- Основні характеристики
- No frost
- Принцип крапельної системи
- Шкода системи «ноу фрост»: міфи та реальність
- Міф № 1: небезпека для здоров'я
- Міф № 2: пересушування продуктів
- Міф № 3: розморожування не потрібна
- Міф № 4: всередині холодильника no frost менше місця, ніж в краплинному тих же розмірів
- Порівняння двох систем
- Рекомендації по вибору
Сучасні побутові моделі холодильних установок значно відрізняються від тих, які наморожують багато льоду і вимагали частого розморожування. Їх відмінності за деякими параметрами достатні істотні. Розберемося, що краще вибрати - холодильник з крапельної системою розморожування або з системою no frost.
Основні характеристики
Популярністю користуються холодильники з обома системами розморожування - ноу фрост і з крапельної. Щоб визначитися з вибором, слід знати особливості, а також плюси і мінуси цих моделей.
No frost
Передова технологія no frost дозволила виробляти холодильні апарати, які абсолютно не вимагають розморожування. Такі холодильники мають морозильну і холодильну камери, а також випарник і компресор. Холодне повітря постійно циркулює завдяки вентиляторів.
Рівномірне охолодження продуктів
Рівномірний розподіл холодного повітря призводить до того, що лід практично не утворюється, дозволяючи з максимальною користю використовувати корисний об'єм пристрою. При цьому продукти отримують рівномірне і швидке охолодження.
До відома! Для збереження максимуму корисних речовин практично всі моделі забезпечуються спеціальним відділенням з постійною температурою в 0 градусів.
Інею та намерзання льоду в камері не буває. Періодично вентилятор припиняє працювати, в цей час запускається нагрівач, який розморожує іній з випарника. Отримана вода надходить по спеціальним похилим системам в ємність, розташовану позаду агрегату. Там рідина просто випаровується, прибирати її не потрібно.
Принцип крапельної системи
Пристрої з такою системою роботи користуються високою популярністю. Випарник, розташований на задній стінці, охолоджує внутрішні камери. У процесі його роботи накопичується волога, яка через отвір внизу холодильної камери стікає в спеціальну ємність.
Отвір, через яке вода стікає в ємність випарника
Якщо компресор функціонує активно, волога може замерзати, утворюючи полій.
Шкода системи «ноу фрост»: міфи та реальність
Про систему no frost ходить безліч міфів і домислів.
Міф № 1: небезпека для здоров'я
Найпоширеніший - небезпека такої системи для здоров'я. Це твердження не має під собою підстав. Устаткування (компресори і т.д.) в холодильниках з no frost використовується той же, що і в пристроях з крапельної системою. Холодоагенти в них також однакові.
Проходження повітряних потоків
Міф № 2: пересушування продуктів
Поширена думка, що система «ноу фрост» пересушує продукти. У цьому твердженні є частка правди. Постійна робота вентиляторів , Які забезпечують рух повітря по камері, прискорює підсушування і окислення вже нарізаною і приготованої їжі. Щоб зберегти продукти, необхідно накривати їх харчовою плівкою або зберігати в закритих контейнерах.
Міф № 3: розморожування не потрібна
В інструкції до холодильника системи no frost зазначено, що пристрій якісно працюють і без розморожування. При цьому бажано раз на рік холодильник вимкнути, щоб провести в ньому генеральне прибирання.
Міф № 4: всередині холодильника no frost менше місця, ніж в краплинному тих же розмірів
Це твердження відповідає істині. Через особливості пристрою, внутрішній обсяг холодильника no frost трохи менше. Щоб не помилитися з вибором, розміри камер слід вивчити до покупки.
Порівняння двох систем
Щоб визначити, який все-таки холодильник краще - з системою ноу фрост або краплинний, рекомендується проаналізувати таблицю нижче.
Характеристика Холодильна система Крапельна no frost Ціна Доступна Висока Асортимент моделей Великий Не такий великий Розмір камер і їх місткість Більше Менше Споживання електроенергії Більш економічне Менш економічне Шум Тиха робота Більш гучна Розморожування Потрібно Рідко Тривалий час потрібно на відновлення температури Так Ні Температура у верхній і нижній частині відрізняється Так, від 4-х до 8-ми градусів Немає Рівномірний розподіл температури по всіх відсіках Ні Так Складність охолоджуючого механізму Невисока Висока я Швидкість заморозки Середня Висока Конденсат на задній стінці Так Мінімальний
Рекомендації по вибору
- Необхідно заздалегідь передбачити набір контейнерів для зберігання продуктів. Особливо рада актуальна для холодильників з системою no frost.
- Як мінімум один раз на рік необхідно проводити ретельне прибирання в холодильнику, незалежно від його системи роботи.
- Повинен бути врахований рівень шуму, клас енергозбереження та місткість апарату.
- Додатково можна вивчити рейтинг кращих моделей в потрібній цінової категорії.
Обов'язково повинна проводитися вологе прибирання
На якій моделі зупинити свій вибір, кожен визначає виходячи з особистих переваг. No frost обійдеться дорожче, але створить додаткову зручність. Крім ціни слід враховувати й інші параметри. Кожна модель має свої мінуси і плюси, тому важливо заздалегідь вивчити всі важливі характеристики.