Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Безпечний пральний порошок: як не помилитися з вибором

  1. склад порошку
  2. Фосфати і фосфанати
  3. цеоліт
  4. Поверхнево активні речовини
  5. Біологічні ПАР (екосурфанктанти)
  6. ензими
  7. відбілювачі
  8. Сертифікат якості
  9. наявність алергенів
  10. Дитячі порошки
  11. Поради щодо вибору порошку

На читання 6 хв.

Багато речовин, що входять до складу засобів побутової хімії, можуть надавати на організм негативний вплив. Так, деякі компоненти пральних порошків залишаються на одязі навіть після декількох полоскань і можуть провокувати виникнення алергічних реакцій. Особливо важливо використовувати для дітей найбезпечніший пральний порошок - вони найбільш чутливі до агресивних компонентів засобів побутової хімії.

Так, при покупці, порошок необхідно оцінювати за такими параметрами:

  1. Склад.
  2. Сертифікат якості.
  3. Наявність алергенів.
  4. Зовнішній вигляд упаковки.

Звертаючи увагу на багато деталей, можна відрізнити якісний товар від підробки і вибрати серед сотень найменувань засобів для прання, представлених на прилавках магазинів, найбільш безпечне.

склад порошку

Можна отримати багато корисної інформації, вивчивши склад порошку, вказаний на упаковці.

Фосфати і фосфанати

Використовуються для пом'якшення води, тим самим покращуючи якість прання. Можуть викликати ураження дихальних шляхів і алергічні реакції шкіри. У багатьох європейських країнах використання фосфатів і фосфанатов при виробництві побутової хімії заборонено на законодавчому рівні.

Негативно позначаються на природі. Комунальні служби не в змозі очистити від них стічні води, і, потрапляючи у відкриті водойми, вони сприяють інтенсивному розмноженню аеробних мікроорганізмів. Один грам триполіфосфату натрію, що входить до складу звичайного порошку, призводить до активному утворенню 5-10 кг водоростей, які забирають з води весь кисень. Для інших організмів така вода стає непридатною.

Таким чином, щоб уникнути згубного впливу на навколишнє середовище, необхідно вибирати безпечний пральний порошок, який не містить фосфати. На вітчизняному ринку можна знайти багато безфосфатних миючих засобів, в основному європейського виробництва.

цеоліт

Природна речовина вулканічного походження. Екологічна заміна фосфатам. Після прання речі м'які та приємні на дотик.

Поверхнево активні речовини

Основа здебільшого засобів побутової хімії. Синтетична речовина, що сприяє пом'якшенню забруднення і якісному видалення плям.

У звичайному пральному порошку міститься до 15-20% ПАР. Ці речовини також здатні згубно позначатися на стані здоров'я людини. Можуть накопичуватися у внутрішніх органах і при досягненні певної кількості призводити до порушення багатьох біохімічних процесів - пошкоджувати клітини печінки, призводити до порушення імунітету, порушувати передачу нервових імпульсів в ЦНС.

Фосфати, присутні в порошку, сприяють до посилення токсичних властивостей ПАР. Найнебезпечніші ПАР - аніонні. Більш безпечний склад прального порошку повинен містити неіоногенні або катіонні ПАР.

Біологічні ПАР (екосурфанктанти)

У деяких порошках в якості альтернативи аніонних ПАР використовуються екосурфанктанти. Для їх виробництва використовується глюкоза, жирні спирти і іноді різні бактерії, дріжджі.

ензими

Ферменти, що є головним компонентом біопорошків. Сприяють розщепленню речовин крохмального, білкового та жирового походження. Ефективні тільки при температурі води 30-40 ° С.

Гаряча вода призводить до розщеплення ензимів, після чого вони не можуть впливати на забруднення. Не рекомендується прати шовкові і вовняні вироби порошками, до складу яких входять ензими.

відбілювачі

Застосовують для підвищення білизни тканини. Можна виділити 3 типи
відбілювачів :

  1. Містять хлор. Виробляються на основі гіпохлориту натрію. Відбілюють і дезінфікують тканини. Такі відбілювачі можуть роз'їдати фарби, руйнувати волокна. Іноді можуть залишати на речах жовтуваті плями. Негативно впливають на волосся і шкіру, можуть стати причиною розвитку атеросклерозу, гіпертонії, алергії, анемії, захворювань серцево-судинної системи.
  2. Кисневі. Виготовляють їх на основі перкарбонат натрію (т.зв. активний кисень). Мають хорошими отбеливающими властивостями, надаючи щадне вплив на тканини.
  3. Оптичні. При використанні осідають на тканині, надаючи на неї флюоресцирующєє дію. Після використання відбілювача тканини стають білосніжними.

Найбільш безпечними вважаються кисневі відбілювачі. Завдяки простому складу (перекис водню і сода), засіб добре виполіскується і підходить для
прання дитячих речей .

Сертифікат якості

При покупці засобів побутової хімії обов'язково потрібно вимагати у продавця сертифікат якості. Судячи зі складу, представленому на етикетці, це може бути найбезпечніший пральний порошок на світлі. Без відповідних документів немає гарантії, що це достовірна інформація. Всі засоби побутової хімії незалежно від марки або виробника повинні проходити санітарно-екологічну експертизу. На підставі результатів тестування видається декларація про відповідність.

Дуже добре, якщо на порошки будуть сертифікати Європейського зразка, наприклад AISE Charter 2010 - Хартія міжнародної асоціації миючих засобів і продуктів по догляду.

Про те, що продукція відповідає європейським стандартам екологічної якості, свідчать представлені на упаковці логотипи наступних організацій:

  • Ecocert;
  • Vegan;
  • Ecocontrol;
  • Primaklima-Weltweit;
  • Ecogarantie.

Висновки цих організацій не підлягають сумніву чи оскарженню. Логотип таких організацій, вказаний на упаковці, свідчить про те, що даний продукт при контакті не несе небезпеки людині і навколишньому середовищу. Так, залишки кошти на посуді або погано прополоскати білизну абсолютно нешкідливі для людини. Тактильний контакт, вдихання або ковтання не змитих залишків такого продукту не принесуть шкоди здоров'ю.

наявність алергенів

Будь-яке, навіть саме якісне засіб для прання може стати причиною для серйозної алергії. Організм може негативно реагувати не на сам порошок, а на компоненти, що знаходяться в його складі.

Для того щоб уникнути негативної реакції організму, при покупці нового різновиду прального порошку, виробляти його тестування. Невелика кількість порошку слід розтерти на зовнішній стороні долоні. Якщо не виникло жодної реакції, порошком можна користуватися. Утриматися від використання прального засобу потрібно, при прояві таких симптомів:

  • почервоніння,
  • лущення,
  • свербіж,
  • набряки,
  • висип.

Прояв негативної реакції свідчить про наявність в продукті алергенів або токсичних компонентів.

Дитячі порошки

Діти найбільш чутливі до негативного впливу будь-яких хімічних речовин. Для них необхідно купувати спеціальні засоби.

Безпечний дитячий пральний порошок не повинен володіти сильним ароматом. Часто після прання засіб вимивається з тканини не повністю і стійкі ароматизатори можуть викликати у дитини алергічну реакцію - кашель, нежить, астматичні напади.

Використовуючи навіть саме нешкідливе засіб для прання, краще дитячі речі прати з додатковим режимом полоскання - це гарантуватиме, що з одягу будуть змиті залишки порошку.

Поради щодо вибору порошку

Вибираючи засіб для прання обов'язково необхідно оцінювати його зовнішній вигляд.

Так, при покупці порошку необхідно уважно розглянути його упаковку. Вона повинна бути герметичною - порошок з такої пачки повинен висипатися. Пошкоджена упаковка може говорити про неправильному транспортуванні або про те, що це підробка.

Також можна трохи потрясти і помацати пачку - вміст повинен бути розсипчастим, без грудочок. Наявність грудок говорить про недотримання умов зберігання і значному зниженні якості.

Крізь закриту упаковку не повинен проступати різкий запах. Його присутність може говорити про те, що в складі кошти дуже багато хлорвмісних речовин, що роблять негативний вплив на здоров'я людини.

Не варто забувати, що безпечний порошок повинен якісно відпирати речі. Якщо після прання на білизні залишаються плями, значить, в його складі знаходяться неякісні складові.

Таким чином, можна визначити найнебезпечніші компоненти кошти для прання. Це фосфати, гіпохлорит натрію і аніонні ПАР. Багато виробників давно замінили токсичні речовини нешкідливими аналогами. Продукція, безпечна для людини і навколишнього середовища, вже давно присутній на прилавках вітчизняних магазинів.

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»