Турбота про дитину сильно вимотує новоспечену маму. Часті недосипання, думки про завтрашній день, зміни в житті - все це в значній мірі впливає на ослаблення імунітету, через що може початися випадання волосся.
- Низький рівень гемоглобіну. Як правило, цей показник крові приходить в норму після пологів, але є окремі випадки, коли вагітність протікає з ускладненнями, наприклад, зі значною крововтратою. В такому випадку гемоглобін знижується, що може викликати випадання волосся.
- Кесарів розтин. Так як під час операції організм задіє всі сили на відновлення пошкоджених тканин, інші органи та системи жіночого організму слабшають. У зв'язку з цим у жінок і «лізуть» волосся (рекомендуємо прочитати: що робити, якщо лізуть волосся при грудному вигодовуванні? ).
Як зупинити випадіння волосся після народження дитини і відновити їх?
Відновлення коренів волосся після пологів - тривалий процес, але для цього не обов'язково відвідувати фахівців. Досить буде домашнього догляду і збалансованого харчування. Лише в важких випадках може знадобитися прийом вітамінних комплексів і медичних препаратів.
Одне з дієвих засобів від облисіння - маска. Її використовують 2-3 рази на тиждень, чергуючи рецепти для посилення позитивного ефекту.
Косметичні засоби
Щоб зупинити випадіння волосся, будуть потрібні маски. Їх можна придбати в спеціалізованих магазинах за прийнятною ціною. Підійдуть засоби від виробників L'Oreal, Macadamia і Natura Siberica.
Також відновити ріст волосся допоможуть спеціальні шампуні з корисними компонентами. Це кошти від виробників Рецепти бабусі Агафії, Невська косметика, Чистая Линия, Біокон.
Перед покупкою шампунів і масок слід обов'язково звертати увагу на етикетку. На ній має бути присутня відповідна напис, що позначає, що засіб призначений саме для відновлення.
Медичні препарати
В особливих випадках для запобігання випаданню волосся використовуються медпрепарати. З найефективніших виділяють:
- Миноксидил. Це сильне антигіпертензивний косметичний засіб для стимуляції росту волосся. Випускається у вигляді 2% або 5% розчину. Препарат збагачує шкіру голови корисними речовинами, що призводить до відновлення атрофованих волосяних фолікулів. Терапія міноксіділом, як правило, триває не більше 4 місяців. У деяких випадках позитивний результат досягається за 2-3 тижні.
- Димексид. Основна діюча речовина препарату - диметилсульфоксид, яке проникає крізь біологічні мембрани, покращуючи тим самим метаболічні процеси в тканинах. Через ризик отримання опіку в чистому вигляді Димексид не застосовується. З ним можна робити спеціальні маски або шампуні на рослинній основі.
- Рінфолтіл. Цей препарат, що випускається в ампулах, здатний знизити дію дигидротестостерона (гормону, відповідального за випадання волосся) на шкіру голови. Курс лікування становить 3-4 місяці по 1-2 ампулі в день.
- Есвіцін. Це косметичний засіб на основі ферментів-біостимуляторів і макроелементів наноситься на волосся щодня без подальшого змивання. Мити голову рекомендується 1-2 рази протягом 7 днів дитячим милом або шампунем. Курс лікування - 3-4 місяці.
Крім того, проблеми з волоссям перестануть бути такими завдяки спеціальним вітамінним ампулам від передових виробників Vichy і L'Oreal. Єдиним недоліком таких засобів є їх висока вартість.
Народні засоби
Маски для відновлення нормального росту волосся можна зробити самостійно в домашніх умовах. Найефективніші народні рецепти:
- Маска на основі реп'яхової олії. Для приготування потрібні 2 ст.л. масла і 1 ст.л. води. Отримана суміш розігрівається на водяній бані, а потім після охолодження застосовується як звичайна маска. Такий рецепт допомагає прискорити ріст волосся і запобігти появі лупи.
- Гірчична маска. Інгредієнти для приготування: 2 ст.л. сухої гірчиці, води, будь-якої олії (оливкової, кокосового, мигдального та ін.) і 1 жовток. Отримана суміш втирається в коріння волосся і тримається близько півгодини. Якщо шкіра голови почала пекти після використання, засіб потрібно негайно змити.
- Маска на основі хни. Для приготування знадобиться 50-100 г безбарвної хни. Її потрібно залити окропом і ретельно перемішати до отримання кашкоподібної суміші. Тримати маску потрібно протягом півгодини, а потім змити теплою водою. Цей простий рецепт допоможе відновити ослаблені коріння волосся, збагатити їх корисними вітамінами і мінералами.
- Маска з медом і реп'яхову олію. Для приготування слід змішати 1 ст.л. меду з реп'яхову олію і яєчним жовтком. Отримана суміш наноситься на волосся, починаючи з коренів. Для досягнення кращого ефекту робити такі маски рекомендується регулярно.
Коли припиняється випадання волосся у молодої мами?
Скільки за часом сиплються волосся? Найчастіше це займає не більше півроку, хоча зафіксовані випадки, коли лікувати патологію доводилося значно довше.
Проблема з втратою волосся носить тимчасовий характер. Організм повинен перебудуватися, і тоді все буде в нормі.
Цей процес триває дуже довго, тому для його прискорення можна використовувати ефективні косметичні засоби. Як правило, після їх застосування волосся перестає випадати протягом 1-4 місяців. Також локони стануть більш м'якими і шовковистим.
Позбутися від проблеми можна і за допомогою ліків. При правильному дозуванні і дотриманні приписами лікаря зміцнити волосся після проведених пологів можна за кілька тижнів.
У яких випадках слід звернутися до фахівця?
Перші 3 місяці після пологів турбуватися про випадання волосся не варто - це природний процес. Після 3-5 місяців і при наявності ряду симптомів (частих головних болів, слабкості, порушення травлення) слід негайно звернутися до лікаря, адже таке хворобливе стан матері може свідчити про серйозні гормональні порушення. Лікар зможе уважно вивчити анамнез і призначити відповідні ліки.
Чи можна запобігти випаданню волосся?
Для запобігання випаданню волосся вагітній жінці необхідно дотримуватися наступних правил:
- Правильне харчування. У раціоні повинні бути присутніми вітаміни і мікроелементи. Слід вживати горіхи, цитрусові фрукти, вівсянку, шпинат, курагу, рибу і риб'ячий жир, молоко, квасоля, капусту і сир. У зазначених продуктах присутні необхідні організму вітаміни групи E, D, C і B, кальцій, цинк і Омега-3 поліненасичені жирні кислоти.
- Правильний догляд за волоссям. Потрібно не рідше 3-х разів на тиждень застосовувати спеціальні шампуні і бальзами. Не рекомендується користуватися плойками і фарбами, які негативно впливають на волосся. Незайвим буде відмова від частого використання фена.
- Прийом полівітамінних комплексів потрібно в тому випадку, якщо в організм жінки надходить надто мало корисних речовин. Полівітамінні комплекси абсолютно безпечні для немовляти, що важливо для вагітної і годуючої мами.
Не варто засмучуватися, після пологів часто випадає волосся, тому що це проблема багатьох новоспечених матерів. При правильному догляді і збалансованому харчуванні краса і здоров'я локонів швидко відновляться.
Поділіться з друьямі!
У яких випадках слід звернутися до фахівця?Чи можна запобігти випаданню волосся?
Як зупинити випадіння волосся після народження дитини і відновити їх?
Коли припиняється випадання волосся у молодої мами?
Скільки за часом сиплються волосся?
У яких випадках слід звернутися до фахівця?
Чи можна запобігти випаданню волосся?