Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Користь і шкода картопляного крохмалю для здоров'я

  1. Що це за речовина
  2. А ви знали?
  3. Що ж у складі цього продукту?
  4. користь
  5. шкода
  6. Домашня косметологія
  7. підводимо підсумки

Всім привіт!

Стільки вже розповідала про крохмалі, самих різних дослідах з ним, навіть про клейстері , А ось жодного разу не говорила, ніж корисно або шкідливо для здоров'я це цікаве речовина при вживанні всередину.

Так що, виправляю це упущення і заодно підводжу підсумки «крохмальної» епопеї. Втім, зарікатися не буду, цілком можливо, що на цьому вона не закінчиться, тому що про це найцікавішому речовині можна говорити ще дуже і дуже багато.

Наприклад, в книзі, про яку я вже не раз згадувала, « Нові трюки зі старими штуками »Побутового застосування крохмалю відведено цілих дві сторінки (а вони там - великого формату!). наприклад,

У нашій культурі картопля сприймається як другий хліб. З цього смачного і поживного овоча отримують крохмальний порошок, який використовується для приготування страв, домашній косметології, в фармацевтиці, целюлозної і текстильної промисловості.

Користь і шкода картопляного крохмалю для споживання всередину обговорюється вже давно. Всі ми прекрасно знаємо, що для фігури цей продукт згубний в будь-якому вигляді, але деякі його властивості вас зможуть здивувати.

Що це за речовина

Крохмаль - це біла речовина, схожа за своєю консистенцією з борошном. Він не має смаку, тому відмінно поєднується з будь-якими продуктами. Але головне його достоїнство - це властивості загустителя, чому його і використовують для виготовлення різноманітної випічки, соусів, киселів, желе і морозива.

Для його отримання картопляні бульби сильно подрібнюють, далі картопляну кашку заливають водою і залишають відстоюватися. Після того, як вся грязь видалена, крохмальний осад на дні посуду просушують, отримуючи звичний для нас порошок.

А ви знали?

  • Досить відомий факт, що крохмальний порошок використовується для накрохмалювання білизни. По крайней мере, раніше використовували. Зараз вже, швидше за все, мало хто цим користується. Якщо це не так, поправте мене, я можу і помилятися.
  • Під впливом гарячої праски він перетворюється в щільну плівку, яка покриває тканину. Таким чином, тканина набуває блиск і стає менш схильною до забруднень.

Крім цього, сам крохмаль досить часто використовують у виробництві текстильних виробів, а також паперу. До речі кажучи, целюлозна і текстильна промисловість в споживанні крохмалю обігнали навіть харчову промисловість.

Ця речовина також нерідко використовуйте в фармацевтиці ( наповнювач для таблеток), а також в ливарному виробництві.

Скрип, який можна почути, гарненько потерши порошок між пальцями, створюється при терті крупинок речовини один про одного. Ці крупиці досить тверді, тому й не руйнуються від такого впливу.

Якість крохмалю розрізняють по його сорту. В даному випадку розподіл відбувається на 4 сорти: екстра, вищий, а також 1-й і 2-й. У продуктових магазинах ми найчастіше бачимо вищий сорт або екстра.

У продуктових магазинах ми найчастіше бачимо вищий сорт або екстра

Ви всі чудово знаєте, що звичний для нас кисіль готується з додаванням картопляного крохмалю. Ну а поки на Русі не було картоплі (пам'ятаємо, так, про Колумба ?), Замість нього використовували вівсяний або житній відвар.

Ну а в сучасному світі, якщо у вас раптово закінчився крохмалистий порошок, і ви шукайте, чим його замінити - просто використовуйте борошно, адже в ній також присутня велика кількість цієї речовини.

Що ж у складі цього продукту?

В общем-то, сам крохмаль з чисто хімічної точки зору - це складний вуглевод, який може служити прекрасним джерел енергії, так як в організмі при різних біохімічних процесах розщеплюється до глюкози, яка і дає енергію. Крім цього в крохмалі, отриманому з картоплі, містяться кальцій , Фосфор, калій і натрій.

користь

Давайте ж спробуємо розібратися з корисними властивостями:

  • Сприяє зниженню рівня холестерину в печінці, а також в крові.
  • Люди з хворими нирками, а також ті, хто час від часу відчувають на собі всі тяготи похмілля, оцінять здатність цього продукту до виведення надлишків води з тіла.
  • Як не дивно, але крохмаль корисний діабетикам. Він знижує інтенсивність, а також швидкість всмоктування цукру в кров людини після прийомів їжі, тим самим він бере на себе роль регулювальника рівня цукру в крові.
  • Ця речовина особливо багате калієм.
  • Крохмаль обволікає стінки шлунка і сприяє зниженню кислотності, що знижує ризик появи виразок.
  • Неочищені вуглеводи, яких так багато в крохмальної порошку, надають організму допомогу в боротьбі з запальними процесами.

шкода

Шкода від цієї речовини в першу чергу проявляється у вигляді зайвих кілограмів, так як його калорійність надзвичайно висока. При цьому ця шкода проявляється при споживанні крохмалю як в природному вигляді (в складі продуктів), так і в уже обробленому порошку.

До речі, якщо говорити саме про крохмальної порошку, то його шкода далеко не обмежується зайвий вагою. Ця речовина здатна підвищувати рівень інсуліну в організмі, що веде до проблем із зором, судинами і балансом гормонів.

Також часте споживання цього продукту може волати розлади шлунково-кишкового тракту і метеоризм.

Варто зазначити, що велика кількість картопляного крохмалю може привести до появи алергії.

Чи не тому на деяких видах майонезу (каюсь, грішна, люблю його) з недавніх пір стали писати «Не містить крохмалю»?

Домашня косметологія

Просто дивно як багато шкоди цей продукт може принести фігурі і скільки користі для шкіри!

Маски для обличчя з крохмального порошку допоможуть вам позбавитися від жирного блиску, а також ненависних прищів. Крім того вони сприяють розгладженню зморшок і освітленню пігментних плям.

Давайте подивимося, як зробити такі лікувальні процедури для різних типів шкіри.

Жирна шкіра

  • 15 грам крохмалю змішайте з 5 краплями ефірного масла чайного дерева.
  • Окремо збийте яєчний білок в стійку пінку, а потім просто влийте туди цю суміш і перемішайте.
  • На обличчі залишайте хвилин на 25-30.

Другий рецепт також допоможе звузити пори і прибрати жирний блиск.

  • Для приготування знадобиться по 1 чайній ложці крохмального порошку і рідкого меду.
  • Після того як ви добре перемішаєте суміш, додайте в неї 15 грам морської солі і 1 столову ложку молока.
  • Після перемішування наносите на обличчя на 25 хв.

пігментована шкіра

1 столова ложка картопляного крохмалю розмішується з 15 мл лимонного соку, після чого доводиться до стану кашки невеликою кількістю теплої води.

шкіра, що в'яне

А ця маска в домашніх умовах допоможе вам розгладити дрібні зморшки і зробить підтягаючий ефект.

Для її приготування 1 столова ложка крохмального порошку розлучається невеликою кількістю води. Потім в кашку додається 200 мл води і все це доводиться до кипіння, при цьому суміш потрібно постійно помішувати, щоб не утворювалися грудочки (а утворюються вони практично моментально!).

Коли суміш охолоне і загусне, додаємо 1 столову ложку жирної сметани і 2 столові ложки свіжовичавленого морквяного соку.

Звичайно, насправді рецептів дуже багато, я привела лише кілька просто для того, щоб показати, що спектр застосування цієї речовини дуже широкий. Ви без зусиль зможете знайти найрізноманітніші рецепти саме для вашої шкіри.

підводимо підсумки

Ну так що, шкідливий картопляний крохмаль чи ні?

На мій погляд, однозначної відповіді немає. Все залежить від того, для чого ви його використовуєте, як часто і яке ваше здоров'я в цілому. Пам'ятаємо адже стару приказку про те, що «в малих дозах - ліки, у великих - отрута»? Її з легкістю можна застосувати і до головного героя моєї сьогоднішньої статті.

Щиро сподіваюся, що стаття для вас вийшла цікавою та інформативною. Підписуйтесь на новини мого блогу, щоб не пропустити що-небудь цікаве, приєднуйтесь в соціальних мережах, їх кнопочки знаходяться відразу під статтею.

Ну а я дарую вам ще одну фото-безглуздість, яка недавно потрапила мені на очі. Останнім часом у мене багатий улов на такі речі:

Останнім часом у мене   багатий улов   на такі речі:

Бідний Ромео! Якби він тільки знав, ЩО будуть називати його ім'ям ... Шекспір, напевно, в труні перевертається Бідний Ромео

Всім удачі і хорошого настрою!

Наталя Брянцева

KidsChemistry тепер є і в соціальних мережах. Приєднуйтесь прямо зараз! Google+, В контакті, Однокласники, Facebook, Twitter

Що ж у складі цього продукту?
А ви знали?
Що ж у складі цього продукту?
Чи не тому на деяких видах майонезу (каюсь, грішна, люблю його) з недавніх пір стали писати «Не містить крохмалю»?
Пам'ятаємо адже стару приказку про те, що «в малих дозах - ліки, у великих - отрута»?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»