Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Капелюх відьми на Хеллоуїн своїми руками +50 фото і майстер-класи

  1. Відьомський образ і історія появи гострих капелюхів
  2. Робимо капелюх з паперу / картону
  3. Необхідні інструменти та матеріали
  4. Виготовлення тулії і полів капелюха
  5. Декор і фарбування капелюхи
  6. Капелюх з фетру
  7. Необхідні матеріали та інструменти
  8. Порядок роботи
  9. декор
  10. Капелюх з тканини
  11. Необхідні матеріали та інструменти
  12. Техніка виконання робіт
  13. декор
  14. Коктейльна капелюшок відьми
  15. висновок

Який Хеллоуїнський маскарад обходиться без чарівної відьмочки? А яка чародійка без символічного наряду: гострої капелюхи, мітли під пахвою і суворого облягає сукні до підлоги? Відьми давно стали завсідниками Гелловіну вечірок. Образ злісної чарівниці дійсно багатогранний: нею може бути сива бабуся з гачкуватим носом, чарівна юна відьма з завзятим поглядом і навіть зовсім маленька пустотлива дівчинка. Зустрічаються небезпечні, похмурі, загадкові, казкові, чарівні і милі відьмочки. Скорегувати образ можна за допомогою гриму і деталей вбрання, але одне залишається незмінним - фірмова капелюх з гострим кінчиком, який немов розтинає небо над головою темної чарівниці. Атрибут образу можна придбати в магазині готових товарів, але набагато цікавіше зробити головний убір своїми руками. Для елегантних відьом - фатальних красунь, які перейшли на темну сторону, підбирають розкішні вбрання з чорного оксамиту або шовку, корсети, стильні прикраси і акуратні капелюхи на Хеллоуїн, які вінчають собою витончені зачіски. Для образу відьми-бабусі підійдуть незграбно великі головні убори на розпатлане волосся, злегка підточені часом сукні, «жахливий» грим (зуби, довгі носи, бородавки). Маленьким Чародійка підбирають вбрання «ляльок», які шиються мамами на дому: акуратні коротенькі сукні комбінують з кумедними смугастими рукавами і панчохами. Розглянемо поетапно процеси створення трьох типів капелюхів відьми: з фетру, з тканини і з паперу.

Відьомський образ і історія появи гострих капелюхів

Еволюція образу чарівниці тісно пов'язана з історією релігійного фундаменталізму. Якщо спочатку до чаклунок ставилися не так категорично, то в епоху «полювання на відьом», будь-яка жінка могла стати потенційною «подругою нечистого». Не бракувало всього пари кляуз від «доброзичливців» і кількох годин тортур, щоб нещасна зізналася у всіх гріхах. Вважалося, що відьми зустрічаються з самим дияволом, вбивають дітей, всіляко шкодять людям і періодично злітаються на шабаш, щоб похвалитися злиднями і відсвяткувати свою безкарність. Гострі капелюхи - обов'язковий атрибут відьми тільки в західній культурі. Вітчизняна Баба-Яга воліла хустки або пов'язки на голову. Булгаковская Маргарита і зовсім красувалася наготою. Гострі капелюхи були популярними в різних культурах. Причому ніякої негативної забарвлення вони в собі не несли. Спочатку головні убори витягнутої форми з'явилися в Стародавньому Єгипті. Вони називалися атев і поряд з клафт (смугастий хустку) вважалися частиною ритуального образу фараона. В Європі гострі капелюхи повсюдно носили чоловіки. Жінки вважали за краще еннени - важкі «ковпаки» з каркасом з китового вуса, загорнуті шовком і прикрашені вуаллю. Полів в таких «капелюхах» не було. Головні убори і без того були важкими і доставляли власниці чимало клопоту під час прогулянок.

В середні віки відьми були людям в оголеному вигляді і з розпущеним волоссям. Причому зазвичай чаклунки мали пишною рудою шевелюрою. Трохи пізніше відьми стали скромнішими і почали маскуватися більш ретельно. Їх одяг не відрізнявся від вигляду звичайної городянки: плаття і чепчик. Тільки в XVII столітті в англійських книгах і на гравюрах чаклунки обзавелися загостреними капелюхами. Багато дослідників вважають, що саме за допомогою незграбно гострого кінчика легко було натякнути на зв'язок власниці головного убору зі злими силами. Образ, що називається «потрапив в точку». Його стали застосовувати повсюдно (в казках і пісеньках) і ось вже через пару століть жодна поважаюча себе відьма не була на шабаш без цього елементу одягу. Остаточно образ чарівниці в загостреному капелюсі закріпився після виходу книги Френка Баума «Чарівник країни Оз». Зла відьма Заходу мала нездоровий зеленуватий відтінок обличчя, була одягнена в чорний одяг і капелюх такого ж кольору, чий кінчик по гостроті міг посперечатися зі шпилем найвищої вежі. Такий вигляд став класичним. Його доповнюють стильною мітлою, можливо, черепом в руці і вірним товаришем - вовком, вороном, кажаном або чорним собакою. Здавалося б, чародійка повинна виглядати карикатурно і безглуздо в цьому вбранні, але похмурий імідж жінки, яка на «ти» з потойбічними силами, додає вигляду колорит. Гострі капелюхи активно використовуються під час Хеллоуїна. Їх можна назвати класичним атрибутом відьомський костюма. Капелюхи часто постачають важкими пряжками, як на ременях. Це голландська традиція, яка поступово влилася в англійський образ відьми і в символіку квакерів. Поєднання дійсно вийшло дивовижне, адже одні - представники релігійної організації, а інші - нечисть, з якою ті борються.

Гострі капелюхи без полів були частиною способу звіздарів (астрономів). Вважалося, що простір під ковпаком символізує «храм». Звіздар міг перебувати де завгодно, але при цьому він постійно був «в соборі», тобто підтримував зв'язок з небесами.

Робимо капелюх з паперу / картону

Відьомську капелюх найпростіше змайструвати з картону або паперу. Матеріали доступні кожному. Залежно від розміру готового виробу, його можна використовувати для різних цілей. Наприклад, крихітні капелюшки застосовуються для декорування столу на Хеллоуїн. Більші головні убори підійдуть для прикраси костюма дитини. Варто враховувати, що така капелюшок швидко прийде в непридатність через крихкість матеріалу. Зазвичай її використовують тільки один раз, а на наступний рік доведеться робити нову.

Необхідні інструменти та матеріали

Для роботи потрібні:

  • Ножиці;
  • олівець;
  • Картон або папір;
  • Лінійка і циркуль;
  • Фарби та пензлик.

Додатково для декорування капелюхи використовують атласні стрічки, банти, намистини, монетки, брошки, вуаль, замки, пір'я, гудзики. В якості прикраси можна брати будь-яку вподобану деталь, яка зробить відьомський капелюх оригінальніше. Замість листа картону, для полів іноді використовують одноразові тарілки.

Виготовлення тулії і полів капелюха

Спочатку виготовляють гостру тулію. Її складають із заздалегідь підготовленою викрійки. Конус виходить такий же, як паперові пакетики для насіння. На схемі спеціально роблять запас, який і буде проклеюватися. «Ободок», тобто майбутні поля капелюхи складаються з кіл. Їх малюють три: межі полів і ще одна внутрішня. Її надрежут на смужки, загнутий і наклеють до тулье. В іншому варіанті запаси роблять на ковпаку і теж приклеюють до «виворітного» стороні капелюшних полів. Потім папір фарбують, тим самим маскуючи місця з'єднання двох частин.

Декор і фарбування капелюхи

Щоб уникнути подальшого фарбування, капелюшок виготовляють з «ошатного» картону, прикрашеного малюнком. Красиво будуть виглядати моделі з чорними полями і візерунчастої тульей. Якщо використовувалася звичайний папір, то її фарбують гуашшю за допомогою пензлика. Не рекомендується застосовувати акварельні фарби. Через рідкої консистенції при висиханні складу викличе деформацію паперу і шапка «наїхала». Зверху ще вологу фарбу покривають глітером.

Для закріплення шару, його збризкують звичайним лаком для волосся. Він додатково додасть глянсовий блиск. Можна зайнятися малюванням і нанести на поверхню виробу оригінальний візерунок. Для прикраси головного убору підійдуть будь-які дрібнички. Чим оригінальніше буде виглядати капелюх, тим більше уваги приверне до себе її власниця. Її обклеюють органзой, вуаллю, мереживними «обідками», пір'ям, бантиками, паєтками і навіть хутром. Розкішно виглядають стімпанковской капелюхи, декоровані замками від старого одягу і шестернями з годинника.

Мило і незвично виглядатимуть саморобні дитячі Гелловіну капелюшки з малюнком, що повторюється з павучків або летючих мишок. Велика мамина брошка в сріблястій оправі завершить образ пустотливої ​​відьмочки.

Капелюх з фетру

Фетр - ідеальний матеріал для складної вироби, яка повинна тримати форму. Це м'яка, щільна натуральна тканина (повсть), що отримується шляхом валяння. З неї виготовляють берети, капелюшки і навіть валянки. Для домашніх експериментів з Гелловіну нарядами підійдуть набори для творчості, які можна прикупити в магазині. У пакет зазвичай входять різнокольорові шматки фетру, але потрібні відтінки можна підібрати самостійно. Для образу відьми ідеально підійде чорний, червоний, помаранчевий (жовтий) і бузковий або синій кольори.

Необхідні матеріали та інструменти

Для роботи з матеріалом знадобляться:

  • Ножиці;
  • Голка з ниткою;
  • Циркуль, олівець, паперовий лист (для викрійки);
  • клей;
  • Кілька шматків фетру різних відтінків.

Для декору вибирають намистини, стрази, атласні бантики і фетрових летючих мишок, яких садять на поля капелюхи.

Порядок роботи

Капелюшок з фетру створюють за тим же алгоритмом, що і паперову модель, але тут доведеться не склеювати елементи, а зшивати їх. Спочатку потрібно намалювати викрійку для полів і тулії. Обов'язково додають «запаси». Малювати рекомендують на листку паперу, після чого викрійку вирізають і прикладають до шматків фетру. Закріпити її можна за допомогою шпильок. Потім дрібному або обмилки, викрійку перемальовували на тканини, а по контурах вирізують. Тепер можна починати шити. Спочатку з'єднують краю тулії, а потім зшивають дві капелюшні частини в один виріб.

Варто відзначити, що капелюшки з фетру, як і з фоамірана, зазвичай роблять невеликих розмірів. Вони більше підходять дітям, лялькам і Гелловіну гарбузам. Часто використовуються в якості декору приміщення. Великий головний убір не триматиме форму, доведеться виготовляти ще й каркас для нього.

декор

Декоративний головний убір прикрашають кумедними китицями на кінчиках і «пояском» з пряжкою в тон. Деталі можна створювати з того ж фетру або використовувати більш повітряні тканини (сітка, вуаль). До полях прикріплюють «пухнасту» окантовку з хутра або чорне пір'я. Місце з'єднання тулії і полів декорують бантиками, імітацією павутини, мініатюрними черепами, павуками в блискітках, шовковими стрічками. Незвично виглядатимуть капелюхи з «осіннім» декором з кленового листя, травинок-колосків, крихітних тиковок (з новорічних кульок) і червоних горобинових кистей.

Капелюх з тканини

Тканинні капелюшки - найпопулярніший варіант. Їх виготовляють для дорослих Гелловіну відьом з будь-якого текстилю. Так як розмір вироби досить великий, то обов'язковою умовою для нього стають каркаси, які допомагають підтримувати форму головного убору. Деякі комбінують матеріали. Наприклад, тканинна тулія і поля з картону. Капелюх з текстилю прослужить довго і буде використовуватися на багатьох Хеллоуїн, при цьому зберігши свій страхітливий вигляд.

Необхідні матеріали та інструменти

Для робіт зі створення текстильної капелюшки знадобляться:

  • Ножиці;
  • Нитки і голка;
  • Тканина;
  • Дріт для каркаса;
  • Кусачки;
  • Лист картону для викрійки;
  • Декор.

Ведьмінскіе головні убори можуть мати гострий кінчик, спрямований в небо, або м'яко сповзає кудись убік. Тканина для полів і тулії доведеться крохмалити.

Техніка виконання робіт

Для початку вимірюють обхват голови відьми, якій призначається капелюх. На основі отриманої цифри створюють викрійку на аркуші картону з запасами в 1,5 см. Потім виготовляють каркасні «кола». Від мотка дроту відрізають два шматки. Один дорівнює обхвату голови, а другий - довжині зовнішніх полів капелюха. Кінці обох шматків з'єднують, щільно закручуючи. Можна скористатися паяльником. Тепер зшивають тулію, а до низу прикріплюють менший дротяний гурток. Якщо ковпак повинен м'яко «спадати», то його фігурно розправляють і в потрібних місцях закріплюють утворилися складочки стежками. Для полів капелюха викроюють дві ідентичні деталі. Їх прикладають один до одного і зшивають. Тепер поля можна вивертати на лицьову сторону. На обідку закріплюють дротяний гурток більшого діаметра. Акуратно дошивають залишився стібок зовні. Якщо під рукою немає дроту, її замінюють на картонний кружок. Форму він буде тримати трохи гірше. Потім поля зшивають з тулією. Місце скріплення двох елементів маскують чорної або фіолетовою стрічкою.

декор

Гостру ведьмину капелюх з тканини прикрашають напівпрозорої сіткою. Вуаль пришивають до полів «зсередини». Великий «купол», який буде звисати з усіх боків головного убору, збирають під чорну непримітну гумку і надягають зверху. Капелюхи декорують яскравою шнурівкою, кажанами, зміями, пряжками, пучками пір'я, павучками, картинно сповзаючими по ниточці з гострого кінчика. Чудово виглядають моделі, виготовлені з чорного шовку і декоровані яскраво-помаранчевими «букетами» кленового листя. Скромні, але загадкові капелюшки прикрашають срібними нитками, обплутують ковпак. Доповнюють декор крихітними стразами або зірочками. Щоб підкреслити похмурий стиль, використовують черепа, «кігтики» дрібних тварин, мініатюрних воронів, які ставлять на поля головного убору. Оригінальний декор можна зв'язати гачком. Наприклад, легкий ковпак з сірої пряжі (ажурна в'язка), буде імітувати павутину на чорному капелюсі.

Коктейльна капелюшок відьми

Коктейльна капелюшок - маленький витончений головний убір. Зазвичай він кріпиться за допомогою шпильок на боці. Така капелюшок - частина образу елегантної відьмочки, яка лише натякає на свою приналежність до темних сил. Наряд мало нагадує карикатурно-маскарадний одяг. Витончене плаття, розшитий чорним мереживом корсет і крихітна капелюшок з кокетливою вуалеткой - ось образ сучасної відьми. Виготовити такий головний убір можна з тканини з картонним каркасом. Чорний шовк тулії обтягують мереживом і прикрашають великими намистинами. На місці з'єднання полів і ковпака закріплюють атласну стрічку, яку вінчають, немов вишенькою на торті, витонченої брошкою замість грубих декоративних пряжок.

висновок

Відьма - завжди бажаний гість на Гелловіну вечірці. Образ чаклунки, однією з яскравих представниць «нечистої сили», доведеться збирати по шматочках, ретельно продумуючи кожну деталь маскарадного вбрання. Капелюх, мабуть, головний символ ведьмовской натури поряд з мітлою. Вона стане «розпізнавальним знаком», який відразу дасть зрозуміти іншим гостям, який образ для себе обрала жінка.

А яка чародійка без символічного наряду: гострої капелюхи, мітли під пахвою і суворого облягає сукні до підлоги?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»