Нарощування нігтів зараз знаходить все більшу популярність, оскільки спрощує догляд за нігтями і вберігає їх від шкідливих впливів. Ця процедура є справжньою знахідкою для жінок, які з природних причин не можуть похвалитися здоровими нігтями, але прагнуть мати гарні й доглянуті руки. Нарощування дозволяє створити витончений манікюр і додає деяку родзинку в стильової образ сучасної жінки.
З моменту створення першої технології нарощування пройшло вже півстоліття. З тих пір ця процедура була багаторазово спрощена і покращена, зробити її стало можливим навіть вдома. Правда, перш за все, варто відвідати хоча б базові курси нарощування нігтів , Тому що є багато нюансів, від яких залежить як результат, таки здоров'я ваших нігтів.
Накладні нігті
Найшвидшим і економічним варіантом зробити нарощування є художні тіпси, які продаються в комплекті зі спеціальним клеєм. Потрібно тільки уважно прочитати прикладену інструкцію і далі приклеїти тіпси до нігтів. На жаль, таке «нарощування» виглядає неприродно, особливо якщо неакуратно їх приклеїти. Форма тіпсів не змінюється, а малюнок відрізняється стандартностью - поекспериментувати з ними не вийде. Комплект складається з десяти нігтів і майже моментально висихає клею, тому робити роботу правильно потрібно з першого разу. Без деякої вправності такі тіпси приклеїти рівно це завдання досить нетривіальна. Клей деформує живий ніготь, підтягуючи його до Тіпсі. Крім того, такі експерименти з нігтями можуть привести до негативних наслідків і їх доведеться лікувати.
акрилові нігті
Акрил є з'єднанням пудри і рідини, яке спочатку використовували в стоматології. Саме акрил став першим в області нарощування - 50 років тому його застосував американський стоматолог для того, щоб зробити своїй дружині красиві нігті. Є два основних способи нарощування акрилом: створення накладних пластинок на типсах і на формах. Другий метод полягає в тому, що накладної ніготь формують з полімерного матеріалу в спеціальній формочке. Акрилові нігті добре захищають натуральну нігтьову пластинку від різних негативних факторів і пошкоджень, дуже міцні і мають досить великий термін «служби» - близько 4 місяців.
На жаль, існують і мінуси. Це неприємний запах і деяка токсичність.
гелеві нігті
Нарощування гелем є, мабуть, найпопулярнішим методом. Суть такої техніки полягає в матеріалі, з якого складаються штучні нігтьові пластинки - при нарощуванні використовуються напівсинтетичні і натуральні гелеві компоненти. Найбільш популярною є смола хвойних порід дерев. До слова, гелеві нігті відрізняються від акрилових ще і блиском, що дуже корисно в їх декоруванні.
Вихідні матеріали безпечні для здоров'я, а сам гель ще має і антибактеріальні якості. Сам вийшов ніготь має натуральний зовнішній вигляд і тому найбільше підходить для подальшого декору бісером, стразами, кольоровий фольгою і т.п. Не так давно в область нарощування прийшло цікаве нововведення - під типс підкладають небагато шовкової тканини, яка додатково зміцнює нігті і прискорює саму процедуру нарощування. До слова, безліч цікавих фото нарощених нігтів говорять про певної переваги гелю.
Ідеальних речей не буває, тому і гелеві нігті мають пару мінусів. На щастя, мінуси ці відносні: процедура трохи дорожча, а в разі поломки нігтя його потрібно нарощувати повторно. І завжди треба пам'ятати, що нарощування не може бути абсолютно безпечним. Нерідко можуть виникати мікротравми нігтів і кутикули, а іноді можливі і проблеми з грибками і інфекціями, які можуть проникнути під штучний ніготь. Подібні захворювання лікуються досить довго, до того ж завдають вагомий шкоди нігтя, руйнуючи і деформуючи його. Крім того, в разі тривалого користування нарощеними нігтями, то є ризик отримати дистрофію нігтів. Одним словом, все добре в міру.
Зняття штучних нігтів
Періодично може виникнути необхідність зняти нарощені нігті. Ця процедура цілком може бути здійснена і вдома, головне правило тут - акуратність. У процесі зняття штучних нігтів потрібно забути про щипцях, в'язальних спицях і інших «інструментах».
Для зняття акрилових нігті потрібні щипчики, фольга, ацетон і ватяні диски. Спершу треба прибрати довжину нігтя - отщіпніте виступаючий край манікюрними щипчиками, але обережно, щоб не пошкодити шкіру. Далі просочіть ватний диск ацетоном і прикладіть його до нігтя. Щоб не надихатися ацетоном оберніть палець фольгою. Через десять хвилин можна зняти фольгу з ватним диском, причому ви побачите, як ацетон практично розчинив акрил. Залишки акрилу легко видаляються з нігтя при допомогою м'якої пилки.
А ось гелеві нігті знімаються складніше. Потрібна дуже жорстка пилка (близько 100-150 грит.), Якій поступово і спиливается гель. При цьому виступаючий на натуральний ніготь край все також відкушується щипцями.
Протипоказання
Перед тим, як провести процедуру нарощування потрібно обов'язково порадитися з лікарем. Тим, хто має проблеми з кишечником або скутий на цукровий діабет, від штучних нігтів краще відмовитися. Також процедуру нарощування небажано проводити під час лікування антибіотиками.
Пам'ятайте про міру, не носіть штучні нігті занадто довго. Мінімум раз на пару місяців треба випускайте власні нігтики «на свободу». Це потрібно для їх відновлення.
Догляд за манікюром
Крім правильного нарощування не менш важливим справою є подальший догляд за нігтями. Для підтримки відмінного виду нагідок треба їх час від часу балувати. Різні манікюрні і звичайні оливкова і абрикосове масла зміцнюють і живлять нігтьову пластинку, що дуже важливо для її правильного розвитку. Дуже корисно робити спеціальні содові ванночки, які також зміцнюють нігті. Для цього на склянку теплої води розводять столову ложку соди, куди можна додати краплю-другу йоду. У готовий розчин потрібно на кілька хвилин опустити кінчики пальців. Ну а для більшого ефекту потрібно проводити дану процедуру щодня протягом кількох тижнів. Після цього треба зробити перерву і продовжити курс далі.