- Історія: звідки взялися в'язані шарфи?
- Як в'язані шарфи стали популярними
- Зв'язати модний шарф з косами за схемою
- Стилі і види модних в'язаних шарфів
- Як зв'язати модний снуд за схемою
- Модні в'язані шарфи: що носять сьогодні
Навряд чи у кого-то з нас немає в гардеробі виїзного шарфа. Навіть ті, хто не особливо стежить за модою, носять їх тому, що в них тепло, затишно. Для тих же, хто йде в ногу з часом, різні за стилем модні шарфи - необхідні аксесуари в будь-який час року.
зміст:
Взимку в'язані шарфи рятують від холоду, прикрашають одяг. Гарний, оригінальний в'язаний шарф легко пожвавить, зробить невідпорним будь-хто, навіть самий нудний наряд. Спробуйте зв'язати модний шарф спицями або гачком за схемою, адже це так просто!
Історія: звідки взялися в'язані шарфи?
Невже шарфи були не завжди? Як можна уявити таке? Напевно давним-давно існували їх аналоги, різноманітні імпровізовані пов'язки на шию, голову з різних тканин і пряжі.
Справа навіть не в моді, спочатку, зрозуміло, мова йшла виключно про захист від холоду. Практичність була понад усе.
Історія популярного сьогодні елемента одягу сягає корінням далеко в минуле. Ще в Давньому Китаї досконало освоїли в'язання, вік перших в'язаних речей датується п'ятим століттям нашої ери.
Одяг з кашеміру і шовку до середини двадцятого століття могли собі дозволити тільки заможні люди, більшість же носило саме в'язані шарфи.
В'язання і сьогодні означає для нас багато, адже в'язані шарфи прекрасно зігрівають в дощову, сиру осінь, не дають застудитися морозною зимою. Тим більше красиву пряжу купити не проблема, вона продається самої різної якості і цінової категорії. В'язані речі завжди вважаються модними, а саме заняття, кажуть, здорово заспокоює нерви та й просто дарує позитивні емоції тим, у кого з нервами все в порядку.
Як в'язані шарфи стали популярними
У шістдесятих роках минулого століття в'язані шарфи впевнено рушили вгору по модною сходах. Їх популярності багато в чому сприяло рух хіпі, представники якого намагалися повернути до природи модні течії. В цей час набула поширення одяг яскравих кольорів з натуральних матеріалів, створена вручну. Популярність в'язаних аксесуарів також зросла.
Довгі в'язані шарфи з великим малюнком завжди в моді
Красиві в'язані шарфи можна зв'язати на спицях або гачком
Зв'язати модний шарф з косами за схемою
Схема і опис в'язання спицями червоного шарфа з косами (як на фото вгорі):
Одночасно в'язання стало одним з найулюбленіших рукоділля. Захоплення в'язанням підтримали модні бренди. Італійський Missoni одним з перших став випускати колекції в'язаного одягу і шарфів до кожного сезону. У сімдесятих роках численні друковані видання допомагали умільцям самим в'язати собі модні речі.
В'язані шарфи пережили в цей час черговий етап відродження. Можна було зв'язати будь-яку модель шарфа - довгу, широку, масивну і важку або легку і ажурну, однотонну, різнобарвну, з китицями або помпонами. У вісімдесяті роки стала популярною машинна в'язка. Умільці рідше стали в'язати шарфи самі, адже готові трикотажні і в'язані шарфи різних стилів і забарвлень з'явилися в продажу.
Але ось настав 21 століття, з ним повернувся і хіпі-шик, в моду знову увійшли в'язані шарфи, трикотажні речі. Модники і модниці знову стали купувати і в'язати шарфи, хустки, шалі, вдало комбінувати їх з одягом різного стилю.
Сьогодні в'язані шарфи носять не тільки восени і взимку, існують моделі з тонкої пряжі - модні аксесуари, призначені для весни і літа. В'язаний шарф - прекрасне доповнення до верхнього одягу, курток, жакетів і суконь.
Стилі і види модних в'язаних шарфів
Класичні моделі - в'язані шарфи середньої ширини і довжини, що доходять до середини грудей. Їх кінці можна зав'язувати, створюючи додатковий обсяг. Такі вироби можуть бути різнокольоровими, однотонними, гладкими, з об'ємним малюнком. Простий дизайн в'язаних шарфів дозволяє створювати на їх основі інші моделі і варіанти.
В'язаний шарф-труба (снуд)
В'язані шарфи можуть бути короткими, щоб тільки обернути шию навколо або довгими з кінцями, що спускаються до середини коліна. Стиль гранж повернув в моду в'язані шарфи без видимих кінців ( «труба» або снуд).
Снуд - своєрідний шарф-хомут, його надягають, обертаючи навколо шиї вісімкою. Такий шарф можна надягати на голову як капюшон і носити замість шапки.
Палантини - широкі об'ємні або витончені, тонкі в'язані шарфи. В'язаний палантин незамінний для вечірніх прогулянок, його зручно накидати на плечі замість светри, куртки.
Сьогодні і жінки, і чоловіки із задоволенням носять хустки-арафатки, які зав'язують кутом, прикриваючи зону декольте. Не обов'язково використовувати шовкові і бавовняні аксесуари, в'язані моделі також в тренді. Так зазвичай зав'язують невеликі в'язані шарфи, пов'язані з тонкої пряжі.
Як зв'язати модний снуд за схемою
Схема в'язання снуд на спицях
Як зв'язати модний шарф снуд гачком
Модні в'язані шарфи: що носять сьогодні
В'язані шарфи із задоволенням носять чоловіки
В'язані шарфи - це завжди тепло, модно, красиво! Шарфи не обов'язково повинні постійно виконувати «зігріваючу» функцію. Їх часто використовують в якості модного елементу декору, як колірної або фактурний акцент до вбрання. Наприклад, строкатим в'язаним шарфом можна прикрасити однотонне довге плаття.
Сьогодні дуже модні шарфи товстої в'язки (візерунки «коси», англійська гумка, лицьова або виворітна гладь), з різнобарвною пряжі, вітається стиль печворк, декоративні прикраси (пензлика, коси, помпони, бахрома). Зв'язати шарф спицями або гачком дуже просто навіть починає умільці. Багато спеціальні інтернет-ресурси пропонують безліч докладних схем в'язання шарфів і іншої стильною, модного одягу і аксесуарів.
Читайте також:
Модні шарфи: краса і стиль в будь-який час року!
Трохи історії + відео про те, як красиво зав'язати шарф або хустку.
Історія: звідки взялися в'язані шарфи?Історія: звідки взялися в'язані шарфи?
Невже шарфи були не завжди?
Як можна уявити таке?