Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Вино з винограду: Домашнє вино з винограду

  1. Вино з винограду Ізабелла в домашніх умовах
  2. Просте вино з винограду
  3. Домашнє вино з білого винограду
  4. Домашнє вино з червоного винограду
  5. Вино з винограду з водою
  6. Домашнє сухе вино з винограду
  7. Домашнє вино з винограду Молдова
  8. Домашнє вино з винограду Лідія
  9. Домашнє вино з винограду без цукру
  10. Вино з винограду в банку
  11. Вторинне вино з вичавок винограду
  12. Вино з соку винограду
  13. Вино з кислого винограду
  14. Вино з недостиглого винограду
  15. Калорійність І КОРИСТЬ саморобних ВИНА
  16. Який сорт винограду найкращий?
  17. ПІДГОТОВКА ДО ВИГОТОВЛЕННЯ ВИНА В ДОМАШНІХ УМОВАХ
  18. Як приготувати домашнє вино з винограду (червоного або білого)
  19. Рецепт виноградного вина

Виготовлення вина з винограду - процес досить клопіткий, що вимагає досить багато часу і дотримання технологій. Однак цю науку під силу освоїти навіть початківцям виноробам. Про те, як приготувати вино з винограду, читайте в нашій статті.

Домашнє вино з винограду: 14 простих рецептів з фото

Приготування вина з винограду в домашніх умовах включає декілька етапів. Для початку потрібно ретельно відібрати ягоди і вибрати тільки стиглі і неушкоджені гниллю. Перед приготуванням сусла ягоди слід відокремити від гілочок і ні в якому разі не мити, щоб не змити знаходяться на поверхні ягід дикі дріжджі.

Тиснути ягоди рекомендується вручну або з використанням спеціального преса, щоб не роздавити кісточки, інакше готове вино буде гірчити.

Розчавлену ягідну масу необхідно залишити на пару днів відстоятися, потім процідити, віджати сік з ягід через марлю. При необхідності додати цукор і відправити сік на бродіння, закривши ємність спеціальним водяним затвором або гумової рукавичкою.

Переброджена сік слід акуратно перелити в чисту ємність, не потривоживши утворився на дні ємності осад. Роблять це за допомогою спеціальної трубки в затворі.

Отримане вино розливають по пляшках і відправляють на дозрівання. Чим довше буде зріти вино, чим смачніше і насиченішим воно вийде.

Вино з винограду Ізабелла в домашніх умовах

Виготовлення вина з винограду - процес досить клопіткий, що вимагає досить багато часу і дотримання технологій

Вино з винограду

Ароматне солодке вино міцністю 9-12% з винограду знаменитого сорту.

Вам знадобляться: 15 кг винограду, цукор за смаком, вода при необхідності.

Приготування. Відібрані для приготування вина ягоди роздушіть руками або картопляним пресом. Отриману мезгу залиште на 3-4 дні і помішуйте 1-2 рази на добу. Потім процідіть через марлю і відіжміть сік. Якщо він вийшов занадто кислим, додайте в нього 50-500 мл води (на 1 л соку). Перелийте сік в бутель, заповнивши її на 2/3, додайте половину цукру (з розрахунку 100-150 г на 1 л соку), герметично закрийте гідрозатворів чи надіньте на шийку гумову рукавичку з виконаної в одному пальці дірочкою і залиште в темному приміщенні з кімнатною температурою (16-22 ° С). Через 5 днів додайте половину цукру, що залишився, розбавивши його в 0,5 л сцеженного бродить соку і перелив назад в бутель. Ще через 5 днів додайте цукор, що залишився. Всього бродіння триватиме 35-70 днів. Коли рукавичка опаде, саме вино посвітлішає, а на дно опуститься осад, акуратно перелийте вино в чисту ємність, знявши з осаду. На цьому етапі можна додати ще цукру, залишивши на 7-10 днів під гідрозатворів. Добре закупорьте ємність і помістіть в прохолодне (6-16 ° С) темне місце для витримки. Через 3-6 місяців витримане вино можна розлити по пляшках і зберігати в погребі чи холодильнику до 5 років.

Просте вино з винограду

Просте вино з винограду

Чи не складний рецепт приготування вина з винограду, з яким впорається навіть початківець винороб.

Вам знадобляться: 10 кг винограду, 2,5-3 кг цукру.

Приготування. Обірвіть ягоди з грон і роздушіть їх пресом до появи соку. Накрийте ємність з виноградної масою марлею залиште при кімнатній температурі на 4-5 днів, помішуючи 2 рази на добу. Потім процідіть сік через друшляк в бутель, а ягідну масу відіжміть через марлю. Додайте в сік цукор, добре перемішайте, надіньте на шийку бутля рукавичку і залиште бродити на 14-21 день. Коли рукавичка здметься, перелийте вино в чисту ємність, акуратно знявши з осаду, і помістіть в прохолодне місце на 30 днів. Через кожні 10 днів перелийте вино в чисту ємність, знімаючи з осаду. Потім перелийте в пляшки і витримайте вино ще 30 днів в прохолодному місці.

Домашнє вино з білого винограду

Домашнє вино з білого винограду

Чудова вино з неповторним ароматом і приємним прозоро-бурштиновим кольором.

Вам знадобляться: 10 кг винограду (сортів Шардоне, Совіньон Блан, Рислінг, Піно Блан), 3 кг цукру.

Приготування. Роздавите виноград до отримання соку і залиште при кімнатній температурі на 5 днів, періодично помішуючи ягідну масу. Потім процідіть і злегка відіжміть відстояний сік через марлю в чисту сулію, додайте цукор за смаком (залежно від солодощі винограду і бажаного готового напою). Закрийте бутель гідрозатворів (або гумової рукавичкою) і залиште на 3 тижні бродити. Після закінчення бродіння акуратно процідіть вино, щоб не потривожити осад, розлийте по пляшках, закупорьте і помістіть в прохолодне місце на 4 тижні на витримку.

Домашнє вино з червоного винограду

Домашнє вино з червоного винограду

Готове вино, приготоване з дотриманням технології, виходить дуже ароматним, з насиченим кольором і яскравим смаком.

Вам знадобляться: 5 кг винограду (сортів Піно Нуар, Мерло, Каберне Совіньон, Ізабелла), 1,5 кг цукру.

Приготування. Ягоди переберіть, видаліть грона і неякісні ягоди і роздушіть. Сік процідіть, перелийте в каструлю і злегка підігрійте, щоб розчинити в ньому 750 г цукру. Віджаті ягоди помістіть в бутель, залийте підсолодженим соком, накрийте марлею і залиште в темному теплому місці на 5 днів. Помішуйте ягідну масу двічі на добу. Потім процідіть і відіжміть придатну масу в чисту ємність, додайте цукор, що залишився, перемішайте і закрийте водяним затвором або гумової рукавичкою і поставте в затінене тепле місце на 3 тижні. Як тільки закінчиться процес бродіння, перелийте вино в чисту ємність, намагаючись не потривожити осад, що випав, закупорте і залиште в прохолодному місці ще на 4 тижні настоятися. Кожні 10 днів перелийте вино в чисту ємність, знімаючи з осаду. Потім помістіть ємність з вином в холодильник і настоюйте ще мінімум 4 тижні.

Вино з винограду з водою

Вино з винограду з водою

Додавання води робить смак вина більш м'яким. Головне - дотримати правильні пропорції.

Вам знадобляться: 5 кг винограду, 3 кг цукру, 12 л води.

Приготування. Ягоди переберіть, роздушіть в емальованому посуді і залиште на 3 дні, накривши ємність марлею. Помішуйте ягідну масу 2-3 рази на добу. Процідіть її і відіжміть сік з розчавлених ягід в бутель, додайте третину цукру, добре розмішайте, закрийте водяним затвором і залиште бродити в темному теплому місці на 1-2 місяці. Раз в тиждень перелийте сік в чисту посуд, акуратно знімаючи з осаду. У перші 10 днів бродіння додайте в два прийоми цукор, що залишився. Ще через тиждень розбавте проціджений сік водою. Коли бродіння закінчиться, готове вино розлийте по пляшках і залиште дозрівати в темному прохолодному місці. Чим довше буде зріти вино, тим смачніше воно вийде.

Домашнє сухе вино з винограду

Домашнє сухе вино з винограду

Для приготування сухого вина використовуйте виноград з вмістом цукру до 20%.

Вам знадобиться: чорний або білий виноград.

Приготування. Ретельно відібраний виноград роздавите, приготувавши сусло, і залиште відстоятися в теплому місці на 3-5 днів - для темного винограду і на добу - для білого винограду, поки нагору не піднімуться роздавлені ягоди (мезга). Потім процідіть сік і відіжміть мезгу через марлю в ємність з вузьким горлечком, закрийте гумовою рукавичкою або гідрозатворів і залиште сік бродити на 10-25 днів при кімнатній температурі. Коли закінчиться бродіння, перелийте вино в чисту ємність, не потривоживши осад, і поставте дозрівати в темне прохолодне приміщення на 1 місяць (для білого вина) або на 2-3 місяці (для червоного).

Домашнє вино з винограду Молдова

Домашнє вино з винограду Молдова

Правильне вино з винограду Молдова виходить солодким, насиченого рубінового кольору, з приємним терпким присмаком.

Вам знадобляться: 30 кг винограду, до 5 кг цукру, до 10 л води.

Приготування. Ягоди переберіть, роздушіть і залиште на 3-4 дні, кожен день помішуйте. Потім процідіть і відіжміть сік, додайте цукор, закрийте ємність водяним затвором і залиште бродити в теплому темному місці на 1-2 місяці. Після закінчення бродіння перелийте вино в чисту ємність, знявши з осаду, і відправте на дозрівання в прохолодне місце до 6 місяців.

Домашнє вино з винограду Лідія

Домашнє вино з винограду Лідія

Готове вино з сорту винограду Лідія володіє суничним ароматом і приємним смаком.

Вам знадобляться: 10 кг винограду, 3 кг цукру.

Приготування. Відібрані ягоди роздушіть, перекладіть в глибоку ємність, накрийте марлею і залиште в темному місці з кімнатною температурою на 5 днів. Потім процідіть сік у велику банку або бутель, видаливши мезгу, додайте цукор, добре перемішайте, закрийте і залиште бродити в темному місці на 3 тижні. Потім акуратно за допомогою трубки в гідрозатвори (якщо такий використовувався) зніміть вино з осаду, розлийте по пляшках і помістіть на дозрівання в льох не менше ніж на 40 днів.

Домашнє вино з винограду без цукру

Домашнє вино з винограду без цукру

Щоб вино вийшло смачним і не кислим без додавання цукру, використовуйте для приготування виноград солодких сортів.

Вам знадобиться білий виноград.

Приготування. Відібрані ягоди роздушіть і дайте відстоятися протягом 12-18 годин в прохолодному місці, а потім профільтруйте і видаліть мезгу. Отриманий сік перелийте в бутель, закрийте затвором і залиште при кімнатній температурі бродити на 3 тижні. Потім перелийте вино в чисту ємність, щільно закрийте її і залиште ще на 3 тижні добродити. Через деякий час знову перелийте вино в чисту ємність, закупорте і залиште ще на 1 місяць, після чого знову перелийте, знявши з осаду. Якщо вино залишається мутним, помістіть ємність з ним в темне місце з температурою від 0 ° С до 6 ° С на пару тижнів, за цей час муть піде в осад. Готове вино розлийте по пляшках і пробуйте або помістіть на зберігання в льох.

Вино з винограду в банку

Вино з винограду в банку

Якщо у вас немає спеціальних великих бутлів для приготування вина, використовуйте для цього звичайні скляні банки.

Вам знадобляться: 10 кг винограду, 2,5 кг цукру.

Приготування. Ягоди переберіть, видаліть грона і роздушіть в емальованій посудині. Накрийте її марлею і залиште ягідну масу в затіненому місці на 4-5 днів, помішуючи двічі в день. Потім процідіть виноград через сито і відіжміть з мезги сік, розлийте його по банках, додайте рівну кількість цукру, перемішайте. На горлечко банки натягніть гумову рукавичку з виконаної голкою в одному пальці дірочкою, обв'яжіть рукавичку гумкою і залиште вино бродити на 2-3 тижні. Після цього акуратно процідіть його через марлю, намагаючись не потривожити осад, що випав, розлийте по пляшках і помістіть в прохолодне місце на 1 місяць. За цей час тричі перелийте вино в чисту тару, знімаючи з осаду. В кінці зазначеного терміну готове вино можна дегустувати і відправляти на зберігання.

Вторинне вино з вичавок винограду

Вторинне вино з вичавок винограду

Макуха - це віджаті роздавлені ягоди винограду. Їх можна не викидати, а приготувати так зване «петіо» - слабкоалкогольне легке вино.

Вам знадобляться: 7 л макухи, 1 кг цукру, 5 л води.

Приготування. Розчиніть у воді 800 г цукру і залийте отриманим сиропом макуха, розмішайте і перелийте в бутель. Закрийте гідрозатворів чи рукавичкою і помістіть в темне тепле місце на 2 тижні. У першу добу перемішайте суміш 2 рази. Потім процідіть вино і відіжміть мезгу в чисту ємність, додайте цукор, що залишився і залиште ще на 1-1,5 місяці. Готове вино зніміть з осаду за допомогою трубки, за бажанням додайте ще цукру або спирту для фортеці, розлийте по пляшках і помістіть в темне прохолодне місце на зберігання. Після 3 місяців витримки вино можна дегустувати.

Вино з соку винограду

Вино з соку винограду

Смачне домашнє вино можна приготувати і з вичавленого виноградного соку.

Вам знадобляться: 3 л виноградного соку, 800 г цукру, 1,5 ч.л. сухих дріжджів, 4 склянки води.

Приготування. Цукор розчиніть в киплячій воді, додайте сік і розчинені в 1 ст.л. гарячої води дріжджі. Добре перемішайте, перелийте в бутель, закрийте гумовою рукавичкою і залиште в теплому місці приблизно на 24 дня. Коли опаде рукавичка, процідіть вино, розлийте по пляшках і пробуйте.

Вино з кислого винограду

Вино з кислого винограду

З дрібного синього винограду, який зазвичай вирощують садівники-любителі, можна приготувати цілком гідне вино.

Вам знадобляться: 5 кг винограду, 2 кг цукру.

Приготування. Ягоди переберіть і роздушіть в емальованій посудині. Процідіть сік і відіжміть мезгу в банку або бутель, заповнивши її на 2/3. Закрийте водяним затвором і помістіть в прохолодне місце на 2-3 місяці. Після закінчення зазначеного терміну рідина можна процідити, знявши з осаду і вживати як сухе столове вино. Або ж додати цукор, закупорити пляшку і залишити ще на 1 місяць. Готове вино акуратно зніміть з осаду, розлийте по пляшках і зберігайте в погребі чи холодильнику.

Вино з недостиглого винограду

Вино з недостиглого винограду

З трохи недозрілі винограду краще приготувати солодке десертне вино.

Вам знадобляться: недозрілий виноград, цукор, вода і винні дріжджі.

Приготування. Ягоди відокремте від гілочок і роздушіть. Отриману мезгу підігрійте до 60 ° С, потім остудіть до кімнатної температури, процідіть і відіжміть сік. За смаком розбавте сік водою, додайте цукор і підготовлену згідно з інструкцією на упаковці закваску з дріжджів. Закрийте ємність з соком затвором або рукавичкою і залиште бродити при температурі близько 20 ° С на 1-2 місяці. Потім акуратно зніміть вино з осаду, додайте ще цукру (100-150 г на 1 л рідини), перемішайте, розлийте по пляшках, закупорьте і помістіть на дозрівання при кімнатній температурі на 2 місяці.

Як бачите, приготування вина з винограду - процес досить копіткий, проте цілком піддається освоєнню. Спробуйте приготувати домашнє вино з винограду і кличте друзів на дегустацію! Додати в мою добірку

Вино з винограду

Калорійність І КОРИСТЬ саморобних ВИНА

При вивченні хімічного складу напою виявляється, що домашнє вино з винограду містить воду, органічні кислоти, етиловий спирт і мінеральні речовини. Його енергетична цінність велика - кожні 100 мл напою містять 80 ккал.

Корисні властивості вина, приготованого вдома своїми руками, полягають в наступному:

  • відновлення імунітету;
  • дезінфекція організму;
  • зміцнення серця і судин;
  • прискорення обмінних реакцій;
  • збагачення крові цінними речовинами.

Щоб домашнє вино не втрачало своїх якостей, його потрібно правильно зберігати. Найкраще поставити бочонок в льох, оскільки підземельне приміщення має оптимальні температурні умови. Якщо на момент приготування напою ягоди були солодкими, виправити ситуацію можна за допомогою цукру, додаючи його на початковому етапі з розрахунку 50 - 100 г піску до 1 л соку. Цукор нейтралізує вплив спирту і продовжує напою життя.

Який сорт винограду найкращий?

Для виробництва домашнього виноградного вина слід використовувати технічні (винні) сорти винограду. Грона цих сортів невеликі за розміром, ягоди дрібні і прилеглі щільно один до одного.

Це такі сорти, як:

  1. Мерло,
  2. Ізабелла,
  3. Каберне,
  4. Мускат,
  5. Совіньон,
  6. голубок,
  7. Шардоне,
  8. Рислінг та інші.

ПІДГОТОВКА ДО ВИГОТОВЛЕННЯ ВИНА В ДОМАШНІХ УМОВАХ

Смачне виноградне вино в домашніх умовах виходить не з будь-якого сорту ягід. Столові різновиди не залишають бажаного присмаку, їх рекомендується замінювати сортами

  • Шардоне,
  • Ізабелла,
  • Піно Нуар,
  • Каберне Совіньон,
  • Рислінг,
  • Мерло,
  • Піно Блан,
  • Совіньон Блан.

Технологія приготування напою вимагає сухих грон, тому урожай слід збирати в сонячну погоду. Зрізати пензлика можна з кінця вересня і до приходу морозів. Підгнилий і перемерзлий продукт для виноробних робіт не годиться.

Столове вино готують з злегка недостиглі ягід, оскільки міцність напою залежить від тривалості перебування грона на лозі. Якщо потрібно отримати десертний вид напою, плоди краще не збирати до тих пір, поки вони не почнуть в'янути.

Сортування виноградин часом забирає чимало часу, але праці окупляться тим, що напій стане залишати більш приємний післясмак. Змивати білястий наліт з ягід не потрібно - він є натуральними дріжджами, які беруть участь в бродінні. Посуд, в якій буде відбуватися бродильний процес, напередодні розливу обкурюють сіркою. Речовина запобіжить утворенню цвілі всередині бутлі.

домашнє виноробство

Як приготувати домашнє вино з винограду (червоного або білого)

Виноробство - мистецтво, секретам якого потрібно вчитися роками, але зробити домашнє виноградне вино може будь-хто. Зрозуміло, що це буде не шедевр гідний світових виставок, але при дотриманні інструкції смак саморобного напою буде краще, ніж у багатьох магазинних. Пропоную вашій увазі детальну технологію приготування вин (червоних і білих) в домашніх умовах. У рецепті використовуються тільки виноград і цукор, в окремих випадках потрібно ще вода.

Для домашнього виноробства краще за інших підходять такі сорти винограду як Степняк, Платовский, Росинка, Дружба, Регент, Сапераві, Кристал, Фестивальний, які не вимагають особливого догляду і мають досить високу цукристістю. Але це не означає, що з інших сортів, наприклад, Ізабелла або Лідія, не можна зробити вино, просто доведеться додати більше цукру.

Перед початком Приготування подбайте про всі Використовують ємностях и прістосування. Щоб не заразіті сік патогенними мікроорганізмамі, например, цвіллю, ємності повінні буті Ідеально чистими и сухими. Барила, пляшки, Відра можна обкуріті сірої, як це робиться в промісловості, або ж ПРОМІТЕЙ кип'яченою водою, потім вітерті сухою ганчіркою. Настійно рекомендую уникати судин, в яких раніше зберігалося молоко, оскільки навіть ретельна їх очищення не завжди допомагає.

СКЛАДОВІ:

  • ягоди винограду - 10 кг;
  • цукор - 50-200 грам на літр соку;
  • вода - до 500 мл на літр соку (в окремих випадках).

Додавати воду доцільно, тільки якщо сік дуже кислий - на смак щипає язик і зводить вилиці. При цьому пам'ятайте, що внесення цукру саме по собі знижує кислотність. У всіх інших випадках розведення водою погіршує смак, тому не рекомендується.

Рецепт виноградного вина

1. Збір та переробка врожаю. Щоб на винограді гарантовано залишилися потрібні для бродіння дикі дріжджі, ягоди бажано збирати в суху сонячну погоду. Мінімум 2-3 дня перед ЦІМ не винних буті дощу.

Для Виноробство підходять лишь дозрілі плоди. В недозрілі винограді занадто багато кислоти, а в перезрілих ягодах починається оцтове бродіння, яке згодом може зіпсувати все сусло (віджатий сік). Також не раджу брати падалицю, через яку у виноградного вина з'являється неприємний присмак землі. Зірвані ягоди потрібно переробити протягом двох діб.

Зібраний виноград ретельно перебрати, видаляючи гілочки і листочки, нестиглі, підгнилі і плоди з цвіллю. Потім ягоди передавити, м'якоть разом з соком помістити в емальовану каструлю або пластиковий таз, заповнюючи ємність максимум на ¾ об'єму. Краще тиснути виноград руками, щоб не пошкодити кісточки, в яких містяться речовини, що роблять вино гірким. Якщо ягід дуже багато, їх можна обережно перемять дерев'яною качалкою (товкачиком).

Якщо ягід дуже багато, їх можна обережно перемять дерев'яною качалкою (товкачиком)

Тільки дерев'яні пристосування

Слід уникати дотику соку з металом (крім нержавіючої сталі), так як це викликає окислення, яке погіршується смак. Саме тому ягоди розминаються руками або дерев'яними прістосуваннямі, а мезгу (передавленной виноград) поміщають в емальованій посуд c широкою Шийка - відро або каструлю. Такоже можна використовуват тару з харчових пластику або дерев'яний бочонок.

Ємність з мезгой накрити чистою тканиною для захисту від мух, поставити на 3-4 дні в темне, тепле (18-27 ° C) місце. Через 8-20 годин сік почне бродити, на поверхні з'являється «шапка» з шкірки, яку слід збивати 1-2 рази на добу, перемішуючи мезгу дерев'яною палицею або рукою. Якщо цього не робити, сусло може скиснути.

Якщо цього не робити, сусло може скиснути

Бурхливий бродіння мезги

2. Отримання чистого соку. Через 3-4 дні мезга посвітлішає, з'явиться кислуватий запах і буде чутно шипіння. Це означає, что бродіння успешно Почаїв, прийшов час віджаті сік.

Верхній шар з шкірки зібрати в окрему ємність, віджати пресом або руками. Весь сік (злитий з осаду і віджатий з мезги) профільтрувати через марлю, 2-3 рази переливаючи з однієї ємності в іншу. Переливання не тільки видаляє дрібні частинки, але і насичує сік киснем, що сприяє нормальній роботі винних дріжджів на початковому етапі.

Чистим соком заповнити ємності (максимум на 70% обсягу), призначені для бродіння. В ідеалі це великі скляні бутилі, на крайній випадок, якщо обсяг вина невеликий, підійдуть і банки.

3.Установка водяного затвора. Щоб домашнє виноградне вино не скисло, його потрібно захистити від контакту з киснем, одночасно забезпечивши вихід побічного продукту бродіння - вуглекислого газу. Це робиться Шляхом установки на Ємність з соком одного з конструкцій гідрозатвори. Найпошіренішім варіантом є класичний водяний затвор з кришки, трубки и банки (на фото).

Найпошіренішім варіантом є класичний водяний затвор з кришки, трубки и банки (на фото)

Схема класичного гідрозатвори

Також непогано зарекомендувала себе звичайна медична рукавичка з дірочкою в одному з пальців (проколюється голкою).

Бродіння вина з рукавичкою

Конструкція гідрозатвори не має принципового значення, але в плані зручності на великі бутлі краще ставити класичний гідрозатвор, а на банки - рукавичку або затвор у вигляді кришки (продається в магазинах).

Кришка з гідрозатворів

4. Початкове (активне) бродіння. После установки гідрозатвори ємності з Заграй соком нужно Забезпечити відповідні температурні умови. Оптимальна температура бродіння червоного домашнього вина - 22-28 ° C, білого - 16-22 ° C. Не можна допускати, щоб температура опускалася нижче 15 ° C, в іншому випадку дріжджі зупиняться, не встигнувши переробити весь цукор в спирт.

5. Внесення цукри. Примерно 2% цукрів в суслі дають 1% спирту в готовому віні. У більшості регіонів России цукрістість винограду Рідко перевіщує 20%. Це означає, що без додавання цукру в кращому випадку вийде вино міцністю 10% і нульовий солодкістю. З іншого боку - максимально можлива фортеця - 13-14% (зазвичай 12), при більш високій концентрації спирту винні дріжджі перестають працювати.

Проблема в тому, що визначити початкову цукристість винограду в домашніх умовах без спеціального приладу (ареометра) неможливо. Орієнтуватися на середні значення по сортам теж марно, оскільки для цього потрібні дані про цукристості вибраного сорту в конкретній кліматичній зоні. У невінодельческіх місцевостях подібніх розрахунків ніхто НЕ веде. Тому доводиться орієнтуватися на смак соку - він повинен бути солодкий, але не нудотний.

Для підтримки нормального бродіння цукристість сусла не можна робити більше 15-20%. Щоб забезпечити цю умову, цукор вносять частинами (дрібно). Через 2-3 дні після початку бродіння спробувати сік на смак. Коли він стане кислуватим (цукор переробився), слід внести 50 г цукру на кожен літр соку. Для цього в окрему ємність злити 1-2 літри сусла, розбавити в ньому цукор, потім отриманий винний сироп вилити назад в бутель.

Процедуру повторюють кілька разів (зазвичай 3-4) на перших 14-25 днями бродіння. У певний момент цукристість сусла буде знижуватися дуже повільно, це означає, що цукру досить.

6. Зняття вина з осаду. Коли гідрозатвор протягом 1-2 днів не пускає бульбашки (рукавичка здулася), сусло освітлити, утворивши на дні шар пухкого осаду, прийшов час перелити молоде виноградне вино в іншу ємність. Справа в тому, що на дні збираються загиблі грибки, довго перебуваючи в вині, вони викликають гіркоту і неприємний запах.

За 1-2 дні до зняття вина з осаду бродильно ємність поставити на піднесення над підлогою (50-60 см). Це может буті лава, стільчик або будь-яке інше прістосування. Коли осад знову опиниться на дні, вино злити в іншу ємність (чисту і суху) через сифон - прозорий м'який шланг (трубочку) діаметром 0,7-1 см і довжиною 1-1,5 м. Кінець трубки не можна підносити до осаду ближче, ніж на 2-3 сантиметри.

Злите домашнє вино не буде абсолютно Прозоров. Це не страшно, зовнішній вигляд напою ще не сформувався.

Процес зняття з осадуПроцес зняття з осаду

7. Контроль цукрістості. Прийшов час визначитися з солодкістю вина. Так як активне бродіння вже закінчилося, весь доданий на даному етапі цукор не буде перероблятися в спирт.

Цукор додавати, орієнтуючись на смакові переваги, але не більше 250 грам на літр. Технологія внесення описана на 5-му етапі. Якщо солодкість влаштовує, додатково підсолоджувати не варто. Любителі міцного спиртного можуть зробити кріплене виноградне вино, додавши горілку (спирт) в розрахунку 2-15% від обсягу. Закріплення сприяє зберіганню вина, але робить смак жорсткіше, а аромат не таким насиченим, з'являються спиртові нотки.

8. Тихе бродіння (дозрівання). Етап, в ході которого формується кінцевій смак. Триває від 40 до 380 днів. Більш трівала Витримка Домашніх виноградних вин недоцільна, оскількі НЕ покращує властівостей напою.

Бутель з вином (бажано наповнену по вінця, щоб уникнути контакту з киснем) знову поставити під гідрозатвор (рекомендується, якщо робилося подслащивание) або щільно закрити кришкою. Ємність зберігати в темному льосі або підвалі при температурі 5-16 ° C. Якщо такої можливості немає, молодому вину потрібно забезпечити температуру дозрівання 18-22 ° C, але не вище. Важливо не допускати різких температурних перепадів, наприклад, вдень і вночі, інакше смак погіршиться. Мінімальній срок Витримка білого вина - 40 днів, червоного - 60-90 днів.

При появі на дні осаду шаром 2-5 см переливати вино з однієї ємності в іншу через трубочку, залишаючи осад на дні, як описано на 6-му етапі. В результаті напій буде поступово освітлюватися.

9. Штучне освітлення (обклеювання). Навіть після кількох місяців в підвалі домашнє вино з винограду може залишитися каламутним. проблема вірішується методами очищення вина від домішок. Найпошіреніші спосіб - обклеювання желатином або яєчнім білком.

Освітлення покращує тільки зовнішній вигляд, але ніяк не впливає на смак, тому рекомендую робити очистку лише в крайніх випадках.

10. Розлив и зберігання. На останньому етапі (коли осад більше не з'являється) вино можна розлити в пляшки і щільно закрити пробками.

Червоне вино 6 місяців витримки

Термін придатності при температурі 5-12 ° C - до 5-ти років. Фортеця - 11-13% (без закріплення горілкою або спиртом).

На відео показана технологія приготування вина з кислого винограду, при якій віджатий сік наполовину розбавляють водою. Актуально тільки для північних регіонів з дуже кислими ягодами, оскільки додавання води погіршує смак.

Домашнє вино з винограду кислих сортів (з водою). Частина 1 Домашнє виноградне вино з кислого винограду. Частина 2

Який сорт винограду найкращий?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»