Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Свій бізнес: салон-barbershop

  1. Бізнес-план дитячої перукарні
  2. Фінансові розрахунки: перукарня
  3. Свій бізнес: нарощування нігтів
  4. Готовий бізнес-план салону краси
  5. Свій салон краси: поради практика
  6. Гарний бізнес: модельне агентство

* У розрахунках використовуються середні дані по Росії

Останнім часом з'явилася новинка в сфері надання перукарських послуг. Називається вона барбершоп, і для російської людини більш зрозумілий аналог - цирюльня. Так, саме така, яка була на початку минулого століття, в якій чоловіки (виключно чоловіки) обслуговуються професійними цирульника. За своєю суттю це все та ж перукарня, але яка принципово не працює з жінками (або працює в окремому залі, дивлячись, скільки відвідувачів хоче залучити підприємець), пропонує дорогі послуги по догляду за волоссям і бородою. Часто такі салони пропонують гоління небезпечною бритвою, що має приваблювати «справжніх чоловіків», бажаючих отримати особливі відчуття. Або просто які бажають причаститися до традиції. Так чи інакше популярність подібних закладів зростає, і новачок може спробувати себе в цій справі.

Для початку роботи необхідно зареєструватися як суб'єкт підприємницької діяльності. Найпростіше оформитися як індивідуальний підприємець, тому що це не забере багато часу і сил, на реєстрацію піде невелика кількість коштів. Та й звітність згодом буде простіше вести. Якщо є необхідність в реєстрації юридичної особи, то кращою формою є форма товариства з обмеженою відповідальністю, яка передбачає можливість використання спрощеної системи оподаткування. Це має на увазі перерахування не більше 6% від доходів або 15% від операційного прибутку на користь держави в якості податків. Сама діяльність підпадає під визначення (ОКПД 2) 96.02 Надання послуг перукарнями та послуги салонів краси інші. Для роботи також знадобляться стандартні дозволу від Пожежної інспекції та Росспоживнагляду на експлуатацію приміщення.

Наступний етап - пошук місця розміщення. І ось тут потрібно вже точно знати про ситуацію на ринку. Можна розташуватися в спальному кварталі, і якщо там вже працює перукарня, то вона, за задумом, не повинна бути конкурентом, у всякому разі проект «барбершоп» передбачає в деякому роді протиставлення гламурним і вилизаним перукарнях чоловічого грубого стилю і простоти. Хоча за фактом чоловіки нерідко вибирають між тим, піти їм в недавно відкрився барбершоп або все ж віддати перевагу звичну перукарню, і якщо в районі перукарень немає, то клієнтами барбершопа стануть ті чоловіки, які просто шукали найближчий салон краси. Хоча тут може позначатися і цінова політика - барбершопи спочатку позиціонують себе як дорогі салони (для «справжніх брутальних мужиків»), і людина може поїхати в інший район заради стрижки. З огляду на, що дана послуга - новинка в більшості міст, до неї спочатку будуть ставитися з побоюванням, і розташований десь посеред житлового масиву салон має менше шансів стати відомим і культовим місцем, ніж той, який розташовується в центрі. У зв'язку з цим, якщо підприємець хоче стати першим гравцем на ринку, або ж якщо зовсім він не зайнятий, то краще підбирати місця в центрі, вже потім, якщо справа піде на лад, і населення оцінить послуги барбершопов, свої салони можна буде відкривати де -небудь в тихих спальних кварталах.

Для роботи може знадобитися і невелике приміщення (близько 30 квадратних метрів), але це в разі, якщо приймати одночасно 2-3 чоловік, а всі інші будуть чекати за дверима. Хороший салон повинен бути просторим, з кімнатою для очікування, і щоб в салоні одночасно могло обслуговуватись відразу людина 5. Тому площа приміщення починається приблизно з 60 квадратних метрів. Вартість оренди сильно розрізняється залежно від величезної кількості чинників, якщо приміщення спочатку було облаштовано, то потрібно виділити кошти на ремонт (до 100 тисяч, якщо потрібний ремонт більш масштабний - капітальний - то простіше знайти іншу будівлю, тому що не тільки гроші доведеться витратити , але і більш цінний ресурс - час), але якщо самостійно відремонтувати приміщення, то можна розраховувати на знижку за оренду. Багато що ще залежить від місця розташування, а також від самого міста роботи. Дуже усереднена цифра за 60 квадратних метрів - 40 тисяч рублів, але може бути як трохи нижче (в провінції), так і в кілька разів більше (в мегаполісах в центрі).

Після цього можна приступати до закупівлі обладнання. В принципі, обладнання, зрозуміло, є частиною інтер'єру, і тому підбирається відповідно до дизайнерського проектом. В даний час барбершопи намагаються підкреслити свій стиль, вибираючи оформлення в стилі дореволюційних цірюлен, деякі орієнтуються просто на ретро або навіть якийсь «гаражний» стиль, тільки з урахуванням санітарно-епідеміологічних вимог, звичайно. Є барбершопи, які, навпаки, орієнтуються на сучасних модних людей (носити бороду сьогодні в багатьох субкультурах, і не тільки в субкультурах, модно). Взагалі, якщо підприємець сам не займається дизайном, то йому краще звернутися в професійну студію, яка зможе створити проект інтер'єру, який буде залучати відвідувачів. Вартість розробки дизайн-проекту починається від 1,5 тисячі рублів за один квадратний метр (90 тисяч за 60 м2), але багато підприємці робили все на свій смак. У будь-якому випадку, всім не догодиш, а визначальним фактором все-таки стане якість пропонованих послуг.

Одне можна сказати точно - барбершоп не повинен виглядати як звичайна перукарня, такого роду салони спочатку виникали як «чоловічі клуби», де не повинно бути гламуру і, як атрибут, дамочок з жіночими журналами в залі очікування. Такий собі салон краси, де потрібна строгість і навіть в деякій мірі неотёсанность. Хоча, звичайно, це загальні правила, і підприємець може придумати свою концепцію. У будь-якому випадку, він вирішує, чи варто йому витрачатися на розробку дизайну в сторонньої студії.

Далі - найголовніше, і це обладнання. В общем-то, обладнання для барбершопа слабо відрізняється від перукарського, відмінності, знову ж таки, в більшій мірі саме в зовнішньому вигляді. Знадобиться робоче місце - це власне дзеркало, шафки і миття або просто раковина. Якщо передбачається миття голови клієнта, то потрібно купувати робоче місце зі спеціальною раковиною. Робоче місце дозволяє ергономічно розташувати всі інструменти і максимально ефективно виконувати завдання. Далі - крісло для клієнта, по суті - звичне перукарське крісло, проте і тут існує безліч варіантів аж до того, що крісло має особливий дизайном і має шкіряну оббивку. В общем-то, вартість може бути дуже і дуже різною. На додаток закуповується меблі для всього іншого салону, тобто обладнується стійка адміністратора, ставиться меблі для зони очікування, купуються інші додаткові пристрої і меблі (від кулера з водою до холодильника).

На ринку є кілька компаній, які готові постачати обладнання безпосередньо для барбершопа, стверджуючи, що саме їх продукція пристосована для такого роду діяльності. Якщо брати до уваги саме їх обладнання, то воно може виявитися трохи дорожче, ніж просте перукарське обладнання. Робоче місце обійдеться в суму близько 200 тисяч рублів, одне крісло - 100 тисяч рублів; можливі варіанти, це дуже усереднені цифри. Меблі для очікування і стійка адміністратора - це ще мінімум 200 тисяч рублів, а додаткова техніка зажадає вкладення ще близько 100 тисяч (якщо брати до уваги саме додаткові вітрини, так званий «Барбер-пол», стелажі, кулери тощо). Також потрібно закупити косметику і для гоління та інші речі. Тут є великий вибір, можна купити і дуже дешеві інструменти, і дуже дорогі, мало колекційні бритви, наприклад. До речі, у багатьох випадках про закупівлю витратних матеріалів і взагалі інструментів піклується безпосередньо сам перукар (в даному випадку - цирульник), це обговорюється індивідуально з кожним прийнятим працівником. Тому на даному пункті можна заощадити.

Якщо вважати, що місць буде 5, і одне робоче місце обходиться в 300 тисяч, а також 300 тисяч знадобиться для обладнання решти салону, то потрібно 1 мільйон 800 тисяч рублів. Майже 50 тисяч рублів ще доведеться витратити на сантехнічні роботи, щоб підвести воду і каналізацію до робочих місць. Однак потрібно сказати, що багато цирульні були відкриті і за набагато меншу суму, приймаючи при цьому більшу кількість відвідувачів. По-перше, обладнання не обов'язково брати такого дороге, тому що є компанії, які постачали брендове, але теж хороше обладнання. По-друге, обладнання можна купити що було у використанні, що істотно знизить його вартість. Є чимало перукарень, які готові позбуватися від щодо хорошого устаткування з різних причин. Однак можна купити і більш дорогі меблі, наприклад, ціна на ексклюзивні предмети інтер'єру на порядок вище навіть названих цифр.

Наступний момент - набір майстрів. Тут є певна особливість, через яку далеко не кожен перукар може стати співробітником барбершопа. А саме вміння голити небезпечною бритвою. Можна сказати, що вже спостерігається тенденція до підготовки фахівців саме цього напрямку, тобто на спеціалізованих тренінгах або курсах навчають цирульників, які не тільки орудують вищезгаданої бритвою, але і вміють робити хороші чоловічі зачіски і стригти бороду. Не просто стригти під нуль, а саме голити так, як того побажав замовник і мати в арсеналі кілька прикладів вдалих стрижок - щоб клієнт міг вибирати з готових варіантів. В цілому, звичайно, будь-який чоловічий перукар проходить навчання даним напрямком, але на барбершопах сьогодні намагається заробляти чимала кількість підприємств; сюди можна віднести постачальників нібито спеціалізованого обладнання, курси з підготовки фахівців-цирульників, виробників спеціальної косметики по догляду за шкірою обличчя після стрижки в барбершопах і так далі. Спостерігається поступове виділення барбершопов в окрему структуру зі своїми учасниками ринку. Тому підприємець, який відкриває своє подібний заклад може знайти вже готових фахівців, які спочатку спеціалізуються на даному напрямку. Однак навіть у великому місті може бути досить складно знайти професіонала цій галузі, і тому можна залучати працівників з інших барбершопов або ж просто давати оголошення в інтернеті і ЗМІ про відкриті вакансії - люди, які пройшли навчання, напевно зацікавляться роботою. Однак ще багато компаній самостійно навчають новачків премудростям справи цирульника. Хороший перукар може бути перекваліфікований в цирульника за місяць щільного навчання, а особливо талановиті кадри - і за менший термін. Звідси випливає висновок, що підприємцю (особливо, якщо він сам хоче брати участь безпосередньо в процесі) простіше навчитися мистецтву у якогось майстра, а після цього мистецтва навчити новоприбулих співробітників.

Потрібно сказати, що підприємцю для роботи по суті буде потрібно ще тільки адміністратор, роботу якого при нестачі кадрів і / або бюджету можна виконувати і самостійно - якщо є бажання весь час роботи сидіти в своєму барбершопе. Деякі підприємці поєднують навіть обов'язки адміністратора і одного з цирульників, що дозволяє істотно економити на заробітній платі. При цьому всі бізнес-процеси, які не належать до прибутку організації, можна передати на аутсорсинг, сюди відноситься ведення бухгалтерії, податкові та юридичні консультації. У багатьох випадках з цирульника за тим же принципом, що і з простими перукарями, полягає або договір на отримання оплати у вигляді відсотка, або договір на оплату фіксованої ставки самим працівником роботодавцеві (так би мовити оренда робочого місця), при якому працівник забирає собі всю виручку з клієнта. В цілому, частіше сплачується саме відсоток, він становить від 25% до 50% від суми послуги, при цьому імениті майстри нерідко вимагають навіть більше 50% за свою роботу. У будь-якому випадку співпраці доведеться вкласти чимало коштів у маркетингову кампанію.

З огляду на зростаючий інтерес до даної теми, в перший час не повинно бути проблем з клієнтами, хоча, звичайно, нюансів досить. Наприклад, в маленькому місті може бути недостатньо потенційних клієнтів, в провінції взагалі поняття моди рідко використовується, тому таку новинку населення сприйме як непотрібне поділ перукарень послуги за статевою ознакою. Зате в мегаполісах інтерес до барбершопам формується, росте, і незабаром цілком ймовірно, що чимало молодих (саме вони стають переважно споживачами) людей перестане мати свого перукаря, але буде мати свого цирульника. Причому орієнтація серед багатьох закладів йде саме на забезпечених людей, як в дореволюційний час послуги особистого цирульника коштували чимало і вважалися привілеєм багатих вважають, так і зараз цінник на послуги барбершопа хоч і щодо демократичний, але все ж вище, ніж в середньостатистичній перукарні. Частково це виправдовується тим, що майстер змушений фактично після кожного сеансу обробляти небезпечну бритву не найбільш дешевими витратними матеріалами. Так, починається вартість сеансу від 500 рублів в невеликих містах за прості послуги, в середньому по ринку робота майстра по стандарту оцінюється в 1000 рублів, а в великих містах і елітних закладах може бути ще дорожче. Тут вже можна, оцінивши ринок, дізнатися, чого не вистачає місту, і відкрити або цирюльню для багатих людей, або, навпаки, на противагу елітним салонам - дешевий, але якісний барбершоп.

Просувати свої послуги можна в ЗМІ і в інтернеті, сьогодні цього буде майже завжди досить для підвищення інтересу серед людей. Якщо багато конкурентів, то тоді вже треба точніше формувати свою цінову політику, проводити якісь акції; сервіс в деяких барбершопах передбачає навіть подачу напоїв відвідувачам, аж до алкогольних. На рекламну кампанію доведеться виділити близько 50 тисяч рублів, але це також дуже усереднена сума. У рекламі, до речі, можна і потрібно робити упор на те, що гоління небезпечною бритвою має свої переваги.

Таким чином, для відкриття нормального (але не занадто великого) за розмірами барбершопа - на п'ять місць одночасно - буде потрібна сума інвестицій в розмірі близько 2 мільйонів рублів. При цьому відсутня критична необхідність у формуванні фонду заробітної плати співробітникам, виділити кошти на перші місяці роботи може зажадати тільки адміністратору, а цирульникам - тільки якщо планується пропонувати їм хоча б невеликий фіксований оклад при роботі формату «відсоток від виконаної роботи». Щомісячні витрати навряд чи будуть перевищувати 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тому що найбільша стаття витрат - оренда, а витратні матеріали зазвичай брадобреи закуповують самі (хоча є й винятки), і платити доведеться за комунальні послуги та охорону свого приміщення. Навіть з цього розрахунку для покриття витрат доведеться приймати 200 клієнтів в місяць, з урахуванням того, що сеанс коштує 1000 рублів, а половину забирає цирульник. Або 40 клієнтів на одного майстра в місяць. Для щойно відкрився закладу це може бути досить складно, але вже після двох-трьох місяців залучення клієнтів, якщо рівень сервісу хороший, можна розраховувати на те, що їх буде на порядок більше.

Матіас лауданумом
(c) www.openbusiness.ru - портал бізнес-планів і посібників з відкриття малого бізнесу

14.08.2015

Бізнес-план дитячої перукарні

Інвестиції в проект «Дитяча перукарня» становитимуть 1 103 000 руб. Для реалізації проекту будуть залучені власні кошти. Термін окупності - 20 місяців. Вихід на плановий обсяг ...

Фінансові розрахунки: перукарня

При початковій сумі інвестицій близько 650 тис.руб. без урахування оборотного капіталу і близько 1,2 млн. руб. з оборотним капіталом, простий термін окупності складе 2,1 років, внутрішня норма рентабельності ...

Свій бізнес: нарощування нігтів

Для відкриття власного бізнесу з нарощування нігтів потрібно від 300-400 тисяч рублів. Ці гроші підуть на навчання, покупку витратних матеріалів та обладнання, а також оренду робочого місця в ...

Готовий бізнес-план салону краси

Для реалізації проекту буде потрібно 1 687 700 руб. стартових інвестицій. Рентабельність продажів складе 65,6%, а термін окупності 7 місяців.

Свій салон краси: поради практика

Сайт openbusiness.ru в рамках спільного проекту Співтовариства Інформаційних порталів, Сприяють Розвитку Малого Бізнесу продовжує цикл інтерв'ю з успішними підприємця ...

Гарний бізнес: модельне агентство

Швидко окупити вкладені в модельне агентство засоби навряд чи вийде - на розкрутку, пошук моделей, клієнтів, навчання та інші організаційні моменти піде чимало часу. Звичайно, можна відразу ...

Збережіть статтю, щоб уважно вивчити матеріал

зберегти

Ви можете зберегти цю сторінку за допомогою:

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»