Хочу продовжити екскурсію по незвичайним видам мистецтва.
Отже, ганутель!
Оригінал взято з http://domveshey.ru/?page_id=341
Ганутель - мальтійський мистецтво плетіння квітів, що з'явилося в далекому XVII столітті і успішно існує й нині, правда, в основному на Мальті. Там і сьогодні прикрашають будинки і одяг на свята найтоншими ажурними квітами, створеними з дроту і бісеру. Причому в хід йде як простий бісер і звичайна дріт, так і виготовлена зі срібла або золота і прикрашена дорогоцінними каменями.
Саме ця, скручена спіраллю дріт, назва якої на італійському звучить як «canutiglia», а по іспанськи «сanutillo» і дала назву всьому майстерності. Не оминуло своєю увагою воно і Росію, перетворившись тут в добре знайому майстрам-золотошвея тяганина. Хоча справедливості заради варто помітити, що для вишивки тяганина скручується набагато більш тонку пружинку, ніж та яку використовують для створення квітів.
Після Другої світової війни ганутель опинилася на межі зникнення, тому що їй на зміну прийшли різноманітні висушені квіти, а бутони з бісеру були визнані модним суспільством верхом несмаку. Напевно, вона зникла б зовсім, якби не черниці Мальти, які прикрашали цими квітами вівтарі в церквах, так як їх висушені побратими занадто швидко втрачали свою привабливість.
Сама техніка особливих труднощів не представляє, але вимагає посидючості, уваги і моря терпіння. Адже виплітати з дроту і бісеру численні пелюсточки, листочки, тичинки і гілочки заняття копітке і не терпить суєти. Хоча результат звичайно ж того варте!
Все що вам знадобитися для рукоділля - різноманітний бісер, два види дроту, тонка, приблизно 0,2 - 0,3 мм., Для самих кольорів і міцніша, десь 0,5 мм. для основи, красиві нитки, наприклад шовк або ж металізована нитка муліне, намистини і стрічки для прикраси. Сама ганутель може виконуватися в двох техніках.
У першому варіанті в основі вироби лежить скручена в пружинку дріт, яка обплітає ниткою.
А в другому нитку і дріт переплітаються з допомогою спеціального веретена, званого - мальтійський Спіндл і вже з отриманої «металевої пряжі» створюються дивовижні за красою творіння.
Природно я пройти мимо і не докласти очманілі ручки до такої краси не змогла. Підсумком двох вечорів, пошарпаних нервів, розкиданого бісеру і розрядженого акумулятора шуруповерта, яким я скручувала один з одним дріт і нитку, став вот такой вот квіточку.
Для тих, хто зацікавився подробицями, можу порадити заглянути на сайт майстрині зі світовим ім'ям Марії Керр http://www.mariakerr.com/index.pl/home і ще один http://www.ganutell.com/ на жаль російською мовою нічого подібного не знайшлося, але думаю там і так все зрозуміло по картинках.
Ru/?