Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Велике прання 2, огляд. Журнал "Салон AudioVideo"

Складно зробити вибір між двома випробуваними апаратами.Один завжди ефективний, але дещо змінює суть і форму відтвореного матеріалу, аж до легкого порушення музикальний ного балансу.Другий майже не змінює тональну картину і динаміку, зате працює дуже тонко і чисто в мікродінаміческой області.

Зберегти і прочитати потім - Зберегти і прочитати потім -

Зазнавши в минулому номері два регенератора харчування і один вельми серйозний мережевий кондиціонер, ми вирішили продовжити дослідження. Цього разу з'ясуємо, на що здатні аудофільскіе фільтри простіше, для чого тестуємо два пристрої принципово різної конструкції.

Включення в систему першокласних мережевих регенераторів або кондиціонерів, незважаючи на їх високу вартість, економічно доцільно - такий підсумок минулого тесту. Отримується поліпшення звучання часто можна порівняти з заміною всіх компонентів системи аналогічними більш високого класу. Але чи будуть настільки ж корисні фільтри меншою ціни і більш простої конструкції? Одне з випробовуваних пристроїв являє собою рішення «все в одному», це багатокаскадний фільтр для різних споживачів, притому відносно недорогий. Друге - взагалі унікальна річ з особливим принципом роботи. Але обидва апарати розраховані на обслуговування всієї аудіосистеми, а не окремих компонентів.

Методика тестування в порівнянні з минулим разом змінилася мало. Той же склад еталонних компонентів, та ж програма. Але по ходу справи з'ясувалося, що відмінності в роботі пристроїв, відібраних для тесту, з різними джерелами мінімальні. Тобто якщо випробовуваний впливає на характер відтворення CD-програвача, то точно такий же результат виходить і при прослуховуванні аналогічної музичної програми через зовнішній ЦАП. Тому ми не будемо описувати різницю там, де її немає.

Зате виявилася інша особливість - фільтри по-різному реагують на включення в колодку харчування споживача з сильними перешкодами, наприклад, імпульсного блоку живлення від ноутбука або комп'ютера. У зв'язку з цим в обов'язкову програму випробувань був доданий експеримент з джерелом перешкод.

шліфувальник

ISOL-8 MiniSub Axis

Мережевий фільтр MiniSub Wave і його більш просунута версія Axis в лінійці британської компанії ISOL-8 з'явилися після поновлення аудіо фільской серії Substation. Базою для них послужив універсальний і популярний кондиціонер MiniSub2, але деякі технології перекочували від старших моделей. У MiniSub Axis простий, але міцний прямокутний корпус. Передня панель зроблена з алюмінію, оброблена піскоструминним способом і відрізняється красивою поздовжньої проточкою з індикатором в центрі. Як і базова модель, Axis пасивний по суті, не має навіть вимикача харчування і може обслуговувати шість споживачів - саме стільки розеток із захисними кришками розташовується на задній стінці. Там же знаходиться і клема для заземлення.

У недорогому MiniSub2 основну «очисну» функцію виконував складний фільтр, заснований на величезному низькочастотному дроселі та кількох паралельних ланцюгах. Багатокаскадний принцип з розв'язкою від перехресних перешкод між компонентами використовується і в Axis. Спочатку забезпечується захист від викидів напруги і імпульсної перешкоди. Наступний каскад симетрувальним синусоїдальну форму напруги, усуваючи постійну складову. Потім харчування поділяється на кілька гілок. У кожній з них є індивідуальні фільтруючі ланцюга: трансмодальние для чотирьох слабкострумових споживачів (вони відсікають основні види перешкод, в тому числі і диференціальні, що виникають не тільки в фазовому, але і в нейтральному проводі) і два фільтри з струмовим запасом для сільноточних споживачів. Як бачите, заодно забезпечується і захист від перехресних перешкод. Підключення до Axis компоненти не будуть взаємодіяти один з одним через силові кабелі.

З позитивних якостей Axis відразу відзначимо відсутність впливу на динаміку відтворення. Підключений до кондиціонера підсилювач не втратила в темпераменті звучання і не «уповільнив хід». Навпаки, виникло відчуття, ніби ударні стали трішки швидше на атаці і точніше на послезвучія.

На роботу джерел Axis надає набагато більший вплив. Наш CD-програвач став краще розділяти інструменти великого симфонічного оркестру в одній з композицій, яка починається з дуже тихого, що зливається в якийсь невизначений фон вступу. Здаються джерела чіткіше розрізнялися і в просторі сцени, і за гармонійним спектру. Поліпшилася тілесність великих образів переднього плану, нижня середина стала більш опуклою. У нижньому регістрі посилилися «сейсмічна» і «вібраційна» компоненти, чому бас став здаватися більш інформативним і цікавіше. Правда, заодно трохи послабилася і динаміка відтворення на ВЧ. Спектр в нижніх верхах вийшов не таким їдким і агресивним, яким він був раніше, металеві дисканти трохи стримали різкість, а сухі «каніфольні» компоненти вийшли вже зовсім якимись оксамитовими. Пішли всі шорсткості! Але, як не дивно, мікродінаміка і деталювання при цьому суб'єктивно не погіршились.

Заключний тест з включенням джерела перешкод в особі потужного комп'ютера Axis витримав з честю. На звучання системи це ніяк не вплинуло. Відтворення зберегло динамічний і фактурний почерк і «відшліфований» великі букви.

Квант чистоти

Nordost Quantum Qx4

Каліфорнійську компанію Quantum Resonant Technology не дарма взяла під своє крило корпорація Nordost. Тут розробили досить цікаву і інноваційну технологію стабілізації електромагнітного поля, яка, як запевняють автори, дає дуже суттєвий ефект, якщо застосовувати її в мережевих фільтрах. Ноу-хау компанії є модулі QX - в них використовується якийсь запатентований квантово-резонансний принцип впливу на всі електромагнітні та радіочастотні перешкоди, який при цьому не збільшує імпенданс шини харчування і не обмежує струми в ній. Відповідно, при необхідності такі модулі можна ставити по кілька штук послідовно - ефект від них буде лише посилюватися. У моделі Qx2 їх пара, в розглядаємому тут Qx4 - відповідно, вдвічі більше. А сам користувач теоретично може зібрати з послідовності «Квантум» та модель, якої взагалі не існує в лінійці: Qx6, Qx8, Qx10 ...

Оскільки модулі Qx впливають на перешкоди в ланцюзі не так, як традиційні фільтри, пропускають харчування крізь себе, а як би ззовні, стабілізуючи електромагнітне поле навколо шини харчування (заодно компенсуються і неоднорідності її провідності), немає резону ставити їх індивідуально на кожного споживача. Тому Quantum Qx4 виглядає просто як алюмінієвий брикет з округленими краями, в якому лише вхідне гніздо і одна вихідна розетка. Пристрій включається в розрив між стінний розеткою і розподільником харчування для всіх компонентів системи. При цьому Qx4 не є пасивним. Згадані вище квантово-резонансні модулі отримують енергію від внутрішньої системи харчування з невеликим тороідальним трансформатором.

На звучання тестової системи Quantum Qx4 вплинув досить несподіваним чином. На перший погляд воно зовсім не змінилося. Тональний баланс, динамічний малюнок, масштаб простору сцени залишилися такими ж, як і при «брудному» харчуванні - якогось явного фільтруючого або «смягчяюще-увлажнающего» ефекту немає і в помині. Але зміни, до того ж значні, відбулися на сигналах слабкого рівня. Прояснилася найтонша деталізація, у всіх подробицях проявилася звуковий простір. Атмосфера записи стає чистішим, природніше, в ній абсолютно немає механічного відтінку, який буває помітний в будь-який відтворює системі. Скажу банальність, але техніка перестає звучати як техніка - з колонок лунає жива натуральна музика. Упорядковується і великі букви. Якщо при «брудному» харчуванні частина дискантів на флангах стерео «липнула» до пищалки, то з «Квантум» небажаний ефект прив'язки зникає, віртуальні джерела локалізуються точніше і ефектніше.

Цікаво, але з кожною хвилиною прослуховування розумієш, що вплив Qx4 набагато серйозніше, ніж здається спочатку. Це не фільтр, але пристрій, який наводить первозданну чистоту і надає всім звукам сенс. Єдиний мінус апарату в тому, що при підключенні до колодки харчування джерела перешкод (в нашому випадку - комп'ютера) позитивний ефект проявляється в меншій мірі.

Поліроль для партитури

Складно зробити вибір між двома випробуваними апаратами. Один завжди ефективний, але дещо змінює суть і форму відтвореного матеріалу, аж до легкого порушення музикальний ного балансу. Другий майже не змінює тональну картину і динаміку, зате працює дуже тонко і чисто в мікродінаміческой області. Але у нього теж є недолік - він чутливий і до кабелів живлення, і до наявності в системі «брудного» споживача. З цієї причини ми не станемо давати моделям нагороду «Вибір експерта» - жоден з них не є таким собі універсальним засобом. Але обидва апарати, безумовно, можуть принести багато користі. Потрібно лише зважити всі «за» і «проти» і визначити, яке з рішень найкраще для конкретної системи.

Підготовлено за матеріалами журналу "Салон AudioVideo", липень 2012 р www.salonav.com

Але чи будуть настільки ж корисні фільтри меншою ціни і більш простої конструкції?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»