Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Як почистити срібло в домашніх умовах

Очистити срібні вироби від темного нальоту допоможуть народні засоби. Застосовується сода, нашатирний спирт, лимонна кислота, оцет і сіль. Важливо дотримуватися рекомендацій по правильному догляду за сріблом, які дозволять надовго зберегти їх блискучий вигляд.

1

Як правильно чистити предмети зі срібла?

На сьогоднішній день існує досить велика кількість народних способів позбавлення срібла від чорноти. Вони відрізняються не тільки своєю простотою, але і дбайливим ставленням до металу.

Вони відрізняються не тільки своєю простотою, але і дбайливим ставленням до металу

Вироби з срібла до і після чистки

Вибрати варіант чистки срібної прикраси слід з урахуванням кількох факторів:

  • ступінь забрудненості металу;
  • наявність дорогоцінного або напівдорогоцінного каміння в оздобленні, позолоти, емалі і інших додаткових елементів;
  • кількість домішок в сріблі;
  • розмір вироби.

Чистка срібла перекисом водню та іншими народними засобами в домашніх умовах

1.1

Загальні правила видалення темного нальоту

Щоб результат чистки міг порадувати власника срібних прикрас, а сам метал не постраждав, досить дотримуватися кількох простих правил:

  1. 1. Регулярний догляд за прикрасами і предметами побуту дозволить уникнути великого скупчення нальоту на них.
  2. 2. Не можна використовувати абразивні засоби для обробки срібла в чистому вигляді, а також кошти з барвниками і іншими домішками.
  3. 3. Після обробки виробу різними методами воно повинне ретельно промиватися чистою водою, особливо якщо при чищенні використовувалася фольга або алюмінієвий посуд. В іншому випадку на сріблі може з'явитися наліт з сульфату алюмінію.
  4. 4. Сушити виріб потрібно на серветках або за допомогою фена.
  5. 5. Полірувати предмети зі срібла можна вовняними, фланелевими або замшевими матеріалами.
  6. 6. Для додання блиску виробам можна використовувати розчин лимонного соку і води.
  7. 7. Дорогі прикраси зі срібла високої 925 проби бажано обробляти тільки за допомогою спеціальних засобів або довірити чистку професіоналам, народні методи можуть їх зіпсувати.
  8. 8. радирував метал хімічно стійкий до більшості способів чищення, проте, його поверхня легко пошкоджується, якщо застосовувати занадто грубий матеріал для полірування.
  9. 9. Агресивні засоби не підходять для виробів з каменями, позолотою, емаллю, гравіюванням.
  10. 10. Протягом декількох днів після обробки прикрас від нальоту їх краще не надягати, щоб за цей час утворився захисний шар.

Існує ще одне важливе правило: не допускається чистка прикрас жорсткими губками, щітками, грубою матерією або металевими шкребками. Оскільки срібло занадто пластичний і м'який метал, його легко подряпати.

Оскільки срібло занадто пластичний і м'який метал, його легко подряпати

Найефективніші способи відмити раковину з нержавійки

1.2

Підготовка вироби до чищення

Перед початком видалення нальоту з срібла його необхідно позбавити від скупчень жиру і бруду, які характерні для рельєфних прикрас. Для цього необхідно приготувати мильний розчин з розрахунку 10 грам натертого на тертці мила на 200 мл теплої води. Мило можна замінити пральним порошком. А також для цієї процедури підійде засіб для миття посуду або зубний порошок без барвників.

Вироби поміщають для отмоканія в отриманий розчин на кілька годин. А потім ретельно відчищають за допомогою м'якої зубної щітки. Більш жорсткі методи використовувати небажано. Для сильно забруднених прикрас процедуру бажано повторити.

Результативні способи, що дозволяють почистити срібний хрестик в домашніх умовах

1.3

Нашатирний спирт

Чистка срібла нашатирем - один з найефективніших і простих способів. Дозволяє очищати сильно забруднені вироби з рельєфною поверхнею. Але зловживати ним не варто. Через агресивного впливу цей спосіб не підійде для чищення срібних прикрас з перлами. Щоб почистити виріб за допомогою аміаку, необхідно:

  1. 1. Зробити розчин з однієї частини 10% -го нашатирю і десяти частин води. Можна приготувати більш складний склад: на 200 мл води додати по чайній ложці рідкого мила і нашатирного спирту і кілька крапель перекису водню.
  2. 2. Помістити прикраса в розчин на 15 хвилин і більше в залежності від ступеня забруднення. Тримати срібло в розчині більше години ні в якому разі не можна. Якщо прикраса не сильно потемніло і не має складного візерунка, досить протерти його вовняною ганчіркою, змоченою в розчині.
  3. 3. Промити очищене срібло чистою водою і витерти насухо.
  4. 4. Позбутися від запаху нашатирю за допомогою протирання лимонної кіркою або ополіскування 10% -м розчином лимонної кислоти.

Нашатир можна не розводити водою, а просто опустити в нього вироби зі срібла на 10 хвилин, потім промити і просушити. Однак, при впливі спирту метал може потьмяніти і втратити свій первісний блиск. Є ще кілька рецептів, які допоможуть повернути сріблу колишній вигляд:

  • Нашатир і перекис водню змішати в рівних кількостях.
  • У суміш двох частин нашатирного спирту і однієї частини зубного порошку доливають п'ять частин води.
  • Порошок з крейди або зубний порошок без домішок розводять водою до стану кашки і додають кілька крапель нашатирю.

У всіх трьох рецептах вироби потрібно обробляти протягом 10-15 хвилин або розчином, або кашкою за допомогою м'якої ганчірки. Процедуру завершити обполіскуванням чистою водою, сушінням і поліруванням.

1.4

Зубна паста або порошок

Цей метод так само, як і попередній, вважається агресивним, тому для ювелірних виробів і дорогих побутових приладів його застосовувати потрібно з обережністю. Зубний порошок і паста повинні бути без домішок барвників і великих абразивних частинок.

Порошок розводять водою до стану кашки і м'якою ганчіркою протирають срібну річ до повного очищення. Пасту розводити не потрібно, її наносять рівномірно на поверхню виробу і труть в одному напрямку м'якою ганчіркою або нежорсткої зубною щіткою. Сила натиску на метал повинна бути мінімальною, щоб уникнути появи подряпин. Далі виріб досить прополоскати в чистій воді, висушити і відполірувати.

1.5

Харчова сода

Сода - ефективне засіб для чищення для багатьох забруднених поверхонь і речей. Не виняток і срібло. Для обробки простих предметів зі срібла досить розвести соду водою для отримання кашки, нанести її на річ на 10-15 хвилин, змити мильним розчином, а потім протерти м'якою ганчіркою.

Більш щадним способом чистки є содовий розчин. Для його приготування необхідно:

  • Закип'ятити в невеликій емальованій каструлі 250 мл води і розвести в ній приблизно 20 грам соди.
  • Опустити на дно невеликий шматочок фольги. Якщо фольги немає, можна обійтися без неї.
  • Опустити вироби на 15 хвилин в гарячу воду.
  • Витягти, висушити і відполірувати м'якою ганчіркою.

Метод підходить для незначних забруднень. Сильно окислений метал навряд чи відчистити таким способом. Але метод хороший для профілактики появи нальоту. Досить використовувати його один раз на півроку. Сода шліфує срібло і запобігає появі подряпин на ньому.

1.6

Сіль для блиску

Звичайна кухонна сіль додасть прикрасам сяючий вигляд. Для цього:

  1. 1. В алюмінієву каструлю налити один літр води.
  2. 2. Довести до кипіння.
  3. 3. Розвести в окропі по столовій ложці солі, соди і миючого засобу.
  4. 4. Покласти в каструлю срібло і прокип'ятити його протягом 30 хвилин на слабкому вогні.

Такий метод ефективно і дбайливо видалить всі складні забруднення. Однак для срібних виробів з дорогоцінними або синтетичними каменями він не підійде. Камені можуть втратити свій первісний блиск або потріскатися.

Ще один метод із застосуванням солі: розчинити в половині літра гарячої води 25 грам солі і 10 грам винного каменю. Опустити в розчин прикраси і почекати 20 хвилин, прополоскати і висушити.

1.7

Лимонна кислота і оцет

Усунення чорного нальоту за допомогою цього методу більше підходить для кілець, сережок та інших ювелірних виробів без інкрустацій і абсолютно протипоказаний для чищення столового срібла. Для приготування розчину необхідно:

  1. 1. У половині літра води розчинити близько 100 грам кислоти.
  2. 2. Поставити розчин на водяну баню.
  3. 3. Покласти в нього невеликий шматочок мідного дроту без ізоляції, яка буде виступати каталізатором.
  4. 4. Помістити срібні прикраси в розчин.
  5. 5. Почекати закипання і залишити їх в розчині ще на 15 хвилин.
  6. 6. Промити вироби водою і протерти губкою.
  7. 7. Якщо все оксиди не зійшлися відразу, злегка почистити їх за допомогою содової кашки.

9% -й столовий оцет також є відмінним помічником в чищенні прикрас від нальоту. Необхідно злегка підігріти його і протерти срібні речі за допомогою м'якої тканини. Процес займає багато часу, але результат порадує. Також оцет добре позбавляє від цвілі зеленуватого кольору, яка часто утворюється на срібних виробах. Підходить він і для прикрас з додаванням золота.

1.8

Мильний розчин і спирт

Видалення нальоту милом - щадний спосіб, що підходить для більшості виробів зі срібла. Для приготовлення:

  1. 1. Натерти на дрібній тертці господарське мило.
  2. 2. Розчинити його в невеликій кількості теплої води.
  3. 3. Занурити прикраси в ємність на 30 хвилин.
  4. 4. Промити, висушити і відполірувати вовняною тканиною.

Аптечний спирт - класичний і найбезпечніший метод по відновленню блиску ювелірних виробів. А ще він дуже простий і доступний. Сережки, кільця та інші прикраси поміщають в спиртову ванночку на півгодини, а потім полірують до блиску вовняною ганчіркою.

1.9

Інші способи

Для чищення срібних виробів можна застосувати і такі методи:

  1. 1. Прикраси можна помістити на кілька діб в рідину з-під варених яєць.
  2. 2. Вода з-під відвареної картоплі в сукупності з фольгою розміром 15 на 15 см відчистить столове срібло за п'ять хвилин. Сиру картоплю не менш ефективно видаляє наліт. Очищений і нарізаний картопля разом з сріблом поміщається в воду на пару годин. Наліт розчиняється завдяки крохмалю, який виходить зі овоча.
  3. 3. Ще один оригінальний спосіб - губна помада. Досить натерти їй виріб, відчистити його за допомогою м'якої тканини і промити чистою водою.
  4. 4. Натирання срібла губкою з косметичної пудрою позбавить від слабкого темного нальоту.
  5. 5. Надати сріблу привабливий вигляд за лічені хвилини допоможе звичайний канцелярський ластик, яким слід механічно почистити прикраса.
  6. 6. Перекис водню теж можна використовувати для чищення срібла, але вона може викликати жовтизну на поверхні металу.
  7. 7. Срібло буде блищати, якщо пройтися по ньому поліролью або оливковою олією.
  8. 8. Очистити срібло можна за допомогою спеціальних хімічних складів і серветок, які можна придбати в ювелірному магазині.

2

Які методи небажано використовувати?

На просторах інтернету можна знайти безліч різних методів з чищення срібла в домашніх умовах. Але не всі з них заслуговують на увагу, а деякі можуть навіть зашкодити дорогоцінний метал. Ось деякі з них:

  1. 1. Від розчину йоду метал тьмяніє.
  2. 2. Бензин і інші нафтові продукти неефективні в видаленні нальоту.
  3. 3. Газовані напої при варінні можуть загуснути і пристане до прикраси.
  4. 4. Не допоможуть повернути колишній вигляд виробам хлор і сульфатна кислота.

3

Чистка виробів з інкрустацією, позолотою, камінням

Вироби з чорненого срібла слід регулярно відчищати від пилу і бруду. Ні в якому разі не можна їх кип'ятити, натирати абразивними засобами і агресивними хімічними розчинами. Найкраще використовувати для видалення нальоту слабкий розчин соди і мила або воду з-під вареної картоплі.

Найкраще використовувати для видалення нальоту слабкий розчин соди і мила або воду з-під вареної картоплі

Чорнене срібло цінується дорожче звичайного. Вироби з нього мають благородний темний відтінок.

Штучки з дорогоцінним або напівдорогоцінним камінням протирають слабким розчином нашатирю (кілька крапель на склянку води). Поверхня навколо каменя потрібно акуратно обробити ватною паличкою. Спирт або одеколон також підійдуть для прикрас з інкрустацією. Для кільця та інших виробів з перлами нашатир протипоказаний. Їх можна випрати в теплій воді, поклавши в лляної мішечок з додаванням невеликої кількості солі.

Прикраси з радирував срібла краще віддати для видалення забруднень в ювелірні майстерні, оскільки можна пошкодити тендітний верхній шар. Срібло з позолотою можна чистити тільки мильним розчином з додаванням невеликої кількості нашатирного спирту. Після виріб необхідно промити водою, висушити і натерти замшею.

Прикраси з емаллю можна очищати миючими засобами. Для видалення темного нальоту емаль протирають слабким розчином нашатирю або акуратно чистять кашкою з зубного порошку.

4

заходи профілактики

Срібло, як і інші метали, вступає в хімічну реакцію з киснем, в результаті якої починається процес окислення, і воно темніє. Існує кілька причин, що впливають на потемніння срібних штучок:

  • Низька якість металу. Оптимальною кількістю включення дорогоцінного металу в прикраса є 92,5 відсотка. Однак, існують вироби з 700 або 800 пробою, в яких відсоток вмісту срібла значно нижче. Якщо в оздобленні присутні сторонні домішки, то воно потемніє досить швидко.
  • Пот, що виділяється людським організмом. У ньому присутня деяка кількість сірководню, який є каталізатором для хімічної реакції окислення, утворюючи сульфід срібла. В результаті виріб покривається нальотом
  • Неправильне зберігання срібних виробів. Їх необхідно тримати в спеціальній скриньці в сухому місці. При підвищеній вологості повітря срібло швидко чорніє.
  • Контакт срібла з різними косметичними засобами, лаком для волосся або синтетичним одягом.
  • Взаємодія дорогоцінного металу з побутовим газом і рідкими миючими засобами.

Запобігти процес потемніння металу можливо за допомогою деяких способів:

  1. 1. Необхідно нанести на срібло новий шар більш стійкого до окислення металу. Однак, це дуже дорога процедура.
  2. 2. Деякі виробники прикрас покривають срібло родієвій плівкою, що перешкоджає процесу окислення. Але такий захист занадто тендітна і недовговічна, при механічному пошкодженні вироби плівка стоншується, і дорогоцінний метал темніє.
  3. 3. Перешкоджають процесу окислення і мастильні матеріали (машинне масло, солідол). Такий метод не підійде для прикрас або столового срібла.

Щоб срібні вироби протягом тривалого часу зберігали свій первісний вигляд, за ними необхідно доглядати і правильно зберігати їх. Ось кілька рекомендацій:

  • Тримати прикраси слід в окремих футлярах в дерев'яній скриньці в сухому і теплому приміщенні.
  • Вироби з срібла не рекомендується надягати перед нанесенням косметики, прибиранням, прийняттям душу, купанням в морі і т. Д.
  • Срібло не можна зберігати поблизу побутової хімії, продуктів харчування, поряд з пластиком, гумою, ліками.
  • Якщо на прикрасу потрапило миючий засіб або вода, його потрібно негайно витерти насухо.
  • Ложки, виделки та інші столові прибори зі срібла не можна мити в посудомийній машині. Вироби можуть покритися плямами і стати непридатними для використання.
  • Раз на місяць бажано проводити профілактичну чистку виробів і вимочувати їх у мильному розчині, а також протирати спеціальними серветками.

Як правильно чистити предмети зі срібла?
Які методи небажано використовувати?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»