Швейно-вишивальні та вишивальні машини прекрасно справляються з вишивкою хрестом. Виконують вони цю вишивку за заданою схемою, яка створюється в спеціальній програмі, зберігається в формат зрозумілий машині і передається на неї.
СТВОРЕННЯ ВИШИВКИ ХРЕСТОМ
Для створення схем часто використовуються програми призначені для створення ручної вишивки хрестом, такі як Pattern Maker і Cross Stitch Professional. Існують також спеціальні програми для створення дизайнів машинної вишивки в яких вбудований додатковий модуль Cross Stitch.
Ви можете створювати дизайни вишивки хрестом використовуючи в якості основи прості фотографії та малюнки або переводити в машинний формат готові схеми, набрані кимось раніше. Вам тажке необхідно буде освоїти техніку ділення єдиного дизайну на кілька окремих файлів, в тому випадку, якщо дизайн перевищує розмір п'ялець.
ВИКОНАННЯ ВИШИВКИ ХРЕСТОМ
Виконання вишивки хрестом нічим не відрізняється від звичайної вишивки. Завдання вишивальника ознайомитися з основними технологіями (застосування стабілізаторів, запяліваніе матеріалу, робота на різних тканинах) і вивчити деякі прийоми, такі як вишивка дизайнів перевищують розмір стандартних пялец.
Справа в тому, що більшість вишивок хрестом (картини) значно перевищують максимальний розмір п'ялець і вишивальники доводиться вполняется вишивку або в поворотних пяльцах, або перезапялівать матеріал.
Освоївши ці технології ви з легкістю будете виконувати вишивку хрестом
ВІДМІНУ ВІД РІЧНИЙ ВИШИВКИ
Перше і основне відмінність - це хрест. Хрест в машинної вишивки відрізняється від ручного. В ручному вишивальник вирішує як йому укласти стежки, а в машинної вишивки це робить програма і втрутитися в її роботу немає можливості.
Друга відмінність - матеріали. Як відомо ручна вишивка хрестом виконується нитками муліне і в більшості випадків на канві. Машинна вишивка найчастіше виконується поліестеровими нитками, рідше хб і ще рідше муліне. Як матеріал-основи можна використовувати практично будь-який матеріал. Основнуюс складність представляє вишивка на канві, оскільки голка проколює матеріал в довільному місці і поєднати отвори на канві з проколами голки вкрай складно.
джерело