- Зелені - не означає НЕ стиглі Сьогодні на заміських садибних ділянках і дачах дбайливі господарі...
- Зелені помідори в корейської кухні
- Цікаві заготовки із зелених томатів
- пропонуємо Вам ознайомитися
Зелені - не означає НЕ стиглі
Сьогодні на заміських садибних ділянках і дачах дбайливі господарі вирощують різні сорти томатів, які схожі найчастіше тільки мясистостью і соковитістю. В іншому ж можна знайти масу відмінностей в смаку, ароматі, формі і кольорі. До речі, про останнє. Давно помічено, що у людей з алергією навіть на мариновані червоні помідори не викликають ніяких реакцій тільки зелені томати, в яких міститься незначна кількість щавлевої, яблучної і лимонної кислот.
І хоч виглядають вони, як нестиглі, є їх можна не тільки без побоювання, але і з задоволенням, особливо такі сорти, як Болото і Нефритовий самоцвіт, також популярністю користується Смарагдове яблуко. Але якщо в свіжому вигляді зелені томати викликають побоювання, то ніщо не заважає вам заготовлювати їх про запас, мариновані або солоні вони будуть набагато смачніше, особливо на святковому столі. Давайте розглянемо рецепти для приготування гострих помідорів.
Фаршировані томати - готуємо «з вогником»
Для початку пропонуємо рецепти самої пекучої на смак заготовки, яка прекрасно підійде в якості закуски до м'ясних страв - гострі фаршировані помідори, їх консервування на зиму не складе труднощів. Насамперед моєму томати, попутно видаляючи плодоніжки. Вибираємо найміцніші і великі плоди, без дефектів. Для першого варіанту вам знадобляться на 1 відро помідорів по 0,2 кілограма гіркого стручкового перцю і часнику, а також чверть кіло листя селери.
Всі перераховані інгредієнти, крім помідорів і оцту, прокручуємо на м'ясорубці, можна скористатися і блендером, але є ймовірність, що буде надлишок соку. Потім беремо томати, вирізаємо невеликий круглий ділянку в тому місці, де була плодоніжка, і за допомогою столової або чайної ложки (залежно від розміру плода) вичищаємо серцевину. Її можна подрібнити і змішати з приготованою раніше пекучої начинкою або просто покласти в свіжий салат. Потім суміш акуратно закладаємо в частково спустошені томати, і після закінчення цієї процедури фаршировані плоди укладаємо в стерилізовані 3-літрові балони.
Тепер займемося розсолом. Для нього буде потрібно по 250 грам солі, оцту і цукру, з розрахунку на 5 літрів води. Для початку воду нагріваємо на плиті у великій каструлі і висипаємо в неї вказану кількість солі і цукру. Потім доводимо до кипіння і відразу вимикаємо, після чого доливаємо в ємність оцет. І, нарешті, саме консервування. Розсіл заливаємо в балони, де вже лежать гостренькі фаршировані помідори, до яких допускається додати посічену тонкими кружальцями моркву і практично будь-яку зелень. Закриваємо банки прокип'яченими кришками і прибираємо в комору, або можна просто перев'язати поліетиленом, але зберігати мариновані помідори треба буде в холодному погребі.
В іншому варіанті фаршировані томати готуються з начинкою з часнику. Здебільшого, якщо згадати поширені рецепти, гострі помідори на зиму готуються шляхом очищення від м'якоті, але не в цьому випадку. Нам потрібно всього лише зробити кілька глибоких надрізів, куди буде закладатися порубаний пластинками часник. Якщо плоди відрізняються великими розмірами, ріжемо їх навпіл і з зовнішньої сторони кожну часточку протикаємо ножем в декількох місцях, куди і проштовхує часник.
Розсіл робимо так: на 1 літр води, налитої в каструлю і близької до кипіння, кладемо 1 стакан цукру і 1 столову ложку солі, а після закипання вимикаємо і додаємо півсклянки 9-процентного оцту (1 столова ложка есенції на 6 ложок води). Консервування забере у вас небагато часу. Розливаємо розсіл в стерилізовані балони, куди покладені фаршировані помідори, і бланшируємо в каструлі з киплячою водою до 15 хвилин. Закриваємо тару стерильними кришками і отримуємо смачні консервовані гострі помідори серед запасів на зиму.
Щоб отримати здорову їжу, столовий оцет можна замінити натуральним яблучним в тій же кількості, а для кращих смакових властивостей зелених томатів потримайте їх попередньо в солоній воді близько 2 годин.
Зелені помідори в корейської кухні
Важко знайти великих любителів пекучих приправ, салатів і закусок, ніж жителі Кореї. Тому в кулінарних книгах, присвячених страв цієї країни, завжди знайдуться рецепти, в яких описується, як зробити мариновані помідори на зиму так, щоб забезпечити собі на святковий стіл гострі закуски. Звичайно, фаршировані томати серед корейської кулінарної рецептури ви навряд чи знайдете, але звичайні мариновані заготовки «з вогником» - цілком. Отже, заздалегідь подбайте про те, щоб серед інгредієнтів були часник і перець (червоний і чорний мелений, гострий, а також болгарська).
Для першого варіанту вам знадобиться з розрахунку на 2 літри продукту пара кілограмів помідорів, від 3 до 5 штук болгарського перцю і стільки ж цибулі, 15 середніх зубчиків часнику, 2 гострих перцю, зелень. Для розсолу потрібно 0,8 літра води, по 2-4 столових ложки солі і цукру (за смаком), 30 мілілітрів рослинного масла і стільки ж оцту. Томати можна для заготовки взяти навпіл - червоні і зелені. Робимо маринад, довівши воду до кипіння і висипавши в неї цукор з сіллю (до розчинення), виливаємо масло, а після виключення - оцет.
Стерилізуємо банки на 1 або 2 літри над парою, або в мікрохвильовій печі. Кришки заздалегідь опускаємо в каструльку з киплячою водою. Складаємо в тару спочатку зелень і часник на дно, потім помідори, попередньо проткнув їх в декількох місцях зубочисткою, щоб не полопалися шкірка. Болгарський перець ріжемо на 4 частини, цибулю можна наробити кільцями, все це разом з гострим перцем теж завантажуємо в банки між шарами помідорів. Заливаємо розсолом, який до цього моменту якраз повинен закипати. Потім ставимо банки в пароварку або в каструлю з невеликим рівнем окропу і бланшируємо протягом 10 хвилин, потім закриваємо кришками і перевертаємо до охолодження. Зберігати в прохолодному місці.
Другий варіант, який пропонують нам корейські рецепти, більш швидкий, але відрізняється тим, що мариновані таким способом томати зберігати бажано в холодильнику. Отже, на кілограм помідорів підготуємо такі інгредієнти: пару болгарських перців середнього розміру, головка часнику, 1 морква, по 50 мілілітрів рослинного масла і оцту, 50 г цукру і 1 столова ложка солі. Мелений перець, червоний і чорний, беремо за смаком.
Переходимо до того, як можна приготувати швидко і досить просто гострі помідори на зиму. Самі плоди моєму під проточною водою, очищаємо від плодоніжок і ріжемо навпіл. Часник поділяємо на зубчики, з яких знімаємо лушпиння, у болгарського перцю виймаємо серцевину з насінням, відокремивши заодно і плодоніжки. Далі перець і часник перекручуємо на м'ясорубці, а морква подрібнюємо на тертці, зелень рубаємо ножем. У велику банку кладемо пошарово зелень, часникову масу, половинки томатів і приправи. Кип'ятимо літр води, кладемо туди сіль, цукор і масло, розчиняємо перші два компоненти, вимикаємо і додаємо оцет, без якого консервування неможливо. Заливаємо помідори маринадом і закриваємо, після чого перевертаємо тару до охолодження, отримавши на зиму гостренькі томати.
Цікаві заготовки із зелених томатів
Для початку давайте подумки перенесемося на Кавказ, приготувавши, а потім і покуштувавши консервовані на зиму помідори по-грузинськи. Рецепти, подібні до цього - рідкість. Вам знадобиться на 1 кілограм помідорів: 50 грам часнику, 100 - кропу, 150 - петрушки і 200 селери, 1 стручок гострого перцю, а також по одному лавровому листку на кожну закривається банку. Для розсолу на ту ж кількість томатів: 3 склянки води і столова ложка солі. Помідори вибираємо невеликі, щільні, без дефектів, попередньо моєму плоди і чекаємо, коли вода стече.
На плиту ставимо каструлю з зазначеним вище кількістю води, запалюємо невеликий вогонь. Майже довівши до кипіння, кидаємо в майбутній розсіл петрушку і селеру, а потім варимо зелень протягом 5 хвилин, виймаємо і додаємо в воду сіль. Поки готується відвар, ріжемо пластинками часник, а перець рубаємо кільцями, очищаючи попутно від насіння, після чого кожне кільце ділимо на 2 частини. У стерилізовані балони поміщаємо шарами помідори, між якими прокладаємо шари зелені, шматочки часнику і перець. Заливаємо гарячим розсолом і закриваємо. Через півмісяця мариновані томати будуть готові.
Але для додання гостроти помідорів підходять не тільки варіанти з маринадом. Наступний наш рецепт відноситься до квашеним заготівлях . Консервування зелених гострих помідорів на зиму починаємо, як і завжди, з підготовки продуктів. Кількість часнику і гострого перцю розрахувати для цього рецепта складно, тому запасаем побільше, інше можна вжити для інших закруток. Селери знадобиться десь пара пучків на кілограм томатів. Для розсолу - літр води і 70 грамів крупнозернистою солі.
пропонуємо Вам ознайомитися
Все моєму, плоди очищаємо від плодоніжок, часник - від лушпиння. Далі помідори надрезаем на 2/3 діаметра, перець ріжемо кільцями, а великі зубчики часнику - на пластини. У кожен томат вкладаємо згорнуту гілочку селери, пару платівок або дрібних зубчиків часнику і 1-2 колечка гострого перцю за смаком (можна перетягнути плоди ниточками). Тобто це майже фаршировані помідори. Готуємо розсіл, закип'ятивши воду, по 1,5 літра на кожен трилітровий балон, і засипавши в окріп сіль. Після її розчинення починаємо консервування.
Укладаємо на дно банок селера, потім шар томатів, знову зелень і так доверху, завершуючи селерою. Заливаємо розсіл і накриваємо гнітом (невеликим вантажем). Вичікуємо, коли заготовка перебродить, і рідина стане прозорою, зливаємо її, кип'ятимо, знову заливаємо в тару і закриваємо кришками.