Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





З бородою і прекрасні: Як живуть жінки з гірсутизм

  1. Анналіза Хекльман. Що таке гірсутизм
  2. Джей Ді Семсон. Історія краси
  3. Альма Торрес. Рух жінок за право бути собою

Наскільки непохитні канони жіночої краси? Здавалося б, всі вони зазнавали змін в ході історії, але, здається, питання про рослинність на жіночому обличчі знаходив лише одну оцінку суспільства: вусики або борода у жінок - неприйнятні. Чи так це? І як живуть жінки, які зважилися не боротися з цим «недоліком»?

Анналіза Хекльман. Що таке гірсутизм

Анналіза - продавець у відділі косметики. У неї яскраві волосся і вона не любить виходити з дому без макіяжу. Їй подобається носити червону або пурпурну помаду. І, звичайно, вона доглядає за своєю бородою. Для багатьох жінок рослинність на обличчі є великою проблемою, але не для Анналіза. Тепер її борода довша, ніж у її чоловіка, а в 2015 році дівчина взяла участь в конкурсі бородатих: «Я довгі роки хотіла взяти участь в цьому конкурсі, і коли зважилася, це був повний успіх!» Жінок, які відкрито залишають рости свою «небажану »рослинність на обличчі - мало, але жінок, у яких вона є, - досить багато. Ріст волосся у жінок за чоловічим типом: на верхній губі, шиї, підборідді, спині і грудях називається гірсутизм. Це трапляється тоді, коли в організмі жінки виробляється занадто багато чоловічих гормонів. Чоловічі гормони виробляються у всіх жінок, а їх надлишок може бути пов'язаний з такими захворюваннями, як полікістоз яєчників. Так сталося і у Анналіза. Гірсутизм проявляється у 17% жінок, лікарі навіть називають його звичайним симптомом.

Анналіза намагалася голити волосся на обличчі 3-4 рази на день з 13-річного віку: «Мій чоловік робив все, щоб мене підтримати, навіть процедури домашньої воскової епіляції. Але нічого не допомагало. Я навіть не хотіла виходити з дому. А потім, п'ять років тому, коли я вже була просто на межі, він сказав: «Знаєш, плюнь ти на це, нехай росте собі». Я не хочу сказати, що у нього якийсь нездоровий фетишизм і він любить бородатих жінок. Він просто не перестає любити мене через бороду. І мене відпустило ».

Джей Ді Семсон. Історія краси

Джей Ді - художниця і музикант в групах Le Tigre and MEN. У Джей Ді, яка абсолютно комфортно відчуває себе жінкою, теж надлишок чоловічих гормонів і, як наслідок, вуса: "Вусики росли і у моєї матері, і у сестри, вони спочатку радили мені їх освітлювати, що я і робила до певного моменту». «У європейок і мешканок північній Азії волосся на тілі ростуть менше, а ось на Близькому Сході, в південній Азії, в Середземномор'ї і південній Америці - більше», - пояснює Джордж Т. Гріффін, ендокринолог, професор медицини в Університеті Сент-Луїса. В Італії є навіть приказка «Donna baffuta sempre piaciuta» - жінка з вусами завжди подобається. Це симпатичне вираз, але на ділі відношення суспільства до рослинності на обличчі жінок прямо протилежне.

Семсон говорить про приниження, згадуючи, як в школі хлопчики дражнили її за висвітлені вусики: «Так як волосся на тілі вважаються чоловічим символом, то бородата або вусата жінка вважається чоловікоподібною, вважається не-жінкою. Це обурливо. Саме ця концепція змусила мене стати переконаною феміністкою. Одного разу моя подруга по коледжу, бачачи всі мої марні спроби позбутися від вусів, сказала, що мені варто прийняти себе такою, що нічого потворного в цьому немає. Я залишила в спокої вуса, і думаю, що маю право не тільки ігнорувати чиюсь думку з цього приводу, але і вимагати прийняття мене такою, яка я є. Я не ношу вуса в знак протесту, але розумію, що це - виклик. Людям некомфортно, коли хтось, кого вважають недосконалим, відчуває себе, навпаки, впевнено. Я сподіваюся, що тиск суспільства з приводу «канонів краси» ослабне. Жінка має право відчувати себе красивою з волоссям на обличчі або без, а суспільство не повинно змушувати нас соромитися і страждати ».

Альма Торрес. Рух жінок за право бути собою

Альмі 24 роки, вона фотограф з Бронкса, у неї борода через полікістозу яєчників. Вона згадує, що в підлітковому віці страждала від депресії. Перший раз вона спробувала позбавитися від волосся на обличчі перед випускним балом у восьмому класі: «Я тоді перший раз збрила« бакенбарди »- вони були дуже помітні, мені порадила подруга. Але краще б я цього не робила - вони відросли густішими і темними ».

Проте Альмі вдавалося маскувати свою проблему, поки один з викладачів не спитав її при інших хлопців: «Тебе не дражнять за ці волосся?» Іс тих пір їй здавалося, що все тільки про це і говорять. Дівчина закрилася в собі і навіть перестала відвідувати школу. Альма проводила годинник у ванній, збриваючи щетину вісім років поспіль. Вона зробила пірсинг на обличчі, щоб «відволікти погляди» від рослинності або роздратування від гоління. «У певний момент я побачила в соцмережах акаунти жінок, які не соромляться волосся на обличчі, в першу чергу Харнаам Каур, у якій 100 тисяч передплатників в Instagram, у неї теж полікістоз яєчників, вона найвідоміша в світі жінка з бородою. У підсумку я зняла багато красивих Селфі і виставила їх все на моїй сторінці. І ви собі не уявляєте, скільки людей висловилися в підтримку. Багато хто запитує: як ти можеш бути такою впевненою? Як вдається не соромитися? Я відповідаю, що мені знадобилося багато часу, щоб полюбити себе і навчитися не звертати уваги на злісних людей ».

В останні роки було кілька вдалих кампаній в медіа на підтримку жінок з гірсутизм, наприклад Hairy Awarey і We Can Face It, а 15-разова володарка премії Grammy Адель привселюдно оголосила, що після пологів у неї росте борода. «Я пишаюся нею і називаю її« Ларрі », - сказала шанувальникам співачка на концерті в Глазго в минулому році.

Джерело: shondaland.com

- Читайте також: Габріель Дейд: «Я хотіла застрелитися або виїхати далеко-далеко, тільки не знала куди»

Чи так це?
І як живуть жінки, які зважилися не боротися з цим «недоліком»?
Проте Альмі вдавалося маскувати свою проблему, поки один з викладачів не спитав її при інших хлопців: «Тебе не дражнять за ці волосся?
Багато хто запитує: як ти можеш бути такою впевненою?
Як вдається не соромитися?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»