Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Рецепти правильного харчування в мультиварці. Готуємо корисні страви в мультиварці. Рецепти страв здорового харчування для мультиварки.

  1. Рецепт правильного харчування для мультиварки: аджапсандал
  2. Рецепт здорового харчування для мультиварки: яблучний маннік
  3. Рецепт здорового харчування в мультиварці: кропив'яний суп
  4. Рецепт правильного харчування в мультиварці: морквяний суп
  5. Рецепт правильного харчування в мультиварці: відео

З кожним роком екологія стає все гірше, змінюється клімат, з'являються нові хвороби, а тому питання здорового харчування стає все більш актуальною. Саме з цієї причини більшість людей купують мультиварки - в них легко і зручно готувати здорову їжу. Мало хто розуміє, що від якості харчування залежить не тільки вагу і загальне самопочуття. Правильною їжею можна лікувати і запобігати будь-які небажані зміни, починаючи від депресії і безсоння, закінчуючи старіючої шкірою і тьмяним волоссям. У цій статті ви знайдете рецепти простих, але по-справжньому корисних страв, які не тільки приємні, але й допоможуть зміцнити здоров'я.

Зміст статті

Рецепт правильного харчування для мультиварки: аджапсандал

Аджапсандал - це знамените блюдо кавказької кухні. Спочатку воно вважається закускою, але якщо подати його в гарячому вигляді, рясно посипавши свіжою зеленню, вийде смачний і корисний обід.

Інгредієнти для рецепта правильного харчування в мультиварці:

  • баклажани - 5 шт;
  • перець солодкий - 2 шт;
  • цибуля ріпчаста - 4 шт;
  • картопля - 3 шт;
  • помідор - 4 шт;
  • часник - 2 зубки;
  • кінза - 1 пучок;
  • базилік - за смаком;
  • олія соняшникова;
  • сіль, чорний перець - за смаком.

Корисна порада: Спробуйте трохи відійти від традиційного рецепту і замість картоплі додати в блюдо ріпу. Про це коренеплоді сучасні господині практично забули, а між тим він в сотні разів корисніше крохмальної картоплі.

Покроковий рецепт правильного харчування в мультиварці:

  1. Для цієї страви краще всього використовувати молоді і не дуже великі баклажани з тонкої нежорсткій шкіркою. Вимийте їх і наріжте великими кубиками. Присипте морською сіллю і залиште на 20 хв. За цей час баклажани пустять сік, тому злегка відіжміть його.
  2. Картоплю і цибулю очистіть від шкірки, з перців вийміть серцевину з насінням.
  3. На помідорах зробіть неглибокі надрізи, обдайте окропом і зніміть шкірку.
  4. Всі інгредієнти наріжте великими шматочками.
  5. Зелень і часник дрібно покришите ножем.
  6. Обсмажте картопля в режимі «Випічка» на соняшниковій олії. Через 7-10 хв. додайте баклажани і готуйте ще 5 хв., періодично помішуючи. Через зазначений час викладіть вміст чаші на тарілку.
  7. При необхідності додайте ще трохи соняшникової олії, висипте в чашу цибулю.
  8. Через 5 хв. додайте солодкий перець з помідорами. Коли вони стануть м'якими, поверніть в чашу баклажани з обсмаженою картоплею, посипте все зеленню з часником, посоліть і поперчіть за смаком.
  9. Доведіть страву до кипіння, після чого відразу вимкніть мультиварку і подавайте аджапсандал на стіл.

Цей рецепт правильного харчування в мультиварці можна доповнити домашнім лавашем з цільнозерновий борошна. І не бійтеся переборщити з зеленню - хоч вони і використовується для приготування страви, при подачі можна посипати його свіжою петрушкою і кропом. У зелені міститься хлорофіл - неймовірно корисна речовина для організму, здатне повертати здоров'я і молодість. Тому навіть якщо вам складно відразу перейти на виключно здорове харчування, звикайте подавати будь-які страви з великою кількістю свіжої зелені.

Рецепт здорового харчування для мультиварки: яблучний маннік

Багато хто любить маннік з дитинства, але захоплюватися цими ласощами не рекомендується - все ж манка в великих кількостях надає не дуже здорове вплив на шлунково-кишковий тракт. Але якщо підійти до приготування зі знанням справи, можна порадувати себе і домашніх смачним, а головне - корисним частуванням.

Для приготування візьміть наступні продукти:

  • яблука зелені кислі - 5-6 шт;
  • сир нежирний - 400 г;
  • мигдаль очищений - 100 г;
  • масло вершкове - 100 г;
  • вершки нежирні - 200 мл;
  • борошно біле пшеничне - 3 ст. л .;
  • борошно грубого помелу (цільнозерновий) - 2 ст. л .;
  • манка - 1 ст;
  • цукор - за смаком;
  • розпушувач - 1 ч. л .;
  • кориця мелена;
  • лимонний сік - 1 ст. л.

Відразу варто обмовитися щодо сиру і вершків - занадто жирні продукти зроблять маннік важким і надто калорійним, але і знежирені не принесуть користі. Молочні продукти з нульовим вмістом жиру «порожні», а тому абсолютно даремні для здоров'я.

Це ж стосується і борошна - в білому борошні вищого сорту немає нічого, крім крохмалю і добавок, що продовжують термін зберігання продукту, так що користі в ній теж ніякої. В ідеалі потрібно використовувати тільки цельнозерновую борошно грубого помелу, але перейти на неї відразу після років поїдання пишною магазинної випічки дуже складно. Тому вводите корисну борошно, з якої не прибрали цінну зернову оболонку (висівки), поступово. Вона допоможе очистити кишечник і простимулює роботу всієї травної системи.

І останнє, про що хотілося б розповісти, перш ніж перейти до опису рецепта здорового харчування в мультиварці - мигдаль. Будь-які горіхи містять велику кількість рослинних жирів і дуже складні для переварювання. Чому так відбувається? Відповідь криється в природному механізмі розмноження цих рослин - їстівні ядра горіхів зазвичай знаходяться в твердій шкаралупі або шкірці, так що дістатися до них складно. Це перший захисний бар'єр, що допомагає насінню (горіхів) залишатися недоторканими до проростання. Другий бар'єр невидимий для очей - в самих ядрах містяться особливі захисні речовини, які і не дають їм перетравлюватися в шлунках птахів, тварин і людей. Так природа дає горіхів ще один шанс вижити і прорости, навіть якщо їх встигли з'їсти. А тепер найцікавіше - коли ви замочують очищені горіхи в холодній воді, запускається механізм проростання, і захисні речовини самі собою нейтралізуються. Це дуже цікаве природне властивість, про який написано багато наукових статей, але ми зібралися тут, щоб розповісти про рецепти здорового харчування в мультиварці, а тому повернемося до яблучного манника.

Покрокове приготування страви:

  1. Просійте білу пшеничну муку з розпушувачем, щоб збагатити її киснем і отримати пишну легку випічку. Висипати манку і перемішайте.
  2. З замочених горіхів злийте воду, обсушити їх і подрібніть в крихту.
  3. Сир викладіть у велику тарілку і перетріть вручну з невеликою кількістю цукру.
  4. Яблука очистіть від шкірки і натріть на крупній тертці.
  5. Збризніть яблучну м'якоть лимонним соком, щоб вона не потемніла, присипте корицею і цукром.
  6. Вершки змішайте з талим вершковим маслом.
  7. Чашу злегка змастіть маслом і викладіть в неї третину борошняної маси, влийте третина вершків, покладіть зверху третину яблучної м'якоті і половину сирно-цукрової суміші.
  8. Повторіть процедуру, укладаючи шари таким чином, щоб останнім виявився яблучний. Присипте його зверху розкришеним мигдалем і залийте вершками, що залишилися з маслом.
  9. Встановіть програму «Мультіповар» на 100С, виставте на таймері 60 хв. і не відкривайте мультиварку до звукового сигналу.

Подавайте пиріг остиглим зі свіжими фруктами або ягодами.

Рецепт здорового харчування в мультиварці: кропив'яний суп

Вище ми вже згадували про користь зелені через вміст в ній хлорофілу, але не варто обмежувати себе тільки петрушкою, кінзою, кропом і іншими «культурними» представниками цього виду. У природі існує маса рослин, які можна вживати в їжу, а саме чудове, що вони абсолютно безкоштовні. Раніше кропив'яні страви були дуже популярні, так і сьогодні в селах часто можна поласувати зеленими щами з кропиви. Це дивовижна рослина, здатна заподіяти біль і приносити користь - дивлячись як з ним звертатися. У цьому рецепті здорового харчування в мультиварці ви дізнаєтеся, як отримати максимум користі від цього пекучого «бур'яну».

Що знадобиться для приготування зеленого кропив'яного супу:

  • овочевий бульйон або вода - 1 л;
  • кропива - 200 г;
  • зелень (шпинат, крес-салат або черемша) - 100 г;
  • салат-латук - 1 пучок;
  • картопля - 2 шт;
  • цибуля ріпчаста - 1-2 шт;
  • часник - 2 зубки;
  • сіль, перець - за смаком.

Для гастрономічних цілей підходить тільки молода кропива, листочки якої ще не встигли розпуститися або тільки-тільки розкрилися і не загрубелі. Збирайте її подалі від автомобільних трас, надівши на руки щільні бавовняні рукавички - навіть молода кропива може сильно обпекти.

Покроковий рецепт здорового харчування в мультиварці:

  1. Картопля очистіть і наріжте дрібними кубиками.
  2. З цибулі і часнику зніміть лушпиння і наріжте їх якомога дрібніше. Щоб швидко нашаткувати часник, спочатку роздавите зубчик полотнищем ножа, а потім порубати його.
  3. Розігрійте трохи соняшникової олії в чаші мультиварки і обсмажте в ньому цибулю з часником на програмі «Випічка».
  4. Коли цибуля стане м'яким і напівпрозорим, додайте до нього картоплю і залийте в чашу гарячий овочевий бульйон або воду. Встановіть режим «Суп», опустіть кришку і готуйте до тих пір, поки не звариться картопля (15-20 хв).
  5. В цей час дрібно покришите всю зелень, змішайте її і перекладіть в сито. Поставте сито в каструлю відповідного діаметру, наполовину наповнену окропом. Накрийте сито кришкою і залиште зелень пропарюватися на 3-5 хв. За цей час кропива стане цілком безпечною і м'якою, але при цьому вся зелень збереже максимум корисних речовин.
  6. Коли картопля стане м'яким, вимкніть мультиварку, додайте в чашу пропарену зелень, закрийте кришку і залиште суп настоятися на 10 хв. Далі є два варіанти: ви можете відразу подавати суп на стіл або перетворити його в суп-пюре. Для цього перелийте вміст чаші в окрему каструлю і подрібніть його занурювальним блендером. Робити це в мультіварочной чаші можна, інакше ви пошкодите її антипригарне покриття.

Суп-пюре з кропивою вийде ніжного зеленого кольору, що виглядає на обідньому столі дуже свіжо і незвично. І, як завжди перед подачею, не соромтеся насипати в кожну тарілку побільше свіжої зелені.

Рецепт правильного харчування в мультиварці: морквяний суп

Незвичайний морквяний суп-пюре володіє оригінальним смаком і зовнішнім виглядом. Це повноцінне блюдо швидко вгамує голод і при цьому не вплине на зростання сантиметрів в талії. Більш того, морква в поєднанні з зеленню та спеціями сприятливо позначиться на здоров'ї травної системи.

Вам будуть потрібні наступні інгредієнти:

  • морква - 1 кг;
  • картопля - 4 шт;
  • цибуля ріпчаста - 3 шт;
  • овочевий бульйон або вода - 1 л;
  • оливкова олія;
  • селера - 3 стебла;
  • петрушка - 2 пучка;
  • чебрець - 15 гілочок;
  • сіль, перець - за смаком.

Корисна порада: Замініть кухонну поварену сіль на харчову морську. У ній міститься більше корисних мінералів, оскільки морська сіль не піддається такій нещадній очищення, як звичайна кам'яна.

Покроковий рецепт правильного харчування в мультиварці:

  1. Насамперед приготуйте зелене масло. Для цього подрібніть в блендері зелень петрушки і чебрецю, додайте 100 мл оливкової олії і ретельно перемішайте. Перелийте масло в скляну пляшку і залиште в спокої, щоб воно настоялося.
  2. В цей час займіться приготуванням морквяного супу. Зніміть з лука лушпиння і наріжте його великими шматочками.
  3. Розігрійте в чаші трохи оливкового масла і обсмажте цибулю до темно-золотого кольору в режимі «Гасіння». Тут дуже важливо обсмажувати цибулю дуже повільно і на слабкому температурному режимі, щоб він Карамелізовані, а не підгорів. Постійно помішуйте його в процесі.
  4. Почистіть картоплю і наріжте великими кубиками, моркву наріжте кружальцями. Додайте овочі до обсмаженої цибулі, перемішайте, а через 5 хв. приєднайте до них нарізаний скибочками селера і готуйте ще 5 хв.
  5. Через зазначений час залийте в чашу гарячий овочевий бульйон або кип'ячену воду, переведіть режим на «Суп» на 20-30 хв.
  6. Коли всі овочі стануть м'якими, перелийте вміст чаші в каструлю і подрібніть його занурювальним блендером в однорідну масу. Посоліть і поперчіть за смаком.
  7. Зелене масло вже встигло відстоятися. Секрет його приготування простий - оливкова олія увібрало в себе ароматний сік з хлорофілом з чебрецю і петрушки. Тепер коли це сталося, процідіть масло через марлю, складену в декілька шарів, поверніть в нього 1 ч. Л. зеленого макухи і як слід перемішайте.
  8. Залишилося лише розлити суп по тарілках, зверху налити по 1 ст. л. зеленого масла і, звичайно ж, рясно посипати свіжою зеленню.

Корисна порада: Ні в якому разі не викидайте зелений макуха петрушки і чебрецю - розкладіть його рівним шаром на папері і помістіть на батарею або просто в тінь на підвіконня. Коли зелень висохне, пересипте її в баночку і використовуйте для ароматизації гарячих страв: супів, пюре, каш, рагу і т.д. До речі, зелене масло можна робити і на основі вершкового масла. Для цього подрібніть в блендері улюблену зелень, а потім перемішайте з підталим м'яким вершковим маслом і перекладіть у форму для застигання. Як форма можна використовувати пластиковий лоток для продуктів.

Рецепт правильного харчування в мультиварці: відео

Наостанок пропонуємо подивитися відо-рецепт смачного і корисного овочевого рагу, яке підійде не тільки для тих, хто прагне до правильного харчування, але і стежить за раціоном своїх дітей.

Чому так відбувається?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»