Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Гарбузовий сік: користь і шкода, як приготувати в домашніх умовах

  1. Гарбузовий сік: користь і шкода
  2. Чим корисний гарбузовий сік
  3. Шкода гарбузового соку
  4. Як приготувати гарбузовий сік в домашніх умовах
  5. Гарбузовий сік на зиму
  6. Як пити гарбузовий сік

зміст:   Користь і шкода   Чим корисний гарбузовий сік   Шкода і протипоказання   Як приготувати в домашніх умовах   Гарбузовий сік на зиму   Як пити гарбузовий сік   Ні для кого не секрет, що овочі дуже корисні для людського організму зміст:

  1. Користь і шкода
    1. Чим корисний гарбузовий сік
    2. Шкода і протипоказання
  2. Як приготувати в домашніх умовах
  3. Гарбузовий сік на зиму
  4. Як пити гарбузовий сік


Ні для кого не секрет, що овочі дуже корисні для людського організму. Гарбуз не є винятком. Сік цього овоча допомагає завжди підтримувати себе в прекрасній формі, зміцнює здоров'я, лікує від безлічі захворювань.

Гарбузовий сік в домашніх умовах досить просто приготувати. У даній статті ми докладніше обговоримо, яку користь приносить цей напій, чи може бути він на шкоду. А також дамо кілька необхідних порад про те, як приготувати гарбузовий сік в домашніх умовах.

Гарбузовий сік: користь і шкода

Користь гарбузового соку відома з давніх часів. У ньому спостерігається велика концентрація бета-каротину, який згодом перероджується в людському організмі в ретинол. Також свіжовичавлений гарбузовий сік містить в собі вітаміни B, E, K, С. Крім цього, в складові напою входять калій, цинк, магній, залізо, кальцій, а також жири, білки, мінеральні солі.

Незважаючи на величезну концентрацію корисних елементів в напої, все-таки важливо не перегинати палицю. Все добре в міру. Свіжовичавлений гарбузовий сік також має і протипоказаннями. При серйозних хворобах необхідно вживати його з обережністю і знати, як пити гарбузовий сік. Нічого небезпечного, звичайно, в цьому немає, шкода гарбузового соку навіть при запущених патологіях буде мінімальним.

Чим корисний гарбузовий сік

Завдяки своєму багатому складу, свіжовичавлений гарбузовий сік допомагає зміцнити імунну систему, заповнити нестачу корисних елементів і вилікуватися від деяких захворювань хронічного характеру. Користь гарбузового соку: Завдяки своєму багатому складу, свіжовичавлений гарбузовий сік допомагає зміцнити імунну систему, заповнити нестачу корисних елементів і вилікуватися від деяких захворювань хронічного характеру

  • Поліпшення обмінного процесу.
  • Усунення з організму холестерину.
  • Поліпшення струму кров'яної рідини.
  • Заповнення відсутніх мінералів і вітамінів.
  • Очищення організму від токсичних елементів, шкідливих речовин.
  • Поліпшення перистальтики кишечника.
  • Зміцнення м'язової тканини серця.
  • Усунення стресового стану.
  • Усунення безсоння, поліпшення сну.
  • Сприятливий вплив на передміхурову залозу і статеву функцію у представників чоловічої статі.
  • Поліпшення стану нігтів і волосся.


Крім перерахованого, гарбузовий сік в домашніх умовах є сечогінним, протизапальним, глистогінну засобом. Також користь гарбузового соку, при вживанні напою, позначається позитивно на стан діабетиків. Напій знижує концентрацію глюкози в кров'яної рідини. Людям, які хочуть скинути зайві кілограми, також рекомендується пити овочевий сік. Він допомагає розщепленню жирів і усуває їх з людського організму.

Користь гарбузового соку доведена при наступних патологічних станах: Користь гарбузового соку доведена при наступних патологічних станах:

  • - Захворювання серця і судин.
  • - Простудні запалення.
  • - Відсутність сну.
  • - Глистная інвазія.
  • - Камені в сечовому міхурі.
  • - Висока концентрація глюкози в кров'яної рідини.
  • - Запалення в передміхуровій залозі.
  • - Патологічні стани шкірного покриву.
  • - Порушення стільця.
  • - Ожиріння.


Гарбузовий сік в домашніх условіяхтакже рекомендується пити при запаленні підшлункової залози (панкреатит). Напій знижує больовий синдром, зменшує вогнище запалення, оздоровлює орган. Але при даному захворюванні перед вживанням соку необхідна консультація висококваліфікованого спеціаліста.Тиквенний сік в домашніх условіяхрекомендуется пити жінкам, які перебувають в положенні. Напій знімає відчуття нудоти, покращує стан нервової системи.

Шкода гарбузового соку

Шкода гарбузового соку може бути завдано при наступних патологіях:

  • Непереносимість гарбуза.
  • Гастрит і виразкова хвороба шлунка в момент загострення.
  • Цукровий діабет важкої форми.
  • Діарея.
  • Панкреатит гострої форми.
  • Холецистит.


Шкода гарбузового соку може проявитися також при деяких хронічних патологіях. Тому, якщо ви страждаєте якимись важкими захворюваннями, перед тим, як пити гарбузовий сік, проконсультуйтеся з фахівцем. Але все ж, як стало зрозуміло, користь гарбузового соку незаперечна.

Як приготувати гарбузовий сік в домашніх умовах

Гарбузовий сік в домашніх умовах досить легко приготувати. Найкраще, звичайно, використовувати шнекову соковижималку. Так напій краще збереже свої цілющі якості. Гарбузовий сік в домашніх умовах досить легко приготувати

Як зробити гарбузовий сік за допомогою шнекової соковижималки:

  1. ► Розріжте плід на дві половини і промийте водою.
  2. ► Почистіть овоч від волокон і насіння.
  3. ► Наріжте плід невеликими шматочками, щоб було зручно знімати шкіру.
  4. ► Почистіть овоч від шкіри і наріжте його більш дрібними шматочками.
  5. ► Пропустіть плід через соковижималку.

Не завжди під рукою може бути соковижималка. Як приготувати гарбузовий сік в домашніх умовах без цієї техніки:

  1. ► Почистіть плід від волокон з насінням.
  2. ► Наріжте його середніми шматочками і почистіть від шкіри.
  3. ► Викладіть овоч в каструлю і залийте водою.
  4. ► Поставте ємність з овочем на середній вогонь на 40 хвилин.
  5. ► Після того як знімете гарбузовий сік з вогню, потовчіть м'якоть товкачем або пюріруйте блендером.
  6. ► Додайте в кашку цукровий пісок за бажанням і сік 1/2 лимона. Ретельно перемішайте.
  7. ► Перелийте кашку в іншу ємність за допомогою сита, розтираючи залишилися шматки столовою ложкою.
  8. ► Поставте отримане на середній вогонь і доведіть до кипіння.
  9. ► Зменшіть вогонь до мінімуму і протримаєте ємність на вогні ще 5 хвилин.


Однак пам'ятайте, що при нагріванні і кип'ятінні сік втрачає частину своїх корисних властивостей, тому більш переважно готувати свіжовичавлений напій.

Найкраще готувати свіжовичавлений гарбузовий сік в шнековой соковижималці - за рахунок дбайливого віджиму, в напої збережеться максимальна кількість корисних речовин.

Гарбузовий сік на зиму

Перш ніж приготувати гарбузовий сік на зиму, необхідно овоч підготувати. Процес один і той же для заготовки як з використанням соковижималки, так і ручним способом:

  1. ✱ Ретельно промийте плід.
  2. ✱ Добре очистіть його від волокон і насіння.
  3. ✱ Обріжте твердий зовнішній шар.
  4. ✱ Наріжте гарбуз на невеликі шматки.

Після приготування гарбузовий сік на зиму потрібно розлити по заздалегідь підготовленим чистим банкам і пляшках. Спочатку посуд необхідно простерилізувати.

Як зробити гарбузовий сік на зиму за допомогою соковижималки: Як зробити гарбузовий сік на зиму за допомогою соковижималки:

  1. ✱ Пропустіть плід через соковижималку (якщо техніка відсутня, її можна замінити м'ясорубкою).
  2. ✱ За бажанням в напій можна додати цукор, мед, сік апельсина.
  3. ✱ Щоб гарбузовий сік довго не псувався, його бажано прокип'ятити до 90 градусів.
  4. ✱ Потримайте на плиті ще пару хвилин.
  5. ✱ Розлийте по стерилізованих ємностей.
  6. ✱ Міцно закрийте банки і охолодіть.


Гарбузовий сік на зиму без спеціальної техніки:

  1. ✱ Шматочки гарбуза покладіть в ємність.
  2. ✱ Налийте в посуд воду таким чином, щоб шматочки були ледь їй покриті.
  3. ✱ Тримайте на середньому вогні до розм'якшення.
  4. ✱ Протріть отриману кашку через ситечко. При необхідності додайте води.
  5. ✱ Додайте цукор і лимонну кислоту. Ретельно перемішайте (на 5-6 кг гарбуза необхідно приблизно 1,5 кг цукру, 4 л води, 40 г кислоти).
  6. ✱ Поставте знову на плиту на 10 хвилин.

✱ Розлийте приготований сік по посуді, щільно її закрийте і остудіть. Після цього напій потрібно поставити в темне прохолодне місце.

Як пити гарбузовий сік

Користь і шкода гарбузового соку були описані раніше. Безсумнівно, позитивних властивостей в напої набагато більше. Але все-таки, щоб він приніс ефективний результат і послужив на благо вашому здоров'ю, необхідно знати, як пити гарбузовий сік.

Корисних елементів набагато більше в концентрованому соку, ніж у свіжому плоді. Вживати напій необхідно з обережністю. Особливо тим, хто має хронічні захворювання або приймає вітамінний комплекс. Пити сік необхідно щодня, не пропускаючи жодного дня. Тільки в цьому випадку можна буде побачити ефективний результат.

Якщо вам не подобається смак цього корисного напою, необхідно все ж пересилити себе. Потрібно випивати по 200 мл напою щодня протягом місяця. Найкраще, звичайно, вживати свіжовичавлений гарбузовий сік, але якщо такої можливості немає, підійде і напій з зимових заготовок, але концентрація корисних речовин в ньому менше.

Пити гарбузовий сік рекомендується порційно. По 1/3 склянки за один прийом. Вживання цього корисного напою обов'язково вранці і перед сном. Приймати його необхідно спільно з їжею.

При регулярному вживанні напою з гарбуза позитивний ефект стане помітний вже через тиждень. Це відіб'ється не тільки на життєвому тонусі і стан здоров'я, але і на вашій зовнішності. Щоб закріпити отриманий результат, фахівці радять в тандемі з гарбузовим соком використовувати і інші блюда з цього плоду. Наприклад, з овоча можна зварити гарбузовий суп або кашу в різних варіаціях: наприклад, гарбузовий крем-суп з морквою або ніжно-молочний крем-суп з гарбуза.


Не забувайте, що перед вживанням нехай і такого корисного напою, як гарбузовий сік, попередньо необхідно проконсультуватися з висококваліфікованим фахівцем. Це потрібно, щоб сік вам був на користь, а не на шкоду.

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»