Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Площица або лобкова воша (Phthirus pubis) (= inguinalis)

Рід Phthirus Leach

Площица Phthirus pubis L. має короткий, широке тіло; груди і черевце розмежовані неясно.

Груди - найширша частина тіла: з боків черевця виступи з довгими щетинками. Голова відносно велика; форма її у вигляді витягнутого в довжину прямокутника; самець - близько 1 мм довжиною, самка - 1,5 мм.

Живе переважно у волоссі лобка, до яких і приклеює гниди.

Подорожує по тілу і забирається на волосся під пахвами: буває в бороді і на віях (може заподіяти запалення краю століття). На голові, де волосся росте густо, площіц пробиратися важко внаслідок великого розмаху її ніг; тому на голові її не буває.

Площіци є по відношенню до людини тільки ектопаразитами. Площіци щільно присмоктуються до тіла людини і викликають сильний свербіж. Самка в день кладе не більше 3 яєць грушоподібної форми з високою кришечкою, а за все життя відкладає всього близько 50 яєць. Ембріональний розвиток площіци при температурі поверхні тіла людини триває від 5 до 8 днів.

Харчування площіц протікає своєрідно. Молоді личинки днями залишаються на місці, зануривши колючий хобот в покриви людини і сося кров з частими проміжками. Тривало приймає їжу в доросла площица. Цими особливостями і пояснюється, чому Phthirus швидше гине в відсутності свого господаря, ніж воші роду Pediculus.

Площіци взагалі більш чутливі до голоду і до ненормальним для них умов навколишнього середовища. При несприятливих умовах вони можуть жити поза господаря всього день-два.

Метаморфоз площіци протікає в нижченаведені терміни (Nuttall): перша линька личинки відбувається через 5-6 днів після вилуплення з яйця; друга линька майбутнього самця відбувається на 9-10-й день, а майбутньої самки - на 11-12-й день після вилуплення з яйця; третя линька на самця відбувається на 13-14-й день, а на самку - на 16-17-й день після вилуплення.

Життєвий цикл площіци (від яйця до яйця) триває від 22 до 27 днів (зародковий період при + 30 ° C 6-8 днів, личинковий період 15-17 днів). Самка починає класти яйця через день-два після свого вилуплення (т. Е. Линьки в imago). У більш-менш нормальних умовах самка живе 17 і більше днів, а самець до 22 днів.

Зараження людини площицамі проходить при контакті (статеві зносини, контакт няньок і дітей та ін.), Рідше через білизну.

У власників площіц на шкірі живота, грудей, рідше інших частин тіла, з'являється своєрідна висип у вигляді овальних або округлих плям 0,5-1,5 см діаметром. Плями ці зазвичай не зливаються один з одним і зберігають однакову величину. Над рівнем шкіри не підносяться і не виявляють жодних ознак запалення. Забарвлення їх своєрідного сталевого або блакитного кольору (taches bleues). Дня через 3-4 плями бліднуть, приймають аспідний відтінок і днів через 8-12 зовсім зникають. Присутність плям не супроводжується жодними суб'єктивними відчуттями. За експериментальними даними Е. Павловського і А. Штейна, плями ці утворюються на шкірі людини внаслідок впливу секрету бобовидних слинних залоз площіц.

Так як площица подорожує по тілу і смокче кров в різних місцях, то і сині плями бувають розкидані по тілу. Їм надають то практичне значення, що при масових тілесних оглядах (прийом на військову службу і ін.) Можна за їх присутності відразу виділити носіїв площіц, тоді як самі воші відшукуються на тілі не так легко і скоро. Площіци турбують своїх господарів сильним свербінням, який відчувається і вдень і вночі.

Ступінь чутливості до цих паразитам схильна індивідуальним коливанням. Сама по собі слина площіц не володіє дратівливими властивостями. Відзначено, що площіци багатьма годинами тримаються на одному місці, зануривши колючо-сисний хоботок в шкіру людини. Крім того, вони чіпляються своїми міцними кігтиками за шкіру. І те й інше роздратування неприємно сприймається володарем площіц.

Спостерігалися іноді випадки фтиріоз з вузлуватої висипаючи, ускладненою екзематозним запаленням, що є моментом вторинного характеру. Іноді площіци виявляються на віях грудних дітей, які отримали цих паразитів від своїх няньок. Впиваючись в повіки, лобкова воша викликає їх запалення, яке може перейти і на навколишні частини ока. Відчувається іноді сильний свербіж повік і буває сльозотеча, але в ряді випадків фтиріоз століття протікає без будь-яких особливих симптомів. Лікування фтиріоз проводиться втиранням 10% Ung. hydrarg. pгаеcipit. Albi.

До цих пір не встановлено випадків перенесення площицамі будь-яких інфекцій або інвазій людини.

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»