Бісер є чарівним матеріалом, з якого виготовляють різноманітні прикраси для інтер'єру, а також біжутерію для особистого користування. Але крім цього, бісер можна використовувати, щоб зробити багато маленьких і дуже красивих дрібничок. Ці приємні дрібниці можна застосувати, наприклад, як брелок. Такі речі роблять у вигляді різних комах, або тварин. Це можуть бути маленькі собачки і крокодильчики, павучки або ящірки. А сьогодні ми розберемося в тому, як зробити дельфіна з бісеру.
Плетіння дельфіна з бісеру за схемою
Для цієї мети приготуємо:
- Бісер трьох кольорів, чорний, сірий і блакитний;
- волосінь;
- Тонка дріт для плетіння плавників;
- Ножиці.
Для плетіння дельфіна з бісеру потрібно схема. Ви знайдете її в цій статті і в тому відео, яке додається до нашого уроку. Переглядаючи відео, бажано намалювати цю схему для себе і покласти її неподалік на видному для вас місці. Така схема необхідна не тільки для початківців, а й для досвідчених майстринь. Але не забувайте, що вам потрібно буде все ряди, наявні на даній схемі, плести по два рази, а інакше ваш дельфін вийде не об'ємним, а пласким. І ще одна особливість полягає в тому, що плавники дельфіна необхідно плести окремо від його корпусу.
Починаємо роботу з того, що беремо великий відрізок волосіні. Набираємо на цю волосінь одну сіру, і одну блакитну бісеринку, і просуваємо їх вниз. Потім набираємо ще одну блакитну, і одну сіру бісерину, і інший кінець волосіні проводимо через їх отвори в зворотну сторону, роблячи волосінь схрещеною. Простіше кажучи, два кінця волосіні утворюють хрестик. Після цього потрібно потягнути за обидва кінці волосіні, простягаючи дві бісеріни, набрані останніми, до тих двох бісерин, які набрані першими.
Продовжуємо плетіння відповідно до того, як вибудувана наша схема. Набираємо наступні дві бісеріни, блакитну і сіру, і точно так же протягуємо в них другий кінець волосіні, затягуючи обидва кінці разом. І цю ж операцію повторюємо ще один раз. Це плетіння дуже просте, і плести його може навіть дитина. Якщо ви прямуєте правильно всім прийомам плетіння, то у вас волосінь складається, ведучи за собою бісер, і утворюючи об'ємну фігуру.
Продовжуємо плетіння, слідуючи наявної у нас схемою. Набираємо дві блакитні і одну сіру бісерину, проводимо зворотним ходом другий кінець волосіні, і затягуємо обидва кінці. Тепер нам необхідно зробити такий же набір бісеру, і затягування хрестоподібних решт волосіні. Як ми вже відзначали, всі ряди потрібно дублювати, інакше наша фігурка не вийде об'ємною. На цій стадії плетіння вже можна чітко розрізнити носик дельфіна. І він дійсно виходить об'ємним.
Далі нам потрібно повторити попередній ряд, тому що це необхідно для додання обсягу фігурці дельфіна. Ми вже відзначали, що кожен ряд, наявний на схемі, необхідно виконати два рази, для додання виробу обсягу. Це правило дотримуємося неухильно. Техніка плетіння така ж, як і в перших рядках, повторюється протягом всієї роботи. Отже, виконуємо наступні ряди, які описує наша схема:
- 4 бісеру синіх і два сірих (два рази);
- 5 бісеру синіх і три сірих (два рази);
- 6 бісеру синіх і три сірих (чотири рази). Тут потрібно відзначити, що в першому і другому з чотирьох даних рядів ми повинні набрати одну чорну бісеріну, яка буде оком дельфіна;
- 8 бісеру синіх і три сірих (десять раз);
- 6 бісеру синіх і три сірих (чотири рази);
- 5 синіх бісерин і три сірих (два рази);
- 4 синіх і два сірих (два рази);
- 3 синіх і одна сіра (два рази);
- 2 синіх і одна сіра (два рази).
Кількість рядів відповідає кількості раз в описі. Два рази позначає два ряди плетіння. Коли ви проплелі всі зазначені в схемі ряди, у вас вийде тіло дельфіна без плавників і хвоста.
На наступному етапі роботи ми будемо плести хвостик дельфіна.
Для цього на волосінь ми повинні набрати шість блакитних бісерин. Тепер за схемою нам потрібно зробити поворот. Для цього ми додатково наберемо ще дві бісеріни, і в першу з них просмикнемо волосінь зворотним ходом. У нас виходить одна бісеринка в ролі заглушки, яку ми підтягуємо до решти бісерин.
Волосінь у нас вийшла поверненою в іншу сторону плетіння. На цю волосінь знову нанизай шість бісеринок. Після цього нашу волосінь закріплюємо в одну з бісерин ближнього ряду. Це тільки половина хвостика. Другу половину плетемо так само, як і першу, після чого отримуємо повністю готовий хвостик дельфіна. Частину, що залишилася волосінь закріпимо, проводячи її через найближчі бісеринки, і потім зав'язуючи на вузлики.
Тепер ми починаємо робити плавники, використовуючи нашу схему. Будемо робити нижній плавник, а потім кріпити його до тіла дельфіна. Для цього беремо невеликий шматочок дроту, яку легко відрізати ножицями. Почнемо плести плавник з найнижчої його точки. Нашу дріт перегній навпіл, надягаємо на неї блакитну бісеринку. Потім протягуємо в неї зворотним ходом інший кінець дроту, і затягуємо кінці. Потім потрібно нанизати дві блакитних бісеринки, і в такій же техніці затягнути їх двома перехрещеними кінцями дроту.
Як бачите, техніка плетіння та ж сама, що і при плетінні тіла дельфіна. Єдина різниця в тому, що ми не подвоюємо кількість рядів, тому що нам потрібна плоска, а не об'ємна фігура. Тепер надягаємо три блакитні бісеринки, і так же затягуємо їх за допомогою дроту. Наш плавець готовий, і тепер залишається лише прикріпити його до тулуба дельфіна.
Так як цей плавник нижній, то його потрібно кріпити до черевця дельфіна. Це робиться дуже просто. За допомогою двох кінців дроту, на якій ми сплели плавник, кріпимо його до бісеру на черевці дельфіна, проходячи цією дротом через різні бісеринки, як це найбільше зручно. Такий же спосіб плетіння застосовуємо і при виготовленні верхнього плавника. Коли і він також виконаний, то наша робота закінчена.
А тепер можна будь-яким доступним способом кріпити дельфіна до ключів, або ж використовувати його в яких завгодно цілях.
Відео: Майстер-клас з плетіння дельфіна з бісеру
Більш детально можна ознайомитися тут vnitkah.ru