- Автозагар vs солярій: «за» і «проти»
- вільні радикали
- висушування шкіри
- передчасне старіння
- Порушення харчування шкіри і пігментація
- Системні наслідки
В першу чергу, слід зазначити, що засмага нині зовсім не так актуальне, як років 20-30 тому. І якщо раніше потемніла до мідного відливу шкіра викликала захват, то сьогодні така пристрасть до засмаги буде виглядати, як мінімум, дивно, а на дівчатах з самого початку світлою шкірою - навіть забавно.
При цьому незважаючи на заповнюють «ринок краси» фотографії моделей з ніжною порцелянової блідістю шкіри, повністю відмовлятися від золотистого відтінку на шкірі, природно, ніхто не збирається.
І ні глибокодумні висновки медиків і учених про шкоду цього самого засмаги, незалежно від способу його отримання, ні лякають свідоцтва про появу пігментації, онкологічних захворювань і гормонального дисбалансу, анітрохи не зупиняють прекрасних дам різного віку від чергового походу в солярій, на пляж в жаркий опівдні або в магазин за автозагаром.
Вам буде цікаво: Солярій: чи можна засмагнути без шкоди для здоров'я?
Отже, все що залишається - це вибрати з двох зол те, що поменше, т. Е. Менш руйнівно для шкіри і менш не так небезпечно для організму в цілому.
Тут думки дослідників розходяться, і є припущення, що не без участі торгових представництв компаній, які спеціалізуються на продажу «штучної засмаги»: в солярії, у вигляді спрею або крему тюбиках.
Вам буде цікаво: Як підготувати шкіру до засмаги?
З однаковою переконаністю і щедрою аргументацією частина шанованих дерматологів, онкологів і вчених ратує виключно на користь автозагара, інша ж стверджує, що саме солярій - оптимальне рішення при виборі способу засмагнути.
Наступні кілька пунктів допоможуть об'єктивно оцінити плюси і мінуси кожного з методів і вибрати для себе оптимальний варіант.
Автозагар vs солярій: «за» і «проти»
ультрафіолет
Автозагар дозволяє уникнути безпосереднього контакту з УФ випромінюванням. І це його основний і безсумнівний плюс. Ультрафіолетові промені не руйнують колаген та еластин шкіри, як це відбувається під час відвідування солярію. Таким чином, після автозасмаги, пружність і еластичність шкіри не постраждають.
вільні радикали
Отримання засмаги за допомогою солярію - безсумнівно метод більш агресивний. Опромінення шкіри ультрафіолетом призводить до вивільнення агресивних вільних радикалів, активних молекул кисню, які «бомблять» здорові клітини організму, порушуючи регенеративні, обмінні ін. важливі процеси в шкірі.
Нанесення автозагара таким ефектом не супроводжується.
висушування шкіри
Ось в цьому питанні обидва методи приблизно однаково «хороші». Що один, що інший висушують шкіру глиб і грунтовно. Відновити водно-жировий баланс шкіри після такого впливу буває досить важко. Нерідко на це йдуть багато місяців, а то й років.
У зв'язку з цим, обов'язкове регулярне інтенсивне зволоження є обов'язковою умовою захисту здоров'я шкіри під час будь-якого способу отримання засмаги.
передчасне старіння
Всі зазначені вище несприятливі ефекти від впливу солярію і, частково, автозасмаги - в комплексі дають одну загальну властивість - запуск передчасного старіння шкіри. Це супроводжується її витончення, появою дрібних зморшок, втратою еластичності шкіри, та й сам по собі темний колір шкіри додасть вам років.
Порушення харчування шкіри і пігментація
І солярії, і автозагар заважають шкірі отримувати необхідні поживні речовини ззовні, але роблять це по-різному. Автозагар - просто забиває пори, вплив солярію трохи складніше, але з тим же результатом.
Потемніння шкіри при засмагу - захисна реакція організму, що виникає у відповідь на вплив прямих сонячних променів на вразливу для ультрафіолету шкіру.
Вона супроводжується потовщенням рогового шару шкіри і тим же порушенням функції пір.
Крім інших «принад» інтенсивний загар порушує процеси пігментообразованія в шкірі, що призводить до появи пігментних або ж, навпаки, позбавлених пігменту світлих ділянок. З віком ці ефекти зростають. Також можуть проявитися відстрочено.
Системні наслідки
Солярій і автозагар, як відомо, вносять свій негативний «внесок» не тільки «на місцях», але також здатні зіпсувати і здоров'я в цілому.
Роль солярію в підвищенні ризику розвитку раку шкіри доведена і додаткових коментарів не потребує. Роль автозасмаги в появі онкопатології дискутується.
Існують свідчення, що підтверджують канцерогенні властивості діючих компонентів автозасмаги (в основному це стосується дігідроксіацетона (dihydroxyacetone), що входить до складу більшості бронзірующая засобів), а також їх здатності порушувати системні обмінні процеси в організмі, сприяючи розвитку ожиріння, цукрового діабету, патогенну дію летючих компонентів автозасмаги на легкі і т.д ..
У деяких дослідженнях активні компоненти автозасмаги продемонстрували навіть здатність змінювати структуру ДНК, приводячи до порушення розвитку плоду при вагітності і навіть безпліддя.