Перш, ніж ми розглянемо корисні властивості желатину, давайте звернемося до його визначенню. Желатин - це тваринний клей, який виходить в результаті виварювання знежирених хрящів, кісток і жив тварин або риб. В результаті після сушки виходить натуральний продукт без хімії і добавок - колаген. Думаю, ви зрозуміли з чого роблять желатин.
Желатин перекладається з латинської мови, як замерзлий або застиглий. Він не має запаху і смаку і складається з білка (більше 85% відсотків).
приготування желатину
Спосіб приготовлени я желатину дуже простий. Спочатку заливаємо пару ложок желатин невеликою кількістю холодної води. Даємо постояти йому півгодини або годину і набрякнути. Потім ставимо його на повільний вогонь і помішувати до повного розчинення гранул. Потім проціджуємо і додаємо в бульйон або компот, в загальному, туди, що хочете желатініровать.
Желатин розбухає в холодній воді, а в теплій розчиняється.
Застосування желатину:
- У кулінарії при приготуванні кулінарних страв з м'яса, риби - холодець і холодець, з желатину роблять желе, суфле, мармеладу, зефір і так далі;
- У фармацевтиці при виготовленні капсул і свічок;
- У кіно - і фотопромисловості для виготовлення фотопаперу і плівки;
- У косметичних цілях його додають в шампуні, бальзами та маски;
- У техніці при виготовленні грошових знаків, перлів теж використовується желатин.
склад желатину
До складу входять: цинк, натрій, калій, магній, залізо, фосфор і амінокислоти (гидроксипролин і пролін).
У 100 г желатину міститься:
87,2 г білків, про, 4 г жирів, 0,7 г вуглеводів. Калорійність продукту - 355 ккал.
Користь і шкода желатину
Користь желатину харчового полягає в тому, що амінокислоти, що входять до його складу зміцнюють серцеві м'язи і підвищують розумову діяльність, підтримують на належному рівні якість сполучних тканин. Так само він є прекрасним дієтичним продуктом. Желатин добре засвоюється організмом і не викликає підвищену секрецію травних залоз. Желатин сприяє швидшому зрощенню кісток після переломів і травм. Його рекомендують приймати людям, у яких остеохондроз і артрит. Він запобігає руйнування суглобових хрящів.
Вживання желатину в їжу покращує стан нігтів, волосся та шкіри. Він корисний для людей, у яких низька згортання крові. Желатин рекомендують приймати при шлункових, кишкових та легеневих кровотечах.
Так само його можна не тільки приймати всередину, але і при зовнішньому застосування в якості масок для волосся і обличчя і ванночок для рук желатин відновить пошкоджене волосся, позбавить шкіру обличчя від зморшок і вугрів, а нігті стануть міцними і довгими.
Шкода желатину: г ЛОБАЛЬНИЕ протипоказань до вживання желатину немає. У дуже рідкісних випадках желатин може викликати алергію. Так само не варто зловживати желатином людям, які мають захворювання серцево-судинної системи і оксалуріческій діатез.
Як ви зрозуміли, застосування желатину може бути, як всередину, так і назовні. На нашому сайті ми пропонуємо вам почитати кілька варіантів, як можна застосувати желатин:
це і ламінування волосся желатином , желатинова маска для обличчя і маска-плівка від вугрів і ванночка для нігтів з желатином . Ці рецепти перевірені на власному досвід. Домашні процедури по догляду за волоссям, шкірою та нігтями за допомогою желатину не поступаються салонним. Перевага желатину в тому, що його можна купити в лобом магазині за копійки.
Сподіваємося, завдяки корисним властивостям желатину, ви підберете застосування желатину для себе.