- Інструменти
- матеріали
- Способи обробки бісером краю брошки
- спосіб №1
- спосіб №2
- спосіб №3
- Додаткові СХЕМИ брошок і кулонів
- Наші рекомендації
Обробка бісером краю брошки завершує процес її створення. Окантовка м'якої основи зі шкіри та фетру надає готовому прикрасі акуратний, завершений вигляд. Новачкам варто попередньо потренуватися на непотрібному шматочку. Це позбавить від страху зіпсувати готовий виріб. Існують 3 основні методи: російська (закритий), американський спосіб обшивки краю бісером і відповідний для окантовки кабошонов.
Подібна обробка підійде будь-яким прикрасам на м'якій основі. Це брошки, кулони, сережки, шпильки для волосся. Звичайний окантовочний шов з додаванням намистин стає красивішим. Покроковий майстер-клас допоможе освоїти таку техніку навіть новачкові в бісероплетіння.
Інструменти
Перед тим, як бісером обшити край брошки або іншого виробу, потрібно приготувати:
- голку для вишивання №12;
- ножиці;
- клей «Момент-Кристал».
Кристал UHU Creativ
Клей для з'єднання лицьової та зворотньої сторін повинен бути прозорим. У цьому випадку на тканинній вивороті не залишаться плями.
матеріали
Щоб обшити край бісером, знадобляться:
- готовий виріб (або шматок шкіри для тренування);
- тканину для вивороту (краще фетр);
- бісер, намистини;
- капронова, нейлонова нитка для бісероплетіння (або волосінь);
На виворітну сторону можна приклеїти щільний папір (ватман). Це надає брошки і кулона додатковий обсяг і міцність. Заделочного шов в цьому випадку проходить через 3 шари.
Способи обробки бісером краю брошки
Існують безліч методів, як обшити бісером брошка. Така окантовка не дає обсипатися або розтріпати виробу. Обшивання намистинами надає прикрасі закінченого вигляду. Більш складний варіант - додаткова обробка канителлю або бахромою. Для початку варто освоїти 3 базових способу. За таким же принципом робиться окантовка бісером кабошонов або напівдорогоцінного каміння.
Основні методи закладення:
Оброблений зріз можна зробити мінімалістичним або додатково прикрасити бахромою. На основі вищевказаних способів роблять обробку «зубчиками».
Заделочного шов також застосовується як альтернатива традиційному Обметочніе. Новачкам краще потренуватися на шматку шкіри або тканини, щоб не зіпсувати виріб.
спосіб №1
Русский (заделочного) шов робиться в один ряд. Основою служить звичний петельний. Перед тим, як бісером обшити край, потрібно обрізати шкіряну основу з проміжком в 1 міліметр. До шкіряної лицьовій стороні приклеїти фетровий виворіт. Можна оплавити зріз запальничкою, але така обробка не обов'язкова. Після починається обшивання кромки:
- Голкою проколюють обидва шару, виводять з лицьового боку. На голку нанизуються бісеринки, витягають з іншого боку. Потрібно залишити 0,5 міліметра запасу. Він потрібен для того, щоб нитка вільно обгинала кожну бісеринку. Сенс в тому, щоб між бісерінкамі залишалися маленькі проміжки.
- Протягують голку з лицьової сторони на виворітну, затягують петлю між останньою і передостанній бісерінкамі.
- Після того як нитка протягнута через останню бісеринку, голку протягують через все намистинки ще раз.
- Надягають на голку нову партію бісеринок, повторюють процедуру. Після пропускання голки її більше не потрібно нікуди протягувати.
- Обробка краю бісером вимагає довгої нитки, вона швидко закінчується. Всі вузлики повинні бути одного розміру, акуратні. Щоб кінці ниток НЕ разлохматіть, їх варто розплавити запальничкою.
- Після того як зроблений повний круг, число бісеринок для кожного заходу потрібно зменшити. Це потрібно, щоб не деформувати кромку вироби.
У разі якщо шов вийшов нерівним, його можна виправити. Для цього протягують голку уздовж всього ряду бусинок, а потім закріплюють, тим самим вийде згладжування.
Така обшивка краю бісером передбачає, що зріз основи прикраси або іграшки повинен бути максимально рівним. Нерівний варіант знадобиться ховати за додатковими стежками або іншими хитрощами. Цей спосіб не підходить, коли потрібна щільна окантовка.
спосіб №2
Перед тим як обшити бісером край брошки, важливо визначитися з формою кромки. Американський (заделочного) шов передбачає, що бісер розташовується дірочками вгору. Ряд при обшивці виходить дуже щільний. Брошка або шкіряний браслет з вишивкою виглядають акуратно і рівно.
Американський оздоблювальний шов покроково:
- Голку з ниткою провести між основою і виворотом. Вона повинна пройти між основним малюнком бісерного прикраси і контуром останнього ряду бісеру.
- Витягнути голку з ниткою, надіти на неї дві бісеріни. Вколоти її через тканинну виворіт, вивести на лицьову сторону.
- Підтягнути нитку через другу бісерину. В результаті бісеринка встановлюється отвором вгору. Вона розгортається, одночасно лягаючи на бік.
- Знову нанизати нову бісерину, повторити попередню операцію до кінця ряду.
- При необхідності зробити ще один ряд. Це додасть виробу об'ємності.
Виходить бісерний ряд на основі обметочниє шва, що виконується вручну. Він більш щільний. Брошечка має акуратний вигляд, обробка виглядає закінченою.
При закладенні американським швом нитка не видно із зовнішнього боку. Щоб було простіше орієнтуватися - це звичайний обметочниє шов, але з додаванням декору.
спосіб №3
Якщо ми обшивають бісером брошка, яка містить кабошон, також знадобиться закладення. Великий камінь повинен оброблятися окремо. Як оформляти зріз вироби, підкаже схема.
Як обшити бісером край вироби покроково:
- Обробляти брошку потрібно у напрямку справа наліво. Увіткнути голку на виворітну сторону, заховати вузлик між лицьової та зворотньої сторонами. Зробити петлю, знову провести голку в тому ж місці, вивести з лицьового боку на виворіт.
- Витягнути нитку, залишивши невелику петлю. Пропустити через голку справа наліво. Затягнути нитку до кінця, вийде перша закріпка.
- Переходимо до обшивання декором. Потрібно набрати на голку першу бісеринку. Проколоти голкою з лицьового боку на виворітну. Далі протягнути нитку, але не до кінця, щоб отримати невелику петлю з нитки.
- Провести голку через цю петлю. Якщо все зроблено правильно, бісер виявиться з лівого боку від направляючої нитки.
- Затягнути нитку, повторити операцію до кінця ряду. Вийде обметочний шов, окантування щільним рядом бусинок.
Продовжити вишивати таким же методом до кінця, після чого закріпити нитку і заховати вузлик. Аналогічним принципом можна обробляти край, якщо робиться ажурний ряд бісеринок. Основні відмінності:
- Робиться закріпка.
- На голку набирається одна бісеринка.
- Проколюються голкою обидва шару, з зовнішньої сторони на виворітну.
- Витягується нитку так, щоб бісеринка «ходила» вільно.
- Проводиться голка через бісер у напрямку зліва направо.
- Виводиться нитку з вивороту назовні, але не затягується туго.
- Пропускається голка через бісеринку у напрямку справа наліво.
- Набирається ще одна бісеринка, операція повторюється.
- Таким чином обробляти до кінця. Важливо постійно стежити за натягом нитки. Вона не повинна бути затягнута занадто туго, це призведе до перекосу краю.
Бісер при цьому методі повинен бути одного розміру, включаючи однакову ширину. Без цього край «попливе», не стане виглядати однорідно. Підходить даний спосіб для створення «ажурного» краю, в тому числі із застосуванням біконусов.
Додаткові СХЕМИ брошок і кулонів
Шановний майстер, якщо ви загорілися створенням вишитих кулонів і брошок, то вам відмінно підійде цей комплект! З ним, ви можете створити самі різні композиції, на будь-який випадок. Ми їх малювали самі, так що вони на 100% оригінальні і підходять до уроку. Ви можете використовувати їх в будь-яких цілях, в тому числі комерційних.
Вкажіть ваше Ім'я та Вашу пошту куди вислати набір схем
При такому методі зовнішня нитка не повинна бути видна, оскільки це імпровізована оправа. Для обшивки кабошона також застосовується «закритий» заделочного шов.
Наші рекомендації
Вишивка бісером брошки закінчується окантовкою країв бісером. За таким принципом проводиться обробка краю інших виробів: сережки, кулони, браслети та інші прикраси. Освоїти Закріплювальний шов допоможуть покрокові відео майстер-класи:
Поради для початківців:
- Якщо планується закладення бісером, між останнім рядом вишивки і краєм потрібно зробити 1-2 міліметра відступу;
- Обрізати краї брошки потрібно до заделочного шва (є ризик того, що останній ряд «посиплеться» після випадкового обрізання робочої нитки);
- Розмір бісеру в останньому ряду вишивки і заделочного варто зробити однаковим;
- Бісер бажано підбирати одного розміру і якості (ідеально, якщо всі використовувані види бісеру будуть від одного виробника);
- Правильно зроблений заделочного шов з бісеру здатний прикрити дефекти зрізу, зробити його ідеально рівним;
- Важливо, щоб краю основи зі шкіри та фетру були гранично рівними (запобігає деформації краю);
- Обійтися однією ниткою не вийде, але вузлики повинні бути одного розміру (найпростіше їх заховати між рядами);
- Якщо вишитий фрагмент і обшивка одного кольору, край вироби може виглядати більш товстим.
Більш складні варіанти заделочного шва (наприклад, зубчиками) базуються на простих. Але їх потрібно освоювати вже після придбання певного досвіду в бісероплетіння.
ДЖЕРЕЛА:
https://www.livemaster.ru/topic/565045-vyshivka-biserom-urok-3-kraj-izdeliya