Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Ексцентричний король моди: кращі винаходи Іва Сен-Лорана

  1. Винахід жіночого смокінга
  2. Створення стилю сафарі
  3. Випуск колекції Ligne Trapeze
  4. Запрошення на покази чорношкірих моделей

Яких тільки епітетів не заслужив великий французький модельєр Ів Сен-Лоран. Його називали маленьким принцом високої моди, вундеркіндом haute couture, генієм свого часу, модним революціонером. Очоливши Будинок Dior у віці 21 року і вже першою колекцією показавши всьому світу, на що він здатний, Сен-Лоран до кінця життя не знижував планку. Сьогодні ми згадуємо головні модні інновації Ів Сен-Лорана.

Винахід жіночого смокінга

Винахід жіночого смокінга

У 1962 році Ів Сен-Лоран викликав справжню модну революцію, переосмисливши класичний чоловічий костюм, надавши йому сексуальності і, в результаті, представивши перший жіночий смокінг. Модні експерти були шоковані, але найсміливіші жінки свого часу із задоволенням прийняли нововведення. Легенда свідчить, що коли віддана прихильниця YSL прийшла в смокінгу і брюках в ресторан при готелі The Plaza, її не пустили в заклад через недотримання дрес-коду - тоді спритна модна бунтарка зняла штани і гордо пройшла до вільного столика.

Створення стилю сафарі

Відправною точкою виникнення стилю сафарі стала колекція Ів Сен-Лорана, створена в 1966 році і присвячена Африці. Модельєр, який народився в Алжирі, пробув на фронті в рідній країні всього 20 днів, але цей безцінний досвід послужив натхненням для створення моделей природних кольорів з елементами військової форми - в розпал війни це було справжнім викликом манірному французькому суспільству. Уже через кілька місяців жінки по всьому світу з задоволенням носили куртки з накладними кишенями, широкі ремені і сукні на шнурівці.

Випуск колекції Ligne Trapeze

Ів Сен-Лоран був одним з перших модельєрів, які стояли біля витоків синергії моди і мистецтва - він працював в союзі з сучасними художниками та надихався знаменитими арт-творами свого часу. Першим досвідом такого роду стала колекція "Трапеції" (Ligne Trapeze), в якій дизайнер представив плаття А-силуету графичной забарвлення, що відсилає до робіт Піта Мондріана. І силует, і манера використовувати плаття як полотно стали визначальними рисами стилю 1960-х років.

Запрошення на покази чорношкірих моделей

Ще одним порушенням загальноприйнятих модних правил стало те, що Верб Сен-Лоран був першим, хто запросив на подіум чорношкірих моделей. Під час дефіле перед глядачами з'явилася светлокожая модель в чорному брючному костюмі і мулатка в напівпрозорої блузці. На нападки преси та громадськості модельєр відповідав зустрічними звинуваченнями у відсутності толерантності і расизмі. До речі, подіумний дебют Наомі Кемпбелл теж відбувся завдяки Ів Сен-Лорану.

Найвідоміші цитати Ів Сен-Лорана:

Я шкодую, що не я винайшов блакитні джинси.

Любов - найкраща косметика. Але косметику купити куди легше.

Для того, щоб бути красивою, жінці достатньо мати чорний светр, чорну спідницю і йти під руку з чоловіком, якого вона любить.

З роками я зрозумів, що найголовніше в сукні - це жінка, яка його одягає

Якщо тіло жінки доглянуто, завжди знайдеться той, хто купить їй норкову шубу.

Ніколи не плутайте елегантність зі снобізмом.

Дизайнер, який не є кутюр'є і не збагнув таємниць фізичного створення своїх моделей, - як скульптор, який віддає свої малюнки іншій людині для втілення.

Мені фізично боляче бачити жінку, яка своїми руками перетворила себе в жертву моди і виглядає смішно і безглуздо.

Одного разу по радіо оголосили, що я помер. До мене кинулися юрби журналістів - довелося говорити, що це все брехня: ось він я, живий і майже здоровий. Але вони чомусь зовсім не хотіли мені вірити, хоча бачили мене на власні очі.

Я був би щасливий в раю лише за умови, що ангели одягнені зі смаком і носять свої німби з витонченим нахилом.

Чи не набридаємо! Тільки найважливіше - підписуйся на наш Telegram-канал

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»