- Салат з полуницею і сиром
- Нам знадобиться:
- Гострий салат з авокадо і волоськими горіхами
- Для приготування потрібно:
- Сациві по-імеретинськи
- Нам буде потрібно:
- Гефілте гелзеле: єврейське блюдо
- Нам знадобиться:
- Готуємо так:
- Курка з соусом каррі: індійське блюдо
- Для приготування страви знадобиться:
У кухнях більшості країн світу надзвичайно популярні страви з курки. Це ситно, це смачно, до того ж курку можна їсти як гарячої, так і холодної.
Це м'ясо готується швидко і є вдалою основою як для салатів, так і для гарячих страв. Нарешті, курятина набагато дешевше, ніж будь-яке інше м'ясо, а на смак вона ніжна, соковита, і тому з неї можна приготувати справжні делікатеси!
Ось тільки деякі страви з курки від шеф-кухарів московських ресторанів.
Салат з полуницею і сиром
З курячими грудками прекрасно поєднується полуниця. Її потрібно зовсім небагато, але, спробувавши це блюдо, ви відразу відчуєте: літо почалося! Це салат-настрій: в ньому обіцянку радості, довгих літніх днів, відпустки, насолода літніми смаками. Поєднання кисло-солодкого ягоди, солоного сиру і гострого курячого м'яса в цьому салаті дають надзвичайно яскравий смаковий коктейль.
Нам знадобиться:
- 300 г курячої грудки
- 2 ст.л. тертого сиру (краще пармезан)
- 2 варені яйця
- великий болгарський перець
- 100 г полуниці
- 2 ст.л. кропу
- 3 ст.л. майонезу
- по 1 ст.л. лимонного соку і рослинного масла
- суміш сухих прянощів за смаком (розмарин, орегано, чебрець)
Готуємо так:
Куряче філе ріжемо поперек волокон на вузькі смужки і підсмажуємо на сковороді з невеликою кількістю рослинної олії, посолити і щедро поперчити. Потім охолоджуємо філе і викладаємо в салатницю. Солодкий болгарський перець ріжемо тонкою соломкою і посипаємо їм остигле м'ясо. Зверху посипаємо сухі пряними травами за смаком. Яйця і полуницю нарізаємо скибочками. Потім укладаємо поверх м'яса спочатку яйця, потім шар полуниці.
Готуємо салатну заправку: збиваємо майонез з лимонним соком і рослинним маслом. Салат поливаємо заправкою і посипаємо тертим сиром і рубаною зеленню. Прикрасити такий салат можна розділеними на сегменти скибочками лимона і четвертушками полуниці.
Гострий салат з авокадо і волоськими горіхами
Ще один фруктово-овочевий салат з авокадо і яблуком відрізняється дуже незвичайним, екстравагантним смаком завдяки тому, що курку ми використовуємо копчену, і відтіняє її волоськими горіхами і гострою заправкою.
Для приготування потрібно:
- яблуко
- копчена куряча грудка
- плід авокадо
- морква
- солодка червона цибулина
- пучок салату
- 3 гілочки петрушки
- третину склянки волоських горіхів
- зубчик часнику
- по 4 ст.л. майонезу і йогурту
- 1 ст.л. лимонного соку
- сіль і чорний мелений перець за смаком
Готуємо так:
Нарізаємо продукти: курячу грудку і яблука - соломкою, половину цибулини - тонкими півкільцями, авокадо - скибочками. Салат рвемо руками на шматочки, моркву натираємо на дрібній тертці. Всі з'єднуємо разом, додаємо рубані волоські горіхи.
Тепер готуємо гостру заправку: дрібно рубаємо залишилася половинку цибулини, додаємо рубану петрушку і пропущений через прес зубчик часнику. Майонез і йогурт змішуємо, додаємо суміш цибулі, зелені і часнику, а також лимонний сік, сіль і чорний мелений перець. Все перемішуємо.
Додаємо в салат гостру заправку, все перемішуємо і викладаємо в салатник. Подаємо, посипавши зеленню і прикрасивши скибочками лимона.
Сациві по-імеретинськи
Рецептом справжнього грузинського сациві з «МИР 24» поділилася шеф-кухар ресторану «Батони» Нана Чечелашвілі, «У нас в Грузії всі жителі - гурмани. Ресторани на кожному кроці, і все відмінні, інакше люди не ходитимуть! », - каже вона. За словами Нани, без сациві немислимо жодне грузинське застілля.
Нам буде потрібно:
- курка
- курячий бульйон
- 0,5 кг волоських горіхів
- 10 г сухої кінзи
- 2-3 г шафрану
- 5 г червоного меленого перцю
- 2-3 зубчики часнику
- 1 цибулина
- 3 жовтки
- 0,5 ст.л. винного оцту
- кориця, гвоздика, сіль - за смаком
- рубана зелень (кріп, петрушка, кінза) - для прикраси
Готуємо так:
Курку треба залити двома літрами води, довести до кипіння і варити на слабкому вогні одну годину. Після цього курку ставимо на деку в духовку цілком і запікаємо при температурі 180 градусів до готовності, поливаючи рідиною, що утворюється на деку. Готову курку охолоджуємо і ріжемо на невеликі порційні шматки.
Тепер готуємо соус. Для нього горіхи треба подрібнити, порізавши ножем. Можна покласти їх в целофановий пакет і розкачати качалкою. До подрібненим горіхам додати пропущений через землянку часник і спеції. Перемішати. Додати туди ж жовтки і ретельно вимішати. Потім додати туди ж дрібно рубаний лук і трохи бульйону, довівши суміш приблизно до густоти сметани. Довести цю суміш до однорідної консистенції в блендері.
Потім соус, помішуючи, довести до кипіння і зняти з вогню, додати оцет і підсолити за смаком. Укласти в гарячий соус шматочки курки, перемішати. Дати страві охолонути. Подавати, посипавши рубаною зеленню.
Гефілте гелзеле: єврейське блюдо
Ця страва - справжня кулінарна візитка єврейської кухні! Готувати фаршировану курку (гефілте гелзеле) нас навчив бренд-шеф Московської єврейської громади Пінхас Слабоднік. «У єврейській кулінарній традиції частіше варять, тушкують і запікають, - говорить він. - Страви виходять дуже ніжними і соковитими. А спеції! А запах! ».
Традиційно це блюдо є фаршировані курячі шийки, але Пінхас воліє фарширувати шкіру, зняту відразу з цілої курки. Для цього у тушки курки треба зрізати крайні суглоби крил і гузку. А потім, відокремивши край шкурки від спинки, поступово просувати під шкірою пальці, відокремлюючи шкірку від м'яса. Потім, знявши всю шкіру, зашиваємо суворою ниткою місця, де шкіра має отвори: там, де була гузка, а також на кінцях крил і ніжок. Ми залишаємо відкритим тільки черевце, через яке ми будемо наповнювати шкіру фаршем, а також отвір у верхній частині тушки: там, де була шийка.
Нам знадобиться:
- шкіра, знята з цілої курки
- 2 цибулини
- 300 г курячого жиру
- 150 г яловичої (або курячої) печінки
- 2 яйця
- 200 г борошна
- сіль і мелений чорний перець - за смаком
Готуємо так:
Дрібно ріжемо цибулю, окремо рубаємо ножем курячий жир, потім з'єднуємо їх в одному посуді. Туди ж додаємо порізану пластинками печінку і сирі яйця, все солимо і перчимо, добре перемішуємо. Потім додаємо борошно і ще раз ретельно вимішуємо вийшла начинку.
Через отвір набиваємо «одяг» з курячої шкіри так, щоб та наповнилася приблизно до половини. Зашиваємо суворою ниткою отвір, через яке наповнювали шкіру, викладаємо її на горизонтальну поверхню і по можливості рівномірно розподіляємо начинку по всьому об'єму.
Ставимо на сильний вогонь широку каструлю з водою. Коли вода закипить, опускаємо в окріп фаршировану курку, щоб вона горизонтально лягла на дно. Кип'ятимо 10 хвилин: шкіра відразу надувається міхуром - не лякайтеся, так і повинно бути! Потім акуратно виймаємо курку з окропу, чи не порвавши шкіру. Викладаємо тушку на змащене маслом деко, зверху змащуємо її розтопленим маслом і ставимо в розігріту до 170 градусів духовку хвилин на 15-20. За цей час вона повинна запектися до рум'яності.
Виймаємо, охолоджуємо, ріжемо на широкі поперечні скибочки. На розрізі блюдо виявляється дуже красивим. Усе! Можна подавати, гарнірувати гефілте гелзеле тонкими пір'їнками ріпчастої цибулі. На розрізі блюдо дуже красивим.
Виймаємо, охолоджуємо, ріжемо на великі поперечні скибочки. Усе! Можна подавати, гарнірувати її ріпчастою цибулею, порізаною тонкими пір'їнками. На розрізі гефілте гелзеле дуже красива. Це чудове блюдо - справжня кулінарна візитка єврейської кухні! Тепер вона буде і на вашому столі.
Все це нам показали в м'ясному цеху фабрики-кухні. Але потім дозволили зазирнути і в молочний кондитерський цех відкрився при Єврейському культурному центрі молочного кафе. І в саме кафе. Там - все як годиться в закладі для ласунів: тістечка, солодощі, кава з вершками і інші радощі. Наступного разу піду туди і попрошу шеф-кухаря навчити мене і вас готувати десерти.
Курка з соусом каррі: індійське блюдо
Цим рецептом поділився з кореспондентом «Мир 24» шеф-кухар індійського ресторану «Тадж-Махал» Араїні Мухаммад Мумтаз. Неповторний смак цього національного блюда забезпечує суміш прянощів, яку ми знаємо під назвою каррі. Цікаво, що єдиного рецепта цієї суміші не існує. Індійські кухарі готують її, поєднуючи «до смаку» довільні обсяги свіжомелених прянощів і перетворюючи все це в дрібний гостро пахне порошок.
Мумтаз називав нам такі спеції, які він використовує для каррі: кориця, гвоздика, зіра, мускатний горіх, куркума, кардамон, лавровий лист, червоний перець. І ніяких пропорцій, ніяких стандартів! Кожна страва виявляється неповторним, адже новий варіант каррі забезпечує нескінченну різноманітність смакових і ароматичних відтінків страви.
Для приготування страви знадобиться:
- 0,5 кг курячого філе
- 50 г обсмажених горіхів кешью
- 50 мл води
- 1 цибулина
- 2 великих помідора
- 50 г соняшникової олії
- 100 г вершків
- 0,5 ч.л. куркуми
- 1 ч.л. суміші спецій каррі
Для соусу:
- 2 помідори
- 1 цибулина
- 40 г соняшникової олії
- 1 зубчик часнику
- 1 ч.л. свіжого дрібно нарубаного кореня імбиру
- 1 ч.л. суміші спецій каррі
Спочатку варимо соус. Дрібно рубаємо цибулю і злегка обсмажуємо його в олії, а потім додаємо нарізані кубиками помідори, дрібно нарубані імбир і часник. Тушкуємо все разом хвилин 20, додавши ближче до кінця гасіння сіль і спеції. Потім все це охолоджуємо і перетворюємо в рідке однорідне пюре, пропустивши через блендер.
Тепер починаємо готувати основну страву. Філе курки розрізаємо на досить великі шматки (приблизно 2,5 на 3 см) і обсмажуємо на олії до золотистої скоринки.
Ріпчасту цибулю ріжемо шматочками приблизно 1 на 1,5 см і трохи обсмажуємо його в іншій сковороді з соняшниковою олією. Поки цибуля обсмажується, ріжемо приблизно такими ж шматочками помідори і додаємо їх до цибулі. Обсмажуємо хвилини три все разом, а потім додаємо до овочів шматочки обсмаженої курки. Туди ж додаємо куркуму, каррі і 3 столових ложки соусу.
Горіхи кешью подрібнюємо в блендері, додавши до них трохи води. Потім додаємо в сковороду з м'ясом і овочами мелені горіхи, потім вершки. Все перемішуємо і тушкуємо 10 хвилин.
Готова курка каррі - це шматочки м'яса, плаваючі в гострому, ароматному гарячому соусі. Її подають, полив вершками, а окремо, як гарнір - рис басматі, посипаний зирой.
Смачного!
Тетяна Рубльова