Автор роботи: Яна Асєєва
Перед тим, як ознайомиться зі списком матеріалів, потрібно продумати, якого розміру бісер ви будете використовувати в плетінні каркаса, і яким бісером разошьете стіни) варіанти: 1) каркас з великого бісеру і стіни з великого бісеру; 2) каркас з дрібного бісеру та стіни з дрібного бісеру; 3) каркас з дрібного бісеру та стіни з великого. У своєму виробі я використовувала варіанти # 2 (дно, снігові боку даху) і 3 (стіни, 2 сторони даху)
матеріали http://handmademart.net:
Бісер для каркаса (колір і розмір на вибір)
Бісер білий дрібний
Бісер для розшивки будиночка
Велика дріт (я використовувала спіраль від звичайного альбому)
Плоскогубці 2 шт
Волосінь 0,2 мм
Волосінь 0,5 мм
В основі всієї роботи лежать схеми хрестика і квадратного джгута (Ці схеми взяті мною для даного мк з відкритих джерел в інтернеті, їх авторство мені не належить).
1 етап.
Набираємо на волосінь 4 бісеріни, кінець волосіні протягуємо в першу бісеринку, замикаючи низание в кільце. Далі нанизуємо 3 бісеринки і проходимо волосінню в 1-у і 2-у
бісеріни. Набираючи ще 2 бісеріни протягуємо волосінню 5-у, 2-у і 3-у бісеринки. Повторюємо це ж дію ще раз, але тепер проходимо через 8-му, 3-й і 10-у (на схемі вказана бісерина під №4, але мені зручніше протягувати в 10-ую, особливо, коли плету товстою волосінню).
Нанизуємо бисерину і протягуємо волосінь через 7-у, 4-у, 10-у бісеріни, і знову входимо в 12-ую.6-й крок я пропускаю, по-перше це незручно, використовуючи товсту волосінь, по-друге, створюючи наступний " кубик ", ці бісеріни будуть зібрані.
Продовжуємо плетіння джгута, поки не досягнемо потрібної дліни.Т.к. ми повинні зробити куб, то все джгути повинні бути рівні один другу.СОВЕТ: дуже зручно, якщо кожне ребро куба (джгут), буде містити парне кількість хрестиків.
2 етап. Каркас.
Виконуємо поворот (праворуч). Перед поворотом необхідно з'єднати верхні бісеріни останнього "кубика"
На 1-ої зображенні блакитним кольором відзначений хрестик лицьовій сторони.Продеваем волосінь в бісерину хрестика, що знаходиться праворуч, він і стане хрестиком-основою для нового джгута.
На зображенні №3,4 показано додавання ніті.Продеваем волосінь в середину 3-го з кінця хрестика. Потім проходимо через бісеріни виділені на зображенні (бузковим кольором позначена бісерина хрестика-основи, від якого ми продовжимо плетіння джгута). На 5-ій зображенні показаний стик.
А ось і схема його виконання:
Перед з'єднанням, потрібно розпрямити жгут.Соедіняем джгут з плетінням (тут не потрібно з'єднувати верхні бісеріни "кубика"). Виходимо волосінню з бісеріни джгута, Набираємо бісерину і втягає волосінь в протилежну джгута бісеринку (2 картинка) .Нанізиваем ще одну бісерину і протягуємо початкову бісеринку. Проходимо наступну бісерину верхнього хрестика джгута, і знову
набираючи бісерину, проходимо в іншу бісеринку протилежної джгута, входимо волосінню в другу сполучну намистинку, і намистинку джгута (4 картинка). Повторюємо ще раз це ж дію, у нас повинно вийти 3 сполучних хрестика, якими ми пошили джгут і плетіння. (Картинка №6) з'єднуємо 2 бічні бісеринки сполучних хрестиків
1 бісерину джгута, і протилежну йому бісерину плетенія.Виводім волосінь, обрізаємо і плавляться. Має вийти:
3 етап. Вікна та двері.
Для виконання віконця все просто, достатньо кілька разів іспоьзовать поворот і 1 з'єднання. Потім, можна буде зробити на внутрішній стороні перегородку, звичайним хрестиком. мені потрібна була 2 вікна, і невелике віконце без перегородок на дах.
В плетінні вікон і дверей краще так само плести парне кількість хрестиків.
Двері мені захотілося зробити арочної. Для цього, зробивши всі кути, за допомогою повороту, верх я плела як зазвичай, через що і вийшла дуга.Далее, по зовнішній стороні, заповнюємо бісером двері, схемою "хрестик" .Виходім волосінню з бісеріни, поміченої синім кольором, набираємо 2 бісеринки, входимо в
жовту, потім знову в синю і прдеваем в червону, що б виконати новий хрестик, п т.д.
2 колаж 5 картинка: коли буде виконаний верхній ряд заповнення хрестиком, то до дузі його можна буде пришити мозаїчним плетінням.
До дверей можна приробити ручку:
Виходимо з середини будь-якого хрестика. Втягає волосінь в блізжайшіх бісерину. Нанизуємо намистину або велику бісерину, і входимо волосінню в бісеринку (у мене вона відзначена синім), закріплюючи нашу "ручку".
4 етап. Заповнення стін.
Якщо каркас у вас був виконаний з дрібного бісеру, то можна вибрати бісером якого розміру його заполніть.Еслі ви вирішили вибрати для створення стін дрібний бісер, то на озброєння можна взяти принцип заповнення двері, тільки останній ряд можна пришити мозайкой. Так само від вас залежить на внутрішній або зовнішній стороні
будуть ваші стіни. Мій вибір припав на великий бісер (цей спосіб швидше у виконанні). І стіни я заповнювала на внутрішній стороні каркаса. Каркас у мене з дрібного бісеру, а стіни з великого, тому беремо пропорцію 2: 1, тобто якщо в каркасі у мене 20 хрестиків, то великим я заповню стіну, виконавши 10 рядов- хрестиків.
Дно будиночка заповнене дрібним бісером 1: 1.
Заповнюючи стіни, я відразу вшивається вікна і двері:
На першій картинці червоним кольором відзначені бісеріни, які складуть перший крестік- початок ряду. Виходимо волосінню з ДРУГИЙ бісеріни, нижнього джгута (з червоною ознакою), набираємо 2 великі бісеріни, проходимо через 2 бісеринки бокового джгута, а потім і через 2 нижнього джгута. На зображенні ми просто витягли волосінь з плетіння, намічаємо наступні 2 бісеринки нижнього джгута (тепер вони у нас помаранчеві) і проходимо голкою через них. Знову набираємо 2 великі бісеріни, але зараз ми закріплюємо їх у великій бісеріне, знову проходимо через 2 дрібні бісеринки, і т.д. до того місця, де ми повинні вшити двері. Починаємо пришивати двері (картинка №3). До цього ми набирали 2 великі бісеріни для створення нового хрестика, а зараз ми проходимо волосінню через 2 перші бісеріни, розташованих збоку двері і нанизуємо одну велику бісерину, і закріплюємо так само як і попередні хрестики. Протягуємо 2 бісеріни нижнього джгутика, і входимо в наступну (НЕ 2 як раніше, а в 1). Починаємо пришивати одна до одної бісеринки джгута і двері, тобто 1-у до 1-ої, 2-у до 2-ой, і т.д.Прікрепів дно, ми заповнюємо простір від дверей до джгута, протилежного до неї. Тут я додавала волосінь і заповнювала прогалину з іншого боку.
Стіни готові, тепер можна всунути опори. Я випрямляють спіраль з альбому, обрізаю, і вставляю в джгут:
5 етап.Плетеніе даху.
1-ша картінка- це те, що знадобиться для плетіння даху: великий квадрат (з 2-ма синіми і 2-мя білими сторонами), віконце, і білий джгутик, довжиною рівній джгутів, з яких складається куб.
2-а картинка: двома різними кінцями волосіні, закріпленими на основному джгутики, плетемо 2 джгутики, утворюючи "стик" (довжину виберіть самі, тому що від неї буде залежати висота даху). Те ж саме повторюємо на іншому кінці основного жгутіка.У нас повинно вийти 4 джгутика, що відходять від головного джгута.
Далі приєднуємо ці 4 джгутика до кутів квадрата (3-6 картинки). 1-й з'єднувальний хрестик з 2-ма додатковими, бічними бісерінамі (3,4 фото) .На 5-му фото в з'єднувальний хрестик входять бісеріни з кута квадрата (2 нижні), і верхня бісерина з'єднувального крестіка- бісерина хрестика одного з джгутів .
6-й етап: Заповнення сторін даху.
Снігові боку (бічні) - заповнюємо на зовнішній стороні, білим бісером, тонкою волосінню. Інші 2 сторони задню і лицьову, заповнюємо великим бісером на внутрішній стороні, вшивають віконце. На картинках 1-3: показано, як зменшити кількість хрестиків, при звуженні криші.Прі переході на наступний ряд, якщо необхідно скоротити хрестики, потрібно, вийшовши з великої синьої бісеріни поміченої жовтим кольором, пройти голкою через 2 білі бісеріни помічених блакитним. Далі, втягає голку у велику синю намистину зазначену бузковим цвітом, а потім в наступну бісерину позначену блакитним. Потім так само плетемо ряд хрестиком. На 4-й зображенні запропонований ще один варіант розшивки даху: "по-діагоналі", зверніть увагу: яким би способом ви б не скористалися у вас повинен вийде хрестик на стику: по 2 білих бісеріни з 2-х джгутів і 2 синіх намистини зазначених помаранчевим.
7 етап: пічна труба.
У мене вона невелика, квадратний джгутик на 3 хрестика в довжину (верхній робила білим, а решта під колір будинку) і 1 простий хрестик з 1-й боку.
На 2-му фото показано з'єднання бісерин. На 3-му, які бісеринки потрібно приєднати, тобто, які бісеринки утворюють хрестик-основу, для прикріплення до даху. На 4-му фото більш детально розглядається, з'єднання бісерин.
У мене все ... Сподіваюся мій мк допоможе вам подарувати свято своїй близькій людині. Можна експериментувати з дизайном, параметрами, декорувати різними аксесуарами ... Це справжнє роздолля для рукодільних фантазій, особисто у мене за планом пряниковий будиночок))