Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Сир з пліснявою

  1. Чим корисний сир
  2. Чому сирна цвіль (Penicillium) вважається благородної
  3. Вітамінний та нутріентний склад продукту
  4. Козяче / коров'яче / овече молоко в складі сирів
  5. Небезпечні властивості продукту
  6. Історія створення блакитного сиру
  7. Слов'янська сирна історія
  8. Відомі сорти сиру з пліснявою
  9. Брі
  10. Рокфор
  11. Горгонзола
  12. камамбер

На пострадянському просторі сир з цвіллю залишається незрозумілим продуктом На пострадянському просторі сир з цвіллю залишається незрозумілим продуктом. Ми звикли викидати те, що покривається різнобарвною волохатою плівкою, виходячи з власної безпеки. Тому покупка здавалася б уже зіпсована їжа, але шалені гроші приводить нас в стан легкого здивування. Поки ми не можемо звикнути до думки про різнобарвному сирі, європейські країни поглинають його тоннами і, здається, все ще не піддалися скороченню чисельності населення.

Хто ж насправді прав і чи варто витрачатися на дорогу заморську закуску?

Чим корисний сир

Природа вирішила ускладнити людське життя і більшість корисних продуктів зробила малопривабливими. Часи природного відбору пройшли, а дипломовані вчені щороку пишуть для нас цілі списки корисних і шкідливих продуктів. У списку корисних продуктів виявився і сир з цвіллю. Блакитний сир визнаний шедевром сироваріння та колосально корисним харчовим продуктом, що абсолютно не в'яжеться з його специфічним запахом і відверто непривабливим зовнішнім виглядом.

Блакитний сир полюбився гурманам не просто так. Залишимо історію створення, особливості смаку, зберігання наостанок і поговоримо про користь для людського організму. Вчені виділяють всього 3 важливі категорії: цвіль, вітамінний склад і різновид молока .

Чому сирна цвіль (Penicillium) вважається благородної

Існує 2 основних види цвілі, які використовуються для сироваріння: Penicillium roqueforti і Penicillium glaucum. За допомогою ін'єкції вони потрапляють в сир, розвиваються і, що важливо, збагачують продукт корисними нутрієнтами, а не перетворюють його в харчовій сміття.

Шляхетна пліснява скорочує ризик інфарктів, вбиває патогенну мікрофлору, сприяє оздоровленню і поліпшенню функціональності кишечника. Блакитний сир відносять до категорії продуктів, які корисні для серця. Саме Penicillium благотворно впливає на роботу органу і створює додатковий захист від інфекцій.

В якості підтвердження корисних властивостей блакитного сиру вчені використовують «французький парадокс». У чому він полягає? Франція демонструє найменший показник інфарктів в світі. Це доведений факт, який пояснюється 2 невикорінними харчовими уподобаннями французів: сиром з цвіллю і червоним вином. Продукти надає протизапальний ефект, очищають артерії / суглоби, що в поважному віці допомагає уникнути інфаркту та артриту.

Шляхетна пліснява сприяє гальмуванню старіння організму.

Француженки відрізняються не тільки особливою романтичною натурою, але і довголіттям. Про гарний старінні місцевих жінок говорить весь світ: ніяких проблем зі шкірою, целюліту або величезних борозен на обличчі, в які сплітаються зморшки. Звичайно сподіватися на один тільки сир з цвіллю нема чого. У красивому старінні роль відіграє спосіб життя, екологія, наявність / відсутність стресів, фізична активність і раціональні харчові звички.

Вітамінний та нутріентний склад продукту

Концентрація вітамінів і корисних нутрієнтів в блакитному сирі висока Концентрація вітамінів і корисних нутрієнтів в блакитному сирі висока. Після однієї сирної тарілки організм наповниться ретинолом ( вітамін А ), Кальциферол ( вітамін D ), Кобаламін ( вітамін В12 ), цинком (Zn) , магнієм (Mg) , калій (К) і кальцієм (Са) . Чому наявність цих речовин в організмі важливо?

Зупинимося на 4 основних речовинах. Вітамін D, який в народі називають «сонячним» вітаміном, зміцнює опорно-рухову систему, м'язовий корсет, зуби і імунітет. Згідно з результатами дослідження The Journal of the American Medical Association кальциферол знижує ризик розвитку розсіяного склерозу.

Кобаламін (вітамін В12) підтримує нашу нервову систему. Саме цей компонент відповідає за релаксацію, розслаблення і спокій.

Що стосується калію (К), то The Institute of Medicine рекомендує щодня вживати 4700 міліграмів нутриента. У 30 грамах блакитного сиру міститься 27 міліграм Калію.

Нутрієнт відповідає за функціональність обміну речовин, підтримання водного балансу в клітинах і тканинах. Речовина регулює енергообмін і допомагає людині зберігати працездатність протягом усього дня.

Кальцій (Са) покращує пам'ять і стимулює мозкові клітини. Нутрієнт бореться з сильним головним болем, мігренню, а за даними французьких досліджень здатний знижувати ризик розвитку раку грудей більш ніж на 50%. Ще одне дослідження The American Journal of Clinical Nutrition показало, що речовина здатна спалювати підшкірний жир. В ході експерименту тестували 2 групи дівчат. Одні харчувалися по спеціальній дієті з високим вмістом кальцію, інші споживали нутрієнт в мінімальній кількості. Дівчатам з першої групи вдалося спалити в 20 разів більше підшкірного жиру, ніж представницям другий.

Козяче / коров'яче / овече молоко в складі сирів

Про шкоду коров'ячого молока вже давно забили на сполох нутриціології. Людство знайшло порятунок в рослинних видах молока (мигдальне, кокосове, конопляне), але повністю відмовлятися від тваринного жиру нема чого. Овече і козяче молоко набагато безпечніше коров'ячого: в них менше лактози , Гормонів та антибіотиків.

Для приготування деяких видів сиру (Рокфор, Тангі) використовують овече або козяче молоко, що грає на руку адептам здорового харчування. Згідно дослідженням American Dairy Goat Association в козячому молоці мінімальна концентрація насичених жирів і шкідливого холестерину . Більш того, продукт є справжнім джерелом вітаміну А, D, кальцію і заліза . Нутрієнти легко і ефективно засвоюються людським організмом. Козяче молоко визнано гіпоалергенним.

Небезпечні властивості продукту

Користь блакитного сиру легко перетворюється на шкоду при зловживанні або нераціональному використанні Користь блакитного сиру легко перетворюється на шкоду при зловживанні або нераціональному використанні. Не забувайте, що сир - найбільш калорійний і солоний продукт. Практично на 70% він складається з жиру , Інші 30% складають різні домішки, добавки і супровідні інгредієнти.

У 100 грамах блакитного сиру міститься в середньому 340 кКал.

З огляду на те, що раціон середньостатистичного дорослої людини становить 2000 кКал, число досить значна. Продукт може привести не тільки до банального переїдання, але і до:

  • ожиріння;
  • порушення харчового обміну;
  • порушення харчових звичок;
  • зростання концентрації холестерину в крові.

При денному раціоні у 2000 кКал, 25% калорій повинні бути отримані з жиру і тільки 7% повинні вилучатись з ненасичених жирів .

Підходьте до власного харчування з наукової точки зору. Уникайте заборон, тому що бажання їх порушити буде набагато сильніше вашого здорового глузду. Споживайте калорійні продукти з розумом, грамотно вписуючи їх у добовий КБЖУ і пам'ятайте, що здоров'я набагато важливіше хвилинного гастрономічного задоволення.

Історія створення блакитного сиру

З виготовленням блакитного сиру пов'язана легенда. Молодий пастух пас отару овець неподалік від села Рокфор. Пастух втомився від палючого сонця і навалилися на нього обов'язків, що вирішив на хвилинку відпочити в найближчій печері. Добравшись до печери, він вирішив поласувати шматком чорного хліба і сиром з овечого молока. У той момент, коли хлопець вирішив нарешті поїсти, повз печери пройшла юна дівчина. Краса дівчини виявилася важливішою обіду і пастух побіг знайомитися. Залишений обід пролежав у печері невизначену кількість часу. До повернення пастуха сир покрився блакитною цвіллю. Молодий чоловік був, можливо, так роздратований, що не встиг ні нормально пообідати, ні познайомитися з дівчиною, плюнув на все і з'їв запліснілий шматок сиру. Пастух був настільки вражений смаком, що зайнявся сироваріння, здобув світову славу і назавжди забув про юній красуні, яка зіпсувала йому обід.

Історичний факт: в 774 році блакитний сир полюбився Карлу Великому Історичний факт: в 774 році блакитний сир полюбився Карлу Великому. Він назвав його одним з найбільш вишуканих страв і підносив як подарунок аристократії. Графиня Шампанська Бланш Наваррськая також використовувала сир в якості особливого подарунка. красиво упакований брі вона піднесла королю Філіпу Августу. З тих пір продукт стали називати «сиром королів».

Приготування «молодих» блакитних сирів овіяне не легенда, а таємницями. Наприклад, сир дорблю виготовили в Німеччині в ХХ столітті, але його оригінальна рецептура все ще тримається в секреті.

Слов'янська сирна історія

Якщо європейці були максимально зацікавлені в сироварінні, то на російських територіях не робити ні звичайного твердого, ні цвілого сиру. Ми любили використовувати молоко в якості відокремленого продукту, млоїли його, готували сир або масло. З сиру так званим «сирим» способом виготовляли особлива російська сир: він був витриманий, пресований, дуже солоний і щільний. Такий продукт користувався популярністю протягом кількох століть і називався «домашнім» сиром.

Європейські сири потрапили на російські території з легкої руки Петра I. Народ продовжував харчуватися «домашнім сиром», а дворяни ласували твердим заморським ласощами або кликали до себе голландців, щоб ті прямо в губерніях вчили людей правильно готувати сир.

Історичний факт: парадоксальне слово «сироварня» з'явилося саме в період сирного божевілля. Слово «сир» походить від слова «сирий». Європейці навчили російських сир відварювати, так що він просто логічно більше не міг бути сирим.

Першим російським сироварів став Микола Верещагін. Продукт його виробництва заполонив все губернії, витіснивши традиційний «домашній сир».

Відомі сорти сиру з пліснявою

Дор Блю

Сир німецького походження на основі коров'ячого молока і блакитний цвілі. Дор-блю став найбільш популярним на пострадянському просторі (про це свідчать темпи споживання продукту). Причина криється в його нейтральному смаку: чи не гострий, не солоний, без яскравих акцентів. Смак дор-блю максимально м'який, вершковий і дуже ніжний. Ще одна перевага дор-блю - вартість. Він коштує порівняно недорого (на відміну від більшості сирів з цвіллю) і легко може претендувати як на святковий стіл, так і на черговий сімейний обід.

Брі

М'який, з ледь гострими нотками французький сир на основі коров'ячого молока і білої благородної цвілі М'який, з ледь гострими нотками французький сир на основі коров'ячого молока і білої благородної цвілі. Брі, як і багато інших харчові продукти, отримав свою назву від місцевості, в якій вперше з'явився на світло. Брі відрізняється неймовірно м'якою начинкою і щільною тягучою скоринкою. Скоринка покрита білою цвіллю і має яскраво вираженим аміачним ароматом.

Зберігайте брі в холодильнику під щільним шаром паперу, щоб аміачний запах скоринки не поширився на інші харчові продукти.

Рокфор

Найпопулярніший у Франції сир з цвіллю. Його подають з білим сотернських вином в кінці обіду, як завершальний акорд трапези. Традиційний рокфор визріває на півдні Франції в масивних гротах з каменю. Саме там в природному середовищі розвивається блакитна цвіль, що покриває всю поверхню рокфору - Penicillium roqueforti.

Для промислового виробництва сиру Penicillium roqueforti розводять в особливому вигляді житнього хліба. Якби рокфор дозрівав за класичним рецептом, то виробництво продукту займало б колосальний час і сир був би дорогий привілеєм багатих верств населення.

Горгонзола

Блакитний десертний сир, який вперше почали виробляти в однойменному селі. Горгонзола відрізняється від всіх французьких сирів: у неї грубий запах, який переплітається з яскравими горіховими нотками і дивно м'який смак з солодким присмаком. Текстура горгонзоли пастообразная, з м'якими вершковими акцентами. Існує кілька видів горгонзоли. Найпопулярніший з них - dolce. Це дивно ніжний і солодкий сир, смак якого порівнюють з чізкейк.

камамбер

М'який сир з цвіллю, який відомий своїми грибним смаком і високою жирністю. Сальвадор Далі стверджував, що саме смак камамберу надихнув його на створення текучих годин для картини «Сталість пам'яті». У XIX столітті продукт завоював популярність цілого світу. Спеціально для камамберу були придумані круглі дерев'яні коробки, в яких продукт експортували в кожен куточок планети.

Більше свіжої і актуальної інформації про здоров'я на нашому каналі в Telegram. підписуйтесь: https://t.me/foodandhealthru

Хто ж насправді прав і чи варто витрачатися на дорогу заморську закуску?
У чому він полягає?
Чому наявність цих речовин в організмі важливо?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»