- Вінки і адвент-календарі
- За глювайн - за Новий 2018 й!
- лист Крісткінд
- Штоллен
- Покроковий рецепт різдвяного пирога
У нас в Україні люди старанно трудяться до Нового року, щоб 31 грудня випити шампанського, закусити олів'є і почати відпочивати (читай відриватися). Майже весь січень Україна гуляє. А в Австрії народ веселиться і гуляє вже з початку грудня, плавно підбираючись до католицького Різдва, яке відзначають в ніч з 24 на 25 грудня. У січні австрійці працюють. Зате декабря ... Різдвяні базари, ялинки, каток, глінтвейн річкою, майстер-класи для дітей з випічки і декорації, концерти і вечірки: Різдво у католиків - найбільше свято року.
Вінки і адвент-календарі
А щоб чекати його було не нудно, католики придумали Адвенти і адвент-календарі. Всього Адвент чотири - щонеділі, починаючи за місяць до Різдва. «Це дуже важлива традиція в Австрії, - розповідає моя подруга Сандра - Вона передається з покоління в покоління. Адвент означає для нас очікування і приготування ».
Чотири неділі перед католицьким Різдвом - чотири Адвента: час очікування і приготування.
Один з головних атрибутів Адвента - вінок з чотирма символічними свічками. Перша неділя Адвенту вся сім'я збирається за столом і запалює першу свічку. При цьому дорослі і діти співають спеціальні пісні, розповідають різдвяні історії. У другу неділю Адвенту в вінку запалюють вже дві свічки, потім відповідно три і чотири. Як говорить Сандра, все світліше і світліше стає перед народженням Ісуса. Такий вінок (звичайно, збільшених розмірів) встановлюють навіть у шкільному дворі, щоб скрасити дітлахам очікування свята.
З цією ж метою - скрасити очікування - католики винайшли чудове ноу-хау: адвент-календарі. Це подарункові набори з 24 маленьких сюрпризів: на кожен день з 1 грудня і до самого Різдва. Адвент-календарі роблять з шоколадних цукерок і чаю, косметики та іграшок, є навіть пивні і еротичні адвент-календарі. Австрійці сходять по ним з розуму, і багато роблять такі власними руками - в інтернеті маса ідей.
Читайте також: ЗАКІНЧЕННЯ РІЗДВЯНОГО ПОСТУ, АБО ЯК ПРАВИЛЬНО ЗУСТРІТИ
Розвага для малюків - різдвяний експрес.
За глювайн - за Новий 2018 й!
Весь місяць до Різдва в містах на головній площі працюють різдвяні базари, по-німецьки Christkindlmarkte. На них можна випити глінтвейну, який тут називають «глювайн» (палаюче вино), або яблучного пуншу, поласувати фруктами в шоколаді або смаженими каштанами, купити hand-made роботи місцевих майстрів.
Читайте також: 5 СВЯТКОВИХ БЛЮД ДО НОВОГО РОКУ ВІД МАЙСТЕР ШЕФ
Улюблені ласощі на різдвяному ярмарку - фрукти в шоколаді.
Ярмарки повні людей, особливо вечорами: в передріздвяний час австрійці охоче зустрічаються з друзями і збираються на таких базарах, щоб потусуватися і пропустити « по глювайн ». А для дітей, звичайно, заливають ковзанку, який безкоштовно відкритий цілими днями. Школярі туди ходять кататися цілими класами замість фізкультури.
Улюблена зимова забава для дітей тут - каток, на якому навіть проводять уроки фізкультури.
Вертепи - ще один символ австрійського Різдва. Їх тут люблять! Будинки встановлюють дерев'яні композиції з фігурками Йосифа, Марії та Христа, в вальдорфської дитсадку персонажів для вертепів клеять з вовни, а на площі обов'язково стоїть великий дерев'яний вертеп з порожньою колискою.
Вертеп на площі Філлаха. Новонароджений Ісус з'явиться в колисці 25 грудня.
Новонароджений Ісус з'явиться в ній тільки 25 грудня, як і належить. Майстри зі всієї Карінтії змагаються в мистецтві створення вертепів і влаштовують виставки, вражаючи уяву складними механізмами і рухомими фігурами.
Майстри зі всієї Карінтії змагаються в мистецтві створення вертепів.
лист Крісткінд
У передріздвяний час австрійські діти обов'язково пишуть листа ... ні, не Дідові Морозу, а «Крісткінд» (Christkind). Саме цей загадковий персонаж виконує в Австрії (а також Швейцарії, Південної і Західної Німеччини, Словенії і т.д.) функцію святкового рознощика подарунків. І представляє він собою не бородатого старця, а юне ангелоподібне істота з рум'яними щічками і золотистими локонами. На площі міста стоїть крита намет, де кожен бажаючий може залишити Крісткінд своє послання. А подарунки цей персонаж кладе в ніч з 24 на 25 грудня під вбрану ялинку , Як і у нас.
На головній площі Філлаха стоїть намет, де кожен бажаючий дитина може написати лист Крісткінд.
У попередньому пості я писала про те, що невід'ємний атрибут місцевого свята - різноманітні сорти домашнього печива і медові пряники. А ще тут дуже популярний хліб з сухофруктами і особливий різдвяний пиріг - штоллен. Хороший він тим, що в холодному місці може зберігатися цілий місяць, а на смак - суцільне об'їдання. Цей покроковий рецепт - від бабусі Лізи, нашої колишньої одногрупниці по дитсадку - передається з покоління в покоління. Готувати його набагато простіше, ніж може здатися на перший погляд. Рекомендую!
Штоллен
Читайте також: РІЗДВЯНІ СТРАВИ: ЗДОРОВ'Я ТІЛА І ДУШІ
Покроковий рецепт різдвяного пирога
Вам знадобиться
Для фруктово-горіхової суміші:
- 350 г чорносливу,
- 400 г родзинок мінімум двох сортів ,
- 100 г будь-яких горіхів,
- 100 мл рому,
- 200 г вершкового масла,
- 200 г коричневого цукру,
- 200 г меду,
- сік і цедра 2-х апельсинів,
- 2 ст. ложки какао,
- 1 ч. Ложка приправ для тесту на ваш смак: кориця, гвоздика, мускатний горіх.
Читайте також: ЇЖА, ЯКА ЗУПИНИТЬ ГРИП
Для тіста:
- 3 яйця,
- 150 г борошна,
- 75 г меленого мигдалю,
- 1 ч. Ложка розпушувача для тіста.
приготування
- Для горіхово-фруктовою суміші запарьте чорнослив окропом і дрібно наріжте, промийте родзинки, посічіть горіхи, вичавити сік з апельсинів і покришите цедру в измельчителе. Розтопіть в великій каструлі вершкове масло, додайте цукор, мед, какао, ром, горіхи, сухофрукти, сік і цедру апельсинів і приправи. Поставте на вогонь. Кип'ятіть суміш на слабкому вогні 10 хвилин.
- Додайте в теплу, але не гарячу горіхово-фруктову суміш яйця, борошно, мелений мигдаль і розпушувач для тіста. Добре перемішайте.
- Розігрійте духовку до 150 градусів, викладіть форму папером для випічки. Розкладіть тісто на 2 прямокутних коржа, довгих і вузьких (їх краще розділити між собою, наприклад, сформувати кожен корж на окремому аркуші паперу для випічки). Випікайте 1-1,5 години до готовності.
- Зберігайте штоллен в фользі або герметичній формі в холодильнику, перед подачею нарізуйте тонкими шматочками і посипайте цукровою пудрою.
... А знаєте, за що я найбільше люблю австрійське Різдво? За те, що після нього неодмінно слід наш український Новий рік - щедрий, веселий і з дитинства улюблене свято. Австрійці Новий рік не сильно шанують: вони називають його Сильвестром і відзначають лише формально, запускаючи опівночі ракети і феєрверки. А потім ... йдуть спати. А ось у нас з боєм годинника гуляння тільки починаються. З наступаючим!
Завантаження ...