Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Цукор: чому варто відмовитися назавжди?

Більшість людей планети, особливо в розвинених західних країнах, кожен день вживають величезну кількість цукру. І не варто наївно вважати, що зменшивши, наприклад, кількість доданого цукру в чай, організм не отримає свою небезпечну дозу.

Сучасні харчові компанії і заклади громадського харчування заради досягнення максимального рівня прибутку, значно збільшують кількість цукру в своїй продукції. Цукерки, шоколадки, більшість напоїв, печиво, морозиво, тістечка, тортики ... - лише вершина айсберга. Цю далеко не мудру, повільно нищівну нас їжу було б неможливо вживати, якби люди не навчилися рафінувати цукор. Сьогодні практично всі продукти, які доступні нам на полицях магазинів, мають в своєму складі цукор. У чому ж саме полягає шкода цукру для здоров'я людини? І чому варто відмовитися від цього продукту?

У чому ж полягає шкода цукру для організму?

Для відповіді на це питання необхідно розібратися, що являє собою ця речовина.

Цукор - це штучний продукт, простий вуглевод (сахароза), створений з крохмалю (комплексних полісахаридів). Вживання їх самих в природному, сирому вигляді противно природі людини - не смачно і неїстівне, тому кулінарія їх руйнує термообробкою: варінням, спекотної, запіканням.

Першим неприємним наслідком надмірного вживання цукру в будь-якому його вигляді може стати надмірна вага і ожиріння. Про це, хоч краєм вуха, чув кожен з нас. Але мало хто розуміє, як саме відбувається процес ожиріння при високому споживанні цукру. Не будемо заглиблюватися в теорію хімії, спробуємо пояснити зрозуміло для кожного.

Споживання цукру викликано необхідністю поповнення запасів глюкози для харчування нервових тканин і, перш за все, мозку. При цьому внутрішні органи людини мають можливість самі виробляти цю речовину практично з чого завгодно: будь-яких вуглеводів, жирів або білків. Виною споживання цукру є психологічний аспект. Ми звикли до отримання миттєвого результату, швидкого насичення. При цьому сам цукор не дає повного задоволення, стану ситості - так як це "порожній" продукт, який не містить звичної нам щільної їжі, в якій потребує наш кишечник: клітковини і білків.

Ми самі себе запрограмували, що з'ївши продукт, що містить цукор, можна набагато швидше «погасити» почуття голоду і, таким чином, постійно обманюємо свій мозок. Але звичну потребу в білках, жирах і клітковині ніхто не відміняв ... і ми продовжуємо їсти і цукор, і жирну, і щільну їжу. Саме з цієї причини відсоток ожиріння на планеті в рази виріс за останні роки.

Для того, щоб знизити рівень цукру в крові, в нашому організмі виробляється білковий гормон інсулін. Його завдання полягає в переробці цукру і регулювання його норми (транспортуванні до клітин на поживу або в запаси). Після того, як ми завантажуємо «повний бак» цукру, автоматично збільшується рівень інсуліну, що в підсумку призводить до підвищення відкладення його запасів в жирові клітини. Грубо кажучи, надлишок і занадто швидке надходження цукру перетворює кров в сироп. Щоб уникнути цього, організм «ховає» його в жир. Саме в цьому виражається один з факторів небезпеки. І це тільки самий явний шкоду цукру для організму.

Білий цукор: чи все так просто?

Головним нашим ворогом, похідною будь-якого цукру, є глюкоза. У невеликих (нормальних) дозах вона життєво необхідна для нас, але при її надлишку в організмі відбувається ряд несприятливих процесів. Те, чим нас лякають з дитинства батьки, а саме, шкодою солодкого для наших зубів і ротової порожнини, далеко не міф. Саме цукру руйнують (за цим критерієм з ним може зрівнятися лише потужна кислота) нашу зубну емаль і псують зуби зсередини, коли в крові "гуляє" багато глюкози. А то почуття, яке ви іноді відчуваєте після споживання солодких гарячих напоїв (неприємний післясмак) - є ніщо інше, як наслідок швидкого розмноження бактерій і мікробів у вас в роті.

Несприятливий вплив цукру надають і на наш природний фільтр - печінку. Поряд з такими речовинами, як алкоголь і наркотики, цукор впливає на нашу печінку з великою деструктивною силою. Також при споживанні цукру відбувається обростання печінки і всіх внутрішніх органів нашого тіла жировим прошарком.

Список частин тіла, на які небезпечно впливає білий цукор, можна продовжувати довго. Простіше сказати, що немає такого органу, тканини або клітини тіла, яка б не страждала від його передозування.

Який чинить шкоду цукру на шкіру також очевидний: він руйнує еластин і колаген, без яких наша шкіра не може мати здоровий вигляд, починає обвисати і сохнути. Ослаблення нашого імунітету в рази, а то і на порядки, теж може бути наслідком надмірного захоплення білим цукром.

При вживанні цукру набагато збільшується ризик серцево-судинних захворювань. Він руйнує стінки судин, і це, мабуть, найстрашніший шкоду білого цукру. Невелика кількість добре розчиненого сиропу забезпечує нас енергією і гарним настроєм, трохи більше - повільно і впевнено вбиває.

Психологічна залежність від тростинного і білого цукру

Люди, які курять сигарети, вживають алкоголь і наркотики, рідко мають сміливість зізнатися в тому, що вони бранці своїх згубних звичок. Але, повірте, перше місце (за кількістю жертв) займає далеко не проблема алкогольної або наркотичної залежності, а залежність від споживання цукру і його компонентів. Одного разу зізнавшись собі в цьому, є шанс звільнитися від смертельної і викликає величезну кількість неприємностей залежності.

Цукор - це найпростіше і ефективне паливо, що не їсти погано. Погано те, що така кількість цукру, яке вживає сьогодні людина, не було передбачено природою. Його просто неможливо знайти і впихнути в себе в природних умовах. Проблема - в кількості.

Люди просто не замислюються про те, скільки цукру їдять, і все заради кількох додаткових смакових відчуттів. На сьогоднішній день, більшість людей на планеті - раби цукру і харчової індустрії, яка побудована на його основі. Цю залежність від цілком легального наркотика нам з дитинства прищеплюють батьки, вчителі, лікарі, родичі і навіть ровесники. Не розуміючи, що їх "любов" обертається трагедією.

Будь-яка залежність регулюється ЦНС і головним мозком. Що стосується останнього, і впливу на нього цукру, доведено, що мозок страждає від надлишку цукру значно сильніше, ніж від його дефіциту. Цукор - це справжній наркотик, що змінює стан свідомості і викликає стійке і сильне звикання. Саме в цьому криється першопричина всіх цукрових лих.

Коричневий або тростинний цукор позиціонується виробниками, як елітний, екологічно чистий, делікатесний продукт. У той час як дієтологи відзначають, що неочищений цукор може містити небажані домішки і має велику калорійність. За своїм же корисним і шкідливим властивостями тростинний цукор нічим не відрізняється від білого, викликаючи точно таку ж залежність. Темний цукор - той же білий, тільки брудний.

І так, якщо ви ставитеся до любителів тортиків, а друзі мило називають вас ласунам, не варто втішатися своєю унікальністю. Зарубайте собі на носі: ви знаходитеся в групі ризику. Ваше здоров'я в небезпеці. Ваша фігура більше буде нагадувати безформний мішок, а внутрішні органи будуть проклинати свого господаря за таке до них ставлення.

Якщо дана інформація поміняла ваше ставлення до цукру, і ви готові боротися зі своєю залежністю, запам'ятайте пару простих правил:

1) Не додавайте цукор, нікуди! Самі по собі, продукти вже містять достатню його кількість.

2) Якщо ваш організм дає сигнали про необхідність поповнення вуглеводами - хочеться солодкого, намагайтеся задовольняти таку потребу за рахунок повільних і складних вуглеводів (фрукти, ягоди, горіхи, насіння).

3) Процес позбавлення від цукрового залежності не простий. Потрібно буде витримати абстинентний процес, званий в народі ламкою. Але вже через пару тижнів без цукру ви помітите, що придбали легкість в тілі, міцний сон, відсутність головного болю.

4) Замінити цукор на перших порах можна більш реальним продуктом - медом. Мед містить фруктозу і глюкозу замість сахарози, які значно простіше засвоюються і тяга до яких значно менше.

Додатковою мотивацією стане загальне поліпшення вашого самопочуття після відмови від цукру. У вас з'явиться додаткова енергія, прилив життєвих сил і настрою, які більше не будуть короткостроковими і залежати від чергової дози солодкого отрути.

Будьте здорові, харчуйтеся мудро.

Будьте здорові, харчуйтеся мудро

Тепер ми в Telegram , А також в Instagram і Facebook Messenger Підписуйтесь на новини.

Особисті письмові міні-консультації автора «Мудроедов» Павла Богаччі:

https://mudroed.com/po/

У чому ж саме полягає шкода цукру для здоров'я людини?
І чому варто відмовитися від цього продукту?
У чому ж полягає шкода цукру для організму?
Білий цукор: чи все так просто?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»