З цим горіхом ми познайомилися відносно недавно, деякий час назад ми навіть і не підозрювали про його існування. Відповідно, цей екзотичний продукт прибув до нас з далеких країн. Загальновідомо, що вагітним жінкам в харчуванні рекомендується віддавати перевагу місцевим продуктам і обмежуватися у вживанні екзотики. Як слід вчинити майбутній матусі щодо горіхів кешью: ігнорувати або все-таки вони можуть бути їй корисними?
Що таке кешью
Кешью, на відміну від арахісу, мигдалю, кокоса, фісташок і багатьох інших продуктів, які ми звикли називати горіхами, є горіхом в найповнішому розумінні цього слова. Всі вище перераховані плоди в біологічному сенсі є бобом, кістянкою, насінням і т.д., але тільки не горіхами. Плоди кешью складаються з розрослася плодоніжки, яку називають яблуком і власне горіха, який знаходиться на верхівці яблука в твердій шкаралупі. У їжу вживають обидві частини плода, але нам цей продукт більше знаком саме по горіху, з яблуком кешью доводиться мати справу не багатьом.
В Європі кешью відомі вже давно і вже давно активно використовуються в їжу майбутніми матусями. В Англії навіть існувала прикмета: якщо жінка хоче народити хлопчика, то їй потрібно, як можна більше вживати кешью до зачаття і безпосередньо під час вагітності. У Франції існувала традиція розкидати горішки на весіллі на щастя молодятам, а в Стародавньому Вавилоні кешью заборонялося їсти простим людям, так як знали, що горіхи сприяють поліпшенню мозкової діяльності, а розумні простолюдини були для влади ні до чого.
Зараз, на щастя, ніякі заборон на кешью немає, і ми можемо купити їх в найближчому супермаркеті, з'ясувавши, наскільки ці горіхи корисні для майбутніх матусь.
Склад кешью і користь при вагітності
Всі горіхи у великій кількості містять жир. В кешью його кількість найменше з усіх горіхів, але теж досить велика - близько 45%. 17% припадає на білок. Є в горіхах фітостероли, жирні кислоти, харчові волокна, вітаміни А, групи В, мікроелементи залізо, фосфор, цинк, кальцій та інші. До складу горіха входить 18 амінокислот, серед яких такі потрібні, як лізин, гліцин, метіонін. Вітамін D, який є у плодах, корисний для майбутньої мами і дитини для зміцнення кісткової системи.
Поліненасичені кислоти Омега-3, Омега-6, Омега-9 забезпечують захист клітин від негативних впливів, нормалізують обмін речовин, підтримують зір, сприяють концентрації уваги, працездатності. Ці речовини запобігають утворенню тромбів в судинах, перешкоджають розвитку атеросклерозу, регулюють стан мікрофлори в кишечнику, стимулюють лібідо.
Речовини, що входять до складу кешью, активно працюють на благо здоров'я майбутньої матусі і її малюка. Горіхи - це прекрасний продукт для зміцнення імунітету, який у вагітної жінки може дати збій. Протистояти простудним та інших захворювань дуже важливо в такий відповідальний період, а медикаментозні можливості зміцнити опірність хворобам обмежені. На щастя, багато продуктів харчування, і горіхи кеш'ю в тому числі, допоможуть впоратися з цією проблемою.
Залізо, що входить до складу кешью, дуже потрібно під час вагітності для профілактики і лікування анемії, а магній необхідний для профілактики литкових судом, для хорошої роботи серцево-судинної системи, зняття нервової збудливості і почуття тривоги.
Крім усього перерахованого вище, кешью мають ніжний вершковим смаком: їх їсти не тільки корисно, але й приємно.
Як вживати кешью при вагітності
Яблука кешью використовують для приготування компотів, джемів, желе, приправи. Але познайомитися з цим продуктом можна тільки там, де він росте: транспортуванні в свіжому вигляді він не підлягає. А ось горіхи доступні зараз практично повсюдно.
Добова доза прийому цього делікатесу - не більше 10 штук на добу, що становить приблизно 30 м З ростом популярності горіха в слов'янських країнах, зростає і його використання в кулінарії: кешью можна використовувати в салатах, десертах, в кондитерських виробах. В азіатській і індійській кухнях кешью часто використовують в різних соусах.
Для майбутньої матусі не час займатися кулінарними експериментами. Знайомство з використанням кешью в екзотичних стравах краще відкласти на потім. А поки найоптимальніший варіант вживання горішків - це в сирому вигляді, без будь-яких добавок і надмірностей. Поки доведеться пройти повз горіхів кешью в цукрі, меді, шоколаді, а зупинити свій вибір на найпростішому варіанті.
При виборі необхідно простежити, щоб кешью були зморщені, пересушені, щоб на них не було цвілеві нальоту. Зберігати горішки потрібно в щільно закривається тарі в прохолодному місці не більше місяця. У холодильнику можна зберігати близько півроку, а в морозильній камері - до року. Але якщо горіхи лежать вже довго, то потрібно переконатися, на них немає нальоту цвілі.
Як слід вчинити майбутній матусі щодо горіхів кешью: ігнорувати або все-таки вони можуть бути їй корисними?