- користь
- шкода
- калорійність
- Протипоказання
- Харчова цінність
- Вітаміни та мінерали
- Яким повинен бути справжній дошаб?
Ягоди тутового дерева (шовковиці) широко застосовуються в народній медицині для позбавлення від великої кількості різних захворювань. Однак тривалий час зберігати і перевозити ці плоди надзвичайно складно (вони дуже ніжні і мнуться при щонайменшому дотику). Тому з них варять концентровані соки, які в різних регіонах мають власні назви: бекмез, дошаб.
користь
Дошаб зберігає в повній мірі всі цілющі якості ягід тутового дерева і користується великою популярністю як джерела вітамінів, мікро- і макроелементів. Цей цілющий напій має загальнозміцнюючі властивості, стимулює мозковий кровообіг, покращує пам'ять, благотворно впливає на роботу нервової системи, сприяє детоксикації організму і підвищує життєвий тонус.
Застосовується для комплексного лікування наступних недуг:
- анемія;
- астма;
- бронхіт;
- гастрит;
- скарлатина;
- хронічні запори;
- виразкова хвороба шлунка.
Він просто незамінний для лікування застуди, так як надає відмінне потогінний вплив, швидко позбавляє від кашлю, навіть самого затяжного. Особливо ефективний в цьому випадку є прийом дошаб, розведеного в теплому молоці.
Кровотворні здатності соку з ягід шовковиці також давно оцінені по достоїнству, і він застосовується для усунення наслідків різних кровотеч (маткових, післяпологових). Цей напій показаний в якості підтримуючого засобу при лікуванні серцево-судинних захворювань.
Тутового дошаб допомагає швидко привести в норму роботу травного тракту, надаючи стимулюючу дію на моторику кишечника. Є відмінним жовчогінним засобом і в розведеному вигляді застосовується для чищення печінки в процесі тюбажа.
Відзначено ефективність використання цього напою для поліпшення функціонування імунної системи, а також для вирішення чоловічих проблем, пов'язаних зі зниженням потенції.
Прийом дошаб показаний для боротьби з наслідками стресових станів, він є чудовим снодійним засобом, не викликаючи при цьому ніякого звикання. Концентрований сік шовковиці рекомендований при інтенсивних фізичних навантаженнях, а також при розумовій перевтомі.
Приймати тутового дошаб рекомендується натщесерце як в концентрованому, так і в розбавленому в теплою водою вигляді. Снідати слід через 25-30 хвилин після цієї процедури.
шкода
Через високу калорійність дошаб складно віднести до напоїв, призначеним для дієтичного харчування, тому його кількість краще обмежити 1-2 столовими ложками в день (особливо тим, хто стурбований своєю фігурою).
Крім того, на непомірне вживання концентрованого соку шовковиці організм може відповісти алергічною реакцією.
Через високий вміст цукру тутового дошаб з обережністю потрібно вживати діабетикам.
Генетично модифікованих організмів цей напій не містить, канцерогенних речовин - теж.
калорійність
Енергетична цінність 100 грамів тутового дошаб становить 265 кКал, в перерахунку на добову потребу дорослої людини це приблизно 13,2% (якщо прийняти середнє значення у 2000 кКал).
НайменуванняМаса,
г
калорійність,
кКал
1 чайна ложка 7 25,6 1 столова ложка 20 73,0 1 стакан (200 мл) 280 тисяча двадцять дві 1 гранований стакан (250 мл) 350 +1277
Протипоказання
Найбільш поширеним протипоказанням вживання концентрованого тутового соку є індивідуальна непереносимість.
Вагітним жінкам цей напій приймати не забороняється, але в розумних кількостях.
Малюкам дошаб з шовковиці давати бажано після рочки. Щоб не виникло непередбачених ускладнень, робити це потрібно обережно, починаючи з невеликих доз. Якщо організм дитини сприйме продукт нормально, то в загальнозміцнюючих цілях слід приймати його по 1 столовій ложці в день, запиваючи теплою кип'яченою водою. А для лікування кашлю цю дозування потрібно збільшити в 3 рази.
Не рекомендується приймати тутового дошаб одночасно з іншими соками, тому що це може спровокувати розлад шлунка.
Харчова цінність
НайменуванняВміст у 100 г продукту,г
% Від рекомендованої денної норми
Білки 0,3 0,40 Жири: насичені 0,03 0,15 мононенасичені 0,04 0,20 поліненасичені 0,21 1,00 Вуглеводи 64,0 17,8
Вітаміни та мінерали
вітаміни:
НайменуванняВміст у 100 г продукту%від рекомендованої денної норми
A (ретинол) 1,0 мкг 0,001 B1 (тіамін) 0,03 мг 2,0 B2 (рибофлавін) 0,1 мг 5,0 B6 (піридоксин) 0,05 мг 3,0 B9 (фолати) 6,0 мкг 2,0 B4 (холін) 12,3 мг 2,0 PP (нікотинова кислота) 0,62 мг 3,0 C (аскорбінова кислота) 36,4 мг 40,0 E (токоферол) 0,87 мг 6,0 K (нафтохінон) 7,8 мкг 7,0
мінерали:
НайменуванняВміст у 100 г продукту, мг%від рекомендованої денної норми
Залізо (Fe) 1,85 9,0 Калій (K) 194 8,0 Кальцій (Ca) 39 4,0 Магній (Mg) 18 5,0 Мідь (Cu ) 0,06 6,0 Натрій (Na) 10 1,0 Селен (Se) 0,6 мкг 1,0 Фосфор (P) 38 5,0 Цинк (Zn) 0,12 1,0
Яким повинен бути справжній дошаб?
За своєю консистенцією концентрований тутового сік нагадує мед. Колір напою - темно-коричневий, при наливанні він має маслянистий блиск. Йому характерні солодкий (але зовсім не нудотний) смак і дуже приємний післясмак.
Виробляється тутового дошаб без застосування консервантів, зберігають його не більше 2-х років з дати виготовлення.