Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Як розмножуються воші на голові і тривалість життєвого циклу

  1. Як розмножуються воші?
  2. Розмноження вошей у людини на голові
  3. гниди
  4. Чи можуть різні види вошей паразитувати на людині?
  5. Як боротися з проблемою?

Cлучайное воша може відвідати голову самого охайного перфекціоніста, про що той навіть не запідозрить. Але з цією випадковістю запускається біологічний механізм під назвою життєвий цикл розвитку головних вошей. Для багатьох людей незрозуміло, що під цим власне мається на увазі?

Для багатьох людей незрозуміло, що під цим власне мається на увазі

Головні воші - ектопаразити, які харчуються виключно кров'ю свого господаря. На тілі, неспецифічного для себе організму, воші швидко гинуть. Для зараження може вистачити одного фізичного контакту з людиною, голова якого перетворена в розсадник паразитів. Одна половозрелая особина може виявитися на чистій голові через користування спільним рушником, шапкою або гребінцем. Часто вошей приносять діти після відвідин школи або дитячого садка.

Одна вшак на голові - це ще не педикульоз, але якщо вчасно не втрутитися в життєвий цикл воші, то чисельність популяції паразитів почне збільшуватися в геометричній прогресії і супроводжуватися всіма витікаючими ознаками: стягнуті шкіри, роздратуванням і нестерпним свербінням. До того ж і самі волосся знаходять неохайний вигляд, не кажучи вже про ураженої шкірі голови.

Як розмножуються воші?

У вошей поняття: «розмноження» і «розвиток» - практично синоніми. Розмноження має на увазі збільшення чисельності особин, а розвиток - ті зміни, які супроводжують це збільшення.

Процес розвитку відбувається без метаморфозів і включає наступні стадії розвитку вошей:

Процес розвитку відбувається без метаморфозів і включає наступні стадії розвитку вошей:

яйце - личинка - німфа (I) - німфа (II) - німфа (III) - імаго або доросла воша.

Личинка не відрізняється як морфологічно, так і способом харчування від дорослого паразита. Вона схожа на імаго, тільки поменше розмірами.

Швидкість розмноження вошей

Плодючість у різних вошей дещо різниться. За свою швидкоплинне життя вони встигають відкласти різну кількість яєць:

  • Головний - 140.
  • Платтяна - 300.
  • Лобкова - 50.

Життєвий цикл вошей триває близько 16 днів. На те, як швидко розмножуються воші впливає температура навколишнього середовища. Хоча умови біля коріння волосся досить стабільні, і головна воша живе в комфортному для себе мікрокліматі.

Розмноження вошей у людини на голові

Перехід німфи з одного віку в інший супроводжується линянням. Вона потрібна для того, що німфа встигла вирости, поки її м'які покриви не затверділа, тому що твердий хітин подібно панциру захищає комаха, виконуючи функції зовнішнього скелета, але в той же час заважає його росту. Скидання старого хітину триває близько 5 хвилин. Протягом наступних 45 хвилин хітиновий покрив встигає ущільнитися і німфа приступає до годівлі.

Німфа III віку вже на першу-другу добу після линьки приступає до спаровування і відкладання яєць. Яйця вона зміцнює до волосся в них підстави. Яйця ще в яйцеводах самки виявляються вимазаними в спеціальному клейкою складі, що дозволяє їм легко приклеїтися до волосся.

гниди

Клейка з'єднання з часом твердне і перетворюється в так звану гниди, яка і захищає майбутнє потомство від негативного впливу навколишнього середовища. Виявити гниди непросто через їх малорозмірних. Хтось їх приймає за лупа, хоча лупа можна легко здути з волоса, чого не можна зробити з гнидою. Непорожній або жива гнида до того ж при спробі її розчавити видає характерний звук. Саме гниди за рахунок своєї нерухомості і помітною забарвлення дозволяють діагностувати у людини педикульоз, в той час як самі комахи постійно рухаються і своїм забарвленням зливаються з фоном волосистої частини голови.

Фахівці для виявлення ектопаразитів користуються спеціальними приладами. Якщо гнида була виявлена ​​на відстані близько 1 см від шкіри голови, значить, вона, швидше за все, порожня, і була відкладена, приблизно, місяць тому. Волосся росте і разом з ними мертві гниди віддаляються від голови.

Гнида розвивається протягом тижня. Потім з неї з'являється личинка, яка через 1-3 дні після насичення кров'ю людини, перетворюється в німфу I віку. Перебуваючи постійно на голові людини воші не відчувають нестачі в їжі. Тому цей фактор ніяк не затримує розвиток ектопаразитів.

Розмноження головних вошей - личинка

Сама личинка нічим не відрізняється від імаго, тільки дрібніше розмірами і без зрілої статевої системи. Оптимальними умовами для її розвитку є температура в діапазоні 30-31 ° C. Саме така температура спостерігається в потиличній і скроневій зоні голови. Розвиток пригнічується або повністю припиняється, коли температура виходить за межі витривалості виду, а саме нижче 22 ° C і вище 45 ° C.

Гниди відрізняються ще більшою стійкістю до екстремальних умов, вони оберігають знаходяться в них яйця при температурному діапазоні від -15 ° C до + 60 ° C. І тільки при температурі вище і нижче цих значень вони гинуть.

Іноді яйця платтяних вошей остигають, а разом з ними гинуть і зародки майбутніх паразитів.

Іноді яйця платтяних вошей остигають, а разом з ними гинуть і зародки майбутніх паразитів

Сам процес виходу личинки з яйця має цікаву особливість. Проколів оболонку яйця, личинка все одно не в змозі вибратися з неї. Інтенсивне дихання личинки призводить до того, що повітря, пройшовши через весь організм паразита, виходить в області анального отвору, накопичується в нижній частині гниди і буквально виштовхує личинку з її колишнього притулку на голову людини.

Через п'ять днів після першої линьки настає друга, ще через 8 днів третя.

Цікавим моментом є ще те, що статеві ознаки з'являються у личинки в залежності від того, в яких особини є недолік на конкретній території, зайнятої паразитами.

На відео нижче наочно продемонстровано, як розмножуються воші на голові людини:

Чи можуть різні види вошей паразитувати на людині?

Розмноження інших морфотипов або видів вошей принципово не відрізняється.

Як з'ясувалося, платтяна і головна воша не належать до різних біологічних видів, так як вони схожі морфологічно, можуть перехресно запліднюватись, переносити одних і тих же збудників інфекційних захворювань. Інші спостереження показали, що обидві форми ектопаразитів можуть переходити один в одного.

Головна воша, що живе на тілі, через ряд поколінь набуває ознак платтяна форми і навпаки. Тільки подальші дослідження можуть пролити світло на це питання, який з точки зору біології залишається відкритим. Ця проблема суто наукова і цікава фахівцям, що займаються питаннями систематики комах.

Як боротися з проблемою?

Звичайних громадян цікавить питання, як швидко позбутися від непрошених гостей. На щастя, це зробити нескладно. Можна скористатися спеціальним протипедикульозними шампунем, до складу якого входить інсектицид, безпечний для людини.

А проста зачіска «під нуль» і зовсім позбавить кровосисних паразитів можливості вижити, так як гниди, як і дорослі особини легко змиваються з лисини потоками води.

Одне з кращих і найбільш ефективних засобів для боротьби з вошами є - шампунь Парані. Основна діюча речовина - мінеральне масло (Клеарол) - 69%. (В комплекті йде спеціальна гребінець для вичісування вошей і гнид)

Вартість шампуню - 400 рублів

Педикульоз або вошивість - захворювання не смертельне, але вкрай неприємне. Краще постаратися виявити його на ранніх стадіях, а ще краще запобігти можливості його прояви.

Прості гігієнічні правила допоможуть позбутися від зараження будь-якими видами і расами кровосисних членистоногих із загону пухоедов. Адже найшвидший і безпечний метод лікування - це профілактика.

Як розмножуються воші?
Як боротися з проблемою?
Для багатьох людей незрозуміло, що під цим власне мається на увазі?
Як розмножуються воші?
Як боротися з проблемою?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»