Косметичний світ сповнений «страшилок». Силікони, парабени, сульфати, антиперспіранти, мінеральне масло обросли б'юті-міфами з ніг до голови. У новій серії Myth Busted! ми будемо розбиратися де ж правда, а де вигадка, чого варто уникати, а чого зовсім не варто боятися. Почнемо сьогодні з антиперспірантів.
шкода дезодорантів-антиперспірантів не більше, ніж черговий б'юті-міф. Давайте розберемося чому їх не варто боятися.
- Побоювання # 1. Антиперспіранти блокують потовиділення, а значить шкідливі шлаки і токсини не виводяться, а накопичуються в організмі і отруюють мене.
По-перше, 95% токсинів і шлаків виводяться з організму через нирки і печінку, а не через потові залози під пахвами. Пот на 99% складається з води. Головне завдання потовиділення - контроль температури тіла, а не виведення токсинів.
По-друге, в шкірі «живуть» від 2 до 5 мільйонів потових залоз і вони рівномірно розподілені по організму. Антиперспіранти тимчасово впливають тільки на ті, які розташовані під пахвами (а це лише 1% від усіх потових залоз). При цьому піт рівномірно «перенаправляється» в інші потові залози. Організм не перестає потіти. Перестають пітніти тільки місця «закриті» антиперспирантом.
Антиперспіранти допомагають нам менше пітніти, але вони ніяк не впливають на природну функцію терморегуляції (контролю температури) і виведення токсинів з організму.
- Побоювання # 2. Я чула, що антиперспіранти можуть викликати рак. А ще там парабени.
По-перше, 99% антиперспірантів не містять ні парабенів, ні інших консервантів. Антиперспіранти завдяки своїм складом - продукт «самоконсервіруется».
По-друге, уявний шкоду парабенів не доведений жодним науковим дослідженням (докладніше про парабенів ми напишемо окремий пост).
По-третє, антиперспіранти використовуються більше 50 років як безпечний і ефективний спосіб контролювати потовиділення.
Автори деяких досліджень припускають, що використання антиперспіранти може підвищити ризик розвитку раку молочної залози. Ці припущення засновані на тому, що більшість ракових пухлин виникають у верхній частині молочної залози, в області найбільш близькою до пахв. І компоненти антиперспіранти (в першу чергу алюміній) нібито можуть проникнути в шкіру (особливо через порізи після гоління), вплинути на ДНК і гормон естроген і викликати канцероценние мутації в клітинах. Однак, це не більше, ніж теорії і припущення ніяк не підтверджені фактами.
Немає жодного наукового дослідження підтверджує, що застосування антиперспірантів викликає рак.
Детальніше - в.
- Побоювання # 3. Я бачила написи на антиперспіранти, що потрібна консультація лікаря при захворюваннях нирок. Це що ж у мене нирки відваляться від антиперспіранти ?!
Цей напис на антиперспіранти в Америці свого роду «перестраховка», яку вимагає (серйозна система контролю їжі і медикаментів в США).
Напис відноситься тільки до людей з серйозними захворюваннями, чиї нирки функціонують менш, ніж на 30%. Вона заснована на тому, що людям з серйозними порушеннями нирок на діалізі (апаратної очищення крові) давали ліки містять алюміній. Воно допомагало підтримувати рівень фосфору в крові. Так як нирки не працювали в належному обсязі, алюміній не виводився з організму і накопичувався. В результаті лікарі помітили, що пацієнти на діалізі з високими рівнями алюмінію були більш схильні до розвитку недоумства.
Цей напис не означає, що антиперспіранти завдають шкоди ниркам. Антиперспіранти наносяться зовнішньо, не проникають в організм і ніякої загрози нирках (тим більше здоровим) не несуть.
- Побоювання # 4. Антиперспіранти можуть викликати хворобу Альцгеймера.
У 1960-х роках кілька досліджень виявили високий рівень алюмінію в мозку людей з хворобою Альцгеймера. Однак безліч наступних досліджень не підтвердило ці результати і не виявило жодного зв'язку між використанням антиперспірантів і хворобою Альцгеймера.
Важливо! Алюміній не потрапляє в організм (у кров) з антиперспіранти при зовнішньому нанесенні. Солі алюмінію утворюють хімічну реакцію з водою в поті і формують фізичну «пробку» на поверхні потових залоз. Тільки в тому місці, де завдано антиперспірант. І навіть при наявності порізів на шкірі після гоління кількість алюмінію, яке потенційно може проникнути в шкіру абсолютно нікчемною. Тому «страшилки» про шкоду антиперспірантів - не більше, ніж міф.
Детальніше про дезодоранти і антиперспіранти читайте тут .
Залишилися питання? Задавайте в коментарях.
Прокачивайте косметичну грамотність, залишайтеся з нами і будьте красивими.
До нових зустрічей в ефірі LaraBarBlog. ♫
Це що ж у мене нирки відваляться від антиперспіранти ?Залишилися питання?