Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Вампіри »Соціологія молоді. Електронна енциклопедія

Вампіри - 1) субкультура, яка об'єднує молодих людей - прихильників «вампірського» жанру в кіно, літературі, мистецтві, мають свою атрибутику, яка створює псевдовампірскій зовнішній вигляд, що беруть участь в клубах і спільнотах, присвячених даній тематиці, а також рольових іграх; 2) сучасна субкультура, що складається з людей, які вважають себе вампірами і практикуючих вампіризм в тій чи іншій формі або ж просто підтримують відповідний імідж.

Спільноти прихильників «вампірського стилю життя» поширилися в Великобританії в 1980-і рр Спільноти прихильників «вампірського стилю життя» поширилися в Великобританії в 1980-і рр. і досягли піку свого розвитку в 1990-х рр. В основу вампірської субкультури лягли книги вампірської тематики Енн Райс, Поппі Брайт, Шарлін Харріс, а також сучасні кіно- і літературні твори.

Дослідники розмежовують два напрямки всередині субкультури - прихильників «вампірського стилю» і «реальних вампірів». У першому випадку мова йде про молоді, що складається з любителів вампірської тематики в літературі, мистецтві. В цьому аспекті субкультура вампірів, по суті, подібна до рухами ролевиков і реконструкторів. Основою є імітація зовнішнього вигляду літературних і кіно персонажів. У другому випадку «реальні вампіри» вдають або дійсно вважають, що є вампірами і потребують людської крові або «чужої енергії» (енергетичний вампіризм) для підтримки нормального самопочуття. Відносини між цими двома течіями вельми напружені - «стильові» вампіри вважають «реальних» психічно неврівноваженими особами, а ті, в свою чергу, презирливо відгукуються про прихильників «вампірського стилю» як про «позер». «Реальні» вампіри часто вважають поганим тоном проявляти інтерес до захоплень «стильових» - наприклад, літературі або рольових сеттінгом; тим не менше, ці твори вплинули на їх власну спільноту (Laity, 2010).

Напрямок любителів «вампірського стилю», як правило, взаємодіє в рамках клубів і співтовариств по інтересах - «ковени», «гільдії», «притулку» - зі своїми особливими правилами поведінки, дрес-кодами і сленгом (Guiley, 2008). Напрямок любителів «вампірського стилю», як правило, взаємодіє в рамках клубів і співтовариств по інтересах - «ковени», «гільдії», «притулку» - зі своїми особливими правилами поведінки, дрес-кодами і сленгом (Guiley, 2008)

«Реальні» вампіри можуть використовувати різного роду практики, пов'язані з кров'ю, часто віддається добровільно. Приймається кров невеликими порціями, надрізу або проколюючи шкіру своїх «донорів». «Реальні» вампіри дотримуються певні етичні кодекси, що регулюють їх взаємовідносини з «звичайними» людьми; найвідоміший звід правил «Чорна вуаль» розроблений в 1997 р (Ladouceur, 2011). «Реальні» вампіри пояснюють свою тягу крові вродженої, вважають її генетично схильністю, заявляють про свою підвищену чутливість до світла, часнику, наявності у себе паранормальних здібностей (гіпноз, ясновидіння і т. П.), Часто атрибутом служать подовжені ікла (накладні або в внаслідок операції).

Субкультура вампіризму у молоді часто може виступати формою соціальної адаптації при порушеному процесі соціалізації, результатом чого є спроба соціалізуватися в закритих спільнотах, почуття власної винятковості, відхід від реальності, підміняти новими соціальними практиками. Для більшості ж молодих людей це, скоріше, можливість втілення свого творчого начала в «вампірської» стилі, обігрування ролей улюблених літературних і кіноперсонажів, участь в референтній групі однолітків.

Літ.: Луків, В. А. (2012) Теорії молоді: міждисциплінарний аналіз. М.: «Канон +» РООІ «Реабілітація». 528 с .; Писарєва, В. А. (1992) Агресивно-конформістська субкультура молоді Росії // Молодь Росії на рубежі 1990-х років. М.: Изд-во Російська академія наук. 159 с .; Laity, KA (2010) Vampire lifestyle // ST Joshi. Encyclopedia of the Vampire: The Living Dead in Myth, Legend, and Popular Culture. ABC-CLIO. P. 348-351; Ladouceur, L. (2011) Modern Vampires // Encyclopedia Gothica. ECW Press, P. 181-182; Guiley, R. (2008) Vampires. Infobase Publishing. 126 p.

В. А. Лапшин

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»