Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Виставка "Цей світ незворотно-чудовий ..." Мереживо і бісер з колекції музею-заповідника "

У Малому виставковому залі в Измайлове відкрито виставку «Цей світ незворотно-чудовий ...». Мереживо і бісер з колекції музею-заповідника ». На виставці представлені різноманітні предмети світської і народного одягу та аксесуари другої половини XVIII по початок XX століття: сукні, парасольки, шалі, косинки, жабо, ридикюлі, намиста, головні убори. Ці предмети російського і західноєвропейського походження виконані з мережива і бісеру.

У російській побуті бісер і мереживо завжди вважалися символами статусу і багатства.
Золотим століттям в історії бісерного рукоділля в Європі і в Росії було XIX століття. Дрібний рівний бісер, найтонші англійські голки, закордонні трафарети з малюнками могли дозволити собі лише забезпечені дами російського суспільства. Бісерні роботи прикрашали і строгий кабінет сановника, і будуар світської дами, квартирку чиновника і купецьку вітальню. У другій половині XIX століття бісер і стеклярус отримують нове застосування: ними розшивають сукні, накидки, головні убори, взуття та прикраси. Бісерне рукоділля стало професійною майстерністю будинків моди.

Мереживо використовувалося у всіх дамські аксесуари - віяла, парасольках, в обробці суконь. Ручне мереживо високо цінувалося, було предметом гордості, вкладенням капіталу і відзнакою в суспільстві. Згодом винахід машин для виробництва мережива зробило його більш доступним.
Мереживо поділяються на дві основні категорії: шиті голкою і плетені на коклюшках. На виставці представлено знамените французьке мереживо "Шантийи" (назва французької провінції) Відмінною рисою цього виду мережива є застосування чорної шовкової нитки і декоративні візерунки з переривчастих петель. У Шантийи виготовляли мереживо великого розміру, призначене для великих предметів: мантильях, шалей, парасольок.

У Росії мереживо виготовляли із застосуванням різних матеріалів - золотних і срібних ниток, перлів і пір'я. Мереживо мало повсюдне поширення. Найвідоміші російські мереживні центри - Єлець і Вологда, де до теперішнього часу зберігаються традиції плетіння мережив на коклюшки.
Мереживо і бісер широко застосовувалися для прикраси предметів оздоблення та костюма.

Виставка буде працювати до 18 січня 2015 року в Малому виставковому залі в Измайлове

Виставка буде працювати до 18 січня 2015 року в Малому виставковому залі в Измайлове



Якщо ви знайшли помилку: виділіть текст і натисніть Ctrl + Enter

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»