- Чи шкідлива лампа для сушки гель лаку?
- FAQ про шкоду гель-лаків: як зберегти здоров'я і нігті
- Чи небезпечний гель-лак для здоров'я?
- Чи шкідливий гель-лак для вагітних?
- Що шкідливіше - звичайний лак або гель лак?
Якщо істина багатогранна, то брехня багатоголосого.
Уїнстон Черчілль
Гель-лак увірвався в життя сучасної жінки і миттєво її підкорив. Манікюр кожен день, флакончики з ацетоном в сумочці, облуплені кінчики - з приходом гель-лаків всі незручності і незручні моменти залишилися в минулому. Здавалося б, ось воно, жіноче щастя. Але немає. Цікавість виявилася сильнішою за.
Питання, чи шкідливо покривати нігті гель-лаком, вніс в запанувала ідилію смуту. Стали говорити, гель-лаки містять особливо небезпечні інгредієнти, а лампа для їх сушки викликає рак. Чи так це, будемо розбиратися, спираючись на компетентну думку ПОДОЛОГ, аллерголов, дерматологів та імунологів.
Чи шкідлива лампа для сушки гель лаку?
З хорошою порцією скепсису варто ставитися до розмов, нібито сушка покриття в лампі провокує рак. Ряд досліджень на цей рахунок провели американські фахівці і встановили, рік безперервного манікюру гель-лаком по шкідливості прирівнюється до 10 хвилинам знаходження на сонці. Ну а всім стурбованим Фонд по боротьбі з раком шкіри Skin Cancer Foundationi (США) пропонує користуватися кремом для захисту від УФ.
До речі, ще ніхто засмаглі руки через регулярної сушки гель-лаків в лампі не набув, а значить сила впливу ультрафіолетового випромінювання значно перебільшена.
А взагалі ключове завдання гель-лаків - зробити нігті красивими, а не здоровими. І нічого більше вони не повинні. Шкодити, правда, теж не повинні, але це - факультативно. Як приємний бонус від виробника.
FAQ про шкоду гель-лаків: як зберегти здоров'я і нігті
Якщо вчора про них говорили «псують нігті», сьогодні в їх адресу висувають куди більш серйозні звинувачення - до ризиків онкологічних захворювань, токсичних отруєнь і загрози патологій розвитку плоду. Не панікувати. Багато чутки - всього лише домисли. Чесні відповіді на актуальні питання знайдете нижче.
Як гель-лак впливає на здоров'я нігтів?
«Винен», - виносять дівчата гель-лаку вирок, виявивши якось замість міцних і товстих ламкі і тонкі нігтики. Правда полягає в тому, що «порчу» найчастіше наводить НЕ лак, а майстер.
Нігті можна перепиляти бафом при підготовці, взяти зайвого фрезою під час процедури апаратного зняття, перетримати в компресі з ЖДСЛ, пересушити в лампі.
Але як зручно сказати постраждалої клієнтці, мовляв, що ви хотіли - то гель-лак.
Міф про шкоду вигідно поширювати не тільки манікюрних справ майстрам, а й компаніям з виробництва «реабілітують» коштів та косметологічних центрів, які надають послугу «реабілітації». Гроші заробляти треба.
А взагалі набагато більший вплив на нігті надають «внутрішні» фактори, тобто генетика, харчування і здоров'я. Ось три кити, що визначають їх міцність і фактуру. Манікюр швидше створює захист, захищаючи нігтики від неблагополучних впливів ззовні - НЕ винуватець, а ангел-хранитель.
Чи небезпечний гель-лак для здоров'я?
Що там нігті. З чуток, довготривалий манікюр погіршує здоров'я! Давайте розберемося. Щоб самопочуття погіршити, токсинів лаку потрібно всмоктатися і з током крові поширитися по організму. Або проникнути в організм у вигляді летючих речовин. Що стосується «всмоктування», згадайте про шаруватої структурі манікюру.
Нижнім шаром пирога є база, через яку, в общем-то, жоден «отруйний» гель-лак просочитися не може.
Про атаку на дихальну систему скажімо наступне - ризики надихатися будь-якої гидотою на вулицях міста більше.
А ось алергія виникнути може. Як може вона розвинутися на горіхи, трав'яні чаї, косметику та інше. Справа індивідуальна і непередбачувана.
Шкідливі речовини в гель-лаках?
Нічого натурального і корисного в синтетичних лаках, звичайно, немає. Але що є небезпечного? Може бути - формальдегід, формальдегідні смоли, толуол, дибутилфталат і камфора.
Бренди, які піклуються про репутацію, не включають цю гидоту до складу, а самі просунуті випускають продукцію класу «7-Free» - крім вищевказаного, виключивши ксилол і етілтосіламід. Загалом, читайте етикетки і вибирайте краще.
Чи шкідливий гель-лак для вагітних?
Лікарі кажуть - так, небезпечний. А кажуть тому, що страхуються. Більшість з них навчалося, коли гель-лаків не було, та й зараз в університетах навряд чи читають лекції з цього приводу. Ось і змушені висловлюватися про довговічне манікюрі категорично - на всякий випадок. І все ж нічого кримінального в ньому немає.
Речовини, які можуть подолати гематоенцефалічний бар'єр, відсутні. Але є летючі компоненти, вдихання яких гіпотетично шкідливо. Правда, слідуючи тією ж логікою, вагітної варто обходити стороною всі, що «пахне» - наприклад, порошки або дезінфектори туалету.
Висновок: можна не морочитися, але стежити за стерильністю інструментів, вентилюванням приміщення і якістю матеріалів. Знімати - зрозуміло, фрезою.
Чи шкідливо робити гель-лак постійно?
Нігті - досить міцний матеріал, який, до того ж, не зуби - відростає. Крім того, нігті не «дихають», всупереч популярній думці, тобто задихнутися не можуть.
За великим рахунком, до безперервного носіння гель-лаку протипоказань немає.
Під «панциром» нігтики можуть перебувати нескінченно довго, не страждаючи від асфіксії. Значення має інше - ритуал видалення.
Ацетон відверто шкодить, і чим частіше гель-лак знімаєш, тим більшу травму наносиш. Але хто заважає акуратно спиляти?
Що шкідливіше - звичайний лак або гель лак?
Однозначно відповісти складно. Обидва продукти - синтетичного походження. Обидва можуть бути як якісними, так і не дуже. Різниця полягає в тому, що звичайний лак доводиться часто (іноді щодня) знімати ЖДСЛ, що реально, а не міфічно, травмує нігті.
Разом з тим його можна наносити на лікувальну базу, займаючись одночасно і красою нігтів, і їх відновленням.
Гель-лак розчиняється рідко, раз на кілька тижнів, і завжди існує нехімічної варіант «опіла», а й бази для нього частіше звичайні. Зміцнення стає окремим ритуалом.
Втім, і серед гель-лакових брендів є виробники, які пропонують відновлюють основи під колір, як це робить Jessica Cosmetics International. Таким чином, з невеликим перевагою перемагають гель-лаки.
Чи шкідлива лампа для сушки гель лаку?
Чи шкідливий гель-лак для вагітних?
Що шкідливіше - звичайний лак або гель лак?
Чи шкідлива лампа для сушки гель лаку?
Як гель-лак впливає на здоров'я нігтів?
Чи небезпечний гель-лак для здоров'я?
Шкідливі речовини в гель-лаках?
Але що є небезпечного?
Чи шкідливий гель-лак для вагітних?
Чи шкідливо робити гель-лак постійно?