Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Особливості конструювання одягу на жіночі фігури з великим виступом грудей

Не секрет, що життя для нас є наймудрішим Учителем, періодично підкидаючи завдання, які явно сприяють нашому розвитку Не секрет, що життя для нас є наймудрішим Учителем, періодично підкидаючи завдання, які явно сприяють нашому розвитку. Причому, озираючись назад, розумієш, що всі ці "проблеми" і "труднощі", які виникали в ті чи інші часи, в тому числі і в професійному плані, служили каталізаторами для нашого внутрішнього зростання.

До чого це я веду? Просто не раз помічала у своїй професійній діяльності той факт, що в період так званого "тимчасового застою", коли все тече гладко і по накатаній, раптом з'являються "життєві головоломки", здатні розширити горизонти сприйняття предметів і інструментів вашої праці.

Зовсім недавно я отримала питання від своєї знайомої, що займається пошиттям виробів за індивідуальними замовленнями, про те, як забезпечити якісну посадку одягу на жіночі фігури з великим виступом грудей . Як зазначила моя знайома, такі фігури стали зустрічатися їй досить часто, особливо, в поєднанні з відносно невеликим обхватом стегон.

У масовому виробництві одягу, ніж я в даний час займаюся, питання проектування одягу на так звані "нестандартні фігури" взагалі не виникає. І в той же час, раз такі жінки зустрічаються, значить їх хтось одягає, і, отже, є виробники, які націлюють випуск одягу на дану цільову групу споживачів. Таким чином, виникає необхідність розібратися в поставленому завданню.

Ніде правди діти, що в моїй професійній діяльності був період, пов'язаний з індивідуальним пошиттям одягу. Це дозволило накопичити певну практичну і інформаційну базу, спрямовану на вирішення завдань проектування одягу на фігури з відхиленням від умовно нормальних. У цій статті я хочу поділитися порадами закрійників по перетворенню базових основ виробів в креслення конструкції на фігуру з великим виступом грудних залоз .

Особливості розробки конструкцій виробів на фігури з великим виступом грудних залоз по відношенню до виступу живота

Особливості розробки конструкцій виробів на фігури з великим виступом грудних залоз по відношенню до виступу живота

Малюнок 1 - Графічна характеристика фігури з великим виступом грудей

Фігури, що характеризуються зазначеними особливостями зовнішньої форми, ми вже розглядали в одній зі статей, присвячених аналізу типів статури жінок . Нагадаю, що фігури з описаними ознаками форми тіла характеризується сильно розвиненими грудними залозами при невеликому обхваті стегон (Ог3> Сб), що призводить до необхідності зменшення ширини виробу по лінії стегон поотношению до ширини конструкції плечового одягу, що задається виходячи з обхвату грудей (див. Малюнок 1)

Вибір оптимального варіанту перетворення конструкції з урахуванням особливостей статури розглянутих типів фігур, найчастіше узгоджений з показником ступеня розвитку грудних залоз і формою сідниць (Ступенем розвитку сідничних м'язів, характером жироотложению в цій області, рівнем розташування найбільш виступаючих точок сідниць) конкретної замовниці.

Для фігур із середнім ступенем виступу сідниць оптимальним варіантом конструктивних перетворень базової конструкції є спосіб «уплощения» деталі полички (переду) в області живота (на ділянці від лінії талії до лінії стегон) за рахунок проектування рельєфного шва від плечового зрізу до низу (див. Рисунок 2), розчин якого на рівні лінії стегон (відрізок Б1Б2) узгоджується з додатковим розмірним ознакою проекції живота ПРЖ (см.рисунок 1) конкретної фігури замовниці. Нагадаю, що ПРЖ вимірюють від виступаючої точки живота до вертикальній площині, дотичній до обхвату грудей

Б1Б2 = 0,5 ПРЖ

Б1Б2 = 0,5 ПРЖ

Малюнок 2 - Коригування базової конструкції плечового виробу на фігури з великим виступом грудей за рахунок "уплощения" переду

Якщо зовнішня форма фігури замовниці на додаток до сильно розвиненим грудної залози характеризується сплощеними сідницями (СГ2 >> Сб), то зменшення ширини виробу по лінії стегон може бути забезпечено за рахунок збільшення відхилення середньої лінії спинки на рівні лінії талії на 0,5? 1, 0 см (тобто збільшення відрізка ТТ1). Частину, що залишилася різницю між між СГ2 і Сб рівномірно розподіляють в якості величини обуженной деталей спинки і полички по бічних зрізах (див. Малюнок 3).

Малюнок 3 - Коригування базової конструкції плечового виробу на фігури з великим виступом грудей і сплощеними сідницями

При значному уплощении сідниць для забезпечення рівномірного обуженной деталей спинки і полички на рівні лінії стегон в конструкціях виробів, що розробляються на фігури зі значним виступом грудних залоз, рекомендується проектувати рельєфи як на поличці, так і на спинці. Варіант таких перетворень представлений на малюнку 4. При цьому лекало полички розрізають по направляючої лінії від глибини пройми до центру грудей, з подальшим обертанням нижньої бічної частини щодо точки П, з метою отримання необхідної відстані між рельєфними зрізами (ББ '), рівного 0,5 П р ж. З урахуванням виконаних перетворень уточнюють нове положення лінії грудей, талії, стегон і низу (зміщення лінії талії вниз може становити до 1,0 см). Величина розчину рельєфу спинки на ділянці лінії стегон (Б1Б1 ') узгоджується з необхідною шириною виробу по лінії стегон:

Б1Б '= (СГ2 + Пг) - (Сб + Пб) - ББ'

Б1Б '= (СГ2 + Пг) - (Сб + Пб) - ББ'

Малюнок 4 - Коригування базової конструкції плечового виробу на фігури з великим виступом грудей за рахунок проектування рельєфів на переді і спинці

Остаточне оформлення деталей спинки і полички в зазначеному варіанті конструкції здійснюється після зрівнювання довжин відповідних рельєфних зрізів.

При дуже великому виступі грудей, щоб уникнути сильного скоса лінії пройми, частина розчину нагрудної виточки полички переносять в виточки, спрямовану від пройми, відрізного бочка або бокового зрізу (див. Рисунок 3 і 5). Перехід від лінії грудей до лінії талії в цьому випадку повинен бути плавним, без «затягування» фігури виробом на вказаній ділянці.

Перехід від лінії грудей до лінії талії в цьому випадку повинен бути плавним, без «затягування» фігури виробом на вказаній ділянці

Малюнок 5 - Коригування базової конструкції плечового виробу на фігури зі значним виступом грудних залоз

А як Ви підходите до вирішення цього завдання?

Поділіться в коментарях своїм досвідом проектування виробів на жіночі фігури розглянутого типу статури!

Також на цю тему можна прочитати такі статті:

  1. Особливості конструювання одягу на фігури з виступаючими сідницями
  2. Особливості конструювання жіночого одягу покрою реглан
  3. Особливості виконання обмірів фігури при виготовленні виробів за індивідуальними замовленнями
  4. Особливості конструювання жіночого плаття за методикою МТІЛП
  5. Особливості конструювання рукавів в методиці ЦОТШЛ

До чого це я веду?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»